Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wojna domowa w Hiszpanii

Go down 
AutorWiadomość
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Wojna domowa w Hiszpanii    Wto Wrz 16, 2014 1:01 am

Marokański kocioł


Do nowo formowanego rządu, przyszły wieści z południa od gen. Franco o buncie garnizonu Maroka. Nieznani spiskowcy uziemili lotnictwo w tym regionie, a generał posiada jedynie cztery dywizje w czego dwie pancerne przeciwko zbuntowanym wojskom, których liczebność ustalił na dziesięć dywizji. Przechwycono także sygnał radiowy, skierowany przez buntowników.

Odezwa Pułkownika Diego Pablo, dowódcy zbuntowanej armii Afrykańskiej:

Cytat :
Obywatele!
Dość już ucisku! Koniec z profanującym ziemię wspaniałych kolonistów panowaniem zbrodniczego reżimu, wywyższonego dzięki kłamstwom i oszustwom! Powstancie uciemiężeni obserwatorzy masakr na duchownych i wierzących, świadkowie rozbiórki kościołów! Nie będzie nam przewodził marionetkowy rząd uległy komunistom z ZSRR! W kim bije serce prawdziwego Hiszpana, DO BRONI PRZECIW ZABORCY!

Front Ludowy postanowił szybko opanować sytuację w regionie i wysłał posiłki w postaci pięciu dywizji piechoty, która miały pomóc generałowi w rozprawieniu się z buntownikami. Gdy dotarli oni do Afryki połączyli się z siłami generała i wyruszyli przeciwko buntownikom. Do największej potyczki doszło do potyczki w górach, gdzie buntownicy wciągnęli w pułapkę świeżo sprowadzone tu oddziały.

Na domiar złego pułapka była na tyle skuteczna, że z niej nie wyszedł nikt kto mógłby poinformować rząd w Madrycie o tym co tam się stało.


Skutki:
Republika Hiszpanii:
- 5D Piechoty I
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Sro Wrz 17, 2014 8:51 pm

Wielka Brytania wyraża zaniepokojenie sytuacją w Maroku Hiszpańskim.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Nie Wrz 21, 2014 8:46 pm

Wybuch wojny domowej w Hiszpanii


W Hiszpanii po wybuchu powstania w Maroku dzieje się coraz gorzej. Gdy stracono kontakt z wysłanymi oddziałami nikt nie wiedział, co się tam dzieje. Wieści przybyły dopiero z uciekinierami z Maroka, oddziałami generała Franco, który wycofały się do południowej Hiszpanii.

Podobno powstańcy wybili w wąwozie prawie całą wysłaną armię. Generał Franco zażądał zgody na wejście do Madrytu. Front Ludowy jednak się na to nie zgodził i otoczył stolicę swoimi wojskami i rozpoczął mobilizację wojsk Hiszpanii.

Jak donoszą korespondencji wraz z przybyciem generała Franco na kontynent zaczęły się dziwne ruchy i przemieszczenia wojsk bez rozkazów ze sztabu, do którego należał m.in sam Franco. Rząd oskarżył generała o zdradę, a na czas śledztwa postanowiło zesłać go na wyspy kanaryjskie.

Wtedy do ostatecznie doszło do wybuchu wojny domowej. Ogłoszono powstanie nacjonalistycznej Hiszpanii, a wiele prowincji zbuntowało się i dołączyło do generała i jego armii. W pozostałej części kraju w miastach, które kontrolował Frontu Ludowy rozpoczęto formowanie oddziałów cywilnej gwardii garnizonowej i milicji miejskiej.

Pierwsze uderzenia Nacjonalistów skierowane zostały przeciwko wrogom we własnych prowincjach i jak najszybszym osiągnięciu i powiększeniu granic. Tak samo jednak postąpił rząd z Madrytu. Rozpoczęła się wojna domowa w Hiszpanii.


Mapa niepotrzebna, sytuacja jest taka jak na mapie główniej


Ostatnio zmieniony przez Peroox dnia Pią Wrz 26, 2014 8:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Nie Wrz 21, 2014 8:49 pm

I tura wojny zostanie napisana jutro. Do tego czasu, każdy ma czas na pierwsze działania w związku z wojną domową. Trzeba się jednak liczyć z tym, że prawdziwe walki i ofensywy już trwają.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Wto Wrz 23, 2014 12:14 pm

Wojna domowa w Hiszpanii cz.1 Początek


Wojna domowa w Hiszpanii wisiała w powietrzu od czasu ogłoszenia wyników ostatnich wyborów i gdy się rozpoczęła obie strony ruszyły do boju z wielką zaciekłością.

Nacjonaliści generała Franco postanowili jak najszybciej skrócić front i otoczyli, a następnie dzięki silnej ofensywie zniszczyli dywizje republikańskie, które stacjonowały na północnym wybrzeżu Hiszpanii. W tym czasie posiłki z Maroka zaczęły zajmować południowe prowincje.

Wojska Republiki Hiszpanii, w tym czasie zmobilizowały wszystkie swoje oddziały i ostatecznie okopały pozycję wokół Madrytu, a także kilku większych miast, w tym Barcelony, Walencji, Malagi i Cordoby. W tym ostatnim mieście wewnątrz niego działali nacjonalistyczni sabotażyści, którzy próbowali zyskać czas dla wojsk generała Franco.Wkrótce jednak to Republika przeszła do ofensywy. Posiadając przewagę w wojskach piechoty, postanowiła jak najbardziej wydłużyć front i uderzeniem sił Pancernych w kierunku Portugalii rozdzielić armię nacjonalistów na dwie części w najwęższym punkcie frontu. Pierwsze dwie ofensywy załamały się na linii wzgórz, gdzie okopały się wojska nacjonalistów.


Tak samo postanowiono okrążyć wojska nacjonalistów uderzeniem z Madrytu i Pamplony. Operacja ta zakończyła się pełnym sukcesem i okrążono kilka dywizji nacjonalistów.

Wtedy też doszło do zaskakującej rzeczy. Ku zdziwieniu ekspertów z całego świata z wojsk republikańskich odeszła cała frakcja republikanów, która oskarżała Front Ludowy i liberałów za kłopoty Hiszpanii, a także, że swoją polityką doprowadzili do takiej sytuacji. Spowodowało to stworzenie trzeciego państwa Hiszpańskiego - Federacji Hiszpańskiej. Szybko okazało się dlaczego wybrano taką nazwę. Od nacjonalistów odłączyli się konserwatyści, którym nie podobała się radykalna polityka generała Franco i jego zauszników.

Federacja Hiszpańska sprytnie wymanewrowała obie strony konfliktu i jeszcze przed odłączeniem większość swoich wojsk zgromadziła na północy kraju, a rozbrojone dywizje nacjonalistów, były tak na prawdę konserwatystami, którzy mieli zostać spisani na straty przez gen. Franco.

Jedna z grup wojsk republikanów, która dołączyła do Federacji, prowadzi ofensywę, w kierunku portów, gdzie czekają na statki, z zbuntowaną flotą.  

To jeszcze bardziej skomplikowało sytuację w Hiszpanii, a także skłóciło socjalistów z liberałami, a także zmieniło pozycję monarchistów w frakcji nacjonalistycznej.

[/i]
Stan na 30 września 1936 roku


Podczas wojny doszło do kilku incydentów. Większość z nich dotyczyła zatopienia brytyjskich konwojów podróżujących przez cieśninę Gilarską. Mimo, że podczas wojny domowej w Hiszpanii nie było żadnych spektakularnych walk morskich, to wiadome jest, że flota frontu ludowego, patroluje kontrolowane wody i wybrzeża, aby nie dopuścić do wzmocnienia nacjonalistów przez pomoc z zewnątrz.

Skutki:
Wielka Brytania:
- 2 mln na budowę nowych frachtowców
- 5j zaopatrzenia
- 1% poparcia

Republika Hiszpanii
- 1D Piechoty III
- 2D piechoty II
- 1D strzelców górskich II
- 2D milicji I
- 2D Garnizon I
- wojska zbuntowane
- gospodarka przejęta przez nacjonalistów i federalistów
- 10 mln z pozostałych strat

Nacjonalistyczna Hiszpania:
- 1D Piechoty III
- 3D piechoty II
- 2D strzelców górskich II
- zbuntowane wojska
+ przejęta gospodarka
- 7 mln z pozostałych strat
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Sob Paź 04, 2014 9:37 pm

Wojna domowa w Hiszpanii cz.2 Vive la Repiblic!


Pojawienie się trzeciej frakcji w wojnie domowej spowodowało mały wstrząs, który wykorzystali federaliści. Teraz gdy oni zajęli się umocnieniem tego co posiadali, Republika postanowiła zmienić taktykę.

Zaprzestano ofensywy na nacjonalistów i cofnięto się z wysuniętych pozycji. W tym czasie flota wraz z oddziałami desantowymi zajęła Majorkę, a wojska lądowe wsparte czołgami, które czekały na tyłach zaatakowały siły federalistów, które przebiły się do wybrzeża i czekały na przybycie floty federacji, bowiem okazało się, że część floty zdradziła.

W tym czasie nacjonaliści zbierali siły na jakąś większą kontrofensywę i wzmocnili wąskie gardło między północą, a południem. Najważniejszych ich celem było zdobycie stolicy kraju Madrytu, jednak samo miasto było tak silnie obsadzone, że nie dało się tego zdobyć szybkim atakiem.


Pierwsza do większej ofensywy przeszła republika. Wielka ofensywa z pełnym wsparciem ruszyła na Sevillę. Siły nacjonalistów nie były w stanie długo powstrzymywać ataku i pod samym miastem doszło do wielkiego starcia. Po zaciętych walkach republikanie zdobyli miasto i rozgromili wroga w tym regionie.

Zmusiło to sił gen. Franco do oddania południa, jednak nie za darmo. Wykorzystując zgrupowane siły uderzyli w stronę centrum kraju, aby jak najmocniej wydłużyć granicę.

W tym czasie na granicach Federacji trwało umacnianie ich po każdej ze stron. Federacja jedynie przeprowadziła krótką ofensywę wzdłuż wybrzeża. Ich braki pancerne i w lotnictwie, w górach wyrównuje przewaga w piechocie górskiej, jednak jeżeli zejdą z gór ich sytuacja będzie gorsza.

Gdy nadeszła zima walki zelżały i linie granic już się nie zmieniły. Każda ze stron szykuje się na coś większego.

Sytuacja 31 grudnia

Straty podam później, zresztą i tak to boty i NPCe
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Arie

avatar

Liczba postów : 427
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Nie Paź 05, 2014 10:24 pm

Jesteśmy zasmuceni krwawą i niebezpieczną sytuacją w Hiszpanii. Na wojnie najbardziej cierpią cywile - i to oni ponoszą największy ciężar wielkiej polityki. Chcielibyśmy udzielić im pomocy humanitarnej, ale na to, potrzebujemy pozwolenia państw Hiszpańskich. Więc?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
el roberto

avatar

Liczba postów : 554
Join date : 08/08/2014

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Nie Paź 05, 2014 10:38 pm

III Rzesza Niemiecka także chętnie udzieli pomocy humanitarnej za zgodą walczących stron.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2314
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    Nie Paź 05, 2014 11:40 pm

Hiszpania:
Każda z walczących stron wyraża zgodę na pomoc humanitarną. W wojnie domowej zawsze najbardziej cierpią obywatele.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wojna domowa w Hiszpanii    

Powrót do góry Go down
 
Wojna domowa w Hiszpanii
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» ISLAMIZACJA EUROPY
» Czyżby początek III Wojny Światowej?
» Rafał K. i jego wojna z ...kim własnie?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Świat gry - edycja 2014 :: Wojny-
Skocz do: