Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Czw Paź 04, 2018 4:46 pm

Zaproszeni: USA, UK, Francja, Włochy, Japonia


Rząd III Rzeszy pragnie renegocjować Traktat Wersalski. Nasze propozycje są następujące:
-Zniesienie reparacji, w związku z tym iż długi już zostały unieważnione.
-Zmiana limitu floty, Adolf Hitler proponuje kompromisowe rozwiązanie, zmniejszymy limit pancerników z 6 do 3, ale w zamian do traktatu dopisany zostanie limit 5 ciężkich krążowników. Jest to odpowiedź na zagrożenie sowieckiej floty na Bałtyku.
-Rozpatrzenie sprawy Memelu zabranego bezprawnie przez rząd Litwy który upozorował rebelię. Miało być to wolne miasto tak samo jak Danzig. Uważamy iż należałoby tam przeprowadzić referendum.
-Podniesienie limitu wojska o 50 tysięcy w związku z jawnym zbrojeniem się ZSRR.
-Nadrenia dalej pozostałaby zdemilitaryzowana w celu zachowania kompromisu za zwiększenie limitu wojska.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Czw Paź 04, 2018 6:04 pm

1. Reparacje z długami nie mają ŻADNEGO ZWIĄZKU. Długi wynikały z zobowiązań kredytowo-pożyczkowych, działaniami otwartego rynku, kredytami kupieckimi i odroczonymi płatnościami transakcyjnymi. Reparacje to zadośćuczynienie dla państw poszkodowanych za wyrządzone przez agresorów szkody.
2. Wielka Brytania popiera ten punkt, pod warunkiem przeprowadzenia złomowania pod okiem komisji międzynarodowej.
3. Konwencja Kłajpedzka uregulowała status Kłajpedy już dawno temu. Dlaczego Niemcy chcą do niej powracać?
4. W chwili obecnej Wielka Brytania wstrzymuje się od głosu, czekamy na głosy pozostałych mocarstw
5. Zgoda.

Od razu podkreślamy, że jakakolwiek forma zmiany treści traktatu jest możliwa TYLKO I WYŁĄCZNIE, gdy Niemcy będą wywiązywać się z obowiązku reparacji. Jedna rata została już niezapłacona, przypominamy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
RiziLiczba postów : 306
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 8:42 am

Włochy popierają każdy podpunkt . ZSRR zbroi się na potęge, a Niemcy przy obecnym stanie armi nie są w stanie wybronić swojego państwa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TopGun

avatar

Liczba postów : 254
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 5:34 pm

Cesarstwo Japonii popiera postulaty III Rzeszy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
LLares111Liczba postów : 125
Join date : 07/09/2016

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 6:07 pm

W pierwszej sprawie, Francją w stu procentach popiera stanowisko Wielkiej Brytanii. Na drugi punkt możemy się zgodzić. Co do Kłajpedy, nie jesteśmy przekonani co do słuszności tych działań. To prawda, że ZSRR zbroi się, w związku z tym jesteśmy w stanie zgodzić sie na ten punkt. W ostatniej propozycji popieramy stanowisko Niemiec. Jednakże, jak wcześniej przedstawiciel Wielkiej Brytanii zaznaczył, wszelkie te postanowienia mogą wejść w życie jedynie w sytuacji, gdy Niemcy dalej będą spłacać reparacje wojenne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 8:43 pm

W takim razie Rzesza proponuje inne rozwiązanie. W zamian za zniesienie reparacji, III Rzesza ZOBOWIĄZUJE SIĘ od I półrocza 1934 REGULARNIE spłacać długi. Jednak tym samym spłacania długów wymagamy od innych państw, zwłaszcza Francji i UK które tak nalegają na nasze pieniądze. Jeśli wy będziecie płacić, to my również, gdyż nie mamy zamiaru być poszkodowani i jako jedyni rozdawać pieniądze z naszego budżetu.

Liczymy na poparcie USA które najbardziej cierpi na zniesieniu długów. Dodatkowo jesteśmy ciekawi zdania USA nt. reszty punktów traktatu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
LLares111Liczba postów : 125
Join date : 07/09/2016

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 9:38 pm

Jak już zostało to wcześniej przedstawione, długi nie mają ŻADNEGO związku z reperacjami wojennymi, które zostały nałożone na państwo niemieckie traktatem wersalskim. Nie wiemy, dlaczego przedstawiciel Niemiec nie może pojąć tak prostego faktu o braku jakiegokolwiek połączenia między tymi kwestiami, poza tym, że chodzi o pieniądze.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 10:52 pm

Przede wszystkim, rząd Stanów Zjednoczonych pragnie zaznaczyć, iż sprawy Europy go nie dotyczą, w związku z czym nie ma obowiązku ani potrzeby podejmować żadnych decyzji w jej sprawach. Jednakże, w związku z wystosowaniem bezpośredniego zapytania o opinię Stanów w zaistniałej kwestii, pragniemy wyrazić naszą aprobatę dla starań Niemiec o odroczenie długów oraz reparacji.

W dobie obecnego kryzysu ekonomicznego, obie strony muszą zdawać sobie sprawę z tego, że reparacje wyznaczone Niemcom są nierealistycznie wysokie. Innymi słowy, uważamy, że obecne żądania brytyjskie i francuskie są zwyczajnie niemożliwe do spełnienia.

W jakim celu wyznaczono do spłacenia Niemcom tak horrendalne sumy wiedząc, że państwo to nie ma żadnych szans na ich szybkie spłacenie? Stany Zjednoczone przypominają wszystkim obecnym o celu wyznaczonych reparacji: hamowanie wzrostu gospodarczego Niemiec. Pamiętamy, iż obecny stan rzeczy zawdzięczamy głównie dzięki staraniom Francji, która w reparacjach dostrzegała środek zapobiegania rewanżyzmu ze strony swoich sąsiadów. Dostrzegamy też francuską determinację w egzekwowaniu postanowień Traktatu Wersalskiego w sprawie reparacji, o czym świadczy okupacja zagłębia Ruhry w styczniu 1923 roku czy też ton wypowiedzi francuskich przedstawicieli na obecnym spotkaniu.

Wszystkich obecnych prosimy o zastanowienie się nad sensem podtrzymywania tego punktu traktatu. Podstawowym celem owego zapisu było zapewnienie pokoju Europie. Czy rzeczywiście spełnia on swoją rolę? Z naszego punktu widzenia, prowadzi on jedynie do kolejnych podziałów. Po pierwsze, blokowanie słusznych postulatów Niemców, którzy w pokojowy sposób walczą o zmiany krzywdzących ich zapisów, tworzy w tym narodzie gorycz i niechęć do swoich sąsiadów. Tego typu emocje mogą prowadzić jedynie do kolejnych napięć i konfliktów. Po drugie, wszyscy tu obecni wydają się zaniepokojeni wzrostem znaczenia ZSRR. Naszym zdaniem, obawy te mogą okazać się słuszne jedynie wtedy, gdy Europa pozwoli na dalsze osłabianie Niemiec. Słabe Niemcy to pokusa, która może sprowadzić na Europę o wiele większe zagrożenie.

W związku z powyższym, nawołujemy Europę do podjęcia współpracy. Chciwość zatruwa Wasze narody, tworzy wśród Was podziały. Bardziej niż pieniędzy, potrzebujecie dialogu.

Jeśli mimo wszystko Wielka Brytania i Francja uznają, że Niemcy są gotowe na spłacanie reparacji, uznamy, że Europa jest gotowa na spłacenie zaciągniętych u nas długów. Jeśli słabe gospodarczo Niemcy są w stanie wypłacić tak wielkie sumy, bogatsza część Europy z pewnością znajdzie fundusze na wywiązanie się z umów zawartych ze Stanami Zjednoczonymi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:04 pm

Dziękuje bardzo naszym przyjaciołom z Waszyngtonu za wsparcie.

Oznacza to iż z 5 mocarstw które podpisały Traktat Wersalski, trzy popierają III Rzeszę w jej postulatach, zaś dwa, czyli Francja i Wielka Brytania popierają większość punktów głównie poza Memelem i reparacjami.

W związku z jasnym wynikiem debat, nawołujemy naszego zachodniego sąsiada, jak i Zjednoczone Królestwo do zasięgnięcia po rozum i godność człowieka i ustąpieniu ze swoimi represyjnymi żądaniami, lub podjęciem decyzji o spłacaniu długów względem USA, skoro my mamy płacić reparacje. Wybór należy do was.

//po ustaleniach z Perooxem muszę zrobić to co znajdzie się pod tą linijką:

Zapraszamy dodatkowo Belgię i Jugosławię, jako dwa bardzo poszkodowane wojną kraje które również powinny mieć w tym swój głos, w celu nadania tym zmianom podstaw prawnych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:06 pm

Jeżeli demokratyczna większość optuje za tym, my nie zamierzamy rzucać sprzeciwów. Wielka Brytania ustępuje w kwestii reparacji. Uważamy w takim razie jednak długi za NIE przeniesione na lata 40., lecz całkowicie anulowane.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Floppy Slotter

avatar

Liczba postów : 38
Join date : 29/09/2018

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:10 pm

Rząd Królestwa Jugosławii, po dokładnym zbadaniu sprawy oraz argumentów obu stron popiera postulaty III Rzeszy. Tak jak i Niemcy, narody Jugosławii również boją się ekspansji Związku Radzieckiego na zachód, a III Rzesza w obecnym stanie nie jest w jakimkolwiek stanie stawić opór wobec takiej agresji, zarówno wojskowo, jak i gospodarczo.

Dlatego też, popieramy III Rzeszę w wszystkich jej postulatach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:28 pm

W związku z praktycznie jednogłośnym wyborem przez strony zwycięskie pierwszej wojny światowej, oto zmiany które zostaną wpisane do traktatu:

-Zniesienie reparacji (i długów) wojennych III Rzeszy.
-Podniesienie limitu wojska III Rzeszy do 150 tyś żołnierzy.
-Zmniejszenie limitu pancerników do 3, dodanie 5 ciężkich krążowników do limitu.
-Pozostawienie Nadrenii strefą zdemilitaryzowaną

Dodatkowo:
-Sprawa Kłajpedy/Memelu pozostaje nierozstrzygnięta.


III Rzesza podpisuje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Floppy Slotter

avatar

Liczba postów : 38
Join date : 29/09/2018

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:30 pm

Królestwo Jugosławii podpisuje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:35 pm

Wielka Brytania nie zgadza się z punktem drugim
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:39 pm

Bez podpisania traktatu nie będzie on ważny, toteż życzymy miłego spłacania długów względem USA. Miłego płacenia 56.4mln rocznie, my z chęcią wspomożemy was reparacjami w takim razie, ale nasze 5.28mln może wam nie starczyć na pokrycie rocznej raty długu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:45 pm

Stany Zjednoczone zgadzają się na odwleczenie długu Rzeszy tak długo, jak ustalony limit wojska pozostanie niezmieniony. Jeśli Niemcy stać na zbrojenia, stać jest ich także na uregulowanie spraw finansowych na arenie międzynarodowej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Pią Paź 05, 2018 11:49 pm

W takim razie III Rzesza wykreśla punkt o podniesieniu limitu wojsk lądowych o 50 tysięcy, zostając przy ustalonych po I wojnie 100 tysiącach. Czy w takim razie USA podpisuje traktat?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Sob Paź 06, 2018 12:06 am

Stany Zjednoczone są gotowe podpisać uzgodnioną wersję traktatu. Zrobimy to jednak na koniec, kiedy sprawa zostanie jednomyślnie zamknięta przez państwa Europy.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że nadal wymagamy, aby każdy z naszych dłużników zapłacił do końca 1934 roku przynajmniej jedną ratę długu. Ustalenie to wynika z faktu, że całkowite anulowanie długu nie byłoby honorowe wobec tych, którzy uczciwie uregulowali pierwszą ratę.

Dodatkowo, rząd Stanów Zjednoczonych podtrzymuje decyzję o żądaniu od Bułgarii spłaty całości długu, tzn. 14,5 mln w jednej racie w ciągu I poł. 1934 roku.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Sob Paź 06, 2018 12:28 am

Wobec tego, zmienione warunki traktatu są dla nas do przyjęcia.
Przypominamy jednak, iż zgodziliśmy się na zmianę limitów floty pod warunkiem zezłomowanie pancerników pod okiem komisji Ligi Narodów, co też podtrzymujemy.

Zobowiązujemy się do wypłaty naszej raty długu, a także podtrzymujemy, zgodnie z USA, żądanie spłaty długu od Bułgarii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
RiziLiczba postów : 306
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Sob Paź 06, 2018 1:31 am

Włochy zgadzają, się w każdym z pod punktów
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Sob Paź 06, 2018 1:06 pm

Chcemy zaznaczyć iż zwiększenie limitu floty równa się zwiększeniu limitu marynarzy, aby znowu nie doprowadzić do paradoksalnej sytuacji gdzie okręty muszą stać praktycznie puste, gdyż nie możemy przekroczyć limitu marynarzy. Oznacza to podniesienie limitu o 3000 marynarzy, do 25 800 z 22 800.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Nie Paź 07, 2018 6:35 pm

Belgia się zgadza.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TopGun

avatar

Liczba postów : 254
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Nie Paź 07, 2018 9:40 pm

Cesarstwo Japonii zgadza się na dodatkowe postulaty zaproponowane przez III Rzeszę
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
RiziLiczba postów : 306
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Nie Paź 07, 2018 10:22 pm

MSZ Włoch Podpisuje
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Floppy Slotter

avatar

Liczba postów : 38
Join date : 29/09/2018

PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   Wto Paź 09, 2018 10:23 pm

Królestwo Jugosławii się zgadza
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium   

Powrót do góry Go down
 
Renegocjacje Traktatu Wersalskiego w Monachium
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Świat gry :: Dyplomacja-
Skocz do: