Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
MuminkasLiczba postów : 184
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia   Nie Wrz 11, 2016 2:40 pm

...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MuminkasLiczba postów : 184
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Wrz 16, 2016 12:31 pm

Defilada w Berlinie

W Berlinie doszło do oficjalnego spotkania dwóch wielkich mężów stanu: Prezydenta Rzeszy Paula von Hindenburga i Benito Mussoliniego przywódcy Włoch. Rozmowy dotyczyły zacieśnienia współpracy na linii Berlin-Rzym oraz przyszłości Europy. Po spotkaniu Prezydent odebrał defiladę wojsk i razem z Duce przemówił do zebranych.

Pierwszy głos zabrał gość:

Cytat :
Bracia Niemcy!
Goszczę u was w niezwykle ważnej dla was chwili. Niedługo będziecie szli do urn by wybrać rządzące waszym państwem elity.  Jest do ważny dzień dla każdego narodu. Dlatego też, jako wasz przyjaciel chciałbym przestrzec was przez niektórymi  złymi siłami. Siłami, które będą chciały zabrać wam waszą wolność. Siłami, które nie spoczną nim nie przejmą władzy absolutnej! Totalnej!

                Niemcy muszą się odrodzić! Ale muszą się odrodzić sprawiedliwe, dumne i przede wszystkim honorowe! Wiem, co to znaczy wybrać złych rządzących. My, włosi daliśmy się omamić ludziom bez honoru w ostatniej wojnie. Nie poszliśmy ramię w ramię w bój z naszymi niemieckimi braćmi. Ale tamte włochy mamy już za sobą. Nigdy więcej nie damy się oszukać zachodnim tak znawym demokracjom, upasionym na krwi naszych i waszych dziadów!

                Dlatego też, chciałbym was prosić byście oddali swój głos rozsądnie. Byście oddali głos na ludzi, którzy nie zieją nienawiścią do innych. Którzy nie obwiniają innych nacji, bądź klas za błędy własnego narodu. Proszę was, byście oddali swój głos na ludzi, którzy z podniesioną głową stają oko w oko z przeciwnościami losu i pokonują je na codzień. Na ludzi którzy cenią dobro swojego kraju, jego przyszłość i przyszłość swoich i waszych dzieci czy wnuków. Na ludzi którzy mają historię wiernej i oddanej służby swojemu narodowi. I przede wszystkim na ludzi, którzy szanują prawo i nie chcieli nigdy obalić prawowitej władzy zamachem stanu.

Przemowa Hindenburga:

Cytat :

Narodzie Niemiecki! Przyszłość należy do was! To wy, będziecie odpowiedzialni za kształtowanie nowej Europy, to wy będziecie zmieniać bieg historii i budować przyszłość Niemiec. Zdaję sobie sprawę z zawirowań politycznych i z ogromnej recesji jaka zapanowała w kraju, mam jednak do was jedno proste przesłanie: pozostańcie Niemcami. W trudnym chwilach kryzysu pozostańcie razem i pamiętajcie o tym, że Vaterland jest naszym wspólnym dobrem. Tym czego potrzeba nam w tych trudnych chwilach jest jedność, zgoda i współpraca! Podziały wewnętrzne dobre są dla wiecznie skłóconych Francuzów czy Polaków, a tymczasem od zawsze siłą naszego Narodu była jedność, działaliśmy jak jeden organizm i to prowadziło nas do sukcesów przez wieki.

Jestem bardzo wdzięczny mojemu przyjacielowi Benito za ten głos wsparcia dla mojego obozu, jednak za największy cel swojej prezydentury uznaję Zjednoczenie Niemiec. Chcę tak jak Bismarck połączył wiele państw w jedną wielką potężną Rzeszę, tak ja chcę połączyć wiele środowisk, ugrupowań politycznych w jedno i przekuć je w nową elitę. Rzesza potrzebuje dzisiaj pracy, nie sporów. Gdy obserwuję uliczne walki pomiędzy bojówkami, kiedy wielu ludzi głoduje czuję, że nasze pokolenie nie sprawdza się. Gdy widzę, że wybitny Niemiec: Albert Einstein opuszcza swój kraj to wiem, że nie wywiązujemy się z obowiązków względem naszych wielkich przodków. Niemcy potrzebują pokoju, pokoju i stabilizacji, wspólnej pracy. Wszyscy Niemcy muszą znów stać się jednym organizmem! I oto właśnie was proszę w tym  podniosłym dniu: Bądźcie razem! Jednoczcie się jak kiedyś Niemcy! Porzućcie uliczne starcia i zacznijcie wreszcie wykonywać swoje obowiązki wobec Vaterlandu! Gott mit uns!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MuminkasLiczba postów : 184
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Wrz 16, 2016 5:09 pm

Plan gospodarczy I połowa 1933 roku


Od wybuchu wielkiego kryzysu w USA Niemcy pogrążone są w recesji. Kolejne rządy podejmowały próby poprawy stanu gospodarki, jednak każdy kolejny projekt prowadził kraj w coraz większe problemy. Znaczną rolę odegrał Heinrich Brüning, kanclerz Rzeszy, który doprowadził do ogromnej deflacji, a w efekcie bezrobocia. No właśnie: problemem Niemiec jest deflacja spowodowana polityką cięć Bruninga oraz odejściem reszty świata od parytetu złota. Postępowanie zgodne z kaononem konserwatywnej gospodarki byłoby słuszne gdyby pozostałe państwa postępowały tak samo, w efekcie aby przemysł Rzeszy był konkurencyjny względem innych państw zaprowadzono potężne cięcia, które w efekcie doprowadziły do deflacji. Skutkiem deflacji jest brak popytu na rynku oraz ogromne straty kredytobiorców. To wszystko doprowadziło do tragedii wielu Niemców oraz fatalnych wyników makroekonomicznych: spadek PKB o około 10% w ostatnim roku, spadek produkcji przemysłowej o prawie 50%, a bezrobocie sięgneło 30%. Gorzej już być nie mogło. Wraz z powstaniem rządu Partii Nowych Niemiec zaczęto realizować Plan Papena.

Wykresiki:  

Wzrost PKB i wysokość cen:Poziom bezrobocia w Rzeszy:

Plan Von Papena.Plan zakłada zdecydowany zwrot z kierunku obecnej polityki. Wcześniejsze reformy doprowadziły wprawdzie do gigantycznej recesji i spowodowały nieopłacalność produkcji, lecz skutkowały również sporymi cięciami budżetowymi, zmusiły również do podobnych cięć wielkie zakłady przemysłowe.  Mówią, że stal hartuje się w ogniu: w 1933 roku w Rzeszy działały już tylko najlepsze, najbardziej wydajne zakłady, które w normalnych warunkach przynosiłyby ogromne zyski. Należy wykorzystać  te perły niemieckiej inżynierii i pchnąć kraj z powrotem na ścieżkę rozwoju.


czy te oczy mogą kłamać?

1. Zwiększenie popytu: Czarny czwartek doprowadził do zachwiania handlem międzynarodowym i zmniejszenia wzajemnego zaufania. Zaczęto masowo wprowadzać politykę protekcjonizmu. Pierwszym punktem planu Papena było zejście z tej drogi i pójście w całkowicie przeciwnym kierunku: podpisano umowy handlowe z USA, Argentyną, Szwecją (///zaraz podpiszemy) oraz zakończono wojnę celną i rozpoczęto wzmorzony handel z Polską. To w dużej części rozwiązało główny problem gospodarki Republiki Weimarskiej jakim był właśnie brak podaży. Szczególnie dobrą okazją do zysku były duże inwestycje państwowe w Argentynie dokonywane przez tamtejszy rząd, a obsługiwane przez nasz przemysł. W ten sposób postąpiliśmy zgodnie z duchem czasu, duchem Keynsizmu: tylko, że w białych rękawiczkach.

2. Gospodarka jest systemem naczyń połączonych, gdzie jedni tracą,  drudzy zyskują: w wyniku deflacji ogromne koszty ponieśli kredytobiorcy, natomiast korzystają na tym wielkie banki. Papen przedstawił prostą ofertę: albo banki zaangażują się w zwalczanie kryzysu albo nastąpi ostateczny upadek gospodarki Niemiec, ale to oczywiście do banksterów nieprzemówi, a także zostaną znacznie obniżone stopy procentowe. Jeżeli zgodzą się to ministerstwo gospodarki Rzeszy przedstawi im sporządzoną listę starannie wyselekcjonowanych niemieckich zakładów, które mogą: a) łatwo i szybko zwiększyć zatrudnienie i produkcję, b) są bardzo wydajne, c) produkują towary, które mogą trafić również do eksportu: te zakłady mają otrzymać wieloletnie, nieoprocentowane kredyty, które pozwolą im rozszerzyć działalność. Takie działanie umożliwi zwiększenie produkcji, spadek bezrobocia i wprowadzenie pieniądza na rynek. Jeśli banksterzy się nie zgodzą to stopy procentowe zostaną znacznie obniżone: lokaty przestaną się opłacać i oszczędności Niemców trafią na rynek zwiększając popyt oraz oprocentowanie kredytów spadnie. W zasadzie to jak się zgodzą to i tak stopy zostaną obniżone, ale nieznacznie o np. 2% (///nie mam danych, żeby podać dokładnie) i zmuszeni będą i tak znacznie zmniejszyć oprocentowanie lokat.

3. Kolejnym krokiem będzie zmiana prawa podatkowego: ze względu na cięcia wykonywane przez poprzednie gabinety problemem Republiki Weimarskiej z pewnością nie jest deficyt i trzeba to wykorzystać. Wprowadzony zostanie podatek liniowy w wysokości 5%. Podatek ten ma co roku rosnąć o jeden procent wraz z systematycznym wychodzeniem z kryzysu. Tak niski podatek umożliwi szybki wzrost zatrudnienia: koszty pracy spadną, a także  nastąpi skok popytu, ze względu na powiększoną ilość pieniądza na rynku. Czy budżet to wytrzyma? Okaże się, ale wzrost deficytu nie jest tragedią w porównaniu z obecnym stanem gospodarczym. Uruchomimy wszelkie rezerwy by jakoś domknąć budżet.

4. Teraz najważniejsza reforma: wycofujemy się z parytetu złota. Jesteśmy zmuszeni do tego, bo taki kierunek objął świat. Dzięki tej reformie będziemy mogli rozpocząć dodruk pieniądza, który jest w tym przypadku niezbędny. Oczywiście proces ten będzie odpowiednio monitorowany, jednakże deflacja jest na tyle niebezpieczna, że grube miliony muszą być wydrukowane i trafić na rynek. No właśnie, co zrobimy z tymi pieniędzmi? Dodruk umożliwi nam zasilenie rynku pieniędzmi: zwiększymy zasiłki dla bezrobotnych o 50%. W obecnej sytuacji nie jest to namawianie do życia z socjalu tylko smutna konieczność: na rodzimym rynku musi wzrosnąć popyt. Niemniej ważnym celem tych działań jest propaganda: w ten sposób sięgniemy po lewicowych wyborców i pozyskamy sobie głosy bezrobotnych. Nasz sztab na pewno poradzi sobie z nakręceniem dobrej propagandy wokół tego. Drugim przeznaczeniem pieniędzy z dodruku będzie rodzimy przemysł i to tutaj jest najważniejsza część planu. Dzięki podpisaniu bardzo korzystnych umów handlowych otworzą się przed nami ciekawe rynki zbytu, z których trzeba jedynie skorzystać. Dzięki dofinansowaniu rządowemu zakłady znów zapełnią się pracownikami i będą realizowały zagraniczne zlecenia. Wsparte przez kroplówkę z dodrukowanymi pieniędzmi zatrudnią masę nowych pracowników, którzy otrzymają wypłaty, które wytworzą popyt na rynku. Skutki dla gospodarki powinny być podobne jak przy robotach publicznych zgodnych z doktryną keynesizmu, a nawet lepsze bo to zagraniczne pieniądze finansują produkcję: państwo ją jedynie wspiera, a także doczynienia mamy z naprawdę najbardziej wydajnymi i konkurencyjnymi zakładami, gdyż tylko takie pozostały w Rzeszy, więc ich działalność będzie z pewnością dużo bardziej ekonomicznie opłacalna niż budowanie autostrad na państwowym zleceniu.


Na ten moment przeznaczam 28,5 mln, ale w kolejnej turze plan będzie kontynuowany i pojawi się kolejny zastrzyk gotówki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Wrz 17, 2016 12:15 pm

Reformy Papena mają różny odbiór zależy o co i kogo zapytać. Specjaliści mówią, że plan był nawet dobry, ale wykonanie fatalne. Gospodarka pozytywne zareagowała na zwiększony eksport i import potrzebnych towarów, a zwiększony dostęp do towarów luksusowych i spowodowało uwolnienie części oszczędności.

Niestety sprawa z bankami miała się o wiele gorzej. Bankowcy uważają, że rząd wybiera na nich zbyt duże naciski w wszelakich sprawach, a zwłaszcza zmuszaniem ich do rozdawania kredytów na prawo i lewo. Niektórzy twierdza, że zakładanie banku, a nawet jego istnienie w Republice Weimarskiej z roku na rok staje się coraz mniej opłacalne. Mimo to udzielili kredytów na rozwój.

Wielu zwraca również uwagę na fakt, że fundusze na te reformy i działania są zbyt niskie, a fakt osiągnięcia pewnych plusów w gospodarce już jest wielkim sukcesem. Zwłaszcza, że brakuje pieniędzy na wszystko.Skutki:
+ 1 poziom przemysłu lekkiego
+ deflacja powoli się osłabia
- zagrożony sektor bankowy
- zmniejszone dochody z podatków i zwiększające się koszty socjalne

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MuminkasLiczba postów : 184
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 21, 2016 8:25 pm

Wprowadzony w poprzednim półroczu pakiet reform Papena był bardzo ważnym impulsem dla gospodarki Niemiec. Ciężko tutaj mówić o końcu kryzysu, ale skutki planu pokazują, że należy określić go mianem sukcesu. Dzięki zdecydowany i odważnym reformą zatrzymano deflację, wzmocniono rodzimy przemysł będący w rękach prywatnych i zatrzymano recesję. Więcej pieniędzy jest w rękach obywateli: ludzie wreszcie mają co wydawać a gospodarka powoli zaczyna się kręcić. Zastosowane rozwiązania są kosztowne dla budżetu, rząd jednak zamierza powoli wycofywać się z zapomóg socjalnych i obniżki podatków od przyszłego roku. Od tego momentu kończy się natomiast nacisk kanclerza na banki, zorganizowane zostanie specjalne spotkanie Prezydenta, kanclerza z szefami największych banków, na których padną solenne obietnice o wycofaniu się z ingerowanie rządu w rynek funduszy. Stopy procentowe mają pozostać bez zmian przez kilka lat, a politycy Rzeszy zapamiętają wkład w walkę z kryzysem.

Jednakże na świecie dominuje polityka keynsowska i Niemcy również postanowiły zwrócić się w tym kierunku. Od tego półrocza rząd rozpocznie potężne inwestycje infrastrukturalne, które znacznie przyśpieszą transport pomiędzy największymi miastami Rzeszy, ale przede wszystkim zapewnią masę nowych miejsc pracy i ostatecznie zduszą recesję w zarodku. Większość prac ma być wykonywana we współpracy z sektorem prywatnym. Na ten cel wydajemy 100 mln i 15PP.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 21, 2016 10:02 pm

Po reformach ekonomicznych Republika Weimarska rozpoczęła długi i kosztowny proces rozbudowy infrastruktury miejskiej i podmiejskiej, wraz z drogami łączącymi największe miasta Niemiec. Warto zauważyć, że odchodzi się już od nazwy Republika Weimarska na rzecz III Rzeszy Niemieckiej, w skrócie Rzeszy.

Obietnica rządu i kanclerza uspokoiły bankowców, ale nadal nie są pewni i ostrożnie inwestują w kraju.

Deflacja i recesja powoli ustępują, a zamówienia z sektora publicznego mocno wzmocniły sektor budowlany, który musi ściągać materiały budowlane z zagranicy ponieważ lokalne przedsiębiorstwa nie wyrabiają lub mają trudności z dostawami.


Skutki:
+ trwa rozbudowa infrastruktury
+ 1 poziom przemysłu lekkiego - 0/1
+ 1 poziom sektora handlu - 0/1
+ 2 poziomy sektora logistyczno-magazynowego - 0/1
- Podtrzymanie socjału, oraz zmniejszonych podatków się utrzymuje


//Normalne czasy budowy jak prawie u każdego.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Wrz 22, 2016 6:56 pm

Przygotowania do wyborów

W Republice Weimarskiej od kilku miesięcy trwa już ostra rywalizacja i agitacja wyborcza pomiędzy zwolennikami NSDAP i PNN, po za tym w rywalizacji bierze udział także DNVP i SPD. Zdelegalizowana partia komunistyczna nie bierze udziału w wyborach, ale również agituje na ulicach. Mówią aby dopisywać na kartach wyborczych komunistów, bo wtedy wszystkie nieważne głosy będą ich.

Wszyscy z niecierpliwością oczekują na wystąpienie wyborcze Franza von Pappena, którego popiera zarówno Hindenburg jak i Engelbert Dolfuss (kanclerz Austrii).

Wielu analityków mówi, że nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte i kampania wyborcza jest ostatnim sprawdzianem przed wyborami.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MuminkasLiczba postów : 184
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Wrz 23, 2016 6:55 pm

Cytat :
Drodzy rodacy;

najbliższe wybory będą okazją do Waszej oceny pracy obecnego gabinetu. Ja, osobiście jako kanclerz stoję przed Wami z poczuciem spełnionego obowiązku i wykonanej misji. Gdy rząd rozpoczynał pracę sytuacja Niemiec była fatalna: recesja, ogromne bezrobocie i kryzys, a poza granicami brak partnerów i jakichkolwiek nadziei na porozumienie. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Rzesza została wyprowadzona na prostą! Nie doszło do poważnych kryzysów politycznych i w kraju zapanował spokój. Za sprawą planu gospodarczego wiele rodzin spokojniej patrzy w przyszłość, a wskaźniki makroekonomiczne jasno wskazują na pokonanie deflacji i znaczny spadek bezrobocia. Obniżenie podatków i wzrost zasiłków znacznie poprawiło sytuację najbiedniejszych. W polityce międzynarodowej zawarto wiele umów handlowych, nawiązano współpracę zarówno z Francją i Wielką Brytanią, która skutkowała skróceniem czasu spłaty reparacji z 17 do 2 lat oraz wsparciem dyplomatycznym w kwestii plebiscytów, jak i z Włochami czy Austrią. Skutkiem działań naszej dyplomacji był koniec wojny celnej i zawarcie paktu o nieagresji z Polską i otwarcie Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Argentyny na towary z Niemiec. Właśnie ta współpraca i wymiana handlowa pozwoliła wzmocnić niemalże dogorywający rodzimy przemysł. Największym sukcesem naszej polityki zagranicznej były oczywiście plebiscyty w Gdańsku i Memellandzie, lecz niestety tylko jeden z nich zakończył się sukcesem. Trudno nie czuć żalu i zawodu patrząc na wyniki głosowania na wschodzie, nie czuję się jednak w żaden sposób odpowiedzialny za ten rezultat. Prawdopodobnie zabrakło komunikacji i współpracy wszystkich Niemców na szczeblu lokalnym. Cieszmy się jednak z powrotu Danzigu do granic Rzeszy: obiektywnie należy uznać to za największy sukces polityki Niemiec od wielu lat.

Co mój obóz polityczny ma do zaoferowania? Przede wszystkim wyniki, rezultaty. W ciągu roku osiągnęliśmy bardzo wiele i wierzę, że zrobiliśmy dość by zdobyć zaufanie społeczeństwa. Zapewnimy Niemcom stabilny, systematyczny rozwój i dobrobyt. Wystarczy sięgnąć pamięcią i porównać: jestem przekonany, że obecnie życie większości Niemców wygląda lepiej, niż przed rokiem. Powoli zmienia się sytuacja w Europie: negocjujemy z mocarstwami i dążymy od pozycji pokonanego na kolanach, do pozycji partnera. Odbudujemy Wielkie Niemcy! Gospodarczo, dyplomatycznie odzyskamy wielkość, a Naród Niemiecki znów odzyska dawny blask! Dzisiejsze trudne czasy potrzebują ludzi doświadczonych, sprawdzonych, a nie radykałów czy demagogów. Kończąc to krótkie wystąpienie apeluję o zgodę i pokojowe przeprowadzenie wyborów. Niestety współczesne Niemcy są coraz bardziej podzielone, tym bardziej politycy powinni łączyć w polityce wewnętrznej. Oświadczam, że nasz obóz jest gotowy współpracować i rozmawiać z każdym, dla dobra Niemiec. Niech ideologiczne podziały nie będą ważniejsze od naszego narodu i obowiązków wobec naszych ojców. Wierzę, że wszyscy razem znów zaprowadzimy Niemcy do wielkości. Gott mit Uns!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Wrz 25, 2016 8:09 pm

Wybory do parlamentu w Republice Weimarskiej


Dnia 16 września odbyły się przełożone wybory do Reichstagu. Największym nieobecnym w czasie tych wyborów, była partia komunistyczna która została zdelegalizowania przez rząd przy poparciu NSDAP, oraz DNVP. Ci nie pogodzili się z tym faktem i prowadzili normalną kampanię wyborczą, z tym że zamiast normalnego głosowania namawiali na dopisywanie do kart wyborczych Komunistycznej Partii Niemiec (KPD). Sprytnym manewrem spowodowali, że głosy nieważne stały się w oczach społeczeństwa głosami komunistów.

Nie obyło się bez burd, gdzie komuniści przed lokalami wyborczymi dali upust swojej złości na rząd, który ich zdelegalizował. Planowali także wielką manifestację w centrum Berlina, ale odpuścili organizację tego wydarzenia. Plotki mówią, że uspokoili się po rozmowach z rządem.

Nie zabrakło także SA i innych bojówek NSDAP, które pilnowały porządku podczas głosowania oraz strzegły "praworządności" wyborów. Nie wszczynali jednak żadnych zamieszek.

Liczenie głosów przeciągnęło się do późnych godzin dnia następnego i nie zabrakło incydentów związanych z docieraniem danych szczątkowych z wyborów do Berlina. Koniec końców jednak niemieccy obserwatorzy nie stwierdzili żadnych zaniedbań.


Ostateczne wyniki wyborów są następujące:
NSDAP - 28,56 % głosów - 203 mandatów
PNVD - 24,3 % głosów - 173 mandaty
DNVP - 19,8 % głosów - 141 mandatów
SDP - 17,4 % głosów  - 124 mandaty
Kandydaci niezrzeszeni - 6 mandatów
Głosów nieważnych - 9,27%

Frekwencja ogólna wyniosła 84,25 % wyborców

Ilość miejsc w Reichstagu - 647
Wymaganych do stworzenia większości - 324

Nadszedł wiec czas na rozmowy koalicyjne

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War - 2016 - niewypał :: Państwa - 2016 :: Republika Weimarska-
Skocz do: