Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Lew kontra Orzeł

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 2:00 pm

Czechosłowacja w ogniuLipiec - sierpień 1934

Nie ugaszono jeszcze wszystkich pożarów w polskich koszarach, nie posprzątano po zamachu na życie Senatora, gdy padł rozkaz do ataku.

Wojska Polskie przeprowadzały właśnie relokację obszarów stacjonowania i na południu kraju było jeszcze duże zgrupowanie wojsk II RP. Przygotowywano się do wspólnych manewrów wraz z Finlandią i krajami bałtyckimi w centralnej Polsce. Gdy doszło do ataku na senatora i podpalenia koszar, wojska były w swoim pełnym składzie liczebnym.

W kilka godzin po zamachu wojska dostały rozkaz. Polska agresja na Czechosłowację stała się faktem.


Pierwsze linię graniczy przekroczyły Polskie dywizje skoncentrowane na najbardziej północno-wschodniej granicy z Czechosłowacją. Miejscowe uderzenie wsparte pociągami pancernymi przełamało obronę graniczną, a dopiero co budowane fortyfikacje zostały zbombardowane zmasowanym nalotem. Podobna rzecz działa się na Zaolziu, gdzie Polska uderzyła jeszcze szybciej i mocniej wyrywając z czeskich rąk Zaolzie. Dodatkowo na tych ziemiach oddziały specjalne wywołały i wspomogły anty-czeskie powstanie, co znacznie ułatwiło podbój tych ziem.

Dalej już niestety Polska utraciła przewagę w powietrzu, a polskie lotnictwo zostało uziemione. Jednak Czechy nie posiadały większych sił bombowców, co znacznie zmniejszyło ich potencjał bojowy.

Czechosłowacja szybko zabrała się za mobilizację wojsk, a z pod Pragi ruszały pierwsze czeskie pancerne dywizje, a Słowacy rozpaczliwie ściągali wszystkie dywizje spod Bratysławy do obrony kraju przed Polakami. Ci zatrzymali atak na zachodnie i postanowili połączyć obie swoje armie zanim ruszą na Pragę.

Wtedy do walki włączyli się Węgrzy. Granica Czechosłowacko-Węgierska była już praktycznie pusta. Fortyfikacji tam nie budowano, oddziały liniowe musiano odesłać na front z Polską, a korpusy graniczne były zbyt słabe by odeprzeć atak. Wojska Węgier bez problemu zajęli Ruś Zakarpacką i połowę Słowacji. Najcięższe walki toczono o Bratysławę, gdzie Słowacy próbowali stawić opór najeźdźcom, jednak zdecydowana przewaga Węgrów zmusiła miasto do kapitulacji.

Kocioł Słowacki kosztował wojska Czechosłowacji wiele oddziałów, które gdy zostały otoczone musiały kapitulować i poddały się najeźdźcom.

Przestój wojsk Polskich na Zaolziu uratował Czechy. Mimo utraty Słowacji okopali pozycje na Morawach i stawili opór Polskim najeźdźcom. Przewaga w powietrzu spowodowała, że Polacy nie mogli zbombardować ich pozycji, zniszczone wiadukty unieszkodliwiły w niektórych miejscach pociągi pancerne, a Czesi dysponowali większą ilością czołgów i front stanął w sytuacji patowej.

To nie koniec Czeskich problemów. Ktoś sabotuje budowę fortyfikacji na granicy z III Rzeszą, a ludność niemiecka w Sudetach pragnie autonomii, a nawet przyłączenia do III Rzeszy. Mimo to, jak na razie Rzesza nie czyni żadnych kroków w celu zajęcia tych ziem.

Jaki los czeka teraz Czechosłowację, a raczej już same Czechy? Jak świat zareaguje na Polsko-Węgierską agresję i czy Mała Ententa zareaguje na upadek swojego sojusznika? Jedno jest pewne. Odpowiedzi na te pytania przyjdą w raz z jesienną słotą.


Stan frontu na koniec sierpnia 1934
Straty:
Polska:
- 4% poparcia
- 3D Piechoty I
- 3D Piechoty II
- 2 lekkie pociągi pancerne IV
- 1S Myśliwców I
- Pozostałe oddziały wymagają uzupełnień za 5 mln

Węgry:
- 8% poparcia
- 2D Piechoty II
- Pozostałe oddziały wymagają uzupełnień za 3 mln

Czechosłowacja:
- 5% poparcia
- 1D Garnizon I (Słowacja)
- 2D Garnizon I (Forteczne)
- 5D piechoty II
- 1D Kawalerii I
- 1D Lekkich czołgów I
- Pozostałe straty wymagają uzupełnień za 10 mln
- 2 poziom przemysłu
- 1 poziom usług i rolnictwa
- 1 poziom centrum kulturowego, wywiadowczego.
- fortyfikacje na granicy z Polską rozbite lub zdobyte, a budowa na granicy z Rzeszą jest sabotażowana.

Awanse:
Polska:
4D Piechoty II (*)
1D Kawalerii I (*)
2D Kawalerii Zmechanizowanej I (*)
1D Lekkie czołgi (*)
1 Lekki pociąg pancerny (*)
1 Ciężki pociąg pancerny (*)

Węgry:
3 dywizje piechoty II (*)
1 dywizje kawalerii I (*)

Czechy:
1D Garnizon II (Czechy) (*)
3D Piechoty II (*)
2D Lekkich czołgów (*)
1S Myśliwce I (*)

Co Polska i Węgry robią z okupowanymi regionami?


Następna tura wojny, jeszcze w tym półroczu, wypowiedzi dyplomatyczne, taktyki i reakcje proszę składać do 28 sierpnia do 12:00[/b]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 3:02 pm

Rząd Brytyjski jest zniesmaczony wojną, która zaistniała w Europie Centralnej. Brytyjczycy żądają od Polski i Węgier wycofania swoich wojsk z terenu Czechosłowacji.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Piastun

avatar

Liczba postów : 210
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 4:30 pm

Czechosłowacja musi ponieść karę za zabójstwo polskiego przedstawiciela oraz za napad zbrojny na przygraniczne koszary, by podobne sytuacje nie powtarzały się częściej. Wojska Węgierskie tymczasowo zostaną na terenach Słowacji oraz Rusi Zakarpackiej, by pomóc w ustabilizowaniu sytuacji. Rząd Węgierski przeznaczył 20 mln na odszkodowania i rekompensaty, dla rodzin oraz mieszkańców pokrzywdzonych przez wojska Węgierskie.


// Przeznaczam 20 mln na odszkodowania dla poturbowanych rodzin.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 8:00 pm

Cytat :
Polski atak nie był agresją. Wkroczenie wojsk polskich na teren Czechosłowacji było konsekwencją Czechosłowackiego ataku na Polskie koszary oraz osobę Senatora Racławickiego.
Jak już zostało wspomniane, tchórzliwe działania rządu Czechosłowacji zmusiły nas w bardzo brutalny sposób do wyrównania rachunków oraz zabezpieczenia naszych interesów przynajmniej na czas zagrożenia Europy Sowiecką inwazją.
Odezwa do rządu Brytyjskiego
Cytat :

Być zniesmaczonym jest łatwo, żądać jest łatwo. Jednak jakim prawem śmielibyście egzekwować od nas porzucenie honoru? Jakim prawem chcecie nas zmusić do zaniechania obrony? Jeżeli zaś jest to typowe dla was grożenie palcem, Polska jest ciekawa reakcji obywateli Brytyjskich, których rząd sabotuje działania SUWERENNYCH i niezależnych odeń państw, które to porzucił wbrew literze traktatu wersalskiego w 1920.
Polska powołuje Korporację Inwestu Zagranicznego (TF)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 9:08 pm

MSZ Zjednoczonego Królestwa Włoskiego napisał:
Polska i Węgry mają wycofać swoje armie z Czechosłowacji! W szczególności Węgry, które pogwałciły zasady traktatu z Trianon. Zjednoczone Królestwo Włoch jest ty oburzone i jak to Polska nazwała razem z innymi sąsiednimi narodami wyciągniemy KONSEKWENCJE z waszych działań. Zostanie także niezwłocznie postawiona sprawa do Ligi Narodów. Natomiast jesteśmy zniesmaczeni brakiem jakiegokolwiek zainteresowania ze strony Francji i Wielkiej Brytanii w tak poważnej sprawie!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
RiziLiczba postów : 304
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 9:24 pm

Wieczesław Molotow MSZ ZSRR

Cytat :
- To co się stało w Czechosłowacji, jest dla nas tylko dowodem na to że Polska to naród, który nie ma racji bytu jest to agresywny twór, który pod pretekstem i oczywiście stosując prowokację zaatakował sąsiada i odebrał narodom Słowackim i Czeskim prawo do samo-stanowienia, jesteśmy prawie pewni że senatora zaatował polski snajper lub wynajęty przez rząd II RP, a atak na koszary to jakaś farsa, tu chodzi jedynie o Zaolzie, ZSRR przez wiele lat nic nie zrobił siedzimy we własnym kraju i nie mamy agresywnych zamiarów wobec żadnego narodu, nie wysuwamy absurdalnych żądań jak Polacy, którym marzy się również zdobycie Kremla, jednak naród robotników jest silniejszy niż Czechosłowacja, dlatego Polacy odpuścili i swoich zamiarów nie zrealizowali, sprawą powinna zająć się jak najszybciej Liga naródów wydalić agresywną II RP z ich szeregów oraz potępić tą nikomu nie potrzebną wojnę, wierzę że można jeszcze zasiąść do stołu i zakończyć ten nikomu nie potrzebny konflikt, ale Polscy faszyści za pewne tego nie zrobią.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Piastun

avatar

Liczba postów : 210
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 10:31 pm

MSZ Królestwa Węgier napisał:
Pragniemy przypomnieć w jaki haniebny dla Węgier sposób został "podpisany" traktat w Trianon. Wojska Czeskie i Rumuńskie, za zgodą Aliantów, wtargnęły do Budapesztu i wymusiły zatwierdzenie paktu który, fe facto, rozbierał Węgry z większości należnych im ziem. Czechosłowacja siłą przywłaszczyła północne terytoria Węgierskie, na których połowa rdzennych mieszkańców to właśnie Węgrzy. Armia Węgierska pozostanie na zajętych terenach, puki sytuacja wewnętrzna się nie uspokoi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 10:46 pm

MSZ Zjednoczonego Królestwa Włoskiego napisał:
Prosimy nam nic nie przypominać bo znamy historię i według niej Węgrzy Wielką Wojny przegrały. Musicie się do traktatu z Trianon ustosunkować inaczej deeskalacja może być tragiczna. Zjednoczone Królestwo Włoch czeka dalej na wycofanie wojsk obu państw i nie jest to prośba, będziemy musieli wykorzystać wszelkie środki w razie odmowy aby zapewnić bezpieczeństwo w Europie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Wto Sie 26, 2014 11:24 pm

MSZ Finlandii:

Finlandia z zaniepokojeniem przygląda się sytuacji w Czechosłowacji. Na chwilę obecną wszelkie podstawy Polski do inwazji są słuszne. Czechosłowacja bowiem złamała podstawowe prawo dyplomacji i stosunków międzynarodowych - immunitet, a co ważniejsze zaatakowała polskie granice. Nie dziwne więc, że Polska zarządziła działania odwetowe. Były to bowiem jawne akty podważenia polskiej racji stanu i niezawisłości. Węgry zaś mają swoje uzasadnione pretensje, bowiem Traktat z Trianon został narzucony siłą i nie dziwi nas działanie węgierskiego rządu. Bowiem to krótkowzroczność Ententy spowodowała, że dzisiaj stoimy na krawędzi kolejnego rozlewu krwi w Europie.

Finlandia będzie bacznie przyglądać się sytuacji i liczy na szybkie rozwiązanie tego konfliktu. Apelujemy do strony czeskiej o rozpoczęcie dialogu, gdyż to ona jest bezsprzecznie odpowiedzialna za wybuch tego konfliktu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 582
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 12:51 am

Japonia udziela gwarancji niepodległości Polsce, w związku z możliwą inwazją ZSRR.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 2:20 am

Mała Entanta:

Rumunia:
Rumunia ubolewa nad losem Czechosłowacji, ale zagrożenie ze strony ZSRR jest za duże, aby porzucać podpisane z Polską traktaty obronne. Sytuacja może się jednak zmienić, jeżeli Polska będzie popierać dążenia Węgier do odzyskania przez nich ziem utraconych w Traktacie z Trianon. Rumunia nie zamierza stać się kolejnym celem Węgier.

Jugosławia:
Stanowczo potępiamy Polsko-Węgierski atak na Czechosłowację. Nie będziemy się bierne przyglądać temu jak Mała Ententa się rozpada. Nasze oddziały przy granicy z Węgrami zostały postawione w stan gotowości. Niestety, ale bierna postawa Rumunii wymusza na nas aby nie odpowiadać na agresję, atakiem na Węgry. Żądamy natomiast zapewnień, że Węgry zrzekają się roszczeń wobec ziem Jugosławii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
el roberto

avatar

Liczba postów : 554
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 10:15 am

Wszyscy jesteśmy obecnie świadkami upadku "ładu wersalskiego". Oto dwa państwa, które powstały w ramach Traktatu Wersalskiego prowadzą teraz między sobą wojnę. Przyczyny tego stanu rzeczy należy szukać w roku 1920, gdy to zwycięskie mocarstwa przyznały obszar Zaolzia pod jurysdykcję Czechosłowacji. Ten fatalny błąd dyplomatyczny teraz zbiera krwawe żniwo, a winne są mocarstwa które popełniły go na konferencji w Spa.

Postawa Węgier także jest cenną nauczką dla Ententy - możecie się przekonać do czego zdolny jest uciskany naród. Niemniej jednak III Rzesza Niemiecka nie zamierza wyrażać swego zniesmaczenia, czy nawoływać do wycofania się wojsk polskich i węgierskich ze Słowacji. Zamierzamy rozwiązać ten konflikt raz na zawsze.

Czechosłowacja okazała się niewydolnym tworem i powinna zostać podzielona zgodnie z przesłankami etnicznymi. Nie odmawiamy Czechom prawa do posiadania własnego suwerennego państwa, jednak jego kształt musi być powiązany z terytorium zamieszkanym przez samych Czechów. Z pewnością niedopuszczalnym jest, by Niemcy Sudeccy nadal pozostawali pod jurysdykcją nieudolnego rządu w Pradze, jeżeli ludność Sudetenlandu zażyczy sobie włączenia w granice Rzeszy Niemieckiej, żadna siła nie powinna im tego zabraniać. Na razie, niezależnie od przebiegu działań zbrojnych, apelujemy do walczących stron, by nie wkraczały zbrojnie na terytoria zamieszkanie przez Niemców. Nasze oddziały stoją na granicy i są gotowe do szybkiego reagowania na krzywdę, która mogłaby spotkać Niemców sudeckich.


Konstantin von Neurath
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 427
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 11:04 am

Nie tak dawno, Węgry potępiały wkroczenia francuskich wojsk do Nadrenii. Z kolei dziś, niesprowokowane, bez sensownego powodu, atakują Czechosłowację, w momencie gdy ta nie jest w stanie się bronić.
Inaczej sprawa wygląda z perspektywy Polskiej. To co spotkało senatora Racławickiego jest okrutne, rząd francuski przekazuje kondolencje. Zbrodniczy był również napad Czechosłowackich wojsk na koszary polskie. Te działania jak najbardziej należy potępić, ukarać, oraz zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.
Jak mówi historia, nawet najnowsza, przemoc i agresja nie jest wyjściem. Dyplomacja, choć trudna i zawiła, jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów.
Wnosimy sprawę na forum Ligi Narodów. Wojska polskie i czechosłowackie prosimy o zaprzestanie agresji, zaś wojska węgierskie, prosimy o jak najszybsze wycofanie się z terytorium Czechosłowacji.

Chcielibyśmy grzecznie napomnieć, iż integralność terytorialna Czechosłowacji leży w interesie całej Ligi Narodów. Należy ochraniać słabsze narody, przed silniejszymi, a odezwa III Rzeszy jest co najmniej... Krzywdząca.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

avatar

Liczba postów : 554
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 11:16 am

Czy przedstawiciel Francji nie widzi, że integralność terytorialna Czechosłowacji jest już przeszłością? Rozumiemy, że Ententa nie przyzna się do błędu i będzie bronić tego pokracznego bękarta traktatu wersalskiego, jednak wasze wypowiedzi jak zwykle oderwane są od rzeczywistości.

Pominiemy jednak zupełnie kwestię Słowacji, a skupimy się na kwestii dla nas najważniejszej, czyli Sudetenlandu. Rząd w Pradze od dłuższego czasu dyskryminował mniejszość niemiecką, budując muzea kultury słowiańskiej, a odmawiając zgody na budowę Niemieckiego Centrum Kultury w Sudetenlandzie. Mieszkańcy tamtego regionu złożyli oficjalną petycję z prośbą o zgodę na budowę owych struktur, zebrali nawet pieniądze, by nie obciążać budżetu państwa! Niestety inicjatywa ta została całkowicie zlekceważona.

W tym momencie państwo czechosłowackie jest w stadium rozpadu, więc jak Praga ma zadbać o Niemców w Sudetenlandzie? Może Francja uratuje integralność tego państwa? Jak Liga Narodów zamierza zażegnać owy konflikt? Przez dyplomatyczne nawoływania? Otóż my wiemy, że ta organizacja nie ma ŻADNEJ siły sprawczej, dlatego Rzesza Niemiecka, czując się odpowiedzialna za los Niemców mieszkających poza granicami państwa, zamierza osobiście zadbać o los Niemców Sudeckich. Jednocześnie podkreślamy, iż nie zamierzamy całkowicie likwidować suwerenności państwa czeskiego, naszą propozycją jest okrojenie go z terenów Sudetenlandu i Słowacji.


Konstantin von Neurath
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 8:01 pm

///A odpowiedzi Czech nie ma...
Polska odezwa do rządów Europejskich.
Cytat :

Kiedy ktoś kradnie, sam skazuje się na karę. Uwięzienie go, nie jest aktem bestialstwa organów władzy, a czynem sprawiedliwym. Ta logika, w państwach demokratycznych jednak zawodzi. W państwach w których jak w Czechosłowacji - wszyscy, w tym niewielu, cierpi za sprawą głupoty wielu. Słyszymy zarówno sprzeciwy państw preferujących słabą i niezdolną do niczego RP jak i widzimy zaniepokojenie państw chcących prawdziwie żyć pokojem. Traktaty, wedle których oceniacie zarówno II RP jak i Węgry, są efektami błędów przy tworzeniu porządku wersalskiego! Polska utworzona tylko dla tego, że nie byliście w stanie dłużej tłumić naszych niepodeległościowych dążeń! I dlatego dziś tak wiele państw, których interesy stoją w sprzeczności z silną i niezależną Polską sabotują nasze słuszne wysiłki do ustabilizowania sytuacji na naszych granicach. Słów przedstawicielstwa Włoskiego nie da się już nawet zbyć śmiechem! Śmiecie nam grozić na wzór ZSRR? Na wzór tego zakłamanego państwa, które to POLSCE groziło podczas rozmów oraz które jest niezdolne do dotrzymania danego słowa? Hańba, hańba i jeszcze raz hańba! Znać iż filozoficzna teza iż dobrobyt psuje ducha jest słuszna! A co się zaś tyczy związku socialistycznych marionetek Moskwy, trzaskając drzwiami, podczas rozmów mających wyegzekwować SPŁATĘ DŁUGU, KTÓRY SAMI zobowiązaliście się spłacić, zrzekliście się praw i możliwości do wypowiadania w gronie realnie istniejących i funkcjonujących państw, z własnej woli spadając do niższej ligi. Po za tym, nie marzy nam się kreml. My już dwukrotnie w nim gościliśmy, raz dając zielone światło kilku tysiącom ledwie szlachty, która wdeptała wasze niezliczone zastępy w ziemię, a raz gdy uciekaliście przed stolicą kulturową Rosji nie mogąc zmierzyć się z wojskami Napoleona. Wasze oskarżenia o agresywności Polskiego Narodu, w kontekscie historycznym, który ukazuje niedawną agresję zawszonego bolszewizmu na ziemie Polskie przybierają doprawdy, zabawnego brzmienia. Jednak jeżeli wasza polityka przejdzie od czczych pogróżek i słów do czynów, z jakich ZSRR w świecie słynie - nasi chłopcy ponownie zatkną białoczerwone flagi na kremlu, które wieńczyć będą głowy tego zbrodniczego systemu, którym niewolicie nieszczęśnie podległą wam ludność.

Polska ma w planach utworzenie zależnego od LN państwa Czeskiego. Zobowiązane by było ono do opłacenia kosztów wojennych, a status zależności utrzymało by do czasu zażegnania widma ataku zniewolonych sowieckich hord. Tereny słowacji zajęte przed bohaterskie wojska Polskie oraz Węgierskie a także Propolskich powstańców, według strony Polskiej powinny - po umniejszeniu o tereny, do których roszczone są uzasadnione pretensje - utworzyć zależne od sąsiadów do roku 1945 państwo, które po upływie tego czasu przemieni się w niezależne i suwerenne państwo Słowackie obdarzone gwarancjami niepodległości przez wszystkie państwa członkowskie LN.
Jednocześnie prosimy o odpowiedź Francji na zapytanie zadane na prywatnych kanałach
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 8:06 pm

Wielka Brytania udziela gwarancji niepodległości Czechosłowacji. Jeżeli Wojska Rzeszy wkroczą do Czechosłowacji będzie to równało się z odpowiedzią Brytyjską.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 8:08 pm

///Czechosłowacji już nie ma. Zostały Czechy. A o ile masakryk nie wróci (co raczej nie nastąpi) g*wno będziesz mógł jak się biedny NPC zgodzi na warunki przytłoczony siłą ognia 4 państw
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 8:10 pm

//No, ale póki co to wy jesteście agresorami i nadal CZechosłowacja jest Czechosłowacją. A ja mówię tu wyłącznie o agresji ze strony III Rzeszy. Wam jedynie radzę podpisanie pokoju ;_;

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 8:13 pm

///Nie jestem agresorem! Granicę jako pierwsza naruszyła Czechosłowacja! Pokój podpiszemy jak uzyskamy to co chcemy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Garibaldi

avatar

Liczba postów : 156
Join date : 15/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 8:31 pm

Finlandia chce wysłać pomoc humanitarną dla dotkniętej działaniami wojennymi ludności cywilnej. Liczymy, iż strona polska - gdyż to przez jej terytorium będzie przesyłana pomoc - zgodzi się na ten akt pomocy z naszej strony.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Sro Sie 27, 2014 8:38 pm

///O kurwa... Lissandra jest zajebista...
Polska oczywiście wyraża zgodę
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Czw Sie 28, 2014 11:44 am

Zużycie zaopatrzenia podczas I tury wojny:
Polska: -15 j
Węgry: - 12j
Czechosłowacja: -1/3 zapasów zaopatrzenia


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Pią Sie 29, 2014 2:02 am

Czeska złota jesień i gwałtowna zima


Gdy nadszedł wrzesień front się wyciszył. Okopani Czesi czekali na skoncentrowana ofensywę wojsk Polsko-Węgierskich, a Polacy szybko starali się zrobić wszystko, żeby być wszędzie.

Połowa armii Polskiej rozpoczęła przemarsz na wschód, w celu wzmocnienia granicy z ZSRR, a wojska Węgierskie stanęły na granicy zdobytych ziem umacniając zdobycze i cofając część wojsk do obrony pogranicza z Jugosławią i Rumunią.

Słowem, na linii frontu zrobiło się pusto. Przez praktycznie miesiąc na linii frontu nie działo się nic po za wzmacnianiem prowizorycznych umocnień i okopów. Ten czas wykorzystała Czechosłowacja, która jest uzbrojona w większą ilość czołgów niż dowolne państwo w tym regionie. Dodatkowo Czechosłowacja dostała wsparcie z powietrza w postaci nowiuteńkich myśliwców i bombowców. Nie trzeba było być bystrym obserwatorem, żeby zobaczyć, że WB dba o tych, którym zagwarantowała niepodległość.

Czechosłowacja wykorzystała zbyt duże rozproszenie wojsk Polskich i bo uprzednim zaskakującym bombardowaniu pozycji Polskich. Przewaga Czechosłowacji w powietrzu była tak ogromna, że niektóre szwadrony myśliwców miały podpięte do kadłuba lekkie bomby. Polacy nie spodziewali się ataku z powietrza, a tym bardziej pancernej nawały, jaka potem na nich spadła.

Czesi bez większych problemów przełamali linię frontu. Jednak już tak różowo nie było na całym froncie. Czesi zostawili większą część piechoty na granicy z III Rzeszą spodziewając się tam problemów. Czołgi i bombowce jednak wystarczyły, aby nękać Polskie oddziały i zmusić ich do cofania się. Podczas nagłej ofensywy Czechom udało się przejąć lekki pociąg pancerny, który został unieruchomiony przez bomby i zdobyty przez piechotę.

Czesi napotkali problem, ze strony Węgier, które stały na granicy i nic nie robiły. Nie mogąc zbytnio rozciągać, a także nie chcąc przesyłać z pogranicza z Rzeszą więcej dywizji front po tygodniowej ofensywie zatrzymał się na obecnej pozycji po odbiciu z rąk Polskich Zaolzia.

Już a początku listopada do Europy zawitała śnieżna zima, która zasypała górskie szlaki i przełęcze, tak że aktualnie nie są one przejezdne. Sudety są dosłownie zasypane śniegiem i nie da się ich łatwo przekroczyć, szczególnie z pancernymi wojskami.

Zwycięstwo na Morawach umocniło poparcie dla rządu Czechosłowacji i pozbawiło argumetów jego przeciwników. Czechy dysponują największą siłą pancerną w tym regionie, z którą każdy musi się teraz liczyć. Niemcy Sudeccy są pod wrażaniem sukcesu rządu Czechosłowacji i część separatystycznych nastrojów minęła. W Polsce natomiast wiele mówi się, o utraconym Zaolziu i niekompetentnych dowódcach sił zbrojnych.

Obywatele Wielkiej Brytanii nie są zadowoleni z faktu, że Wielka Brytania aż tak jawnie wspiera wojnę w Europie centralnej. Mimo to, że wielu zwraca uwagę na to że popierany jest ostatni demokratyczny rząd w Europie Środkowej jak i że WB dała gwarancję Czechosłowacji, to nie każdego to przekonuje.


Skutki:
Czechosłowacja:
+ 1 lekki pociag pancerny IV
+ 1 poziom przemysłu(odzyskany)
+ 4% poparcia
- 1D Piechoty I
- 2 mln na odbudowę strat
- 5j zaopatrzenia

WB
- 3% poparcia

Polska:
- 5% poparcia
- 2D Piechoty II
- 1 lekki pociąg pancerny IV
- 5 mln na odbudowę strat
- niskie morale rozbitych w Czechosłowacji dywizji
+ 1 poziom rolnictwa z okupacji
- 10 j zaopatrzenia(część zapasów dostała się w ręce wroga)

Węgry:
+ 1 poziom usług i przemysłu z okupacji

Awanse:
Czechosłowacja:
- 1D Piechoty (*)
- 2D Czołgów II (*)
- 1D Czołgów Lekkich II (*)
- 1S Bombowców taktycznych II (*)

Polska
- 1D Piechoty II (*)
- 1D Piechoty górskiej I (*)


Odejmowane zaopatrzenie jest ponad stan wyjściowy jakim jest stan wojenny.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Pią Sie 29, 2014 12:11 pm

Wypowiedź ministra obrony narodowej
Cytat :

Oto pokazuje się pragmatyzm państw demokratycznych! Jakieś nieznane państwo, dozbroiło Czechy w lotnictwo - modelu brytyjskiego przypadkiem - co pozwoliło im przełamać Polskie oddziały tymczasowo stacjonujące na granicy Czesko-Słowackiej! Tak właśnie działa broniąca wolności demokracja! Wspomaga zbrodniczy reżim, który zaatakował Rzeczpospolitą zarówno personalnie jak i masowo, którty brutalnie tłumił powstania ciemiężonych narodów pragnących powrotu do macieży! Zamiast zasiąść do stołu i dojść do porozumienia, WB bez słowa dązy do wzmocnienia tego pseudoistniejcego i zdradzieckiego państwa jakim są Czechy! Nie będziemy już nazywać tego po imieniu, gdyż zbyt wiele razy to słowo już zostało użyte w odniesieniu do Polityków "światłego" zachodu! Jednak cóż można poradzić? Polska chciała pokojowo rozwiązać ten pożałowania godny konflikt, jedynie się broniąc i dzięki swoim bohaterskim żołnierzą wyzwalając uciemiężone ludy Polskie oraz Słowackie spod panowania tchórzliwych czechów! Jednak ostatnie wydarzenia na froncie pokazały, iż pokój to dla czechów za mało! Cudzymi siłami zdobędą sławę i siłę! Jednak to ostatnie pytanie potrzebuje jeszcze jednego słowa. Mianowicie - Czy! Tak samo jak mówił przywódca zbrodniczego reżmimu Sowieckiego w kontekscie zbliżającej się wojny z Rzeczpospolitą - Jesteśmy Gotowi! - Tak samo moge powiedzieć dzisiaj ja, mając na myśli zarówno ten pożałowania godny konflikt nie z narodem, ale z rządem Czech oraz potencjalną wojnę z Reakcjonistami zza Wschodniej granicy! Dlatego ostrzegamy jeszcze jeden ostatni raz. Niech wojska Czeskie po cichu wspierane przez Wielką Brytanię wycofają się do granicy Czecho-słowackiej a będziemy mogli mówić o zawieszeniu broni i pokoju. Jeżeli zaś nie - już w najbliższych miesiącach będę przyjmować paradę wraz z naszą generalicją na ulicach zrównanej z ziemią Pragi!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 427
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    Pią Sie 29, 2014 12:26 pm

Niech przedstawiciel Polski nie pluje jadem i nie kłamie. Nie chcieliście rozwiązać tego pokojowo, dokonaliście zbrodniczego podziału Czechosłowacji. Kiedy my proponowaliśmy mediacje i godne porozumienie, Wy wykorzystując, jak się okazało, chwilową przewagę, zignorowaliście to i podzieliliście Czechosłowację między siebie i Węgry, dodatkowo tworząc jakieś niewytłumaczalne twory pokroju tego "państwa", marionetki wspólnej - Polski i Węgier. Kiedy dostajecie baty, nagle chcecie porozumienia. Obłuda. Myślę, że następnym razem powinniście przemyśleć decyzję i jak to mówi polskie porzekadło "nie mów hop, zanim skoczysz".
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł    

Powrót do góry Go down
 
Lew kontra Orzeł
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Świat gry - edycja 2014 :: Wojny-
Skocz do: