Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia   Nie Wrz 11, 2016 8:58 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Wto Wrz 13, 2016 11:14 pm

Podkład muzyczny

Agustin Pedro Justo, który przejął władzę po swym poprzedniku, postanowił podjąć radykalne i zdecydowane kroki, aby zapewnić naszemu państwu stabilność i praworządność. Wszystko zaczęło się od przemówienia, które Justo wygłosił do ludu.

Cytat :
Bracia, rodacy, narodzie Argentyny!
Ameryka Południowa pogrążona jest w permanentnym chaosie, którego nie może okiełznać nic! Państwa, które mają zapewniać obywatelom opiekę, upadają pod naporem przeróżnych grup - terrorystów, żołnierzy, uzurpatorów i innych. Obywatele wszystkich państw Ameryki Łacińskiej nie mogą być pewni jutro... czas to zmienić!
Argentyna zatem będzie pierwszym państwem, w którym zapanuje porządek i stabilność. Korzystając z boskiej opatrzności, która czuwa nad nami w niebie, postawimy nowy pomnik naszej wspaniałości. Jedność narodowa, sprawiedliwość i porządek - to od dziś nasze priorytety! Wzorować się będziemy na państwach Europy, które osiągnęły stabilizację, które osiągnęły sukces.
Dajmy wzór wszystkim naszym braciom, sąsiadom i granicznikom. Dajmy wzór Ameryce.

Niedługo po tym, przyszły działania. Powołano Zgromadzenie Narodowe, które było przedstawicielstwem wpływowych warstw wojskowych i politycznych, a które miało ustosunkować wszystko, co do tej pory w państwie szwankowało. Wprowadzono ogromną modyfikację konstytucji, która przekształciła nierentowną i niestabilną demokrację Argentyny, w ustrój silnej ręki, co ma zapewnić społeczeństwu ostateczny spokój i rozwój.

Przedstawię najważniejsze założenia nowej konstytucji (a nie będę rozpisywał całej ustawy zasadniczej).
1. Najważniejszą osobą w kraju, która dzierży omalże pełną władzę (zawiadując egzekutywie, administracji i wojsku), jest od dziś Najwyższy Przywódca, tytułowany także jako Najwyższy Wódz, czy (Del) Overlord.
2. Najwyższy Przywódca osobiście mianuje i odwołuje gubernatorów (administracja terenowa najwyższego szczebla).
3. Najwyższy Przywódca osobiście powołuje Gabinet (rząd), który składa się z dowolnej, ustalonej przezeń, liczby Ministerstw, które mają wspomagać Overlorda w rządzeniu.
4. Podział administracyjny państwa zostaje zreformowany. Na najwyższym szczeblu zostaną utworzone 23 gubernie (więcej, niżeli dotychczas), które będą dzielić się kolejno na departamenty, a te - gminy.
5. Władzę ustawodawczą będzie sprawować Senat, który będzie składać się z przedstawicieli wybieranych na poziomie departamentu, w pełnych, demokratycznych wyborach.
6. Senat będzie mógł proponować nowe rozwiązania prawne, ustawy i reformy, wszystko jednak, do wejścia w życie, będzie potrzebowało zgody i podpisu Najwyższego Przywódcy.
7. Wojsko od dziś będzie w pełni podlegało Najwyższemu Przywódcy. Każdy żołnierz i oficer, bez względu na stopień, doświadczenie, czy funkcję, będzie musiał złożyć przysięgę na wierność Najwyższemu Przywódcy i ojczyźnie. Za złamanie przysięgi będzie grozić kara śmierci.


-----------------------------------------------------------------------------------------
Najwyższym Przywódcą został oczywiście mianowany Agustin Pedro Justo, który natychmiastowo przeszedł do radykalnych działań w celu zwalczenia szalejącego kryzysu w państwie. Wraz z Gabinetem, opracował program reform, który ma doprowadzić do zahamowania recesywnego rozwoju Kryzysu, a także przywrócić państwu wzrost. Zostanie on zrealizowany w kilku punktach.

Reforma monetarno-finansowa
Złoto staje się najwyżej chronionym dobrem narodowym. Zostaje wprowadzony zakaz wywożenia złota w postaci surowej za granicę, a także wymiana pieniądza na złoty kruszec zostaje uniemożliwiona.
Najwyższy Wódz wprowadza także obniżkę stóp procentowych Banku Centralnego, co ma odciążyć przeciążone budżety domowe, oparte o kredyty, a także zwiększyć dochody z depozytów i kapitału depozytowego.
Aby zapobiec załamaniu wypłacalności banków, ale przede wszystkim, zwiększyć konkurencyjność peso i pobudzić handel zagraniczny, Overlord dokonał dewaluacji waluty o 45%.

Reforma administracyjno-finansowa
Zostaje utworzona Komisja Kontroli Finansowej. Będzie to ogromny, niezależny organ, który podlegać będzie bezpośrednio pod Najwyższego Przywódcę, który zajmie się kontrolą przeróżnych organów działalności finansowej. Jego kontrolą zostaną objęte:
Banki - wszelkie obroty zewnętrzne i wewnętrzne instytucji bankowych zostaną objęte ścisłym nadzorem. Wszelkie emisje będą ściśle kontrolowane, aby nie zaburzyły stabilności waluty i systemu finansowego.
Jednostki administracji terytorialnej - koniec z samowolką gubernatorów pod kątem finansowym. Od dziś, każde peso, które popłynie z budżetu państwa do kasy guberni, a także każde peso, które doń wpłynie, ma być śledzone. Koniec z defraudacją i bezczelną kradzieżą publicznych pieniędzy, oszukując miliony ludzi. Gubernatorzy będą musieli rozliczyć się ze wszystkich wydatków i dochodów, skrupulatnie i dokładnie, a za wszelkie nieścisłości odpowiadają własnym majątkiem, dzięki zaostrzeniu prawodawstwa administracyjnego - jeżeli w budżecie jednostki administracyjnej będzie niewyjaśniona luka, gubernator zostanie pozbawiony urzędu, a także będzie musiał zapłacić grzywnę o wysokości dziesięciokrotności brakującej sumy.
Skarb państwa - planowanie budżetu z deficytem to już przeszłość. Od dziś, Ministerstwo Finansów i wszelkie inne organy uprawnione do kontroli przepływu pieniędzy publicznych będą mogły wydać wyłącznie tyle, ile posiadają, w prostym tego słowa znaczeniu.
Politycy - wszyscy, którzy mają styczność z państwowymi pieniędzmi, będą objęci ścisłą kontrolą. Ich diety i płacę mają być wypłacane zgodnie z ustalonymi granicami, a jakiekolwiek próby defraudacji, kradzieży, czy korupcji będą surowo karane - poprzez przymusowe roboty publiczne i ogromne grzywny.
Firmy i korporacje - koniec z oszustwami podatkowymi. Wszystkie korporacje i firmy działające na terenie Argentyny zostaną objęte kontrolą finansową, która będzie pilnować, aby w firmach nie dochodziło do kradzieży, defraudacji, czy uchyleń podatkowych.
Dla firm, które złamią prawo ekonomiczne, będą wymierzane ogromne kary finansowe, a w skrajnych przypadkach będzie grozić im całkowita konfiskata mienia. Zarówno w przypadku firm rodzimych, jak i zagranicznych.

Reforma podatkowa
Kiedy cały świat zmierza (zwalczając Kryzys) w kierunku socjalizmu i krytycznego obciążania pracodawców i bogatych, Argentyna pójdzie w przeciwną stronę. Krótkowzroczne działania rządów zachodnich doprowadzą do osłabienia niezależności finansowej obywateli i samodzielności decyzyjnej. My zrobimy inaczej.
Podatek progresywny, który każe ludzi za przedsiębiorczość i wyższe dochody, zostaje zastąpiony podatkiem liniowym. Co więcej, podatek sam w sobie zostanie zmniejszony do 30% - zarówno dla osób fizycznych, jak i firm, co sprawi, że nikt nie powinien uchylać się od jego płacenia. Podatek od towarów i usług zostaje zmniejszony do 19%, aby jeszcze bardziej pobudzić handel i wymianę - tak wewnętrzną, jak i zagraniczną.
Spodziewamy się, iż dzięki zmianie regulacji podatkowych, ludzie zaczną doceniać pracę - im więcej zarobią, tym więcej będą mieli, a państwo nie będzie karać (poprzez progresję) pracowitości. Aby jednak chronić najbiedniejszych, kwota wolna od podatku zostanie zwiększona o 3 tyś. pesos.

Reformy kodeksu pracy
Należy uregulować kwestie związane z pracą - która do niedawna była sprawą bardzo uznaniową i frywolną.
Przede wszystkim, zostaje wprowadzona płaca minimalna, która zostaje opracowana przez specjalistyczne komisje do tego powołane. Co więcej, zostaje wprowadzony maksymalny czas pracy - nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 42 godzin na tydzień w okresie rozliczeniowym. Zostają wprowadzone również granice zatrudnienia:
- Do lat 16 żaden młodociany nie może być zatrudniony
- Młodociany powyżej lat 16 może być zatrudniony ma umowę maksymalnie na pół etatu
- Powyżej lat 18, zatrudnienie dowolne i standardowe

Zostają wprowadzone obowiązkowe ubezpieczenia wypadkowe pracowników, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę pracownikom. Emerytura zostaje wprowadzona, jednakże jest opcjonalna - składki emerytalne można płacić wedle woli. Jednakże, jeżeli ktoś już się zdecyduje na ich płacenie, musi dokonywać tego przynajmniej przez 20 lat, czyli tyle, ile wynosi czas płacenia składek, aby otrzymać najmniejszy wymiar świadczeń emerytalnych. Jeżeli ktoś płaci składki mniej, niżeli 20 lat - nie należy mu się ani emerytura, ani żadne zwroty. Im więcej czasu płaci się składki, tym wyższa będzie przyszła emerytura.

Reforma związków zawodowych
Związki zawodowe od dziś otrzymują znacznie inną rolę, niżeli im kiedyś przypisano. Od dziś, są one obowiązkowe dla wszystkich, pracowników i pracodawców, a ich rola będzie zgodna z zasadami etatyzmu w pewnej części. Będą znajdować się pod państwową kontrolą, a zrzeszać będą ludzi z tych samych branż, aby koordynować ich działania, egalitarnie wspierać wzajemne starania i działania, promować zdroworynkowe działania konkurencji i inne.

Restrukturyzacja odgórna
Przez kryzys, wiele naszych spółek i firm upadło lub stało się niewypłacalne. Państwo zamierza bezpośrednio zaingerować w gospodarkę, wykorzystując uśpiony potencjał obalonych przez kryzys firm. W tym celu, wszelkie upadające/niewypłacalne przedsiębiorstwa zostaną wykupione od właścicieli na podstawie tzw. umów arbitrażowych.
Umowy arbitrażowe będą umowami o sprzedaży spółki/przedsiębiorstwa/korporacji o niewypłacalności, przynoszącej straty, państwu, na odgórnie określonych przez państwo zasadach. Umowy te jednak nie będą złodziejskie - specjaliści od wyceny nieruchomości oszacują realną cenę obecnej firmy, która zostanie wypłacona posiadaczom w zamian za całość akcji i udziałów, a także majątku firmy. Nie da się takiej umowy odrzucić.

Następnie, budżet państwa dokona inwestycji w wykupione przedsiębiorstwa, aby przywrócić je do życia. Te, które mają potencjał, mają zostać odrestaurowane, unowocześnione, w razie potrzeby - przeniesione. Te, które są permanentnie nierentowne, mają zostać przebranżowane i restrukturyzowane.
Następnie, odnowione, odrestaurowane, przywrócone do działania i rozwijające się firmy mają zostać wystawione na sprzedaż, jako prywatyzowany majątek. W przetargach absolutne pierwszeństwo mają narodowi kupcy i akcjonariusze, którzy zawsze będą mieć priorytet ponad zagranicznymi.

UWAGA!
Umowami arbitrażowymi zostają obowiązkowo objęte wszystkie przedsiębiorstwa z branży zbrojeniowej, nawet te rentowne i funkcjonujące. Następuje całkowita nacjonalizacja (poprzez odkupowanie) przemysłu zbrojeniowego. Takie przedsiębiorstwa nie podlegają prywatyzacji i zostają objęte patronatem Ministerstwa Wojny.

Roboty publiczne
Jednym z najważniejszych postanowień reform jest rozpoczęcie szeroko zakrojonego programu robót publicznych. Obejmie on wszystkich bezrobotnych, którzy nie mogą znaleźć pracy od min. trzech miesięcy.
Państwo opłaci rozbudowę przede wszystkim sektora infrastrukturalnego, który nie stwarza zagrożenia podażowego i podatkowego. Robotnicy zajmą się budową ogromnej sieci dróg i autostrad, które wspomogą handel i transport - wojskowy, ekonomiczny i cywilny. Zostaną wybudowane mosty, kanały łącznikowe, regulacje rzek, a także cała sieć nowych lotnisk, które wesprą jeszcze bardziej nasz handel, a także turystykę.

Równocześnie, w ramach robót publicznych, zostanie rozpoczęty wielki projekt rozbudowy sektora handlowego w kontekście morskim - w stolicy, Buenos Aires, powstanie ogromny port, dok i stocznia, które będą naszym oknem na świat. Instalacje nadmorskie obejmą budowę wielu terminali dokowych, stacji przeładunkowych, kilkunastu nowych żurawi portowych, połączonych z nowymi magazynami i przestrzeniami magazynowymi. Port zostanie wyposażony także w nowoczesne stocznie i suche doki, w których przybywające statki handlowe będą mogły dokonać napraw i przeglądów technicznych.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 14, 2016 11:33 pm

Agustin Pedro Justo postawił przed sobą i przed narodem Argentyny ambitny cel. Niektórzy mówią o tym nawet jako o planie na dziesięciolecia, albo przynajmniej planie pięcioletnim. Tak czy inaczej wszyscy (może po za Najwyższym Przywódcą) zdają sobie sprawę, że te reformy potrzebują wiele czasu, aby wydały one owoce.

Pierwszymi owocami nowych reform są rozpisane na kolejne półrocze wybory do Senatu Argentyńskiego

Jako pozytywne oceniono pozostawienie poprzednich gubernatorów na ich stanowiskach. Nieoficjalnie mówi się, że gdyby doszło do czystek w administracji to były wielkie problemy w kraju. Część z urzędników niższego szczebla zrezygnowało z pracy, tłumacząc się rosnącą presją, a kilku gubernatorów wolało samodzielnie opuścić urząd, zapewniając sobie wcześniej odprawę.

Niestety nie udało się za to uniknąć ucieczki części kapitału zagranicznego, który poczuł się zagrożony nadchodzącymi zmianami, a zwłaszcza rozpędzającą się nacjonalizacją jak i wzmożeniem kontroli skarbowych i urzędniczych. Wielu wolało odsprzedać swój biznes miejscowym, odzyskać ile można doprowadzaj firmę do krytycznego stanu i poczekać na restrukturyzację.

Nie tylko część kapitalistów salwowała się ucieczką. Niektórzy żołnierze, rzadziej oficerowie nie chcieli złożyć nowej przysięgi i woleli opuścić szeregi armii, niektórzy z nich mówili coś o sumieniu, albo odwoływali się do Boga. Dewódzcy mówią o potrzebie uzupełnienia stanu oddziałów.

Natomiast Komisja Kontroli Finansowej zaleca zwiększenie wydobycia złota, aby waluta miała twardsze oparcie w depozycie złota i stać było Argentynę na te reformy. Jak mówią, reformy odbiją się na bieżącym budżecie kraju i zwiększą stałe wydatki państwowe.

Kosztowna będzie zwłaszcza nacjonalizacja, restrukturyzacja i odnawianie podupadłych przedsiębiorstw, co znacznie nadwyręży budżet, zwłaszcza gdy trzeba zapewnić finansowanie rozbudowy infrastruktury i budowy sieci dróg, o autostradach czy nowym porcie nawet nie wspominając.

Osobnym problemem są strajki związkowców, którzy nie ufają w związki zawodowe pod pod kontrolą państwa, a w dodatku zmuszające wszystkich pracowników do zrzeszania się w wydzielone im związki. Najgłośniej krzyczą socjaliści i komuniści, podczas gdy liberałowie narzekają na etatyzm, interwencjonizm państwowy oraz trwonienie cudzych pieniędzy, bo przecież państwo nie ma własnych.

Na razie najwięcej skorzystali rolnicy, na których najszybciej uzyskano efekty zmniejszonego nakładu podatkowego. Kontrole finansowe nie mają z nimi wiele spraw do załatwiania, a z racji obniżonych podatków zwiększyła się sprzedaż żywności. Nie wykluczone, że po prostu więcej obywateli ma czas wolny.


Skutki:
- 1 poziom usług
+ 1 poziom rolnictwa
+ 1 poziom przemysłu lekkiego
- 7% poparcia
- konieczność uzupełnień oddziałów za 5 mln
- kosztowna i długotrwała reforma
- reforma finansowo-monetarna odbija się na naszej ekonomii

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 19, 2016 12:43 pm


Nowoczesne reformy, których podjęła się Argentyna, w pierwszej transzy przyniosły ogromny szok i niedowierzanie w społeczeństwie, a przede wszystkim ekonomii państwa. Overlord, pewien swych decyzji, postanowił kontynuować postęp i rozwój.

W tym półroczu, Argentyna stanie się potencjalnym rynkiem dla zagranicznych inwestycji.
Po pierwsze, dalszej reformie ulegnie Komisja Kontroli Finansowej. Oficjalnie, jej kuratela zostaje zdjęta ze wszelkich firm i spółek. Powód został wyjaśniony przez prezesa KKF, Alvaro de Sul.

Cytat :
Komisja Kontroli Finansowej otrzymała wyraźne zadanie. Nasz rynek i nasza gospodarka, a także administracja, cierpiały na sieć zależności nieprofesjonalnych i niezawodowych, zwanych pospolicie korupcją. Mieliśmy wykluczyć nieuczciwych i nierentownych graczy z naszego rynku za wszelką cenę, nawet chwilowego regresu gospodarczego. Teraz, gdy Komisja wykonała swe zadanie w tej gestii, a Argentyna jest świeża, odnowiona i gotowa na przyjęcie zagranicznych inwestycji, zajmujemy się tym, ku czemu zostaliśmy stworzeni - kontrolowaniem publicznych pieniędzy, aby obywatele Argentyny nie byli okradani.

Dalej, zostaje utworzona Izba Rozwoju. Będzie to organ, który będzie współdziałał z Ministerstwami Finansów i Gospodarki, a który będzie bacznie obserwował rynek argentyński i na jego podstawie sporządzał listy, propozycje i sprawozdania dla potencjalnych inwestorów w które gałęzie gospodarki i w jakie branże najlepiej inwestować.
Ale to nie wszystko. Jak wiadomo, podatki w Argentynie nie tylko uległy zmniejszeniu, ale także zmieniła się ich cała istota - liniowa forma podatków sprawia, iż firmy mogą się rozwijać znacznie szybciej i przy znacznie mniejszych kosztach. Jednakże, to nie wszystko!
Wszystkie firmy i przedsiębiorstwa, które zostaną założone w Argentynie (rodzime) lub wszelkie inwestycyjne (domyślnie zagraniczne) zostają zwolnione z płacenia podatków przez okres roku. Ma to zapewnić odpowiednią amortyzację i zapewni możliwość rozwinięcia działalności bez ponoszenia wstępnych kosztów jej utrzymania, co w sumie powinno zachęcić inwestorów do wkroczenia na rynek Argentyny.

Nowe firmy i nowowchodzący kapitał będą mogły również otrzymać pomoc finansową i prawną od państwa na rozwój działalności i jej rozkręcenie.

Na dofinansowania rząd przeznacza 4 mln peso

Na początku, Izba Rozwoju wskazuje kilka rynków, w które warto inwestować:

Rozbudowa infrastruktury kolejowej i wycinka lasów podeń: Infrastruktura kolejowa Argentyny nie jest zbyt zaawansowana, a zapotrzebowania na szybki i sprawdzony transport wciąż wzrasta. Obecnie na rynku funkcjonuje jedna duża firma w tej branży, co tworzy ogromne możliwości dla potencjalnych inwestorów - państwowe wsparcie pozwoli rozwinąć działalność, a konkurencja z The Forestal Land, Timber and Railways Company Limited powinna przynieść zyski w tej rozwijającej się branży.

Sektor usługowy: Po ucieczce nieuczciwych inwestorów zza granicy, w gospodarce Argentyny powstała luka, którą należałoby wypełnić. Zwracamy tutaj uwagę na dwie szczególnie branże - transport oraz turystykę. Rozwijające się państwo argentyńskie będzie tworzyło coraz większy popyt na usługi logistyczne i transportowe, a klimat, roślinność i dziedzictwo kulturowe państwa przyciąga wielu turystów do naszego kraju. Infrastruktura turystyczna w postaci kurortów, hoteli i innych to również przyszłościowa branża.

Na wszelkie dodatkowe koszta rząd przeznacza kolejne 2 mln peso


Co więcej, zgodnie z zaleceniami Komisji Kontroli Finansowej, rząd postanowił zwiększyć wydobycie złota, aby ustabilizować walutę. W tym celu, Overlord przeznacza 4 mln peso na kilka wymienionych poniżej działań:
- Powiększenie obecnych kopalń i stacji wydobywczych, a także wzbogacenie je o dodatkowe wyciągi i maszyny transportu wewnętrznego
- Prowadzenie głębszych i dalszych odwiertów celem poszerzenia obecnej działalności wydobywczej
- Ogólne zwiększenie zatrudnienia i podaży kopalń złota
- Poszukiwanie dodatkowych złóż w naszych złotonośnych rejonach - u północnych podnóży Andów

Działanie te mają na celu zwiększenie stabilności waluty, jednakże nadmierne wydobycie może negatywnie skutkować na gospodarkę. Aby temu zapobiec, Ministerstwo Finansów we współpracy z Komisją Kontroli Finansowej będą bacznie obserwować kurs waluty, a także stosunek ilości pieniądza do depozytów w złocie, aby nie doprowadzić do załamania się waluty oraz negatywnych tego skutków - inflacji oraz tezauryzacji środków gospodarstwa domowego.


Roczną wolnizną podatkową będą także objęte przedsiębiorstwa poddane restrukturyzacji, jednakże w wymiarze półroku, a co więcej, jeżeli w ciągu trzech lat od powstania taka firma upadnie, właściciel będzie musiał zwrócić koszta nie tylko restrukturyzacji, ale również wyrównanie podatkowe za tenże okres.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Wto Wrz 20, 2016 6:35 pm

Gdy tylko Komisja Kontroli Finansowej zawiesiła bezustanne kontrole i audyty, wszyscy przedsiębiorcy w Argentynie odetchnęli z ulgą, a przynajmniej ci, którzy w "branży" jeszcze zostali.

Restrukturyzacja i modernizowanie podupadłych lub wyprzedanych przedsiębiorstw trwa w najlepsze, a miejscowi przedsiębiorcy starali się rywalizować z zagranicznymi inwestorami, głównie z Republiki Weimarskiej i Zjednoczonego Królestwa Włoch, a w mniejszej z kapitalistami z USA i Francji, których nie było aż tak wielu.

Największym powodzeniem cieszyła się prywatyzacja i zakładanie nowych firm, aby skorzystać z roku wolnizny, z czego najczęściej korzystali zagraniczni inwestorzy.

Niestety dłużej nie utrzymała się żadna firma w sektorze infrastruktury kolejowej, ponieważ nie wytrzymywały konkurencje z  The Forestal Land, Timber and Railways Company Limited.

Mimo, to rozwój usług transportowych na nowo zbudowanych i wciąż budowanych rozwija się pomyślnie, jednak katalizatorem tego procesu jest zbyt mała mechanizacja państwa, a więc niewielka ilość cywilnych samochodów i ciężarówek, dlatego też transport w głównej mierze opiera się na na furmankach.

Poszukiwania złota się nie powiodły, a z pogłębiania i powiększania istniejących kopalni złota nie wynikło wiele. Niestety geolodzy nie potrafią określić gdzie można spróbować szukać nowych żył złota.Skutki:
+ 1 poziom usług (odzyskany)
- 1 poziom rolnictwa
+ 1 poziom przemysłu lekkiego
+ 1 poziom przemysłu lekkiego 0/1 - nowo tworzony
+ 5 mln - prywatyzacja
+ 2% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War - 2016 - niewypał :: Państwa - 2016 :: Argentyna-
Skocz do: