Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Wstęp - Przeczytaj jako pierwsze!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Peroox
Admin

Liczba postów : 1513

PisanieTemat: Wstęp - Przeczytaj jako pierwsze!   Czw Sie 07, 2014 6:11 pm

Witaj w Empire at War PBF

1. Słowem wstępu

Empire at War jest to strategiczno-ekonimiczny PBF, osadzona aktualnie w dwudziestoleciu międzywojennym. Rozgrywka rozpoczyna się w 1933, po tym jak Hitler objął pełnię władzy w Niemczech i proklamował powstanie III Rzeszy. W grze wcielamy się w rządzących danego państwa i rozwijamy gospodarkę oraz armię poprzez klasyczną rozbudowę, podbój bądź przez zabiegi dyplomatyczne. Cel gry ustawiasz sobie sam, możesz dążyć zarówno do podbicia całego świata, jak też zdominowania go politycznie bądź też ekonomicznie.

2. Co to jest?

DominationPBF to gra PBF (Play by forum , gra wyobraźni, potocznie gra tekstowa lub gra forumowa), czyli gra fabularna rozgrywana na forum dyskusyjnym, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci.
W przeciwieństwie do tradycyjnych gier RPG, gra na forum trwa dużo dłużej i nie ma określonych ram czasowych.

3. Jak zacząć ?

Wystarczy że założysz konto na forum i w dziale rekrutacji złożysz podanie o przydział państwa. Następnie musisz poczekać wyznaczony termin, w którym zostaną przydzielone państwa.

4. Zasady Gry

Dla większej przejrzystości mechaniki-zasad gry i ułatwienia ich szukania są one podzielone na różne tematy w zależności od tego, czego one dotyczą. W każdym z tematów dodatkowo na początku jest spis tematów w tym dziale i odnośniki do postów, które je zawierają.

Ponieważ gra ma świat otwarty i gracze mogą teoretycznie robić wszystko co im przyjdzie na myśl ostatnie słowo w każdej kwestii zawsze ma administrator, bądź mistrz gry. 

Mam nadzieję, żę przebijecie się przez te długie( za długie) zasady. Postarałem się opisać jak najwięcej rzeczy, które zazwyczaj były umowne i wszystkim znane, ale wiadomo - zawsze pojawiały się problemy, że tego nie ma opisanego i jest tak jak ja chcę. Jeżeli jesteś nowym graczem, to to wszystko pomoże ci zapoznać się z mechaniką PBF-ów, a jak już grałeś nie raz, to masz miłą lekturę, aby przypomnieć sobie wszystko.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin

Liczba postów : 1513

PisanieTemat: Re: Wstęp - Przeczytaj jako pierwsze!   Sob Sie 09, 2014 9:03 pm

Przeczytaj najpierw mechanikę

Mam nadzieję, że zanim dotrzesz do tego postu i linka postarasz się zadać sobie trud i przeczytać wszystko co napisałem. Jeżeli tak, jestem wdzięczny i moja praca nie poszła na marne. Jeżeli nie to trudno, nie musisz, ale potem niewiedza może cię wiele kosztować.

Aby zebrać najważniejsze założenia mechaniki wszystko zebrałem
tutaj

Masz tam skrót mechaniki w postaci standartowej. To musisz przeczytać.

Miłej zabawy

Wasz admin Peroox
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com

Wstęp - Przeczytaj jako pierwsze!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kosmiczna sala
» Nauczyciele fabularni
» Chata szalonego szamana
» Lucjusz Malfoy
» Nie drażnij śpiącego smoka! A na pewno go nie podrywaj..