Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Szpiegowskie porachunki

Go down 
AutorWiadomość
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Szpiegowskie porachunki   Pon Wrz 01, 2014 1:36 am

Łapanki za szpiegami


Wszystkie kraje używają wywiadu i kontrwywiadu, niektórzy tylko bardziej, a inni prawie wcale. Agenci różnych krajów, mocarstw są rozsiani po całym świecie. Do tej pory odbyło się bez spektakularnych wpadek wywiadu, ale tylko do czasu.

Pierwsi wpadli agenci Wielkiej Brytanii, którzy z Jordanii przylecieli do Austrii. Tamtejszy wyczulony podczas ostatnich kłopotów wywiad łatwo zostali wyśledzeni przez wywiad Austrii. Dzięki temu mięli ich na oku i mogli podsuwać im fałszywe informacje jak i wykorzystywać ich do wielu celów. Niestety wywiad Austii jest teraz w rozsypce, część będzie wierna III Rzeszy, a część ucieknie z kraju.

Z kolei gdzie indziej złapano kilku szpiegów III Rzeszy. Na terenie Czech, a dokładniej w Sudetach Niemieckich. Wykryci zostali oni przez przypadek i to zimą, więcej szczegółów nie podano. Wiadomo tylko, że podburzali miejscową ludność do wystąpień przeciwko rządowi Czechosłowacji.

W Ameryce Południowej także szpiedzy nie próżnują. Zarówno kontrwywiad Kolumbii jak i kontrwywiad Panamy złapał agentów drugiej strony w swoim kraju. Według wieści z obu krajów starają się dowiedzieć czegoś o incydencie granicznym, a także planach drugiej strony/

Najciekawszy jest ostatni przypadek. Brytyjski szpieg europejskiego pochodzenia został złapany w Mandżurii podczas obserwacji lokacji i liczebności wojska. Nie wiadomo jak wywiad brytyjski wpadł na taki genialny pomysł, aby wysyłać europejczyków do takiej roboty, ale jest i tego wytłumaczenie. Wierzyć można tylko swoim. Wywiad Japoński informuje, że agent był samotny i miał za zadanie zlokalizować magazyny z zaopatrzeniem, a także oszacować liczbować wojsk. Więcej agentów nie znaleziono ponieważ Japonia ma silny kontrwywiad, którym się szczyci.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pon Wrz 01, 2014 12:30 pm

Alianci proponują Osi wymianę agentów. My przekażemy wam Niemieckiego Agenta schwytanego w Czechosłowacji w zamian uzyskując Brytyjskiego agenta schwytanego w Mandżurii.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

avatar

Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pon Wrz 01, 2014 6:24 pm

Jesteśmy zmuszeni odmówić z dwóch powodów:

1. Nasz agent pełnił w Czechosłowacji funkcje czysto propagandowe na terenach niemieckojęzycznych, natomiast wy dopuściliście się szpiegostwa w Mandżurii. Oba te wykroczenia nie są porównywalnej rangi, dlatego taka wymiana jest zupełnie niewymierna.

2. Nasz agent został złapany na terytorium Czechosłowacji, dlatego jeśli będziemy chcieli go odzyskać, zwrócimy się do władz w Pradze.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Wto Wrz 09, 2014 10:53 pm

//Zapraszam wpierw do moich wydarzeń gdzie macie pokrótce opisane co się stało: http://empireatwar.forumpolish.com/t86p15-wydarzeniaCesarstwo Japonii oskarża Wielką Brytanię o akt terroryzmu. Żądamy wyjaśnień.

Agenci USA którzy zostali złapani staną przed sądem. Dziennikarze, zwłaszcza zachodni są wpuszczani na salę aby byli świadkami procesu (oczywiście po przeszukaniu).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Wto Wrz 09, 2014 11:00 pm

Wiadomości ze pół-światka wywiadowczego - Jawne

Siatka wywiadowcza Grecji, wpadła w Bułgarii, po próbie zinfiltrowania administracji rządowej, w przygranicznych prowincjach. Rząd Bułgarii ujawnił ten fakt, po tym jak rząd Grecji złapał ich agenta nr.1, który próbował dostać się do fabryk zbrojeniowych Grecji.

Natomiast już pół roku temu w Portugalii wykryto próbę zamachu na przywódcę państwa. Nie wiadomo jeszcze kto za nim stał, ale zamachowcy byli dobrze przygotowani i wyposażeni.

Coraz ciekawiej dzieje się także na bliskim wschodzie. W Iraku dokonano próby zniszczenia doków. O to podejrzewa się Irackich nacjonalistów. Być może jest to bezpośredni zamach na Wielką Brytanię, ponieważ to jej marionetka. Problemy narastają także w Pakistanie, gdzie znaleziono żydowskich agitatorów, którzy nawołują do wyrzucenia niewiernych, a dokładnie muzułmanów z ich ziemi świętej.

Spokojnie nie jest także w Ameryce Południowej. Siatka wywiadowcza Ekwadoru rok temu została wykryta i zniszczona w Peru. Do tej pory nikt tego faktu nie ujawniał.

W Maroku, na ziemiach Hiszpanii, nacjonaliści zniszczyli kilka obiektów rządowych. Zanim przybyła policja i wojsko z dymem poszło dzielnica rządowa w Tangerze. Na dobitkę podejrzewani o odchyły komunistyczne bojownicy o wolność pracowników zrobili dokładnie to samo w Ceucie.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
el roberto

avatar

Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Czw Wrz 11, 2014 1:14 pm

Nasz kontrwywiad odkrył i unieszkodliwił siatki szpiegowskie Danii i Litwy. Agenci są w naszych rękach i jeżeli oba te państwa chcą ich odzyskać, muszą zapłacić nam po 25 mln. Przypominamy, że karą za szpiegostwo w III Rzeszy jest śmierć, dlatego radzimy działać szybko.

W przypadku odmowy postaramy się wymierzyć wam sprawiedliwość w inny sposób.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pią Wrz 12, 2014 12:24 pmNa początku marca zaczął się proces Tokijski. Po lewej stronie na ławie oskarżycieli siedziało kilku Japończyków, prawdopodobnie z wywiadu. Po prawej na ławie oskarżonych nie siedział nikt, gdyż oskarżeni nie żyją. Proces był krótki, kilku cywili zeznało iż ich domy zostały uszkodzone w wybuchu, kontrwywiad pokazał miejsce wybuchu, gdzie znajdywał się wielki krater, a na koniec powiedziano ile materiałów wybuchowych zostało użytych, i iż prawdopodobnie miały zostać rozłożone w miejscu przejazdu konwoju z Cesarzem. Proces był krótki a sąd orzekł iż Wywiad Brytyjski (tak, cały wywiad) zostaje skazany na karę śmierci z powodu dopuszczania się aktów terroryzmu. Oznaczało to iż cały wywiad został uznany za organizację terrorystyczną.
Dowody:
-Przyłapanie na gorącym uczynku podczas szpiegowania.
-Szpiegostwo na rzecz UK.
-Detonacja budynku w Tokio.
-Zabicie niewinnych ludzi.
-Próba zaplanowania zamachu na Cesarza.Dziesięć dni potem, gdy zjechali się dziennikarze, rodziny pojmanych, oraz obserwatorzy zainteresowani sprawą zaczął się proces. Amerykanie dostali prawo do obrony, jednak trudno jest się obronić przed zarzutem szpiegostwa. Agenci dostali po 25 lat co i tak jest bardzo łaskawym wyrokiem. Dodatkowo trafią do więzienia dla nie azjatów, do specjalnych cel z lepszymi warunkami bytu. Mają prawdo korespondowania z rodziną i przyjaciółmi, prawo do widzeń z bliskimi, i inne luksusy które zazwyczaj się nie przytrafiają.
Dowody:
-Przyłapanie na gorącym uczynku.
-Szpiegostwo na rzecz USA.Po procesie przyszedł czas na wywiady, a głównym "gościem" będzie premier Japonii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pią Wrz 12, 2014 1:10 pm

Proces w Tokio


Do Japonii przybyło kilka amerykańskich okrętów przywożąc spragnionych nowych rewelacji dziennikarzy, a także żądających prawdy rodzin rzekomych szpiegów.

Proces trwał długie godziny, rzekomi amerykańscy szpiedzy wyrzekali się pochodzenia z Ameryki, podając za swojego pracodawcę Finlandię. Jednak kolejne oskarżenia i przedstawianie dowodów z ich siedziby coraz bardziej ich pogrążały, a przyglądali się temu amerykańscy dziennikarze i rodziny rzekomych szpiegów.

Ostatnie słowa amerykańskiego obrońcy szpiegów brzmiały:

Cytat :
"Czym Japonia nazywa gorący uczynek? Przebywaniem na terenie jej kraju? Czy zrobili oni w ogóle cokolwiek za co można by ich uznać winnym?


Wraz z nadejściem nocy zapadł ostateczny wyrok.


W tym samym czasie w mieście zapanował chaos. Na raz w kilku dzielnicach mieszkalnych wybuchły niewielkie pożary, które szybko zaczęły trawić miasto. Największy z nich wybuchł w jednej z dzielnic zamieszkanych przez europejczyków(ale nie w dzielnicy z lejem po wybuchu). Gdy straż ogniowa starała się opanować ogień w mieście działy się kolejne dziwne rzeczy,
W okolicach leju po wybuchu wybuchło zamieszanie, ale zanim policja zdążyła przybyć znaleźli tylko przybite do ścian napisy głoszące "Azja dla Azjatów i "Precz z białymi" napisane po japońsku i angielsku.

W tym czasie prawdziwy cios wymierzono w budynek, w którym trwał proces.

Nieznani napastnicy w liczbie dwunastu osób spróbowali wedrzeć się do budynku, ale zostali odparci przez ochronę. Zanim jednak zgromadzeni tam ludzie i oskarżeni zaczęli uciekać z budynku nastąpiło kilka równoczesnych wybuchów. Budynek złożył się jak domek z kart, grzebiąc w swoich ruinach wszystkich tam przebywających. Wybuch nie był silny, ale wystarczający aby zniszczyć budynek.

Świadkowie mówię, że w momencie wybuchu napastnicy zaczęli uciekać w stronę ogarniętego pożarem miasta, a bardziej w kierunku portów. Pozostali mówią, że widzieli białych ludzi, którzy w pośpiechu przemierzali miasto zanim jeszcze rozpoczęło się piekło, a także już w jego trakcie.


Skutki:
- Zniszczony budynek, w którym odbywał się proces
- Chaos w stolicy, pożary
= Akcja cały czas w toku.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pią Wrz 12, 2014 8:44 pm

III Rzesza napisał:
Nasz kontrwywiad odkrył i unieszkodliwił siatki szpiegowskie Danii i Litwy. Agenci są w naszych rękach i jeżeli oba te państwa chcą ich odzyskać, muszą zapłacić nam po 25 mln. Przypominamy, że karą za szpiegostwo w III Rzeszy jest śmierć, dlatego radzimy działać szybko.

W przypadku odmowy postaramy się wymierzyć wam sprawiedliwość w inny sposób.

Litwa odmawia zapłacenia za swoich rzekomych szpiegów, ponieważ cena jest zbyt wygórowana. To jest rozbój w biały dzień. Dania przeprowadza właśnie zbiórkę w krajach Paktu Helińskiego na wykup więźniów, ale nic nie jest pewne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
el roberto

avatar

Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pią Wrz 12, 2014 9:15 pm

Rozbojem w biały dzień jest szpiegowanie. Możemy obniżyć kwotę do 15 mln, a nasze roszczenie ma charakter ultymatywny - jeżeli pieniądze nie zostaną nam wpłacone do końca tego półrocza, szpiedzy zostaną straceni, a stosunki między naszymi państwami ulegną drastycznemu pogorszeniu. Kwota i termin spłaty nie podlegają dyskusji, to my jesteśmy stroną poszkodowaną.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pią Wrz 12, 2014 9:16 pm

Czy III Rzesza może pochwalić się jakie to nieodwracalne szkody poczynił wywiad w waszym państwie?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
el roberto

avatar

Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pią Wrz 12, 2014 9:22 pm

Tu chodzi o straty moralne. Szpiegowanie jest łamaniem prawa, a w kraju praworządnym nie można pobłażać przestępstwom. Nie zamierzamy doprowadzić do sytuacji, w której szpiegowanie jest dozwolone, jeżeli agenci nie wyrządzają szkód materialnych. To absurd!

Aktem dobrej woli z naszej strony jest zgoda na wykupienie agentów wywiadu. Jeżeli ich życie jest dla was bezwartościowe, a dobre stosunki z Rzeszą Niemiecką was nie interesują - możecie odrzucić ultimatum.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Pią Wrz 12, 2014 9:23 pm

Szpiedzy III Rzeszy zostali wykryty w Czechosłowacji. Rozumiemy, że również uważacie, że złamaliście prawo.

Dania odkupuje swoją siatkę szpiegowską. Płaci 15 mln.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
el roberto

avatar

Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   Nie Wrz 14, 2014 3:04 pm


Litwa postanowiła zlekceważyć nasze ultimatum. Tym samym ich agenci zostali skazani na śmierć i straceni.

Duńscy szpiedzy zostali wykupieni za 15 mln.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Szpiegowskie porachunki   

Powrót do góry Go down
 
Szpiegowskie porachunki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Świat gry - edycja 2014 :: Wydarzenia ze świata-
Skocz do: