Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wprowadzenie fabularne

Go down 
AutorWiadomość
Arie

avatar

Liczba postów : 428
Join date : 12/08/2014

PisanieTemat: Wprowadzenie fabularne   Pon Wrz 19, 2016 5:07 pm


Podkład muzyczny

Zło nie umiera.
Zło zasypia

Królestwo Larun ponownie znalazło się na skraju chaosu. Problemy sukcesyjne, które od wieków dotykały monarchię powróciły, powodując niemałe zamieszanie. Rządzący do niedawna król, Haamus zmarł bezpotomnie, pozostawiając tron państwa nieobsadzonym. Chwilową władzę przejęła Rada Regencyjna, próbując ustalić któremu członkowi dalszej rodziny należy się władza i sukcesja, jednak prace Radnych były zakłócane. Zaczęło się od podsuwania fałszywych dokumentów, podrabianych umów i koligacji. Potem przyszedł czas na zastraszenia i wymuszenia, aż w końcu w 4 Regnum II Rady Regencyjnej (czwartym miesiącu panowania drugiej Rady Regencyjnej) stolica państwa i siedziba Rady - Lorthorien została zaatakowana przez siły Księcia Vistari, brata niższego stopnia byłego królu. Kraj pogrążył się w chaosie, a wszyscy walczą ze wszystkimi o władzę.

Jednak nie jest to jedynym problemem obecnego świata. Gildia Magów, czyli ogromna organizacja zrzeszająca potężne istoty o zdolnościach magicznych, odnotowała własne problemy, które swym zasięgiem mogą objąć cały świat.
Przed setki laty, krainę nawiedzały tzw. Kataklizmy. Granice między światem ludzi, a światem Wyklętych, czyli krwiożerczych bestii żądnych dewastacji całych światów, były bardzo niewyraźne i łatwe do przeniknięcia. Bestie pod przewodnictwem Lordów, wykorzystując Wyrwy - czyli przekraczalne granice miedzy światami, dokonywały ataków na ludzki świat, które nazywane były Kataklizmami. Było ich w sumie trzy, a sprowadziły one na ludzkość ogromną dewastację i ogrom ofiar. Gildia Magów w końcu opracowała sposób na zapobieżenie im - powstrzymano sporadyczne przekraczanie granic przez grupy Wyklętych, a następnie w miejscu Wyrw wybudowano ołtarze, wykorzystując magię skumulowaną w odpowiednich kamieniach, które zapieczętowały Wyrwy i pozwoliły ludzkości na rozwój bez obaw o nadchodzące kataklizmy.
Gildia strzegła ołtarzy, pilnując granic między światami. Ostatnio jednak spokój został zaburzony - jeden z ołtarzy (które obudowane są fortyfikacjami obronnymi) został zaatakowany, twierdza zdobyta, a gdyby nie szybka reakcja Magów, Wyrwa zostałaby ponownie otwarta. To pierwszy taki incydent od czasów zbudowania ołtarzy.

Problemy świata doczesnego piętrzą się wciąż i wciąż. Chaos, w którym pogrążyło się królestwo sprzyja rozwojowi zła i niegodziwości. Koczownicze ludy pustyni zaczynają się konsolidować, planując zrzucenie jarzma królestwa. Nordlingowie mają dość chaosu i w obliczu zagrożenia z Niepoznanej Północy coraz bardziej piastują swą niezależność.
A Wyklęci oczekują... aż kolejny atak na ołtarz powiedzie się i otworzy im drogę na ponowny żer.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Wprowadzenie fabularne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Offtopic :: Tale PBF :: Zasady gry-
Skocz do: