Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 II konferencja w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego

Go down 
AutorWiadomość
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: II konferencja w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego   Czw Lis 01, 2018 10:03 pm

Rząd III Rzeszy z wielkim ubolewaniem pragnie zwołać drugą konferencję w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego. W związku z ostatnimi przykrymi wydarzeniami na północy, świat musi dostrzec iż Traktat Wersalski nie przewidział takiego obrotu wydarzeń. III Rzesza jest BEZBRONNA i siły samego Paktu Skandynawskiego w przeciągu dwóch miesięcy zapewne byłyby pod Berlinem. Dlatego w świetle ostatnich wydarzeń i zbrojenia się na potęgę państw Paktu, pragniemy ponownych renegocjacji traktatu.


III Rzesza proponuje:
Zniesienie zakazu posiadania czołgów oraz samolotów.
Zwiększenie limitu wojska do 500 tysięcy.
Zniesienie limitu na flotę w związku z nieprzewidywalnymi zbrojeniami w tej dziedzinie Paktu oraz ZSRR.

W zamian III Rzesza oferuje 24 godzinny, całoroczny skład obserwatorów którzy dopilnowaliby przestrzegania prawa, tzn dalej zdemilitaryzowanej Nadrenii jak i nałożenia limitu iż na granicy z Francją (niezdemilitaryzowanej) może być jedynie 6 dywizji piechoty, nie więcej. Dodatkowo ilość wojsk na granicy z Holandią ograniczona byłaby do symbolicznych 2 dywizji. Na granicy ze Szwajcarią symboliczna jedna dywizja. Na granicy z Austrią maksymalnie 4 w związku z ich dzikimi zapędami. Na granicy z Czechosłowacją symboliczne dwie. Na granicy z Polską symboliczne 4. Na granicy z Litwą jedna. Dzięki temu państwa POKOJOWE, czyli myślące tak jak III Rzesza nie czułyby się zagrożone. Natomiast nie ukrywamy, limit nie obejmowałby granicy z Danią. Skoro skandynawska dzicz chce wyścigu zbrojeń, uważamy iż powinna go dostać. Apelujemy o rozsądek rządu Francji i Anglii oraz liczymy na poparcie naszych przyjaciół zza oceanu, jak i wszystkich miłujących pokój nacji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sevr

avatar

Liczba postów : 132
Join date : 14/09/2018

PisanieTemat: Re: II konferencja w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego   Czw Lis 01, 2018 10:29 pm

Każdy mieszkaniec Rumunii czułby się bardziej bezpieczny, gdyby III Rzesza posiadała armię, mogącą odstraszyć i obronić ich przez wschodnimi, agresywnymi sąsiadami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
RiziLiczba postów : 306
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: II konferencja w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego   Czw Lis 01, 2018 11:45 pm

Oczywiście, popieramy stanowisko III Rzeszy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: II konferencja w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego   Pią Lis 02, 2018 9:19 am

Nota dyplomatyczna od brytyjskiego MSZ napisał:
Szanowni dżentelmeni
Przedstawione przez niemiecką stronę powody są całkowicie nieuzasadnione. Jakkolwiek agresja nie jest nigdy racjonalną metodą prowadzenia polityki zagranicznej i Liga Narodów zamierza czym prędzej ów konflikt załagodzić, tak nie istnieją dyplomatyczne, ani militarne przesłanki, jakoby III Rzesza znajdowała się w zagrożeniu. Ataku na Finlandię nie dokonał Pakt Skandynawski, tylko Szwecja. Obserwatorzy nie dostrzegli żadnych form pomocy sojuszniczej ze strony Norwegii, czy Danii. Co więcej, atak Szwecji odbył się po brutalnym ataku na Szwedów przeprowadzonych przez rasistowską grupę ekstremistów fińskich, którzy w dodatku trzymają stery władzy państwa. Podejmowana przez fińskie władze narracja nienawiści, eugeniki i agresji tworzyła realne zagrożenie nie tylko dla obywateli innych państw wewnątrz granic Finlandii, ale również państw ościennych. I choć pod żadnym pozorem nie popieramy agresji i wyrzekamy się jej, jako obrzydliwego środka prowadzenia polityki, nie upatrujemy zagrożenia dla Niemiec w całej tej sytuacji.
III Rzesza uzyskała ustępstwa w dziedzinie finansowej i nie tylko, niejednokrotnie zmieniając postanowienia traktatu wersalskiego. Obecne propozycje jednak byłyby nie tyle renegocjacją, co absolutnym zniesieniem traktatu pokojowego, który to swą istotą ma stanowić pokojowe i nieagresywne stosunki pomiędzy państwami niegdyś pogrążonymi w wojnie. Niemiecka dyplomacja, chcąc całkowicie podważyć i przekreślić postanowienia Traktatu Wersalskiego, który ustanowił pokój między narodami, chce ów pokój tak samo podważyć. Pomni tych argumentów i rozumowania, Brytyjczycy, a i nie będzie nadużyciem jak wyrazimy solidarną jedność Francuzów i Brytyjczyków, nie zgadzają się na jakiekolwiek dalsze formy zmian w Traktacie Wersalskim, uznając go za obsolutny fundament jakichkolwiek relacji międzypaństwowych w Europie. Z tego też powodu, odrzucamy jakiekolwiek negocjacje w sprawie zmiany formy, postaci, treści, czy prawomocności Traktatu Wersalskiego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: II konferencja w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego   

Powrót do góry Go down
 
II konferencja w sprawie renegocjacji Traktatu Wersalskiego
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Świat gry :: Dyplomacja-
Skocz do: