Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Sonda o przyszłości EaW II

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Losy EaW II
Gramy dalej
56%
 56% [ 5 ]
Zawieszamy edycję
22%
 22% [ 2 ]
Definitywny koniec
22%
 22% [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 9

AutorWiadomość
Peroox
Admin

Liczba postów : 1513

PisanieTemat: Sonda o przyszłości EaW II   Pią Wrz 23, 2016 11:38 pm

Z racji niskiej aktywności na forum i bardzo powolnego tempa gry trzeba omówić co i jak.

Takie tempo mogłoby być, zwłaszcza że w październiku sam będę miał miej czasu, ale to nie oznacza, że wszyscy robią swoje odpisy w jeden dzień, tak jak załatwiane jest całe dyplo. Trzeba się więc zorientować czy jest chęć do grania i mamy rozpisać eventy i powrzucać je, czy odpuścić sobie bo i tak już nikt nie ma chęci, a mechanika was przerosła(kolejna będzie fajniejsza).

Pytanie jest więc proste.
Czy chcecie grać dalej i jak bardzo jesteście aktywni.

W dalszej części, proszę abyście wypowiedzieli się na temat tej edycji i mechaniki, tak abym zebrał feedback.

Szkoda mi będzie kończyć tą edycję, na tym stadium. Specjalnie wyszukiwałem wydarzenia i konflikty, których wcześniej nigdy nie opisywałem (kilka edycji TGW, EaW I), aby było ciekawiej i nie powtarzały się te same wydarzenia. Spędziłem trochę czasu szukając, porównując, czytając, wyceniając, a przede wszystkim wymyślając dla was ciekawą grę.

Jednak jeżeli ma z dnia na dzień umierać, to szkoda czasu, tym bardziej że zacznę semestr z pracą inżynierską. Jeżeli mamy grać, to grajmy aktywnie, choćby nawet w wolnym tempie (1 tura = tydzień).

Rizi

Liczba postów : 209

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Sob Wrz 24, 2016 8:49 am

Perox grajmy dalej tury tygodniowe mi pasują
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Troll

Liczba postów : 389

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Sob Wrz 24, 2016 10:57 am

Mi tam mechanika pasuje, jest fajna.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Piastun

Liczba postów : 148

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Sob Wrz 24, 2016 12:48 pm

Mechanika wcale nie jest taka zła, może z wyjątkiem tego, że żeby otrzymać zyski z budowy trzeba czekać 2 tury Neutral Gramy dalej
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Muminkas

Liczba postów : 113

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Sob Wrz 24, 2016 3:58 pm

Gramy dalej!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Nie Wrz 25, 2016 1:50 pm

W takim razie proszę działać pisać dyplo itd. Liczyłem, że dziś będę miał na co zrobić odpisy, a jak na razie to Muminkas jedynie coś działał.

Muminkas

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Nie Wrz 25, 2016 3:12 pm

Rzeczą, którą ja bym wycofał z mechaniki są traktaty handlowe za kasę. Dla mnie to strasznie sztuczne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rizi

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Pon Paź 03, 2016 8:48 pm

Przywróć I mechanikę ta jest zbyt skomplikowana Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Pon Paź 03, 2016 11:33 pm

Pytanie co tu jest bardzo skomplikowane, bo tego to już nikt nie powiedział, przynajmniej wprost.

Rizi

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Wto Paź 04, 2016 6:37 am

Surowce komplikują sprawę no i ilość potrzebnych obiektów w grze
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rizi

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Wto Paź 04, 2016 6:38 am

Moja propozycja jest taka daj reset tej edycji na dobrej mechanice EAW 1
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

Liczba postów : 398

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Wto Paź 04, 2016 1:58 pm

Ja bym proponował przenieść gre na forum z normalnym sb i puścić rekrutacje od nowa

Poza tym graczy jest nieco za mało żeby rozsiewać ich po świecie, dlatego poza Europą grywalne mogłyby być jedynie USA, Chiny i Japonia

Ponadto wydaje mi się, że na mapie jest zbyt mało surowców energetycznych
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
el roberto

Liczba postów : 398

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Wto Paź 04, 2016 2:05 pm

A i proponowałbym przejść z trybu tur półrocznych na kwartalne i puścić start 1 stycznia 1936

Mam nową fajną rozpiskę na ten rok i chętnie się podzielę, bo stara ma sporo niedoskonałości
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Piastun

Liczba postów : 148

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Wto Paź 04, 2016 6:58 pm

Surowce potrzebne do gospodarki na takiej mechanice, zawsze spierdoliwują sprawę :/ Zlikwidować czas budowy sektorów bo to zdzierstwo żeby czekać 2 tury na zyski. No i przede wszystkim znaleźć aktywnych graczy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Muminkas

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Wto Paź 04, 2016 7:51 pm

Ja bym odczekał trochę na start, bo teraz myślę, że nie ma sensu. Za jakiś czas ludzie nabiorą ochoty.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   Wto Paź 04, 2016 8:27 pm

Tym bardziej, że na razie ja mam inny priorytet. Promotor.

Co do mechaniki.

Surowce fakt, że komplikują sprawę, ale do mechaniki wśród "budynków" do surowców jest tylko przemysł wydobywczy zwiększający wydobycie i magazyn, który jest potrzebny. Ogółem przy systemie "budynków" sprawa surowców zawsze jest skomplikowana w czym macie rację. Lepiej byłoby je zastosować do innej mechaniki nad którą w wolnym czasie zacznę dopiero pracować. W niej też mam nadzieję rozwinąć kwestię handlu, aby nie był pustym gestem.

Ogółem surowce zwiększają głębię gry w zakresie ekonomii i strategii, ale wymagają trochę liczenia. No i wzrost zapotrzebowania rośnie skokowo(poziomy "budynków), a nie liniowo, więc jest dużo kombinowania przez gracza co budować i jak żeby nie przekroczyć wydobycia.

Co do czasu rozbudowy.
Z tego co ja grałem(i w mojej opinii) to tylko kwestia przyzwyczajenia się do planowania wydatków wprzód. Czyli nie to, że spamujemy gospodarkę w 1 turze, potem generacje, a od x zaczynamy spamować wojskiem, tylko trzeba lepiej rozłożyć wydatki. Ta pierwsza robi się patologią gdy gracze wykorzystują fakt, że przecież nikt ich teraz nie może zaatakować to ja sobie rozbuduję gospę... a potem taka Japonia nie ma ani nowoczesnego lotnictwa(ani praktycznie żadnego lotnictwa), ani nic po za nowoczesną piechotą, a pcha się w konflikt z Wielką Brytanią, bo teoretycznie ma czas bo zrobi sobie instant armię.

Jeżeli chodzi o czekanie 2 tury.
Teoretycznie czekasz tylko jedną, bo od następnej tury masz gotowe to co zacząłeś w poprzedniej (o ile trwało to 1 turę). Badania, wojsko to wszystko masz już gotowe, ale nowe dochody z rozbudowanej gospodarki dają przychody dopiero na kolejny budżet. Po pierwszych dwóch turach co kolejne tury dochodzą ci zyski z wcześniejszych inwestycji, więc dochody cały czas rosną i nie ma z tym problemu.

Działa to w dwie strony. W czasie wojny okupacja terenu daje więcej zysków, a przeciwnik odbudowując swoją gospodarkę musi czekać, wiec de facto walczy z takim zapleczem gospodarczym jakie ma, nie może sobie nagle rozbudować gospodarki z "pożyczki z zagranicy", a wojska też nie sformują się instant.

System kwartalny będzie lepszy to zbalansowania czasem rozbudowy, ale zyski(i ceny) będą musiałyby odpowiednio dopasowane do roku budżetowego dzielonego na 4 części. Osobną kwestią jest wtedy ilość tur wojennych w jednej ekonomicznej. Czy tury po miesiąc(starczy na Fall Weiss), półtora miesiąca (akurat na Fall Gelb w sam raz).

Sponsored content

PisanieTemat: Re: Sonda o przyszłości EaW II   

Powrót do góry Go down

Sonda o przyszłości EaW II
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Sala Przyszłości