Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Losy Żydów

Go down 
AutorWiadomość
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Losy Żydów   Pon Wrz 15, 2014 7:03 pm

Żydzi w Palestynie i na świecieOd czasu, gdy III Rzesza wypędziła ze swoich terenów ludność żydowską, spotyka ich wiele złego. Część z nich emigrowała do Polski i Francja, a inni do Palestyny, gdzie na podstawie dawnych traktatów, miało znaleźć się państwo żydowskie. Niewielka część Żydów pozostała w Rzeszy.

Tych, którzy wyjechali do Polski, znów czekała emigracja. Gdy padła Warszawa, a część Polski dostała się w ręce Niemiec, znów musieli uciekać na wschód porzucając na nowo to co zdążyli odbudować. Teraz próbują na nowo ustabilizować swoje życie, tym razem w ZSRR, które mimo, że jest państwem komunistycznym pozwoliło na terenie Polski na małą prywatną działalność, z czego m.in skorzystali.

We Francji społeczność żydowska przyjęła uciekinierów z III Rzeszy z otwartymi rękami, a rząd pomógł im w zbudowaniu własnych domów i przedsiębiorstw. Część mimo to postanowiła ruszyć ku ziemi obiecanej.

Tam przywitała ich mieszkająca już tam społeczność żydowska, a także nienawiść arabów, którzy po raz kolejny widzieli jak obcy ludzie, wyznawcy obcego Boga panoszą się po ich terytorium. Powoduje to coraz większe zamieszki i napięcia.

Żydzi, którzy zamieszkali na terytorium Palestyny najmocniej przyczyniają się do rozwoju tego regionu, a także przypływu pieniędzy z podatków do skarbu państwa. Stanowią jednak też problem, ponieważ ludności arabskiej na Bliskim Wschodzie jest więcej,a Wielka Brytania nie potrzebuje kolejnego buntu i krwawych zamieszek w tym regionie.

Sprawa jest pilna, a zarówno Żydzi jak i Arabowie oczekują, że rząd Brytyjski poprze ich zdanie. Czy da się to pokojowo rozwiązać i czy w tej sprawie może w ogóle istnieć kompromis?Skutki:
Wielka Brytania:
- 2% poparcia
+ 1 poziom usług (dzięki Żydom)
+ 5 mln zysku (inne. pt "Żydowskie osadnictwo w Palestynie)
- narastający konflikt pomiędzy Żydami, a Arabami
- sytuacja grozi destabilizacją regionu

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Losy Żydów   Pon Wrz 22, 2014 7:42 pm

Żydzi mieszkający w USA, nie są specjalnie zainteresowani porzuceniem swojego dobytku w USA i budowaniem nowego na nie pewnej ziemi na Bliskim Wschodzie. Czekają na to jak potoczą się losy ich braci w wierze, którzy już się tam osiedlili.

Czarne chmury nad Bliskim Wschodem


[i]Na Bliskim wschodzie zaczyna się robić coraz gorzej. Napływające fale imigrantów żydowskich destabilizują sytuację w Palestynie, ale to tylko wierzchołek problemów.

W Egipcie sercami ludzi stara się opanować kilka różnych grup, z czego najważniejsze to: niepodległościowa, anty-niepodległościowa, aż dwie kemalistyczne. W Iraku coraz głośniej słychać głosy niepodległościowe, które chcą uniezależnienia kraju od Wielkiej Brytanii. Na domiar złego działają tam też radykalni islamiści i jakieś nieznane grupy agitujące ludzi na swoją stronę.

W Wielkiej Brytanii utworzono Autonomię Palestyńską z prawem, który na równi traktuje Arabów i Żydów. Rozpoczęto także tworzenie parlamentu i milicji obywatelskiej dla tego tworu, jednak prace nad tym przerwały bojówki islamskich fanatyków. Po za tym problemem coraz mocniej ujawniali się agitatorzy, którzy nawoływali do różnych skrajnych rzeczy, do walki z imigrantami, przez walkę z Arabami aż do nacjonalistów.

Bojówki Islamskich Fanatyków (BIF), rozpoczęły walkę z świeżo co tworzonymi oddziałami samoobrony autonomii i walkę to zaczynają wygrywać, jednak nie kontrolują jeszcze żadnych prowincji ani ważnych obiektów.

Arabskie zamieszanie


Źle dzieje się także w Arabii Saudyjskiej. Od lat panował tam spokój, a kraj bogacił się na wydobyciu i eksporcie ropy. Wybuch wojny Brytyjsko-Japońskiej jednak wszystko zmienił.

Gdzieś w kraju rozpoczęła się bezpodstawna histeria, że Wielka Brytania wkroczy zbrojnie do Arabii, aby przejąć Japońskie własności, a także zablokować eksport ropy na wyspy japońskie. Po katastrofie arabskiego tankowca na wybrzeżu Japonii nic nie było pewne.

Sytuacją postanowiło wykorzystać kilkunastu szejków i kilku generałów. Rozpoczęli oni w kraju rewolucję, która miała obalić aktualny rząd i przejąć japońskie własności. To niestety się nie udało, ponieważ główny trzon arabskiego wojska wyposażone za pieniądze Japonii i całkowicie lojalny wobec władcy odparł atak rewolucjonistów na stolicę.

To spowodowało rozłam wśród sił rewolucjonistów. Zbuntowani generałowie dowiedzieli się, że ktoś próbuje ich od siebie odseparować i osłabić, a oskarżyli o to szejków. Spowodowało to, że obie zbuntowane strony musiały umocnić swoje pozycje, dzięki czemu wojska króla Abd al-Aziz ibn Su’ud, zdążyły się zmobilizować i okopać najważniejsze miasta i pozycje.

W kraju trwa wojna domowa o władzę.


Skutki:
Japonia:
- przepływ ropy do Japonii jest zakłócony
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Losy Żydów   Pon Wrz 22, 2014 8:02 pm

Brytyjskie wojska otrzymują pozwolenie na działanie.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Losy Żydów   Pon Wrz 22, 2014 9:02 pm

Sytuacja w ArabiiLegenda:
Wszystkie kolory, jak zwykle poza:
- zielonym - szejkowie
- jasno fioletowe - generałowie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Losy Żydów   Sob Wrz 27, 2014 1:30 pm

W ogniu fanatyków


Gdy w Palestynie rozpoczęły się walki między siłami samoobrony a fanatykami, zaczynała nasilać się fala morderstw zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Dodatkowo w siłach samoobrony Autonomii Palestyńskiej nie było woli walki, wśród arabskich żołnierzy.

W tym czasie wojska Brytyjskie przeprowadziły akcję na pograniczu Brytyjsko-Irakijko-Saudyjskiej i wychwycili kilka transportów broni. Nie znane są szczegóły, ale transport broni przez region ogarnięty zamieszkami jest dość jednoznaczny.

W regionie zaczynają także działać agitatorzy, głoszący hasła Al-Bakary. To powoduje, że na Bliskim Wschodzie jest więcej agitatorów niż fabryk. Dodatkowo rząd Iraku rozpoczął łapanki na ekstremistycznych agitatorów.

To wszystko powoduje, że jest tak kocioł gorszy niż na Bałkanach. A to wszystko jeszcze przy wciąż trwającej wojnie domowej w Arabii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Losy Żydów   Nie Wrz 28, 2014 5:33 pm

Brytyjska interwencja


Gdy wieści o sytuacji na Bliskim Wschodzie i Autonomii Palestyńskiej dotarły do rodziny królewskiej i sztabu dowodzenia armii brytyjskiej na Bliskim Wschodzie, postanowiono, że wolność wolnością, ale nikt nie może terroryzować i burzyć spokoju mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie wojska pancerne przekroczyły granicę autonomii palestyńskiej i skierowały się we wskazane przez milicję obywatelską miejsca. Pojawienie się wozów pancernych całkowicie zmieniło sytuację w regionie.

Dodatkowo pozostałe wojska obstawiły pogranicza, szczególnie z Arabią Saudyjską i Iranem.

Fanatycy islamscy przegrywają kolejne starcia z wojskami brytyjsko-palestyńskimi, a pojawienie się licznych wojsk brytyjskich w regionie spowodowało, że i arabska milicja Palestyny wzięła się za prawdziwą robotę.

Problematyczna może być jednak postawa niektórych Żydów, którzy wywyższają się ponad Arabów.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Losy Żydów   

Powrót do góry Go down
 
Losy Żydów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Świat gry - edycja 2014 :: Wydarzenia ze świata-
Skocz do: