Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Ściąganie długów po francusku

Go down 
AutorWiadomość
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 1:23 amPorażka w I wojnie światowej kosztowała Niemców wiele. Sankcje na liczebność armii, zniszczenia i przede wszystkim ogromne reparacje. Te ostatnie były chyba najcięższym utrapieniem każdego Niemca - ich wysokość była wygórowana, dodatkowo niemiecka gospodarka znajdowała się w stanie rozpadu. Niszczący podatek dla zwycięzców tylko pogłębiał kryzys w Niemczech

Jednakże od pewnego czasu Niemcy, a raczej III Rzesza przestała płacić reparacje wojenne, tym samym łamiąc postanowienia traktatu wersalskiego. Francja jednak nie pozwoli sobie drwić prosto w twarz i podjęła radykalne kroki.


Kilka dywizji kawalerii i piechoty wkroczyło do zdemilitaryzowanej Nadrenii. Nie napotkawszy oporu, zaczęły ściągać dług w dosyć brutalny sposób - rozpoczęto rozbieranie fabryki, konfiskowanie majątków, surowców, zaczęto pobierać bezpośrednio pieniądze i wszystko to dałoby się wywieść do Francji. Aktualnie III Rzesza ma do spłacenia 68 mln z kontrybucji wojennych, co mocno osłabi ten bogaty region.

Oto oficjalna wypowiedź premiera Francji:
Cytat :
Niemcy!
Jeżeli jesteście narodem honorowym i jeżeli chcecie grać z nami fair, trzymajcie się systemu wersalskiego. Płaćcie reparacje, tak jak to było uzgadniane w tym akcie. Wasza gra do niczego nie prowadzi - jeżeli wciąż będziecie starać się grać nam na nosie, my będziemy kontynuować naszą politykę
~Édouard Daladier

Edited by Peroox, zatwierdzone.
Efekty tego będą po waszych pierwszych działaniach w tej sprawie, max za 24h
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

avatar

Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 10:39 am

Zgodnie z traktatem wersalskim, Nadrenia miała być obszarem zdemilitaryzowanym. Wkroczenie wojsk francuskich na ten obszar jest pogwałceniem owego traktatu. Niech pan premier przestanie mówić o honorze, bo portowa prostytutka ma go więcej od niego. Gdyby Francja zwróciła się do nas przez kanał dyplomatyczny - otrzymałaby swoje pieniądze. Niestety krótkowzroczni politycy z zachodu wybrali drogę zbrojną, niechaj tak będzie. Jeśli tak wygląda ściąganie długów po francusku, to niedługo przekonacie się jak III Rzesza spłaca swoje długi!

Adolf Hitler
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 12:24 pm

Zgodnie z traktatem wersalskim Nadrenia miała być wolna od żołnierzy niemieckich. Polecamy przestudiować akt jeszcze raz, jeżeli go nie posiadacie, możemy dostarczyć Wam jego kopię - traktat ZAKAZUJE NIEMCOM posiadania jakichkolwiek żołnierzy i fortyfikacji. Wedle tegoż traktatu wojska sprzymierzonych aliantów miały stacjonować w Nadrenii, jednak według pewnych ustaleń w 1930 opuściliśmy ten obszar. Jak się okazuje była to błędna decyzja, gdyż zupełnie bagatelizujecie traktat. Oficjalnie, według traktatu z Locarno wojska aliantów miały opuścić Nadrenię do 1935 roku. Stało się to sporo wcześniej. Jednak wedle tego paktu możemy utrzymywać nasze wojska na terenie Nadrenii do 1935 roku. Nie pogwałciliśmy żadnego paktu.
My już wiemy jak III Rzesza spłaca swoje długi - przesyłając pieniądze na konto brytyjskie i nasze. Innego wyjścia nie ma.

Édouard Daladier
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 7:05 pm

Pierwsze reakcje na agresję Francji


Gdy tylko na światło dzienne wyszły informacje, że Francja wkroczyła zbrojnie do Nadrenii rozpoczął się tylko ogólnoświatowy niepokój. Jednak gdy prasa i radio dowiedziały się, że Francuzi weszli aby siłą pobrać kontrybucję wojenną z traktatu wersalskiego zawrzało.

Nikt nie spodziewał się tego co się stało. Hitler może i głosi dziwną i wrogą ideologię, ale jeszcze nie zrobiłby nic co by to usprawiedliwiało. Radio, prasa, wszyscy krzyczą o tym co się stało, a na arenie międzynarodowej cisza. Państwa demokratyczne nie potępiły francuskiej agresji.

To było przyczyną wielu strajków we Francji, a w Wielkiej Brytanii pod ambasadą Francuską zebrały się tłumy Niemców. Wszyscy żądając aby wojska Francuskie opuściły teren. Obywatele Francji byli w szoku po tym co usłyszeli. Ich własny rząd prowadzi ich ku wojnie z Hitlerem. Bo tak wygląda grabież ludności niemieckiej w Nadrenii. Nikt nie chce powtórki I wojny światowej, a tym bardziej gdy to Francja ją zaczyna.

Sąsiednie kraje, głównie Holandia i Luksemburg, a także Szwajcaria wnoszą obiekcje co do misji wojsk Francuskich w Nadrenii. Proszą o jak najszybszy arbitraż dyplomatyczny i zaprzestanie grabieży ludności niemieckiej.

Za to w Niemczech rośnie poparcie dla polityki Hitlera, a także zbrojeń. Niemcy teraz widzą, że traktat wersalski i ograniczenie wojsk Niemiec ma tylko za zadanie osłabić go, a oni na to nie będą pozwalać. III Rzesza musi mieć silną armię, aby nikt nie odważył się więcej tak zachowywać wobec germańskiej ludności.


Pierwsze skutki:
- Francja  - 12% poparcia
- WB - 4% poparcia
+ W Rzeszy wzrasta poparcie na rzecz zbrojeń


Ostatnio zmieniony przez Peroox dnia Pią Sie 15, 2014 7:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 7:23 pm

MSZ Japonii napisał:
Japonia uważa iż Francja powinna wyłożyć odszkodowanie nie tylko dla samego rządu Niemieckiego, ale również dla obywateli, i to z naprawdę ogromną nadwyżką. To co się stało jest niedopuszczalne, rząd Francuski powinien podać się do dymisji.

Cesarz przysyła najszczersze kondolencje dla wszystkich Niemców którzy stracili prawdopodobnie większość swojego dorobku życia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 7:26 pm

Rozumiemy oburzenie całego świata. Rozumiemy oburzenie Francuzów. Rozumiemy strajki, bunty i niezadowolenie. Jednakże nie rozumiemy jednego. Dlaczego wszyscy działają wbrew sobie?
Proszę przypomnieć sobie rok 1918, a następnie 1919. Jakie było założenie traktatu wersalskiego? Jaki był cel tych ogromnych kontrybucji wojennych? Te działania miały nieco okiełznać militaryzm Niemiec i zapobiec ewentualnej wojnie. Dopóki Niemcy wywiązywały się ze swoich zobowiązań wszystko odbywało się w zdrowy sposób. Jednakże, od pewnego czasu władze Rzeszy ignorują nas, drwią z nas wszystkich, z nas, którzy walczyli przeciwko agresorowi, drwią z naszych ojców, braci, dziadków. Pogardliwie spluwają na groby poległych, na tych, którzy przeciwstawili się. Przestali płacić kontrybucje wojenne i żądają od nas, abyśmy im o tym przypomnieli? Oni automatycznie powinni wypłacać nam te reparacje.
Może i wejście naszych żołnierzy było brutalnym wyjściem. Ale czy sądzicie, że powinniśmy biernie się temu przyglądać? Apetyt rośnie w miarę jedzenia - gdybyśmy to zbagatelizowali, Rzesza posunęłaby się dalej. Ale jesteśmy gotowi nieco odpuścić. Nasi żołnierze zaprzestaną grabić ludność, wyłącznie pod warunkiem, że Rzesza spłaci zadłużenie w ciągu 24h. Aczkolwiek do czasu spłaty zadłużenia, wojska będą stacjonować w Nadrenii.
Równocześnie, przestrzegamy przed łamaniem postanowień traktatu wersalskiego - nie dopuścimy, aby Rzesza drwiła z całego świata.

~Édouard Daladier
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 8:33 pm

Nie rozumiemy oburzenia obywateli Brytyjskich poczynaniami naszych sojuszników. Są one jak najbardziej słuszne. Niemcy łamią Traktat Wersalski, dążąc do nowej wojny. Sama aneksja Wolnego Miasta Gdańsk jest już widocznym pogwałceniem jednego z punktu Traktatu mówiącego o statusie tego miasta. Zapewne Polski, jak i Niemiecki rząd skonsultowali to przyłączając Gdańsk do Niemiec, ale ostateczna decyzja o tym mieście powinna wyjść ze strony Ligi Narodów. Traktat Wersalski jest deptany i wkrótce dojdzie do nowej wojny...Jeżeli chcemy jej zapobiec to musimy zasiąść do stołków i rozwiązać wszelkie formalności.

MSZ WB

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 9:04 pm

Wypowiedź ministra spraw zagranicznych Rzeczpospolitej Polski Joachima Becka
Cytat :

To nie państwo Francuskie zaatakowało Niemcy, gdyż wkroczenie wojsk na teren innego państwa bez jego zgody - jest właśnie tym. Atakiem. Ale to nie państwo i Francuzi, znani ze swej wspaniałej postawy pacyfizmu postanowili odzyskać wpływy za swoją wschodnią granicą! To demokratycznie wybrany rząd postąpił wbrew przekonaniom i oczekiwaniom ludu, swoich wyborców! To nie Francja jest winna. Winny jest rząd Francuski. Jednak jak to już na arenie międzynarodowej bywa - błąd jednego - może skończyć się tragedią wielu. Niestabilny w swych decyzjach rząd, który odrzucił mające zadanie wysondować intencje - propozycje marszałka Piłsudzkiego, który kilkukrotnie otwarcie proponował prewencyjny atak na Rzeszę Niemiecką - Dziś wysyła swoich obywateli, by grabili, palili i mordowali, skazując tym samym swoich obywateli na potencjalnie podobny los w przyszłości. Państwo Polskie zaniepokojone jest również nieznajomością prawideł polityki, którą można w śmiesznych i błahych pretensjach rządu Francuskiego do obejmowania swą militarną opieką terenów nadreni. Wycofując swoje wojska - zakończyliście etap, w którym mogły one tam się znajdować.
Co zaś Gdańska i Ligi narodów się tyczy. Wzorem Francji, prosimy przypomnieć sobie rok 1918, '19 ale i 20. To w tych latach, przy biernej postawie Ligi Narodów, ledwie powstała Rzeczpospolita Polska musiała bronić swych ziem, przed Sowieckim agresorem. Opuszczeni przez Europejskie Mocarstwa tworzące trzon papierowej LN, Polacy obronili swoje istnienie. Jednak wraz z brakiem udziału w podstawowych założeniach na jakich LN miała się opierać - Wszyscy członkowie LN stracili prawa do rozsądzania jakiejkolwiek kwestii związanej z Polską - w tym również Gdańska.
Rząd Brytyjski, twierdzi również iż wkrótce dojdzie do nowej wojny. Rzeczpospolita, na której granicy wije się w konwulsjach stary, słaby Związek Sowiecki, przy której granicy może wkrótce wyłonić się nowy kolos, mierzony zdecydowanie większą miarą niż reakcyjne mocarstewka Europejskie jest żywo zainteresowana uspokojeniem sytuacji na zachodzie, jednak tak jawne i bezczelnie łamanie podstawowych praw i traktatów wykracza poza akceptowalne granice. Ostrzegamy rząd Francuski, tak licznie okazujący swą siłę w chwilach słabości innych, tak silnie starający się uniemożliwić odrodzenie silnego państwa Niemieckiego, mogącego stać się niezależnym od wpływów Francuskich - by powstrzymał swoje imperialistyczne zapędy i wypłacił wszelkie należne odszkodowania państwu Niemieckiemu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Quades

avatar

Liczba postów : 170
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 9:58 pm

Prosimy Wielką Brytanię, aby cofnęła się do 1920 przypomniała sobie Traktat pokojowy w Sèvres. Traktat ten całe szczęście nigdy nie został wprowadzony. A dlaczego nie został wprowadzony? Bowiem poniżał on naród Turecki. Mustafa Kemal Ojciec Turków widząc tak okrutny traktat, zerwał naród, który pokonał Greków i utworzył Republikę Turcji. Całe szczęście, że Turcja miała jeszcze wtedy siły. Niestety Niemcy nie były w takim samym położeniu i teraz widać u społeczeństwa wzrost poparcia dla rewizjonizmu. Naród Niemiecki powinien spłacić kontrybucje wojenne, lecz nie powinien być poniżany poprzez tworzenie stref zdemilitaryzowany, odrywanie kawałków terytorium itp. Proponujemy, aby przedstawiciele wszystkich skłóconych państw zebrali się Ankarze w Turcji i przedyskutowali uaktualnienie traktatu. III Rzesza wcześniej oznajmiła, że walała dyplomatyczne rozwiązanie tego sporu. Czy w takim razie Francja i Wielka Brytania będą chętne do rozmów? Turcja prosi o dyplomatyczne rozwiązanie tej sprawy, bowiem poniżany naród to silny naród, który może po pewnym czasie wybuchnąć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 11:05 pm

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jesteśmy gotowi na rozmowy dyplomatyczne. Jednakże, mają się one odbyć bez dodatkowych słuchaczy - III Rzesza, Wielka Brytania, Francja, oraz Turcja jako mediator. Pod takim warunkiem, wyślemy naszych emisariuszy do Ankary
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 11:07 pm

A czegoż to się Francja boi? Tak WAŻNE rozmowy powinny być w pełni jawne aby opinia publiczna wiedziała o ewentualnych CHORYCH propozycjach Francji i jej sojuszników, aby mogła zareagować tak jak to już raz zrobiła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 11:09 pm

Gdyż te WAŻNE rozmowy nijak się mają do Japonii. Nie mamy nic do ukrycia, jednakże zdrowa dyplomacja powinna odbywać się jedynie pomiędzy państwami, które są bezpośrednimi podmiotami tejże sprawy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 11:31 pm

Te sprawy mogą wpłynąć na losy CAŁEGO świata więc powinna być to jawna dyplomacja.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 11:33 pm

Jednak nadal to sprawy pomiędzy Wielką Brytanią i Francją, a III Rzeszą. Rozmowy będą tajne, jednakże powiadomimy opinię publiczną o rezultatach, postanowieniach, a także skutkach
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Quades

avatar

Liczba postów : 170
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pią Sie 15, 2014 11:55 pm

W takim razie zapraszamy przedstawicieli podanych państw do Ankary. Japonia nie została zaproszona bowiem nie ma interesów w Europie. Jeśli jednak będzie nalegała z pewnością jej sojusznik III Rzesza ujawni jej przebieg rozmów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Sob Sie 16, 2014 1:28 am

Polska ubiega się o miejsce w rozmowach, gdyż ich wynik jest jedną z ważniejszych zmiennych warunkujących politykę Rzeczpospolitej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

avatar

Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Sob Sie 16, 2014 9:51 am

Przecież wszyscy wiemy, że Francji tak naprawdę nie chodzi o reparacje. Gdyby chcieli pieniądze, zgłosiliby się po nie drogą dyplomatyczną. Armia francuska dokonała bezprawnego napadu na ziemie niemieckie, by osłabić naszą pozycję i nagrabić jak najwięcej dóbr. Pogwałcona została zasada nienaruszalności granicy niemiecko-francuskiej, zatwierdzona podczas konferencji w Locarno.

Kiedy złodziej przychodzi do twojego domu, prosisz go by opuścił twój dom i jeszcze mu płacisz? Nie! Przeganiasz napastnika z bronią w ręku i pokonujesz każdego jego wspólnika. III Rzesza Niemiecka będzie bezwzględna dla wrogów, a przyjaciół potrafi docenić. Każdy kraj, który opowiedział się po naszej stronie w tym konflikcie, stanie się przyjacielem Niemiec.  


Adolf Hitler
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Sob Sie 16, 2014 12:26 pm

Nota dyplomatyczna Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Finlandii

" Finlandia uważa, za co najmniej wielce niestosowne działania Francji. O ile zrozumiałym jest chęć ściągania reparacji (które nota bene Finlandia uważa za dość wygórowane i w obecnej sytuacji gospodarczej świata dość krzywdzące) o tyle sposób w jaki Francja to zrobiła jest absolutnie nie do przyjęcia. Można bowiem było to rozstrzygnąć na polu dyplomacji, a Francja dopuściła się nielegalnej grabieży majątków tych ludzi, którzy mieszkali i pracowali na swój dobytek jeszcze długo długo wcześniej zanim wybuchła Wielka Wojna, więc co niewinni ludzie mają do całej tej sytuacji? Finlandia udziela dezaprobaty działaniom Francuskim i liczy na większą rozwagę w przyszłości.

Rzesza powinna zgłosić tą sprawę na forum Ligi Narodów, gdzie cały świat owy incydent rozsądzi i możliwe, że zarządzi odszkodowanie za działania Francji, które były totalnie nie do przyjęcia i niezgodne z jakimikolwiek normami prawa międzynarodowego."
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Sob Sie 16, 2014 12:32 pm

Jedna z osób uczestnicząca w dyskusji zwraca uwagę Finlandii, że grabież wciąż jeszcze trwa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Pon Sie 18, 2014 1:24 am

Nadreńskie potyczki


Gdy rozmowy dyplomatyczne trwały w najlepsze, a w Ankarze spór o to co działo się w Nadrenii nie przygasał Francuzi wciąż pobierali swoją kontrybucję z tych ziem. Zaprzestano jednak grabieży ludności, chociaż tego co już zagrabili nie oddali.

W tym czasie na zapleczu działo się wiele rzeczy. III Rzesza szybko korzystając z budowanych autostrad i już będących dróg szybko przerzucała swoje oddziały do Nadrenii. Francuskie wojska w tym czasie kończyły pobieranie kontrybucji i rozpoczynali wysyłanie transportów do Francji.

Wojska III Rzeszy ostatecznie wkroczyły na teren Nadrenii w całej swojej potędze, kawaleria ruszyła przodem aby spróbować zablokować drogę wycofującym się wraz z transportami oddziałami wojsk francuskich.

Niestety dla Francji rozkazy powrotu pod granicę wyszły za późno i cała dwie dywizja piechoty została okrążona przez niemiecką kawalerię. Ku zdziwieniu wszystkich nie doszło do wymiany ognia, ale obie strony trzymały siebie na muszce karabinów i artylerii. Jednak to zatrzymało szarżę kawalerii i reszta francuzów otrzymała potrzebny im czas.

Ostatecznie reszta wojsk francuskich wraz z transportami zrabowanych dóbr zdążyły schronić się za własną granicą, a wojska III Rzeszy obsadziły swoją granicę z Francją.

Obywatele Francji z jednej stroni nadal są niezadowoleni z postępowania Francji, z drugiej nie rabowano już później cywili. Obywatele III Rzeszy cieszą się z przybycia wojsk, ale wielu twierdzi, że za długo musieli czekać na reakcję zbrojną, która przepędziła intruzów.

Obywatele obu stron są zgodni, że dobrze się stało, że nie było strzałów i nie popłynęła krew.


Skutki:
- Francja zrabowała z terenów Nadrenii materiały o wartości 40 mln
- 2D Piechoty II Francji
- 8% poparcia Francja
- Nadrenia została zremilitaryzowana przez obecność wojsk III Rzeszy na tym regionie
- III Rzesza traci 1 poziom przemysłu, a kolejne 2 są niedziałające.

Turcja za próbę dyplomatycznego rozwiązania otrzymuje:
+3% poparcia
+ lepszy wizerunek międzynarodowy(ważne w kontaktach z NPC)
+ 2 mln z pieniędzy zostawionych(i dalej zostawianych) przez delegacje krajów LN w hotelach, restauracjach i innych przybytkach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    Wto Sie 19, 2014 11:11 pm

Losy pojmanych francuskich żołnierzy


Wszystko zaczęło się od listów od francuskich jeńców osadzonych w obozie jenieckim w III Rzeszy do rodzin, potem zainteresowała się tym opozycyjna prasa i tak o tej sprawie stawało się coraz głośniej.

Prasa mówiła o czekających w więzieniach żołnierzach, zapomnianych przez rząd, dla którego liczą się tylko pieniądze pozyskane z zagrabionej w Nadrenii "kontrybucji".

Jednak efektu tego co się potem wydarzyło nikt nie przewidział. Wielu pacyfistów rozpoczęło strajki i demonstracje mające wymusić na rządzie Francji uwolnienie jeńców i oddanie Niemcom ich pieniędzy, a także podpisanie niemieckiej propozycji ugody z Ankary.

Powoli rzesza ludzi, która popierała powyższe postulaty się powiększała,a demonstracje były coraz większe i dłuższe.

Jednak najważniejsza rzecz zdarzyła się w Paryżu. Na podstawie nie do końca prawdziwych informacji w prasie, ktoś uznał, że Rzesza znęca się na jeńcami i torturują ich aby wydobyć z nich strategiczne informacje, a także pozwalają im gnić w ciemnych i wąskich celach. To spowodowało, że na największy strajk w Paryżu, na którym liderzy organizacji pacyfistycznych wpadł tłum nacjonalistów żądających ukaranie III Rzeszy. Nagle demonstracja zamieniła się w wielką bójkę, a zaczęło się od tego, że nacjonaliści wpadli na komunistów, którzy brali udział w manifestacji.

Nie opłynęła chwila, gdy ktoś krzyknął, że biją pacyfistów, a ci w obronie swoich rzekomych kolegów sami ruszyli w bójkę. Policja i wojsko musiały interweniować, aby rozdzielić walczące strony. W intensywnych zamieszkach wielu zostało mniej bądź ciężej rannych, a po wszystkim szpitale były pełne pacjentów.

Francja dzieli się na dwa obozy. Jeden to nacjonaliści i młodzi, którzy nie doświadczyli okropieństw I wojny światowej, a drudzy to pacyfiści i ci którzy na własnej skórze doświadczyli wojny.

Co w tej coraz bardziej napiętej sytuacji zrobi rząd Francji?


Skutki:
Francja:
- 8% poparcia
- 4 mln na odrestaurowanie Paryża po zamieszkach
- Paryskie szpitale są pełne
- Rosną nastroje antywojenne
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Ściąganie długów po francusku    

Powrót do góry Go down
 
Ściąganie długów po francusku
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Świat gry - edycja 2014 :: Wydarzenia ze świata-
Skocz do: