Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia   Wto Sie 12, 2014 11:00 pm

...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Sie 15, 2014 8:39 pm

Walka z kryzysem
Głównym problemem całego kryzysu i jego kołem napędowym jest bezrobocie. Wobec tego, aby wyeliminować kryzys, należałoby wyeliminować bezrobocie. Oprócz ogromnego programu "Maginot", który jest także programem robót publicznych, przeprowadzimy wielką akcję. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców, na rozwój firm. Każdy przedsiębiorca będzie mógł zasięgnąć darmowej rady najlepszych doradców finansowych, opłaconych przez państwo. Oczywiście, każdy przedsiębiorca, który pobierze dotacje od państwa, zostanie objęty nadzorem komisarza, który będzie obserwował pożytkowanie pieniędzy i dopilnowywał, aby były dobrze dysponowane.
Zostaną również założone nowe fabryki - fabryki zbrojeniowe pozostaną własnością państwa, jednakże inne gałęzie przemysłu zostaną odsprzedane nowym przedsiębiorcom po okazyjnych cenach. Oczywiście, nad rozwojem nowej firmy będą czuwać komisarze.


Kolonialne inwestycje
Nasze kolonie to wciąż bieda. Ludzie głodują i nie są zbyt zadowolenie z naszej władzy na ich terytorium. Ale wiemy jak to zmienić.
Uruchamiamy ogromny projekt inwestycji, który będzie polegał na pomocy humanitarnej, ale przede wszystkim na podnoszenie z ruiny gospodarek kolonialnych. Zakończymy grabienie tych ziem, a w miejsce tego wszczepimy zdrową, demokratyczną, kapitalistyczną rywalizację rynkową. Od dzisiaj wszystkie tereny naszych kolonii wejdą w Strefę Rozwoju Gospodarki. W tej strefie ułatwione będzie zakładanie firm i przedsiębiorstw, nie tylko inwestorom z Francji, ale także potencjalnym przedsiębiorcom z kolonii. Każdy mieszkaniec kolonii, który zadeklaruje chęć założenia firmy, wypełni odpowiednie deklaracje i umowy, zostanie wysłany do Francji na szkolenie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Po tym szkoleniu otrzyma dotacje i będzie mógł rozkręcić działalność.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Sie 15, 2014 9:43 pm

Francja wzorem USA, Wielkiej Brytanii walczy z kończącym się kryzysem robotami publicznymi. Francja dodatkowo stawia na nowoczesny przemysł i pielęgnowaną od lad Linię Maginota, która jest dumą każdego Francuza.

Francja inwestuje w przemysł nie tylko w kraju ale i w swoich koloniach. Tam jednak proces ten jest powolniejszy ponieważ nie ma podstawowej infrastruktury po za tej, która już jest i służy to rządowi to prywatnym przedsiębiorcą. Mimo to gospodarka tam się rozkręca.

Do Armii Kolonialnych nie ma na razie zbyt wielu chętnych, szczególnie po incydencie Nadreńskim, a duża część ludzi, która chciała pójść do wojska już służy w garnizonach kolonialnych.


+ 4% zadowolenia
+ 1 poziom fabryk zaopatrzenia
+ dochody z kolonii na TF
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Sie 27, 2014 1:01 am

Złoty wiek francuskich Indochin
Indochiny. Jedyna kolonia francuska na Dalekim Wschodzie wciąż jest terytorium nierozwiniętym, którego potencjał jest marnotrawiony, lub niewykorzystywany. Rząd francuski postanowił to zmienić, poprawić życie mieszkańców Indochin

1. Poprawa wykształcenia
Aby móc budować infrastrukturę i zaawansowaną gospodarkę, potrzebni są ludzie wykształceni. Na terenie Indochin zostanie wybudowana sieć szkół, a do pracy w tym rejonie zostaną przysłani nauczyciele z Francji, wcześniej przeszkoleni. Oczywiście, otrzymają za to premię. Dodatkowo rząd będzie refundował podróż do Francji i naukę na tamtejszych uniwersytetach dla najzdolniejszych uczniów. Do budowy placówek zaangażujemy bezrobotnych, w ramach robót publicznych


2. Rozbudowa infrastruktury
Kolejny niezbędny element rozwoju gospodarczego. Musimy zadbać o połączenia drogowe, aby mógł rozwijać się handel wewnętrzny. Należałoby także zadbać o porty, które mogłyby z kolei rozwinąć handel z Francją. Należy zapewnić Indochinom dobre zaplecze infrastrukturalne. Rozbudową infrastruktury zajmą się bezrobotni, w projekcie robót publicznych.


3. Budowanie fabryk
To właściwy etap inwestycji. Kiedy już będzie wykształcona kadra, oraz godna infrastruktura, będzie można stworzyć stałe miejsca pracy dla miejscowej ludności. Skarbem Indochin jest produkcja żywności, wobec tego, aby zwiększyć nakłady, możliwości i uatrakcyjnić ofertę, fabryki będą skupiać się na przetwórstwie żywności, a także przemyśle lekkim - to co jest najpotrzebniejsze miejscowej ludności.W pierwszej transzy, przekazujemy na ten cel 24mln
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Sie 28, 2014 2:03 am

Pierwsza transza została przeznaczona głównie na rozbudowę infrastruktury, ponieważ budowa dróg w dżungli wymaga czasu. Rozbudowuje się także porty, na przyjęcie większej ilości statków transportowych i modernizuje infrastrukturę portową, aby osiągnąć większe przepływ towarów.

Przy rozwoju dróg wyrębuje się znaczne ilości tropikalnego drewna, które jest transportowane do Europy, a to przynosi kolonii zyski.


+5 mln dochodu z Indonezji
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 01, 2014 8:46 pm

Przemówienie premiera do narodu


Rodacy!
Nadeszła czarna godzina, tak dla Francji jak i dla Europy. Dzisiaj jesteśmy świadkami rosnącej potęgi, której celem nie jest bynajmniej pokojowe współistnienie. Mowa tutaj oczywiście o III Rzeszy. Ostatnio, nasz sąsiad zza zachodniej granicy złamał ostatnie postanowienia traktatu wersalskiego - traktatu, który miał nam gwarantować pokój. Austria została zaanektowana przez Rzeszę. Mało tego. W III Rzeszy przywrócono służbę wojskową. Cóż to może oznaczać? Odrodzenie zbrojnej potęgi Niemiec.
Bracia i siostry rodacy. W historii ostatniej dwukrotnie zaznaliśmy militaryzmu - najpierw pruskiego, a potem niemieckiego. Nie są to wspomnienia pozytywne. Wiązały się z ofiarami, śmiercią. Traktat wersalski miał raz na zawsze zapobiec takim sytuacjom. Jak się okazuje, nieskutecznie. System z Wersalu nie miał ramienia egzekucyjnego, co sprawiło, iż stał się tylko bezużytecznym kawałkiem papieru.
Nasza ukochana Francja stoi w obliczu kolejnego zagrożenia. Rzesza za nic ma opinię światową. Za nic ma międzynarodowe ustalenia. Za nic ma nas. Pokoju nie da się już uratować...


Żydowski problem
Prześladowani w Rzeszy Żydzi zbiegają do Francji. Nie ma co się im dziwić. Jednakże należy im zorganizować pomoc.
Postaramy się wesprzeć Żydów. Słyną oni z umiejętności przedsiębiorczego zarządzania i znajomości bankowości. Pomożemy im rozkręcić własne biznesy, poprzez pożyczki i niewielkie zapomogi. To nie tylko zapewni im pieniądze, ale także dostarczy budżetowi państwa podatek. A co najważniejsze - bezrobocie jeszcze bardziej spadnie.
Dla Żydów, którzy pragną wrócić do Świętej Ziemi zorganizujemy kilka statków transportowych, którymi Żydzi będą mogli dostać się do Francuskiego Mandatu Syrii. Tam będą mogli starać się o pozwolenie władz brytyjskich, na zamieszkanie w Palestynie - będzie im na pewno łatwiej i bliżej, dodatkowo nie każdego stać na taką podróż, szczególnie gdy ich majątki zostały zgrabione przez Niemców.

Na tą akcję przeznaczamy 17mln

Indochiny
Plan ma być dalej realizowany. W związku z masową ścinką lasów, do projektu zostanie dodany kolejny punkt. Aby nie zaburzać tamtejszego ekosystemu, przeprowadzimy akcję wspomagania lasów, sadzenia drzew i tworzenia rezerwatów. Oczywiście, nie na potencjalnych trasach samochodowych.

Kolejne 30mln na to
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Wto Wrz 02, 2014 10:56 pm

Francuzi różnie zareagowali na wieści o przyłączeniu się Austrii do III Rzeszy jak i o militaryzacji III Rzeszy. Pacyfiści i zwolennicy demokracji, a także komuniści uznali to za naturalny porządek rzeczy, w którym państwo, które zostało zaatakowane przez Francję w Nadrenii, a także zagrożone ze wschodu musi samo się broni.

Nacjonaliści uważają, wzrastająca potęgę Rzeszy za zagrożenie dla niepodległości Francji i namawiają do zwiększenia wydatków na zbrojenie.

Faszyści i radykałowie popierają zbrojenia Rzeszy.

Co do żydów. Ziemia Święta jest daleko z Francji i może być tylko pięknym snem. Tak przynajmniej uważa część Żydów. Nie ma sensu jechać do Ziemi Świętej z pustymi kieszeniami. Korzystając z oferty rządu Francji zajęli się własnym interesem i przedsiębiorstwami. Kolejna cześć osiadła wśród swoich braci we Francji, a reszta wyruszyła do Ziemi Świętej.

W Indochinach sadzi się nowe lasy tropikalne, które zastępują już wycinane, dzięki czemu można podtrzymać ścinanie drzew. Tym bardziej, że dżungla sama uprasza się o swoje i trzeba dbać, aby drogi nie zarosły.


Zyski:
+ 5% poparcia
+ 1 poziom handlu
+ zwrot 5 mln z dbania o dżungle
+ Jeżeli będą jeszcze jakieś zyski to dopiero za jakiś czas
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Wrz 14, 2014 11:16 pm

Marsz w Hatay


W Hatay co jakiś czas daje się usłyszeć o prześladowaniach mniejszości przez Arabów. Wczorajszego dnia głównie Turcy i Chrześcijanie zorganizowali cichy marsz przeciwko arabskiemu prześladowaniu. W swoich żądaniach chcą przyciągnąć uwagę świata i Ligi narodów na swój problem, a także uzyskania autonomii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Państwa - Edycja 2014 :: Francja-
Skocz do: