Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Lew kontra Orzeł. I Węgry.

Go down 
AutorWiadomość
Arie

avatar

Liczba postów : 427
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Sro Sie 27, 2014 11:12 am

Wnosimy sprawę na forum Ligi Narodów, tym samym proponując rozwiązanie.

- Wszystkie strony zawieszą działania wojenne, a wojsko polskie i węgierskie wycofa się z terenu Czechosłowacji.
- Polska zrzeknie się reparacji czy odszkodowań
- Czechosłowacja zrzeknie się odszkodowań od strony polskiej
- Na terytorium Zaolzia zostanie przeprowadzony plebiscyt, o przynależności do Czechosłowacji, lub polski.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

avatar

Liczba postów : 554
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Sro Sie 27, 2014 11:26 am

Zgodnie z postanowieniami traktatu w Locarno, który sankcjonował przebieg naszej granicy zachodniej, a kwestie granicy wschodniej pozostawiał otwartą do negocjacji, składamy na forum Ligi Narodów roszczenia terytorialne odnośnie terenów Sudetenlandu:

Rząd w Pradze od dłuższego czasu dyskryminował mniejszość niemiecką, budując muzea kultury słowiańskiej, a odmawiając zgody na budowę Niemieckiego Centrum Kultury w Sudetenlandzie. Mieszkańcy tamtego regionu złożyli oficjalną petycję z prośbą o zgodę na budowę owych struktur, zebrali nawet pieniądze, by nie obciążać budżetu państwa! Niestety inicjatywa ta została całkowicie zlekceważona.

W tym momencie państwo czechosłowackie jest w stadium rozpadu, więc jak Praga ma zadbać o Niemców w Sudetenlandzie? Rzesza Niemiecka, czując się odpowiedzialna za los Niemców mieszkających poza granicami państwa, zamierza osobiście zadbać o los Niemców Sudeckich. Jeżeli Liga Narodów zamierza blokować oddolne inicjatywy mniejszości etnicznych Czechosłowacji, będziemy zmuszeni opuścić szeregi tej organizacji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 427
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Sro Sie 27, 2014 11:47 am

Pod żadnym pozorem, Francja jest przeciwna tym rozbiorom. Jest to zuchwała propozycja. Być może mniejszość niemiecka była pomijana w Czechosłowacji, ale żaden argument nie jest słusznym powodem, do rewizji granic, czy rozbiorów.
Jeżeli Rzeszy faktycznie zależy na poszanowaniu ludności niemieckiej, Czechosłowacja będzie musiała udzielić gwarancji, że wedle prawa demokratycznego, ludność niemiecka w Sudetenlandzie będzie traktowana na równi z narodem czeskim i słowackim, iż ich prawa i przywileje, będą poszanowane.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 11:50 am

Czechosłowacja nie zgodzi się na tak haniebny pokój o oddanie Sudetów. Ten pokój spowoduje, że oddamy nasze ważne regiony i będziemy na łasce III Rzeszy, które w każdej chwili będą mogły wkroczyć i nas spacyfikować. Tylko Sudety i nasze fortyfikacje ochraniają nas przed najazdem III rzeszy.

To prawda, że Na tych terenach w większości mieszkają ludzie pochodzenia niemieckiego, identyfikujący się z III Rzeszą. To prawda że dochodzi do oddolnych inicjatyw na tym regionie, domagających się utworzenia ich centrów kulturowych. Jednak niektórzy z nich chcą odłączenia od Czechosłowacji i przyłączenia Sudetlandu do III Rzeszy, a na to się nie zgodzimy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
el roberto

avatar

Liczba postów : 554
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 12:06 pm

Z tego co wiemy wasze fortyfikacje w tym regionie są dopiero w fazie budowy, dlatego wątpimy by stanowiły one skuteczną obronę. Rząd w Pradze chyba nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, w której się znajduje. W tym momencie to Rzesza Niemiecka może być jedynym gwarantem istnienia suwerennego państwa czeskiego. Francja i Wielka Brytania mogą wam udzielić gwarancji na papierze, ale to Rzesza ma wystarczający autorytet w Europie centralnej, by powstrzymać Polskę i Węgry od całkowitego zajęcia waszego państwa.

Jednak nie chodzi tu o groźby, czy kolejny rozlew krwi. Obawiamy się, że wojska czeskie nie będą w stanie samodzielnie obronić niemieckojęzycznej ludności w Sudetenlandzie. Jeżeli region ten zostanie oddany pod naszą jurysdykcję, zagwarantujemy niepodległość państwa czeskiego i zapewnimy wam warunki dla dalszego rozwoju. Jeżeli jednak odrzucicie naszą propozycję, będziecie musieli samodzielnie bronić swojej suwerenności przed najeźdźcami. Jesteście państwem demokratycznym, musicie liczyć się z wolą ludu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 427
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 1:39 pm

III Rzesza cały czas mówi o własnej agresji zbrojnej, lecz przy okazji chce zostać gwarantem niepodległości Czechosłowacji.
Jeżeli Czechosłowacja oddałaby Wam Sudetenland, zrzekła by się faktycznie swej niepodległości i suwerenności. III Rzesza chce powiększyć swoje terytorium kosztem państwa, które nie jest w stanie bronić się przed tyloma na jeźdźcami. Jeżeli martwi Was los Niemców sudeckich - przekażcie pomoc dla rządu Czechosłowackiego w celu przeciwstawienia się zagrożeniom.
Rzesza pod maską "wyzwalania ludności" chce powiększyć swoje terytorium. Mało tego - robi to, w czarnej godzinie Czechosłowacji, gdy ta, walczy na dwa fronty ze swymi wrogami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 1:41 pm

Polska nie zgadza się na postawioną propozycję. Tereny zostały nam ukradzione, a ponadto zostaliśmy zaatakowani przez Czechosłowację. Z racji posiadania takiej możliwości Polska anektuje Zaolzie wraz z terenami okolicznymi a także wschodnio-południową prowincję Słowacji. Z reszty prowincji tworzymy państwo Słowackie kierowane przez Słowaków przy pomocy Polskiego ambasadora. Jeżeli Węgry wyrażą taką chęć, chcielibyśmy połączyć strefy dawnej okupacji w jedno, niezawisłe państwo Słowackie wpierane przez Węgry oraz Polskę
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

avatar

Liczba postów : 554
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 5:40 pm

III Rzesza Niemiecka jest zwierzchnikiem narodu niemieckiego, niezależnie od jego położenia. Jeżeli państwo czechosłowackie nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa Niemcom Sudeckim, będziemy to musieli zrobić my. Nie zamierzamy wspierać rządu w Pradze, który odmówił zgody na budowę Niemieckiego Centrum Kultury na terenach zamieszkanych głównie przez Niemców. Zamiast tego w Libercu powstało muzeum kultury słowiańskiej - czy tak postępuje demokratyczne państwo wielonarodowościowe?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Piastun

avatar

Liczba postów : 210
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 7:47 pm

Węgry nie zamierzają dłużej niepokoić innych państw zaistniałą sytuacją. Król i Rząd zadecydował, że terytoria których więcej niż połowa ogółu mieszkańców to obywatele narodowości Węgierskiej, a zarazem tereny które prawowicie należą się Węgrom, i przez błąd państw zwycięskich w wielkiej wojnie, zostały przypisane Czechosłowacji, zostaną włączone do państwa Węgierskiego. Z reszty okupowanych (przez wojska polskie i węgierskie) ziem zostanie utworzone niepodległe państwo Słowackie, będące pod protektoratem II Rzeczpospolitej oraz Węgier.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 8:20 pm

proklamowane zostaje nowopowstałe państwo słowackie! Dla ułatwień administracyjnych proponujemy podzielić na strefy protekcji Węgierskiej oraz Polskiej. Rzeczpospolita jako protektor zobowiązuje się do pomocy w odbudowie zniszczeń wojennych przy pomocy KIZ'u, zapewnienia bezpieczeństwa na arenie międzynarodowej oraz poparcia dążeń do rozwoju gospodarczego. ///mapkę wrzucę jak będę miał pc
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 427
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   Czw Sie 28, 2014 8:44 pm

To czego dokonują Polska i Węgry przekracza wszelkie granice dyplomatyczne. Dzielą między siebie terytorium SUWERENNEGO i NIEPODLEGŁEGO kraju. Kraju, który walczy o swą niepodległość. Nie uznajemy nowo powstałego "państwa", faktycznej marionetki Polski i Węgier, które jest podzielone między dwóch zaborców. I "strefa protekcji" nie jest dobrym określeniem - lepszym określeniem będzie "strefa okupacji". W Paryżu pozostanie ambasador Czechosłowacji, a my, uznajemy tylko to państwo, na tym terenie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możemy przyjąć emigracyjny rząd Czechosłowacki.
Potępiamy zaborczą politykę Polski - nie tak dawno ona została wyzwolona z okowów zaborczych, dziś, to ona stawia się w tej roli.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Lew kontra Orzeł. I Węgry.   

Powrót do góry Go down
 
Lew kontra Orzeł. I Węgry.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Sojusze :: Liga Narodów :: Liga Narodów - dyskusje-
Skocz do: