Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia w Europie

Go down 
AutorWiadomość
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia w Europie   Wto Wrz 18, 2018 5:40 pm

Ucieczka Einsteina


Albert Einstein wiele podróżował po świecie, wykładał na wielu uczelniach z całego świata lub pomagał przy ich zakładaniu. Zajmował się, wykładał oraz nieustannie myślał o fizyce i astronomii, ale także fizyką cząstek, ale także sformułował prawo promieniowania. Jego sława obiega cały świat i to nie tylko w gronie naukowym, ale jego nazwisko zna każdy szanujący się dżentelmen.

Nie jest więc niczym dziwnym, że gdy w 1922 roku wrócił do Republiki Weimarskiej, dowiedział się, że ktoś planuje na niego zamach. Było to wielce podejrzane, ale zdecydował się szybko wyjechać z kraju w daleką podróż po Azji przez Sri Lankę, aż po Japonię. W drodze powrotnej trafił do Palestyny, gdzie zaangażował się na jakiś czas w sprawy Uniwersytetu Hebrajskiego. Dla niektórych było to tylko kolejne dyskredytujące go nawiązanie.

Gdy więc do władzy w Niemczech niebezpiecznie blisko objęcia władzy był Adolf Hitler, a naziści zaczęli dochodzić do władzy, Einstein zdecydował się na ucieczkę z kraju, zanim ktoś będzie chciał go wykorzystać, albo zabić. Einstein ogłosił, że nie zamierza już wracać, do Republiki Weimarskiej, jednak ze względu na konieczność załatwienia kilku spraw w Europie wrócił ze Stanów Zjednoczonych na Stary Kontynent.

Tymczasowo przebywa w Le Coq sur Mer w Belgii i pojawiają się pogłoski, że rządy wielu krajów jak i uniwersytetów są do niego listy z ofertami pracy. Tak sławna i znana postać, a do tego noblista może być cennym współpracownikiem lub zakładnikiem. Po prawdzie, ma już on pewne zobowiązania i posadę w Stanach Zjednoczonych, dlatego może być to ostatnia okazja, aby pozyskać go dla swojej uczelni.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
LLares111Liczba postów : 125
Join date : 07/09/2016

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Czw Wrz 20, 2018 6:00 pm

Minister Szkolnictwa Wyższego III Republiki Francuskiej pragnie spotkać się z Albertem Einsteinem w Paryżu. Francja gwarantuje transport z Belgii oraz godne przyjęcie naukowca nad Sekwaną.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Czw Wrz 20, 2018 8:14 pm

Sekretarka Einsteina wysłała list, podpisany przez niego, do ambasady Francuskiej w Belgii.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Pon Wrz 24, 2018 7:45 pm

Zamach na Brukseli!


Pod koniec maja w Brukseli doszło do szokującego wydarzenia. W jednym z bardziej luksusowych hoteli w mieści, blisko centrum i ambasad doszło do strzelaniny pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb, a niezidentyfikowanymi napastnikami. Wymiana ognia trwała dobrych kilka minut i skończyła się wybuchem granatów w środku hotelu i ucieczką pozostałych napastników.

Z wiadomości, które przeciekły do mediów wynika, że dokonano już rekonstrukcji wydarzeń. Do hotelu przybyła osoba z dziwnym akcentem i twierdziła że ma list rządowy do niejakiego Alberta Einsteina, który przebywał w tym hotelu. Z pieczęci wynikało, że faktycznie jest to list od tureckiego rządu. Niestety przybysza zatrzymali francuscy strażnicy, którzy oczekiwali przybycia francuskiego ambasadora, na kolejne spotkanie z Einsteinem. Nie wiadomo dlaczego go zatrzymali, ponieważ oboje zginęli jako pierwsi, jednak jak zauważyli inni, żaden szanujący się pracownik ambasady nie wtargnąłby do wnętrza hotelu bez rozebrania się z płaszcza i kapelusza.

Napastnik nie zdążył jednak wyeliminować trzeciego francuskiego funkcjonariusza, ale po chwili do hotelu wkroczyła grupa kolejnych napastników, która szybkim atakiem zaskoczyła ostatniego francuza. W tym momencie do akcji wkroczyły belgijskie służby które obserwowały Einsteina bojąc się niemieckiej prowokacji. Atak zakończył się ucieczką oraz wybuchem kilku granatów, które rozerwały ciała zarówno zmarłych francuskich funkcjonariuszy jak i napastników. Pokój spotkań ambasadora z Einsteinem został cały podziurawiony kulami, a potem zniszczony wybuchem granatu.

Media nie wiedzą, więcej a belgijskie służby nie podają żadnych informacji, dementując jednocześnie wiadomości, które przeciekły do mediów. Nie wiadomo także czy odnaleziono ten list, jedynym świadkiem, który go widział był pracownik hotelu, pracujący na wejściu do niego oraz szef zmiany.
Z niepotwierdzonych informacji można dowiedzieć się o śmierci wielu osób, które w tym czasie przebywały w restauracji hotelowej.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
LLares111Liczba postów : 125
Join date : 07/09/2016

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Pon Wrz 24, 2018 10:21 pm

Francja jest oburzona ostatnimi wydarzeniami w Belgii. Żądamy dopuszczenia służb francuskich do prowadzenia śledztwa w tej sprawie przez rząd belgijski i przekazania wszelkich dotychczasowych ustaleń belgijskich służb. Równocześnie, składamy kondolencję bliskim ofiar, a szczególnie rodzinom zamordowanych strażników francuskich, który zginęli wypełniając swą służbę. Rząd francuski udzieli wszelkiego wsparcia ich bliskim.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Pon Wrz 24, 2018 10:42 pm

Ojciec Turków pragnie osobiście wyrazić swoje oburzenie ostatnimi wydarzeniami w Belgii. Prezydent Republiki Turcji rzeczywiście wystosował do Pana Einsteina list, dlatego jego przechwycenie przez osoby trzecie uważa za karygodne. W związku z tym, Kemal Atatürk zwraca się z prośbą do rządu belgijskiego z prośbą o pozwolenie tureckim służbom na wzięcie udziału w śledztwie. Wyjaśnienie sprawy jest teraz dla prezydenta kwestią honorową.

Jednocześnie, prezydent Republiki Turcji zapytuje Pana Einsteina o zdrowie i prosi o osobiste spotkanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Wto Wrz 25, 2018 9:12 pm

Rząd Belgii zgadza się na przydzielenie francuskich i tureckich przedstawicieli do śledztwa.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ToboLiczba postów : 52
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Wto Wrz 25, 2018 9:25 pm

Składamy kondolencje rodzinom ofiar. W obecnych czasach żaden fizyk nie może czuć się bezpiecznie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
WarkaLiczba postów : 124
Join date : 11/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Sro Wrz 26, 2018 2:27 am

Premier ZPA, składa kondolencje rodzinom ofiar.
Jednocześnie proponujemy, aby Pan Einstein przesniosl się do Związku Południowej Afryki jako azylant na czas wyjaśnienia sprawy. Na drugim krańcu świata z dala od obszaru działania wszelkich służb byłby bezpieczny. ZPA zadbaloby o ochronę wybitnego naukowca, zaś zdrowy klimat na pewno zadziała kojąco na nerwy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Sob Wrz 29, 2018 12:24 am

Olimpiada Szachowa w Wielkiej Brytanii
Jest lipiec 33 roku, 5 lat po wielkim krachu gospodarczym na świecie, a świat spogląda w kierunku Olimpiady Szachowej, która ma miejsce w Wielkiej Brytanii. Olimpiada Szachowa jak sama nazwa wskazuje jest turniejem szachowym, w którym zwycięzcami mogą być jedynie najwybitniejsi stratedzy. Jako, że jest to turniej otwarty grono naukowców ze świata spotkało się na olimpiadzie, aby analizować rozgrywki mające miejsce w Folkestone w hrabstwie Kent.

W ciągu 11 dni rozgrywek(między 12 a 23 lipca 33)  wyłonienia została czołówka olimpiady, którzy w przeważającej ilości pochodzili ze Stanów Zjednoczonych. W czołówce było również wielu przedstawicieli państw środkowo-wschodniej Europy m.in: Czesi Słowacy, Szwedzi, a nawet Węgrzy i Polacy. O ile nikogo nie zdziwiła obecność w czołówce Francuzów czy Niemców, to na samym szczycie olimpiady szachowej stanął Brytyjczyk, a pozostałych trzech najlepszych graczy było z Japonii, Polski i Kanady.

Olimpiada Szachowa była bardzo udana. Eksperci zbadali tysiące możliwości wydarzeń jakie mają miejsca na szachownicy. Następne pokolenia będą brały przykład ze zwycięzców, którzy zastosowali niekonwencjonalne ruchy podczas turnieju.

Organizatorzy sądzą, że rządy państw mogą zainteresować się kilkoma zwycięzcami olimpiady. Niektórzy z nich to jedni z najlepszych matematyków jakich zna świat.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Nie Wrz 30, 2018 11:48 pm

Zamach w Wiedniu


3 Października w godzinach popołudniowych w Wiedniu doszło do tragicznego wydarzenia. W samym centrum miasta, pod gmachem parlamentu doszło do zamachu na życie Engelberta Dollfusa, regenta Cesarstwa Austrii. Zamachowiec najpierw rzucił granat w kierunku pojazdu, którym regent przyjechał do parlamentu. Nie dosięgnął on regenta, jednak zrobiła to kula, którą wystrzelił po ewakuowaniu przywódcy Austrii z pojazdu.

Zamachowiec zginął chwilę później od ochrony, która po otrzymaniu przez niego nominacji z kanclerza na regenta znacząco się wzmocniła. Do mediów nie przeciekł żadne fakty dotyczące tego kim jest zamachowiec, ani dlaczego doszło do zamachu na życie przywódcy państwa. Aktualnie trwa próba zidentyfikowania strzelca. Ranny kanclerz został pod eskortą policji przewieziony do najbliższego szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kilka dni później doszło do eksplozji w Sankt Polten, gdzie jak mówią doszło najpierw do strzelaniny, a potem wybuchu kilku granatów w starym magazynie. Szczegóły sprawy są nieznane, większość ciał zmasakrowanych granatami. Z tego powodu pojawiają się plotki o podobieństwie tego zdarzenia do zamachu na Alberta Einsteina.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Pon Paź 01, 2018 4:01 pm

Wielka Brytania wyraża swoje głębokie zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w Europie. Korona upatruje podobieństw w zamachach i sytuacjach, co świadczyć może o jednoznacznym pochodzeniu ciosów na Regenta Cesarstwa Austrii oraz Alberta Einsteina. Któż jednak mógłby chcieć śmierci obu tych osób?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Wto Paź 09, 2018 4:07 pm

Rok niepokojów


1933 rok był pełen wielu zadziwiających wydarzeń, takich jak manewry brytyjskie na Morzu Czarnym i Bałtyckim, zawirowań związanych z długami oraz reparacjami, a także niepokojami społecznymi, które dotknęły wiele państw.

W ostatnich tygodniach w Londynie regularnie organizowane są protesty pacyfistów, którzy są zaniepokojeni "polityką pancerników" polegającą na współorganizowaniu przez Wielką Brytanię wielkich manewrów floty, tylko po to aby zamanifestować swoją siłę. O ile przypadek manewrów na Morzu Czarnym nie był głośno komentowany, z racji nacjonalizacji kapitału i to nie tylko brytyjskiego, to manewry na Morzu Bałtyckim jasno wymierzone w spokojną politykę III Rzeszy wywołały już gwałtowne procesy.

W państwach Skandynawskich również zostało to źle odebrane, zwłaszcza w świetle wizyty tuzów dowództwa na otwarciu Akademii Wojskowej im. Kutzowa, która została skrytykowana przez opozycję i wielu polityków socjaldemokracji. Niektórzy nazwali to prowokowaniem Paktu Antykominternowskiego i oskarżeniami o bliskie relacje z "trędowatym świata".

We Włoszech natomiast wzmagają się niepokoje związane z "poddaństwem" wobec III Rzeszy. Mówi się, że Duce stracił hart ducha i jest w konflikcie ze swoimi dowódcami, a społeczeństwo nie widzi aby na pierwszym miejscu Mussoliniego była realizacji interesu Włoch. Pogłoski mówią o zarzuceniu planów odrodzenia Imperium Rzymskiego.

W III Rzeszy również nie jest zbyt dobrze, mimo spokojnej i prosocjalnej polityki Fuhrera to wciąż odbywają się strajki robotników, związane z przywilejami dla wszystkich innych oraz podwyższeniem podatków. Mówią, że najwięcej harują budując fabryki i pracując w nich, a z tego wszystkiego co wyprodukują to dla nich będzie najmniej, bo na koniec zostanie im mniej marek niż innym. Może ogłoszenie zmian w zapisach traktatu wersalskiego przyniesie trochę dobrych nowin po złym roku, spalonym Reichstagu i walkach z komunistami?

Na Bałkanach narastają sprzeczne emocje, związane z przynależnością etniczną i relacjami pomiędzy państwami. W Rumunii słychać głosy krytyki polityki rządu wobec Rumunii i idących wobec nich ustępstw, mówią, że skończy się to odebraniem przez Węgry ich ziem. Z drugiej strony mniejszości etniczne, nie tylko węgierska krytykują styl rządu Rumunii i mówią, że to niech rząd zapozna się z dziedzictwem i historią ziem, które zagarnęli!

Z kolei na Węgrzech decyzję o poparciu przez rząd Seklerszczyzny przyjęto ciepło i choć wielu uważa, że rząd powinien w tej sprawie zrobić więcej i nie odpuścić Rumunii tej zniewagi to umiarkowani popierają dyplomatyczne rozwiązanie, zwłaszcza ci którzy wiedzą więcej.

W Bułgarii patriarchat oficjalnie skrytykował Borysa III, za zachowanie niegodne Cara, w związku z wysłaniem reparacji, za nacjonalizację bezpośrednio do Króla Jerzego, w postaci kufra łajna.

Na koniec w Republice Hiszpanii dzieją się ostatnio znaczące wydarzenia, które mogą zmienić kraj. Rząd oskarżany jest o czystki ideologiczno-polityczne w wojsku oraz znęcanie się nad pracownikami administracji, w postaci prowokacji, nękania przez kontrole i sądy. Jakby tego było mało, grupy wojskowych stanęły na granicy buntu odmawiając złożenia broni w ramach redukcji liczebności armii, a ostatnie wydarzenia zwiastują nowe wydarzenia. Jak na kraj wpłynie decyzja o przyznaniu specjalnych uprawnień regionowi Katalonii ?

W tym wszystkim sytuacja Francja wydaje się być azylem spokoju. Czy jednak takową pozostanie po ogłoszeniu wyników zmian w traktacie wersalskim ?


Efekty:
Wielka Brytania - 4% poparcia
Skandynawia - 2% poparcia
Królestwo Włoch - 2% poparcia
Rumunia - 1% poparcia

Węgry +1% poparcia
Francja +1% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   Sob Paź 20, 2018 10:10 pm

Zamieszki w Finlandii


W Helsinkach i Pori odbył się duże wiece Szwedzko języcznej mniejszości żyjącej od wieków w Finlandii, które odmawia się praw i traktowania ich jako mniejszości wraz z możliwością używania języka szwedzkiego jako urzędowego w regionie, gdzie jest ich znacząca ilość.

Pod koniec wiecu w Helsinkach doszło do zaatakowania ich przez grupę zamaskowanych bojówkarzy, którzy najpierw obrzucili wiec kamieniami, a potem zaczęli strzelać do uczestników wiecu. Gdy policja zaczęła reagować na ten atak to zamaskowani zamachowcy już zniknęli między budynkami.

Społeczność szwedzko języczna jest zaszokowana tym wydarzeniem i powolną reakcją policji w tej sprawie.


Efekty;
Finlandia - 2% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia w Europie   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia w Europie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Świat gry :: Wydarzenia ze świata-
Skocz do: