Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia.

Go down 
AutorWiadomość
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia.   Pią Sie 15, 2014 3:43 pm


Tutaj opisujemy wydarzenia w jakie dzieją się w naszym kraju, jak i mistrzowie gry tutaj piszą wydarzenia lokalne dotyczące twojego kraju
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pon Sie 18, 2014 11:12 am

Fiński Cud Gospodarczy

Fiński przemysł był dość skromny. Nie inwestowano w niego za wiele, jednak Finlandia miała o tyle szczęście iż nie była niszczona za czasów Wielkiej Wojny czy też Rewolucji Bolszewickiej. Dlatego też rząd wpadł na pomysł utworzenia okręgów przemysłowych, których celem by było w pełni wykorzystanie potencjału naturalnego i ludzkiego danych terenów. Tak też powstały Fińskie Okręgi Przemysłowe. Za ich utworzenie zabrał się rząd zapraszając do współpracy prywatnych fińskich inwestorów, którzy na owych inwestycjach w te okręgi mogli zarobić. Ta inwestycja "publiczno-prywatna" jak to określił Minister Gospodarki zakładała podział kosztów budowy, roboty publiczne podczas budowy (co miało zmniejszyć bezrobocie) oraz gwarant ulg podatkowych dla tych, którzy w owe okręgi zainwestują. Dzięki temu powstały nowe kopalnie, fabryki (m.in tartaki, fabryki zbrojeniowe) oraz stocznia w Helsinkach, która miała konkurować z największymi portami Bałtyku.
Na ten cel rząd udzielił wsparcia 30 milionów marek fińskich.

Powstała też Kompania Kolejowa, która zajmowała się projektem połączenia koleją gór północy z południem w celu szybkiego i bezproblemowego przepływu towarów między fabrykami i okręgami przemysłowymi. Rząd jak i wcześniej zaoferował współpracę wraz z inwestorami w zamian za dogodne miejsca pod budowę fabryk (niezamieszkane, w sąsiedztwie kolei) oraz ulgi podatkowe. Uruchomiono program robót publicznych. Inwestycja była o tyle zmyślna, że nie zakładała budowy wszystkiego odnowa, ale dobudowanie brakujących sieci i unowocześnienie już istniejących co zmniejszało koszta inwestycji. W planach jest zbudowanie kilku sieci, które w razie zasypania śniegiem jednej z nich zapewniają bezproblemowy przepływ towarów. Na to rząd przeznaczył 5 milionów marek fińskich.

Wart zaznaczenia jest fakt, że do realizacji tych inwestycji starano się z reguły nie sprowadzać budulców zza granicy tylko wykorzystać do tego produkcję rodzimą co jeszcze bardziej napędzało przemysł fiński.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pon Sie 18, 2014 11:51 am

Finlandia rozpoczęła długą drogę ku nowoczesnej gospodarce w oparciu o silny i konkurencyjny przemysł. Rozbudowa wielu gałęzi przemysłu na raz jak i inwestycja w zakłady, wydobycie surowców jak i i ścinanie i przetwarzanie drzew przynosi efekty, ale to wszystko nie udałoby się bez inwestycji finlandzkich przedsiębiorców jak też i ich kolegów z Szwecji i Norwegii, chociaż ci nie dostawali takich ułatwień i zniżek jak ich fińscy odpowiednicy.

Rozbudowa torów kolejowych trwa, jednak wciąż brakuje funduszy na ich modernizacją, rozbudowę i budowę nowych sieci torów. Gdy będą one ukończone wspomogą one rozwój zakładów i fabryk na północy kraju, a także ułatwi transport pół-produktów i produktów z całego kraju.


+ 5% poparcia
+ 1 poziomy przemysłu
+ 1 poziom bazy morskiej
+ rozbudowa torów kolejowych w toku
+ reszta na TF
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Sro Sie 20, 2014 2:16 pm


Lasy, tartaki i meblePo zakończeniu I wojny światowej, gdy opadł pył z kraterów po pociskach artyleryjskich, gdy zdławiono ostatnie płomienie spalonych wiosek, i gdy posprzątano ciała zmarłych w Europie nastał czas pokoju. Był to dla Finlandii bardzo dobry czas, gdyż praktycznie cały kontynent potrzebował materiałów do odbudowy.

Podstawą było drewno, a nasze ziemie drewnem opływają. W tym czasie wraz z krajami Skandynawskimi zdobyliśmy monopol, pozbywając się wpływów ogarniętej wojną domową Rosji. Dziś ZSRR próbuje z nami konkurować w tej dziedzinie gospodarczej, jednak wszyscy wolą nasze drewno - Nie komunistyczne i sprawdzone. Niechaj nasz monopol trwa w najlepsze!

+Kolejny poziom przemysłu o 10mln tańszy.

Napisane i ocenione przez Trolla. Korekty Peroox-a
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Sro Sie 20, 2014 9:04 pmFinlandia stawiała na obronność. Wiedziała, że żadne traktaty, pakty czy rokowania z Ententą nie dadzą pożądanego efektu i w końcu dojdzie do tego, że to oni sami będą musieli bronić niezależności przed ewentualnym agresorem. Za takiego społeczeństwo uważało Związek Radziecki, zresztą nie bez przyczyny. Dlatego rozpoczęła się budowa tzw. "Linii Mannerheima" która miała na celu ochronę serca Finlandii przed atakiem sił Sowietów. Wrzawa była ogromna. Fabryki fińskie pracowały na pełnych obrotach, dzięki czemu zanotowały dodatkowy rozwój, przyjmowano ludzi do pracy a co ciekawsze, prócz rządu i inwestorów do projektu mogło się dołączyć same społeczeństwo. Bowiem na wzór działań w takich krajach jak Estonia, Łotwa, Polska czy Dania obywatele mogli zakupić "cegiełkę" z której dochód zostanie przeznaczony na budowę "Linii". To ukazuje, iż wkład społeczeństwa w sprawy kraju i patriotyzm Finów jest kluczowy dla egzystencji ich ojczyzny. Rząd na to ze swoich środków przeznaczył 20 milionów fińskich marek - jednakowoż to pierwsza z długiej serii inwestycji.

Dodatkowo ruszyła kolejna seria inwestycji w tzw. "Fiński Cud Gospodarczy". Rząd przeznaczył na ten cel 10 milionów fińskich marek. Rząd liczy iż program ruszy z impetem, gdyż do Finlandii mają przyjechać metale przemysłowe i maszyny niezbędne do tego procesu. Handel zagraniczny opłaca się!

10 milionów marek zostało przeznaczonych na rozbudowę kolei, która jest kluczowa dla transportu i handlu.

Powołana została także Akademia Wojenna - decyzją Ministra Oświaty oraz Ministra Obrony rząd przyjął program budowy nowoczesnego centrum szkolenia przyszłych fińskich kadr dowódczych. Uczniowie takiej szkoły dostaną wszechstronne wykształcenie z dziedziny wojskowości. Klasy będą podzielone na trzy profile - lotnictwa, floty i wojsk lądowych. Absolwenci mają poznać wiedzę z zakresu szkoły prowadzenia ognia, utrzymania morale, logistyki, wykorzystania terenów i wielu wielu innych. Doświadczenia mają być oparte o dawne bitwy i wojny, a także Wielką Wojnę, która wprowadziła nowe metody walki. Uczniowie mają być wychowani w duchu patriotyzmu i gotowości poświęcenia za ojczyznę. Rząd przeznaczył na to 10 milionów marek fińskich.

Jednym słowem - kraj się zbroi, umacnia, bogaci - chce być silny, zwarty i gotowy na każdą ewentualność.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Czw Sie 21, 2014 12:03 am

W Finlandii wiele się dzieje. Rozbudowa gospodarki, torów kolejowych i rozwój handlu idzie w parze z szkoleniami nowych kadr oficerskich i rozpoczęcia budowy linii Mannerheima. Jak na mały kraj, to dzieje się w niej wiele inwestycji i znajduje się tam wiele placów budowy. Słowem, aż za dużo i Finlandzka gospodarka nie nadąża z realizowaniem wszystkich projektów bez zaniedbywania cywilnych projektów obywateli.

+ 4% poparcia
+ 1 poziom przemysłu
+ 1 poziom fabryk zaopatrzenia
+ reszta TF
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Czw Sie 28, 2014 1:08 pm

Zaginiony okręt


Wigilia, święto, dzień wolny od pracy, dzień zabawy i uczty. Tak zachował się w świadomości Chrześcijańskich narodów. Jednak wielu ludzi musi dalej pracować. Tak też było na pokładzie Fińskiego okrętu Hämeenmaa. Odbywał on rutynowy patrol który zakończył się tragedią.

Co się stało? Nie do końca wiadomo, z całej załogi przeżyło 16 osób, gdyby rozbitkowie przebywali jeszcze 5-10 minut na morzu, zapewne zamarzli by. Dziś są w szpitalu, a jedyne co wiadomo to to iż okręt został storpedowany.

Społeczeństwo Fińskie domaga się informacji od rządu, prawdopodobnie czeka nas jedno z najważniejszych śledztw tego wieku, gdyż świat nie wie praktycznie nic o tej katastrofie, a jej świadkowie walczą o życie.


Skutki:
-1 niszczyciel
-1 % poparcia


Napisane i ocenione przez Trolla. Korekty Peroox-a


Ostatnio zmieniony przez Peroox dnia Pią Sie 29, 2014 10:44 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Czw Sie 28, 2014 1:18 pm

Rząd Finlandii pragnie złożyć rodzinom ofiar szczere kondolencje. Dołożymy wszelkich starań by sprawa ta została wyjaśniona. Niestety w tej sytuacji geopolitycznej świata musimy brać pod uwagę nawet działalność państw trzecich.

Na specjalnej naradzie rządu podjęte zostały specjalne kroki mające na celu wyjaśnienie wszystkich aspektów tejże sprawy.

Marynarka Wojenna Finlandii ma zostać postawiona w stan najwyższej gotowości. To samo tyczy się Suojeluskunnat i Lotta Svard. Do czasu wyjaśnienia sprawy wszystkie służby wojskowe mają zostać postawione w stan najwyższej gotowości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Czw Sie 28, 2014 1:19 pm

Garibaldi napisał:
Rząd Finlandii pragnie złożyć rodzinom ofiar szczere kondolencje. Dołożymy wszelkich starań by sprawa ta została wyjaśniona. Dodatkowo rząd już szykuje ustawę udzielającą pomocy finansowej wszystkim poszkodowanym tej katastrofy. Niestety w tej sytuacji geopolitycznej świata musimy brać pod uwagę nawet działalność państw trzecich.

Na specjalnej naradzie rządu podjęte zostały specjalne kroki mające na celu wyjaśnienie wszystkich aspektów tejże sprawy.

Marynarka Wojenna Finlandii ma zostać postawiona w stan najwyższej gotowości. To samo tyczy się Suojeluskunnat i Lotta Svard. Do czasu wyjaśnienia sprawy wszystkie służby wojskowe mają zostać postawione w stan najwyższej gotowości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Nie Sie 31, 2014 4:14 pm

"Drodzy obywatele, rodacy. Gdy obejmowałem prezydenturę przyświecał mi jeden cel - by nasz kraj rozwijał się w pokoju i dostatku. By nasze dzieci nie musiały żyć pod rządami obcego mocarstwa. By nasze rodziny mogły w spokoju żyć w swoim własnym kraju. Nasz naród tego oczekiwał od nas. Tych którzy byli założycielami niepodległej Finlandii. Wielu z nas - dziś siedzących w Eduskuncie aktywnie brało udział w procesie niepodległościowym naszego kraju. Ja jako pierwszy premier tego rządu widziałem jak Finlandia z nowego tworu staje się pełnoprawnym członkiem europejskiej rodziny niepodległych państw.

Nasz naród od początków musiał się zmagać z przeciwnościami. Wie o tym Przewodniczący Rady Obrony Państwa pan Mannerheim, który całą naszą uwagę skupił w budowie linii umocnień, która ma zapewnić nam pokój i bezpieczeństwo. Wiemy bowiem, iż w sytuacji geopolitycznej, zwłaszcza taka jak teraz - pokój nie zapewni nam tylko zrównoważona postawa naszej dyplomacji, ale także świetnie wyszkolona, wyposażona i pewna swego armia, która dzięki zdolnościom obronnym będzie mogła skutecznie bronić naszego terytorium przed każdym agresorem.

Państwo jednak to przede wszystkim naród. To naród stanowi jego najważniejszą, najbardziej aktywną część. Jego serce. Dlatego też jako prezydent, jako głowa państwa zwracam się do Was z prośbą, jako do obywateli ale przede wszystkim jako do narodu.

Ostatnie wydarzenia na Morzu Barentsa pokazują nam jak wielkim zagrożeniem jest ZSRR. Wypowiedzenie wojny Polsce jawnie okazuje powrót tego "nowego rządu" sowieckiego do starych planów. Planów inwazji na całą Europę i całkowitego panowania nad podbitymi narodami. Na to my jako naród - nie możemy pozwolić.

Zwracam się więc do Was z apelem o dobrowolne datki na Fundusz Obrony Terytorialnej. Fundusz ten zajmie się wydawaniem zebranych środków na cele obronne, na dalszą modernizację naszej armii i polepszanie naszych struktur obronnych. Zwracam się do żołnierzy, do przedsiębiorców, do robotników, do całego społeczeństwa - razem wspólnie zbudujmy naszą przyszłość! Fundusz Obrony Terytorialnej przybliży nas do tego celu!


Odezwa Prezydenta Finlandii przekazana drogą radiową, odczytana w parlamencie i rozwieszona we wszelkich urzędach w całym kraju.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Nie Sie 31, 2014 5:08 pm

W Finlandii powstaje Fundusz Obrony Terytorialnej i jak na razie działa on całkiem sprawnie. Wielu ludzi dofinansowało fundusz, głównie z przeznaczeniem na rozbudowę linii Mannerheima, którą wielu Finów uważa za najważniejszą barierę przeciw ZSRR. Jeżeli linia Mannerheima upadnie, to będzie znaczyły, że dla Finlandii nadeszły złe czasy.

+ 10 mln (z przeznaczeniem na linię Mannerheima)
- Jeżeli linia Mannerheima zostanie sforsowana to morale cywili będą niskie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Nie Sie 31, 2014 5:22 pm

Rząd pragnie ogłosić iż rozpoczęły się prace nad Linią Mannerheima. Dzięki dotacjom z Funduszu Obrony Terytorialnej oraz dzięki działaniom rządu prace ruszyły. Wyłożona na ten cel została olbrzymia suma 40 milionów marek fińskich. Inwestycje w bezpieczeństwo popłacają!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pią Wrz 05, 2014 12:14 am


Przyłączenie EstoniiDziś w Tallinie została oficjalnie podpisana umowa, wedle której teren Republiki Estonii zostaje przyłączony do terenów Republiki Finlandii. Stosunki między naszymi narodami były od wielu lat braterskie. W obliczu jednak sytuacji w Europie potrzebne jest zacieśnienie współpracy. Dlatego też po długich negocjacjach i wielu dyskusjach sporządzony dostał dokument wedle którego Republika Estonii zostaje oficjalnie częścią Republiki Finlandii, jednak zachowuje swoją władzę wewnętrzną, flagę oraz język estoński jest nadal językiem tejże ziemi - na równi z fińskim. Siły militarne Estonii zostają włączone w struktury armii fińskiej, zaś gospodarka przechodzi pod opiekę rządu fińskiego. Estonia ma zagwarantowane miejsca w Eduskuncie zaś do składu rządu zostaje dookoptowany premier Estonii, który będzie przedstawicielem tychże terenów. Ma zostać on wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach. Dokument ze strony fińskiej podpisał Carl Gustaw Mannerheim. Całość obchodów zwieńczyła parada wojskowa. To wielki dzień radości dla Estończyków i dla Finów! Oba narody teraz razem dzielnie, idą ramię w ramię wspólnie budując bezpieczną przyszłość!

Utworzenie Paktu Helsińskiego

W obliczu rzezi w Warszawie oraz ogólnej chęci i potrzeby szerszej współpracy zawiązany został oficjalnie sojusz wojskowy zwany Paktem Helsińskim. Dzięki wysiłkom naszej dyplomacji oraz staraniom naszego rządu powstała organizacja, która będzie odpowiadać za obronę niezależności, wolności i bezpieczeństwa naszych obywateli. Do sojuszu przystąpiły: Dania, Szwecja, Norwegia i Łotwa. Pierwsze manewry zostały już zaplanowane w strukturach sojuszu! Niech żyje zjednoczona Skandynawia! Niech żyje Finlandia i jej sojusznicy!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pią Wrz 05, 2014 12:35 am

W obliczu wielkiej wojny w Europie i masakry jaka dokonała się w Warszawie, a została zapoczątkowana przez ZSRR, a także agresji III Rzeszy na Litwę i zmuszenie jej do oddania Kłajpedy Dania, Szwecja, Norwegia i Finlandia połączone z Estonią utworzyły Pakt Helsiński.

Mieszkańcy Estonii w pośpiesznym, bo w obliczu strachu zdecydowali się za przyłączeniem do Finlandii, która będąca teraz w Pakcie Helsińskim daje im większe bezpieczeństwo.

Łotwa mimo, że oficjalnie jeszcze się nie przyłączyła do Paktu jest związana z nim sojuszem militarnym i gospodarczym.


Zyski z przyłączenia Estonii:
+ 1 poz. baza morska
+ 1 poz. fabryka zaopatrzenia, przemysł,
+ 1 poz. CW, CK i CN
+ 2 poz. rolnictwo
+ 4D Piechoty II
+ 1D Kawalerii II
+ 2D Garnizon II (Estonia)
+ 2 Niszczyciel I
+ 1 Lekki krążownik I
+ 1 Okręt podwodny I

+ 10% poparcia
+ powstaje sojusz Pakt Helsiński

Dodatkowo w związku z traktatami gospodarczymi z Paktem Helsińskim ukończyłeś misję: Zwiększenie eksportu:

+ 1 poz. sektora usług
+ 1 poz. Baza morska
+ 5 mln dochodu (inne. pt. Skandynawski eksport)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Państwa - Edycja 2014 :: Finlandia-
Skocz do: