Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Rolnictwo a zaopatrzenie

Go down 
AutorWiadomość
taraben

Liczba postów : 405

PisanieTemat: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 1:42 pm

Witam!
Piszę ten post za radą Pero, sfrustrowany niesamowitą ilością komplkiacji jaką wprowadza do budowy arkusza aspekt odejmowania kosztów piechoty (2d/lvl rolnictwa). W związku z całkowitym przemodelowaniem pomysłu, chciałbym zapytać was, czy przy założeniu że zaopatrzenie obejmuje żywność, broń, amunicje itd, możemy uznać iż rolnictwo produkuje 2+0.5gen piechoty zaopatrzenia? W mechanice nie zmieniło by to wiele, ale niesamowicie ułatwiło mi prace otwierając drzwi do lepszego, łatwiejszego, obejmującego więcej opcji arkusza - mogącego być używanym nie tylko w czasie pokoju, ale i wojny
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Piastun

Liczba postów : 148

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 1:45 pm

Skoro niewiele się zmieni w mechanice (a na to wygląda), a to ułatwi ci pracę to nie widzę nic przeciwko.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rizi

Liczba postów : 209

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 1:49 pm

Jestem za.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TopGun

Liczba postów : 184

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 3:18 pm

Nie wiem na co chcesz zrobić formułę ale jeśli chodzi i o koszt prowadzenia wojny na przykład to tak

zrób tabelkę z całą swoją armią plus ilość zaopatrzenia na czas wojny

ilość dyw*ilość zaopatrzenia= ilość zaopatrzenia na turę potrzebna by zaspokoić ten rodzaj wojsk

w komórce gdzie obliczasz to dla piechoty robisz tak samo tylko dodajesz kolejne działanie czyli

[ ilość dywizji piechoty - ( ilość poziomów rolnictwa *2)] * ilość zaopatrzenia potrzebnego dla 1 dywizji piechoty

Potem w innej komórce sumujesz zapotrzebowania jakie ci wyszły dla każdego rodzaju wojsk i masz przybliżone koszty prowadzenia 1 tury wojny ( trzeba by jeszcze jakoś doliczyć flotę ale na to pomysłu na razie nie mam )

To powinno zdać egzamin ale nie doszedłem do zaopatrzenia w swoim arkuszu więc nie jestem pewien na 100%
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin

Liczba postów : 1513

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 3:26 pm

Flota korzysta z baz morskich to tylko tyle, że zaznaczycie ile jest tonażu floty i ile maks dopuszczają bazy morskie (była zmiana z 20 -> 25)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
taraben

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 3:33 pm

Robisz kilka błędów, wsród których pomijasz nawet moją chęć rozpisania arkusza na kilka armii
Primo - w takim działaniu mając rolnictwa więcej niż 1/2 ilości oddziałów piechoty, dostajesz z dupy zaopatrzenie - tj rolnictwo wyżywia np 10 jednostek piechoty (jakieś zaopatrzenie) a masz 9. Więc zaopatrzenie potrzebne na 1 jednostkę piechoty pojawia się znikąd
Secundo
Rozpisując takie coś na kilka armii efekt z rolnictwa ulegał by mulitpilikacji - działałby na każdą armię z osobna
A co w wypadku gdy jedna armia ma ciężkie walki a inna nie prowadzi działań wojennych? Wtedy klapa, i pierwszy arkusz o kant tyłka rozbić. Dlatego też chcę napisać nowy, ale żeby uniknąć wyżej wymienionych oraz w cholerę innych problemów takich jak wielokrotne składanie funkcji IF (na jedną armie przypadało by 6krotnie złożona funka IF - na 2 6 oraz 12, na 3 - 6 12 oraz 24. Za dużo pisania, żeby to w ogóle ogarnąć, zwłaszcza że każda funkcja ma dwa warunki - co przy 3 armiach daje nam 84warunki, w których jeden błąd blokuje cały arkusz.
Popełniasz te same błędy, na które ja się naktnąłem, a modernizacja, a właściwie - nowy arkusz, który chce napisać wymaga tego z pozoru drobnego uproszczenia, gdyż geometrycznie rosnącą funkcje, zamienia na proste działanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rizi

Liczba postów : 209

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 3:36 pm

ja bym ten zapis usunał, skoro tak komplikuje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TopGun

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 3:42 pm

Wtedy można to podciągnąć pod funkcję "JEŻELI" i gdy zaopatrzenie z rolnictwa będzie wyższe to Ci po prostu będzie zwracało w komórce "0"

Nie da się tego na Armie rozbić. Musisz obliczać to dla całego wojska jakie posiadasz. Co z resztą jest logiczne. W trakcje wojny mimo iż 100% żołnierzy nie znajduje się na froncie to mobilizacja nawet tych siedzących w koszarach powoduje zwiększenie zapotrzebowania na jedzenie, paliwo czy części zamienne.

Co do ciężkich walk to ten aspekt chyba będzie trzeba opisywać w turze wojny. Czyli GM określa że z 20D piechoty na froncie np 4 biorą udział w ciężkich walkach wtedy trzeba będzie to dodatkowe zaopatrzenie związane z ciężkimi walkami, czyli (1,5-1)*4 odejmować ręcznie od zapasów składowanych w kraju

Przynajmniej ja to tak widzę na tą chwilę
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 3:55 pm

Trzeba na armie rozbić i usunięcie tego zapisu (zmiana) pozwolą na zrobienie tego.
Wstępy pomysł jest taki, żeby w pliku zrobić szablon armii - gotowy arkusz - który będzie nieruszany - ale kopiowany w tym samym pliku ale innym arkuszu - jako arkusz do nowej armii
Każda armia będzie miała 3 stany
Pokój
Wojna
Ciężkie walki
Jest to rzecz, o którą dopytałem Pero - stan walk ustalany jest przez MG dla CAŁEJ armii biorącej udział w danej akcji.
Wpisanie w odpowiedniej rubryce numerka 1/2/3 będzie za pomocą funkcji "jeżeli" przydzielało odpowiedni parametr mnożnika do liczby oddziałów. Działania te będą przekopiowane na wszystkie jednostki po czym zsumowane i przedstawione jako zgrabna cyfra.
Na Arkuszu przychodów będzie można otrzymać dochód każdej jednostki (zaopatrzenie kasa PW PB PP) oraz bilans przy aktualnych warunkach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 3:56 pm

I z niewiadomej mi przyczyny, funkcja jeżeli zamiast danych z podanej komórki - wypisuje wartość logiczną funkcji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TopGun

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 4:02 pm

Jeżeli chcesz żeby zwracało Ci konkretną wartość to musisz podać ją w cudzysłowiu

Ciężko jest gadać o excelu nie mając przed oczami arkusza xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 4:05 pm

Excelu? Ja to w office robie Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin

Liczba postów : 1513

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 4:49 pm

Tak, trudno określić ile zapasów zużyjecie na wojnie, szczególnie podczas walk bo to zależy głównie od:
- waszych rozkazów
- rozkazów waszych przeciwników
- tego czy komuś uda się dobrać do zapasów przeciwnika
- nasilenia walk

Tak więc pamiętajcie, że im większy zapas tym lepiej. Dodatkowo przydzielenie dalej ilości zapasów do danych armii/korpusów da mi lepszy podgląd sytuacji. Po prostu to co zostanie zużyte w czasie walk zostanie ustalone przeze mnie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TopGun

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   Wto Sie 12, 2014 7:52 pm

Teraz mi się przypomniała "ofensywa" ten tryb który można było włączyć jednostkom w HoI II

Wymagał wtedy bodajże 2x więcej zapasów ale też lepiej walczyły przez okres miesiąca jeżeli dobrze pamiętam.

Śmiechowa sprawa ale tutaj by się raczej nie sprawdziło bo każdy by tylko chomikował zapasy i wszystkiemu co się rusza aktywował tą "ofensywe" xd
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Rolnictwo a zaopatrzenie   

Powrót do góry Go down

Rolnictwo a zaopatrzenie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1