Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
RiziLiczba postów : 287
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia    Pon Wrz 12, 2016 5:46 pm

trzy kropeek
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2217
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia    Czw Wrz 15, 2016 12:32 am

Mahatma Gandhi znów ogłasza strajk głodowy


Najbardziej niepokorny z Hindusów, znów ogłosił głodówkę. Tym razem dla Londynu głodówka nie dotyczy ich bezpośrednio, ponieważ Gandhi protestuje przeciwko złemu traktowaniu niższych kast w społeczeństwie Indii, a więc głównie przeciwko zachowaniu wyższych kast.

A więc przeciwko Maharadżom i książętom, a wiec tym, którzy mogą być partnerami Londynu w celu zachowania wpływów i władzy obu stron. Im słabsza lokalna władza, tym słabszy wpływ metropolii na miejscu.

Mahatma był już wielokrotnie represjonowany i aresztowany, ale jest także głosem Indyjskiego Kongresu Narodowego podczas rozmów w Londynie. Mimo to spotkanie nie przyniosło, żadnych efektów, a w tamtym roku  Mahatma podjął kolejną 21-dniową głodówkę protestacyjną przeciwko brytyjskiemu uciskowi w Indiach.

Choć Gandhi przyciąga niczym magnes zwykłych ludzi, a w tym "nietykalnych", a jego słowa docierają do prostego ludu i znajdują tam poparcie oraz budują poczucie wspólnoty i siły, to w polityce nie jest tak łatwo, ale wciąż jego osoba i postawa jednoczą frakcje i zasypują spory.

Każda jego dłuższa nieobecność powoduje, że Kongres Narodowy pogrążą się niesnaskach i kłótniach, co koniec konców zakończyło się podziałem na dwie frakcje, jedną pod przywódtwem Chitty Ranjana Dasa i Motilala Nehru i drugą z Chakravartim Rajagopalacharim i Sardarem Vallabhbhaiem Patelem.

Nawet współpraca pomiędzy Hindusami i muzułmanami potrafi miewać kryzysy kiedy nie ma osoby, która ich jednoczy.
Głodówka trwa, a sytuacja w Indiach staje się coraz bardziej napięta, nasilają się dążenia niepodległościowe, a same Indie są coraz bardziej kłopotliwą kolonią. Nie wszyscy Hindusi uznają pokojowe metody walki o niepodległość prezentowane przez Nehru i Gandhiego. Pośród Kongresu nie brak zarówno zwolenników walki zbrojnej jak i komunistów czy anarchistów.

Losy Indii zależą od wielu czynników, a niektórzy mówią, że nie trzeba wiele, aby doszło tam do zbrojnych walk. Czy Wielką Brytanię stań na utrzymanie swojej perły w koronie?

_________________
Pan i Władca na krańcu świata


Ostatnio zmieniony przez Peroox dnia Wto Wrz 18, 2018 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
RiziLiczba postów : 287
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia    Pią Wrz 16, 2016 6:34 pm

Wojna z Kryzysem - I poł. 1933


Administracja

Po statusie Westministerskim, Imperium przeżywa kryzys utracono większość ważnych kolonii obecny rząd nie może sobie pozwolić na kolejne straty, dlatego też wzorem np Francji rozpoczęto kontrolę wydatków i wpływów w urzędach, jednakże nie tak drastycznie, zwolnienia podejmowane są dość rzadko i tylko za naprawdę rażące przypadki jak udowodniona defraudacja publicznych pieniędzy, więc w administracji następują lekkie cięcia głównie personalne i likwidacja naprawdę niepotrzebnych etatów, zwolnieni urzędnicy otrzymają jednak sowitą odprawę, która pozwoli mu na odpowiednie przebranżowienie się, lub życie przez jakiś czas bez pracy.

Program wsparcia

Po za tym rusza program wsparcia dla rodzimych firm zwłaszcza w sektorze logistycznym, który jest dość nowym obszarem brytyjskiej gospodarki, lecz rozległe imperium potrzebuje odpowiedniej bazy logistycznej portów, magazynów , by utrzymać większe ilości surowców być może na gorsze czasy, nie zapominany również o przemyśle małych manufakturach czy innych rodzimych biznesach. Dzięki pieniądzom, który wydatek będzie oczywiście kontrolowany przez urzędników nasi obywatele otrzymają możliwości założenia własnej firmy, lub rozwój swojej działalności, urzędnicy czekają na wnioski, program ma potrwać przynajmniej 2 lata.
Oprócz tego nowo założona firma zostanie zwolniona ze wszelkich podatków przez co najmniej rok by zarobić jakiś początkowy kapitał potrzebny do jej funkcjonowania

Roboty publiczne dla więźniów i ochotników

Po za tym, by zmniejszyć niezadowolenie zwłaszcza w Indiach czy koloniach, w których panuje duże bezrobocie. Rząd postanowił wydać środki budżetowe na poprawę infrastruktury, a tym mają się zająć się więźniowie skazani za lżejsze przestępstwa oraz ochotnicy, młodzi ludzie dostaną szansę na legalną pracę odpowiednio płatną by zobaczyli w nas nie okupanta, ale opiekuna i przyjaciela. Program adresowany jest głównie po ty by pozyskać dość tanią siłę roboczą i poprawić byt przynajmniej części ludności, na razie nie określono długości trwania.

Program Stypendialny

Technologia prze do przodu i rząd o tym doskonale wie, potrzebni są fachowcy znający się w swoich dziedzinach oczywiście Wyspy Brytyjskie słyną ze swojej kadry naukowej, jednak cały czas jest potrzeba doskonalenia jej, więc rząd pragnąc zachować poziom rusza z kolejnym programem, najlepsi uczniowie otrzymają Stypendia na kontynuowanie swojej nauki na Studiach, które pozwolą im rozwijać i osiągać dobre wyniki najlepszym absolwentom kierunków głównie technicznych zostanie zaproponowana praca w najważniejszych ośrodkach badawczych lub przemysłowych w kraju


Na wszystkie programy rząd wydał 100 mln w I połowie 1933 roku cześć nadal będzie kontynuowana więc odpowiedni eksperci(GM niech wyceni koszty na turę)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 446
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Wydarzenia    Pią Wrz 16, 2016 9:35 pm

Działania rządu w zakresie ograniczania administracji wpływają pozytywnie na skarbiec państwa. Wysokie odprawy nie powodują aż takiego niezadowolenia kadry pracowniczej, która tylu pieniędzy nie dorobiła się podczas pracy. Programy wsparcia powodują, że powstają nowe zakłady i przedsiębiorstwa, gdzie Brytyjczycy są sami dla siebie pracownikami i szefami. Także program stypendialny dofinansowywujący sektor naukowy odnosi pewne sukcesy. Biedni geniusze mogą uczyć się bez oporów na wielkich naukowców.

Największym przedsięwzięciem jest jednak rozbudowa infrastruktury w Indiach. Minister Skarbu omało nie przeżył zawału, kiedy zobaczył spis wydatków poświęconych na ten cel. Ogromne przedsięwzięcie skusiło do pracy miliony hindusów, którzy chcą zarobić tego skromnego na Wyspach "funta". Infrastruktura Indii zaczyna dopiero co powstawać i nie wpływa ona na znaczne zwiększenie zadowolenia wśród Hindusów, którzy wciąż poruszają się innymi środkami lokomocji. Zaplecze logistyczno-transportowe w Indiach może być jednak podstawą pod rozbudowę wielkich zakładów przemysłowych, ale niewiadomo jak na to zareagowaliby Hindusi - na pewno niektórzy byliby niezadowoleni, a inni wręcz z entuzjazjem poparli by takową ideę.

+1 lvl Centrum Naukowe
+1 lvl Lekki Przemysł
+2 lvl Magazynu Logistycznego
+1 lvl Baza Morska
+3% Poparcia
O ile chcemy wciąż rozbudowywać infrastrukturę i dofinansować projekty - 40 mln na turę.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 446
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Wydarzenia    Sob Wrz 17, 2016 10:08 pm

Sprzedaż Bahamów
Wielka Brytania, Imperium nad którym słońce nie zachodzi - posiadająca kolonie na całym świecie, aktualnie przeżywa zmiany nastrojów. Sprzedaż Bahamów nie obyła się bez echa na Wyspach Brytyjskich - lojaliści, wierni polityce kolonialnej SĄ ZNIESMACZENI. Twierdzą, że wyprzedaż majątku kolonialnego Imperium - jest nie na miejscu. O dziwo fakt ten potępiają także anty-koloniści, którzy są przeciwni przekazywaniu, tudzież sprzedawaniu kolonialnej ziemii Brytyjskiej jako koloni dla innego państwa.  Rząd sprzedając Bahamy traci poparcie w oczach obywateli.
-2% Poparcia
-utrata dochodów z Bahamów

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
RiziLiczba postów : 287
Join date : 10/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia    Wto Wrz 27, 2016 5:21 pm

Rozwój Indii - II połowa 1933

Indie, jak już wcześniej wspomniano to jedna z najważniejszych kolonii, dlatego że potencjał ludnościowy oraz liczne surowce w Azji, dają Brytanii ogromne bogactwo, ze względu na co raz groźniejszą sytuację międzynarodową, rząd postanowił nadal inwestować w ten rejon, oraz ze względu na wybory które odbędą się w przyszłym roku zainwestować w przemysł stoczniowy oraz rodzimy na wyspach, co na pewno podniesie notowania.

Indie
Po za infrastrukturą drogową, która powstaje rękami ochotników oraz hindusów, należy przejść do kolejnego etapu planu czyli połączenia wszystkich ważniejszych miast infrastruktura kolejową, zapewni to szybszy transport ludności oraz towarów, robotników jest wiele, i środków na pewno na ten cel nie zabraknie, dlatego rząd zaiwestował w kolejową infrastrukturę w Indiach kwotę 50 mln dodatkowo na rozwój koloni jest co oczywiście co półrocze przeznaczane 40 mln
By zapewnić bezpieczeństwo w kolonii zdecydowano się na wysłanie 5 Dywizji piechoty, które mają zapewnić porządek.
Na głodówkę Gandhiego na razie nie możemy inaczej zareagować jak tylko na wzmacnianiu kontyngentu wojskowego, ponieważ sytuacja na pewno nie jest stabilna

Wyspy Brytyjskie

Za pasem wybory, Brytyjczycy bogacą się dzięki mądrej polityce obecnego rządu nie doszło do większego rozlewu krwi, w licznych koloniach , co można uznać za duży sukces, by zwiększyć szansę na wygraną rząd postanowił zainwestować kwotę 40 mln w rozwój rodzimego przemysłu na wyspach powstaną kolejne zakłady, w których zatrudnienie znajdą brytyjczycy, być może podwyższone zostaną pensje do czego doprowadzą kolejne regulacje, rząd zaprasza do współpracy biznes, zapewniając o wsparciu , pieniądze z podatków nie marnują się pracownicy więcej zarabiają, tym samym powinna rosnąć konsumpcja i tym samym PKB państwa i jego dochody
Wróćmy do przemysłu stoczniowego, Flota Brytyjska jest najprawdopodobniej najsilniejszą marynarką świata, w przemyśle stoczniowym który praktycznie należy w całości do państwa nastąpią zmiany podwyżki dla robotników o jakieś 5 do 10 %, których praca w cale nie jest łatwa i bezpieczna, zapewnienie lepszej opieki zdrowotnej, budowa nowych stoczni i modernizacja doków oraz portów na te wszystkie cele wydano kolejne 40 mln.
Po za tym by unowocześnić infrastrukturę drogową na wyspach by transport przebiegał szybciej np budując kolejne drogi oraz pasy wydano kolejne 40 mln

W sumie przeznaczono 160 mln ..
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2217
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia    Czw Wrz 29, 2016 4:21 pm

[i]Wielka Brytania wykłada ogromne sumy pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę co według niektórych jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto, tym bardziej, że niekoniecznie będzie komu jeździć bo drogach np. w Indiach. Wielu sprowadza to do tego, że drogi te są budowane dla zamożniejszych obywateli i urzędników, a w Indiach tylko dla Brytyjczyków i maharadżów, bo to oni zazwyczaj posiadają jakieś pojazdy. Po za wojskiem oczywiście na co też zwrócono uwagę.

Za to przynajmniej rozwoju infrastruktury kolejowej nikt nie krytykuje bo nie ma za co. Jest najważniejszym masowym środkiem transportu. Rozbudowa jednak będzie wymagała trochę czasu i wyłożenia kolejnych funduszy.

Przemysł rozwija się dobrze, szczególnie w sektorze budowlanym, gdzie cementownie biją rekordy zysków. Na świecie, a szczególnie w Europie ceny cementu zaczynają wzrastać, za czym idą ceny surowców. Pozostałe materiały budowlane, służące przy budowie dróg i linii kolejowych także notują wzrosty cen.

Skutki:
- 2% poparcia
+ 2 poziomy przemysłu lekkiego - 0/1
+ 1 poziom usług - 0/1
+ 1 duża baza morska - 0/1
+ 1 poziom sektora magazynowo - logistycznego - 0/1
+ trwa rozbudowa infrastruktury kolejowej w Indiach
+ dalszy rozwój infrastruktury drogowej w Indiach
+ modernizacja infrastruktury drogowej na wyspach


_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia    

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ostatnie wydarzenia fabularne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War - 2016 - niewypał :: Państwa - 2016 :: Wielka Brytania-
Skocz do: