Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Śmieszkowy protektorat

Go down 
AutorWiadomość
Troll

Liczba postów : 389

PisanieTemat: Śmieszkowy protektorat   Sro Wrz 17, 2014 10:30 am

Składam skargę na Perooxowe debilizmy.

W momencie gdy ja chciałem utworzyć taki protektorat jaki dostał Maruś, tylko że mój byłby w indiach nie dostałem pozwolenia. Następnego dnia co? Magicznie Maruś dostaje z dupy protektorat Borneo, który po jest w stanie wojny ze mną, więc go zajmuję. Zdaniem Marka jest to powód do wojny, szkoda że wojna między mną a tym czymś co stało się protektoratem już istniała wcześniej więc żadne magiczne CB nie istnieje. Tyle w temacie protektoratu i żądam jego cofnięcia bo jest to faworyzacja jednego gracza nad innym. Jeden może za drugi nie. Fajna równość.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin

Liczba postów : 1513

PisanieTemat: Re: Śmieszkowy protektorat   Sro Wrz 17, 2014 5:23 pm

Ok.

Rozróżniasz pojęcia wojna domowa od wojna między państwami, to prosty fakt. Rozumiem też, że wiesz, co to znaczy wzięcie sobie pod protektorat ziemi., która leży 5000 km od Tokio, a ziemią która leży u stóp. Dodam do tego jeszcze kilka faktów, m.in, że Celestia grał nacjonalistycznymi Hindusami, którzy chcieli wolnej od obcych wpływów(szczególnie Brytyjskich) Indii, a nie przejścia pod kolejnego uzurpatora. Ale co tam, przecież ty zawsze wszystko wiesz lepiej.

Borneo zostało protektoratem Brytyjskim z bardzo prostego powodu. Trzeba by być..., aby pozwolić na upadek przyjaznego sąsiedniego państwa i zostawić sobie wroga (to akurat do kogoś innego). Zająłeś szybko i sprawnie Holenderskie Indie Wschodnie, ale nie mogłem doprowadzić do sytuacji, w której ty przejmujesz całą Indonezję beż żadnej interwencji WB. Protektorat Borneo tym właśnie został.

Dodam do tego ulubiony, temat bo brak jakiegokolwiek CB, nawet takiego wyciągniętego nie wiadomo skąd.

Podbicie tego w następnej turze nie sprawiłoby ci większego problemu, a kawałek dżungli nie był wart tego co zrobiłeś. Ziemia bez większego znaczenia, ale dla ciebie to ogromny problem, bo przecież to ty,

Rozumiem, że twoje pojęcie równości zawiera także taki element:
- Dwa razy Brytyjskie Dominium zostało obsadzone przez osobę, która z góry była twoim sojusznikiem i chciała zerwać z Wielką Brytanią, a potem dołączyć do Osi. Dwa razy na to pozwoliłem...
- Ograniczałem zbrojenia państw Alianckich i USA, aby te nie posiadały nie wiadomo jak potężnych sił w momencie rozpoczęcia wojny
- Zmyslax ma tak ograniczone pole zakresu, że ty już dawno być zszedł na nerwicę, że nic nie może
- Alianci też mieli do tej pory sporo innych ograniczeń.
- Elaya trzymał tylko traktat wersalski, którym sobie ładnie sterował
- Ciebie nie trzymały się praktycznie żadne ograniczenia, ale i tak sam sobie robiłeś problemy
- Zostały napisane dwa negatywyw dla Japonii, z tego jeden historyczny, a drugi z działań.., czemu ich nie ma skoro to ja ciebie "udupiam" ?

Dalej uważasz, że to ja faworyzuje Aliantów, a przede wszystkim Marka?
I żeby nie było to Alianci wysyłają masę kasy do Czech, a taraben wraz z Markiem wysłali armię Polski do Czech to nie moja wina. Żeby nie było o kokszeniu NPC-ów bo to też pewnie usłyszę.

Więc nie pluj jadem o faworyzacji skoro tobie i tym osobom na to pozwoliłem.

Tym bardziej nie oskarżaj jeżeli coś jest cały czas w toku. Ogólna sytuacja może wyglądać inaczej niż ta w danym miejscu i czasie, ale co ja będę mówił o tym, pro-graczowi...

Jeżeli nie ma żadnych sensownych argumentów czy rozmów to ja idę robić ważniejsze rzeczy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Troll

Liczba postów : 389

PisanieTemat: Re: Śmieszkowy protektorat   Sro Wrz 17, 2014 9:54 pm

Ta, to czemu nie zatrzymywałeś tury wojny ZSRR vs Polska gdy ZSRR docierało do Wilna? Może Litwini chcieli odzyskać swoje ziemie?

Tłumaczenie się "nie mogłem doprowadzić do sytuacji, w której ty przejmujesz całą Indonezję beż żadnej interwencji WB." jest co najmniej na poziomie adriasa. Wysyłam 250 tysięcy żołnierzy i chcesz mi powiedzieć że Holandia nagle umie obronić w chuj wielkie Borneo? Pfff. Jeśli umiałbyś liczyć to przypadało 50 tysięcy ludzi na każdą ważniejszą wyspę :c

Dodać trzeba twoją zacną bitwę morską którą teraz odjebałeś. Tura wojny się SKOŃCZYŁA a twoje upychanie z dupy jest kolejnym debilizmem. "NJE MA FAWORYZACJI NIE PUACZ TROLL". Wcale. Ciekawe skąd startowały samoloty Marka, bo moja flota raczej do Singapuru się nie zbliżała...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Szefunio

Liczba postów : 371

PisanieTemat: Re: Śmieszkowy protektorat   Sro Wrz 17, 2014 10:19 pm

Zawsze to troll ostatni płacze i afery robi. Taka jego natura... Lepiej się zajmij tym, abym ci całej floty nie rozpierdolił w ciągu kolejnych 7 dni.

Admin

Liczba postów : 1513

PisanieTemat: Re: Śmieszkowy protektorat   Sro Wrz 17, 2014 11:31 pm

Samoloty jak na mój gust, co przecież napisałem startowały z lotnisk, to chyba oczywiste nie ? Z pokładów lotniskowców także się da. Samoloty chyba mają większy zasięg niż 50 km, szczególnie morskie, które w opisie jednostki mają to, że są przystosowane do długo-dystansowych lotów.

Zacna bitwa na morzu się nie odbyła, bo to tylko były ataki z powietrza... fakt, że Marka byś rozwalił w bliskim starciu z flotą, to błędem taktycznym było wysyłanie takiej floty, z tak małą obstawą powietrzną.

Kochane dzieci. Logika to bardzo obusieczna broń i trudna nauka. Wiedziałbyś, gdybyś studiował na uczelni humanistycznej i miał logikę jako przedmiot...

Ahh. Żebyś nie płakał później. Może tak byś rozmieścił swoje szwadrony lotnictwa po kraju? Floty nadal nie masz rozmieszczonej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Śmieszkowy protektorat   

Powrót do góry Go down

Śmieszkowy protektorat
Powrót do góry 
Strona 1 z 1