Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Rekrutacja

Go down 
AutorWiadomość
Sadzio

avatar

Liczba postów : 95
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Rekrutacja   Nie Wrz 07, 2014 8:21 pm

Krótki opis historii.

https://www.youtube.com/watch?v=fGQVkKB4lLU

W 2013 roku doszło do wojny atomowej która zmiotła znany nam świat z powierzchni ziemi. Nikt nie wie dokładnie kto zaczął, kto przetrwał. Wiadomo jednak że wygranych nie było. Plotki opowiadają jakoby konflikt rozpoczął się pomiędzy Chinami, a Stanami Zjednoczonymi. Kiedy w Moskwie zawyły syreny ludność uciekła do podziemi moskiewskiego metra który pomimo swojej oczywistej funkcji - pełni także funkcje schronu atomowego.

Zgromadzone zapasy pozwoliły przetrwać ludzkości w niekorzystnych warunkach zimnych, podziemnych tuneli. Niewiele osób pamięta kiedy pociągi poruszały się tymi tunelami. Tuż po apokalipsie w metrze powstał scentralizowany system władzy który zarządzał wszystkimi ocalałymi. Ludzie są jednak różni, system ten więc szybko odszedł w niepamięć. Powstały nowe kraje z których najważniejsze Polis - nieformalna stolica Metra, centrum kulturowe, naukowe, najbogatsze, najpotężniejsze. Oprócz tego powstała cała masa pomniejszych krajów lub stacji niezależnych. Stacje rywalizował ze sobą co w dłuższym rozrachunku spowodowało Wielką Wojnę. Do konfliktu wciągnięte zostały wszystkie kraje. Straty były ogromne, a chaos jaki wybuchł pod koniec nieopisany. Wojna spowodowała że nie było zwycięzców. System się załamał, a w Metrze panuje anarchia nie licząc Polis.

W całym Metrze zaczynają formować się nowe kraje zarówno na starych jak i na nowych terenach.

Formularz :


Kod:
Nick :

Nazwa kraju :

Ustrój kraju :

Historia kraju :

Społeczność :

Stacje kontrolowane / mapa :

W razie wątpliwości można walić do mnie lub Trolla. Mapa nie musi być przejrzysta i czytelna... i taka nie jest. Lepiej się dopytać niż potem się męczyć. Szczególnie w sprawie połączeń różnych stacji i przejść między nimi.


Ostatnio zmieniony przez Sadzio dnia Pią Wrz 12, 2014 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Rekrutacja   Pią Wrz 12, 2014 9:15 pm

Nick : Troll

Nazwa kraju : Dominium Technicium

Ustrój kraju : Technokracja (autorytaryzm)

Historia kraju : Po tym gdy świat poszedł się jebać, a ludzie zeszli do Metra utworzono Centralny Rząd Metra. Jednak szybko się zorientowano że władza jest znikoma a rząd nie ma nawet odpowiedniej administracji aby utrzymywać stację metra. Stacja po stacji zaczęto się wyzwalać. W końcu zostały 3 ostatnie stacje - Puszkińska, Czechowska i Twerska. CRM został obalony przez własnych ludzi którzy chcieli sformować państwo z przyszłością. Szybko związały się obrady elity, pośród której byli dawni współpracownicy CRM. Technicy i specjaliści którzy przeżyli, ochrona metra która nie zdezerterowała, kilku nauczycieli ze szkół, wszyscy którzy mieli przydatną wiedzę, lub byli wojskowymi. Zadecydowano że najlepszą alternatywą będzie stworzenie technokracji, gdyż technologia przeszłości albo wyparowała w wyniku bomb atomowych, albo jej nie odzyskamy bo ziemia jest skażona. Trzeba było sobie radzić z tym co pozostało.

Tak trwała próba zachowania jak największej ilości elektroniki i techniki dla przyszłych pokoleń, aby ułatwić im życie. Jednak z biegiem czasu sytuacja stawała się coraz gorsza, gdyż rzeczy zaczynało brakować. Zdecydowano się na wysłanie pierwszych ludzi na powierzchnię. Był to początek rozkwitu Dominium Technicium. Do "kraju" dotarła masa nowych części, i różnych materiałów które były potrzebne. Była to druga technokracja, a jak na ironię, leżała obok Polis, które było konkurentem. Jednak pomimo tego obydwa państwa prowadziły politykę przyjaźni.

Jednak wszystko trwało do czasu. W Moskwie pojawiły się dziwaczne stwory zrodzone z promieniowania, a przeczesywanie ruin stolicy było już niezwykle trudne i niebezpieczne. Wielu ludzi oddało życie za postęp technologiczny. Jednak nie było to na marne. Gdy nadeszła wielka wojna, a całe metro ogarnęła pożoga Dominium prowadziło politykę defensywną, przygotowując swoich ludzi do boju. Może nie było ich tak wielu jak miały inne stacje, ale mieli przewagę technologiczną. Wróg zazwyczaj miał ludzi uzbrojonych w same karabiny, gdy "nasi" mieli nie tylko lepszą broń, ale i grubszy sprzęt, granaty, i inne "efekty specjalne". Jednak większość tych cacek została zużyta do obrony "mniejszego serca metra". Wojna była krwawa, ale ostatecznie nastąpiło pyrrusowe zwycięstwo, i udowodnienie przewagi technologicznej nad innymi. Jedyną ofensywą był kontratak na Majakowską który był najbardziej krwawym epizodem w historii kraju. Stacja została przypłacona wieloma ofiarami, ale ostatecznie dzięki przewadze sprzętu taktycznego, stacja wpadła w ręce Dominium, i pozostaje do dziś.

Społeczność : W społeczeństwie panuje "Kult rozumu", czyli mówiąc najprościej - Samodoskonalenie siebie, swojej wiedzy i możliwości. Jedyną drogą do powrotu na powierzchnię jest przestudiowanie zdobyczy starej i nowej technologii, przekazywanie ich przyszłym pokoleniom, aby kiedyś przyszli ludzie mogli powrócić do Moskwy. Kult rozumu to również otwartość na potrzeby ludzie, którymi choćby jest muzyka, sztuka, literatura. Gdy na innych stacjach malarze i poeci są wręcz gnębieni za swoje "nieróbstwo" Dominium przyjmuje ich z otwartymi ramionami.

Podział społeczny jest mniej więcej taki:
- Consulus Ultima - Czyli rada najważniejszych osób w państwie.
- Docti Universalis - Naukowcy, technicy, itd.
- Vulgus Technocratus - Zwykli ludzie

Stacje kontrolowane / mapa : Majakowska, Puszkińska, Czechowska i Twerska
http://www.bankfotek.pl/image/1788095


Ostatnio zmieniony przez Troll dnia Pią Wrz 12, 2014 10:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
AhddubamatuagLiczba postów : 7
Join date : 10/09/2014

PisanieTemat: Re: Rekrutacja   Pią Wrz 12, 2014 9:25 pm

Nick :Ahddubamatuag

Nazwa kraju :Zieloni

Ustrój kraju :Technokracja

Historia kraju : ( Kurwa 20 minut pisania poszło się jebać ;-; pisze skrótowo, jak coś mam wyjaśnić - pw)
W czasie katastrofy koło wognu odbywała się konwencja "BioTechnologii" ( w sensie używania technologii do "ulepszania" człowieka), Przyjechało wielu studentów z sankt petersburga, nie licząc Kilkuset absolwentów Z moskwy (Wydziały Biochemii, Bioklimatologii, Zoologii, oraz wielu pasjonatów alternatywnego żywienia itp.)
Po usłyszeniu alarmów nie wybuchła duża panika. Jako że obecni byli na tyle świetli, i wiedzieli co dzieje się na świecie, Przewidywali że taki koniec jest nieuchronny. Wszyscy odrazy rzucili się na sprzęt i książki, i zaczeli wnosić wszystko do metra. W ciągu 10 minut, Jedyny ślad jaki po nich pozostał to kilka Pustych namiotowych budek.
Na początku liderów było kilku, ale w końcu władze przejął Park Hill, organizator całego konwentu, Student z wymiany z Columbia University.
Zdecydował się schować stacje od innych stacji, dlatego Zieloni nie uczestniczyli w wojnie po rozbiciu rządu centralnego. Do niedawna wogóle nie wiedziano o istnieniu tej Frakcji

Pierwsze pare dni było trudnych, było mało jedzenia i ograniczony doestęp do wody, lecz ludzie widząc sytuacje starali się być opanowanymi i nie wszczynać agresji.
Wtedy Robert Rhinehart, kreator "Soylentu" ( shake który zastępuje całą diete) Zaczął rozdawać ludziom swój produkt. Dzięki niemu, przeżyli pierwszy rok. Po niedługim czasie ludzie zaczęli traktować go jak Półboga, i objął on władze. Był czczony i miał prawa jak Ludwig XIV, Był przysłowiowym krrólem słoneczko.
Dzięki jego radykalnym poglądom Na użycie technologii żeby ulepszać ludzii, w niedługim czasie zaczęły się pierwsze badania.
Grupy Uzbrojone zapraszały wędrujących po metrze ludzi, oferowały pomoc i życie we wspólnocie, a gdy tylko udało im się sprowadzić ofiarę na swoją główną baze, Wogn, Stawała się ona ludzkim "Kólikiem laboratoryjnym",
Dzięki radykalnym badaniom szybko zaczęli próbować pierwszych mutacji z użyciem radiacji, manipulowania genomem, zastępowaniem kończyn, itp. Po paru latach udało im się Zwiększyć ludzką odporność na radiacje i wtedy zaczęły sie wypady na powierzchnie, do biblioteki, na uniwersytet po zasoby, oraz misje poznawcze na nowy, skażony świat.
Bardzo wcześnie zauważono problem, na stacji było mało kobiet, a te które były, nie " rozwijały stacji". Bardzo szybko wszystkie kobiety zostały zamienione w maszyny do rodzenia. Kobiety przestały mieć jakiekolwiek prawa i służyły dosłownie jako roboty do rodzenia.
Na początku bardzo walczyły, ale dzięki użyciu środków odurzających, i pracy małej grupy psychologów, złamały się, a drugie pokolonie nie znało innego życia także przestał występować sprzeciw.
Stacja bardzo szybko się rozwijała i prędko zajęła i skolonizowała podbliskie stajce, Aleksiejowską i ryżską.
Część dzieci poddawano różnym eksperymentom, a część chowano normalnie, na naukowców. Dzieci które poddawano eksperymentom, często nie przeżywały, ale te które przeżywały były... Inne.
Mała część z nich nie ulegała wystrzelaniu, i ta mała część byłą " udanymi" eksperymentami.
Dzieci, które były całkiem odporne na działanie radiacji często miały zielony, a mniejsza część fioletowy kolor skóry, bardzo szybko się rozwijały i wchłaniały wiedzę. Takie dzieci także uczono później na naukowców, i powowli na stacji populacja "zielonych" wzrasta do dziś, i powoli Staje się większością.
Dzieci o skórze fioletowej, w większości były autystyczne i często bardzo głupie. Pierwsze pare pokoleń rozstrzeliwano, ale później zauważono jak te dzieci potrafią się poruszać. Są one szybsze, i silniejsze niż zwykły człowiek, a także - odporne na radiacje. Teraz naukowcy starają się otrzymać idealną "rasę" mieszając fioletowych z zielonymi, jak narazie bez skutku.
Wiele dorosłych także poddawało się dpobrowolnie eksperymentom używającym technologi do zastępywania kończyn itp, często z pozytywnymi skutkami.
Siła zbrojną zostawali właśnie tacy ludzie, i obejmowali stanowiska wyższe jak dowodzący, a za szeregowych robiły dzieci fioletowe, uczone od małego słuchania rozkazów, a zieloni i naukowcy są kastą rządzących, z Robertem Rhinehartem na czele.

Społeczeństwo:

Podział kastowy.

Zieloni, Starzy naukowcy, - Ludzie Alpha ( Kasta rządzących)
Technologicznie modyfikowani zieloni, którzy robią za stalkerów/Badaczy nowego świata ale są takżę zwykłym oddziałem bojowym do zadań specjalnych

Ludzie technologicznie modyfikowani - Ludzie Beta ( Kasta Generałów, podlegająca Ludziom Alpha)


Technologicznie modyfikowani fioletowi, którzy słurzą jako ochrona, gdy zieloni lub zwykli naukowcy z kasty Alpha Idą na powierzchnie by robić
badania lub zbierać "stworzenia z nowego świata" by lepiej poznać mutacje i jak odtworzyć pewne cechy tych swierząt etc.
Fioletowi - Pionki ( Kasta praktycznie niewolników, lecz od dziecka chowana aby nie miec własnych opinii i wykonywać rozkazy)


"Maszyny Do rodzenia" - Kobiety zielone, Normalne I fioletowe - Odurzane i od dziecka chowne na " roboty" do rodzenia. - Najgorsza kasta, traktowana praktycznie jak zwierzęta , bez żadnych praw.Stacje: Ryżyska, Aleksiejewska, Wogn

//poprawione
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Rekrutacja   

Powrót do góry Go down
 
Rekrutacja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Offtopic :: Metro :: Zasady Gry-
Skocz do: