Empire at War PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Zbudź się!

Go down 
+3
Czapajew
Tymus
Piastun
7 posters
AutorWiadomość
Piastun

Piastun


Liczba postów : 211
Join date : 10/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeSob Paź 08, 2016 11:28 am

Jeszcze pbf-y nie umarły póki my żyjemy.

Co myślicie o bardzoej arcadowym, ahistorycznym prostszym pbf-ie, w realiach odpowiadających początkowi XX wieku? Dlaczego ahistorycznych? Bo po pierwsze nie ma wystarczająco dużo graczy by móc obsadzić wszystkie najważniejsze państwa a gra bez npc-ów była by znacznie ciekawsza. Po drugie historyczne edycje zawsze rodzi buthurty i płacze bo np. rosja miała historycznie więcej wojska, admin to chuj, rezgnuje. Po trzecie ahistoryczna edycja pozwala ciekekawsze kreowanie świata, także przez graczy.

Jak to by wyglądało?

Mapa byłaby zrobiona pod nie więcej niż 8 graczy. Mapa zawierałaby 32 dużych prowincji. Gracz na początek kreowałby swoje państwo wedle woli, mógłby stworzyć państwo demokratyczne, autorytarne bądź totalitarne i wybrać 2 prowincje startowe, by uzyskać kolejne mógłby je kolonizować.

Jako że prowincji nie będzie wiele i będą one duże, gospodarka zawarta by była nie ogólnie w państwie, ale w prowincjach. By nie utrudniać mechaniki standardowo każdy sektor (rolnictwo, przemysł, usługi, zbrojeniówka) dostarczałyby by określonych zysków bez przymusu dostarczania surowców (węgla czy żelaza).

Postęp technologiczny byłby porównywalny do okresu pierwszej, następnie międzywojnia, kończąc na drugiej wojnie światowej.

Nowością byłby system dostatku, który określałby poziom zamożności obywateli, co naturalnie przekładałby się na zyski czy bonusy gospodarcze. Można byłby go zwiększać przez obniżki podatków, budowę opieki socjalnej, działania fabularne czy wydarzenia.

Teraz kwestia czy znalazłby się owe 7-8 graczy i czy projekt ogólnie odpowiada?
Powrót do góry Go down
Tymus

Tymus


Liczba postów : 225
Join date : 31/08/2016

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeSob Paź 08, 2016 11:41 am

Jako, że sam płakałem o tego pbfa, to jestem chętny
Powrót do góry Go down
Czapajew

Czapajew


Liczba postów : 3
Join date : 03/10/2016

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeSob Paź 08, 2016 3:30 pm

Jestem chętny,z tym że średnio podoba mi się pomysł kolonizacji w tym okresie,bardziej pasuje mi to pod post-apo. Może po prostu tereny niezajęte przez innych graczy niech będą jednoprowincjonalnymi NPC?
Powrót do góry Go down
Rizi




Liczba postów : 306
Join date : 10/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeNie Paź 09, 2016 6:02 pm

Fajny pomysł, alternatywna historia w XX wieku coś orginalnego.
Powrót do góry Go down
el roberto

el roberto


Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeNie Paź 09, 2016 11:17 pm

Zagram
Powrót do góry Go down
Piastun

Piastun


Liczba postów : 211
Join date : 10/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimePon Paź 10, 2016 2:21 pm

Kolonizacja jest o tyle dobra, że będą istniały konflikty kolonialne między państwami, co nada rozgrywce trochę dynamiki i charakteru. Jeśli to arcade to nie powinno być problemu, ale to już jak Wy wolicie.
Powrót do góry Go down
InfeRR




Liczba postów : 4
Join date : 12/10/2016

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeSro Paź 12, 2016 10:39 pm

Masz mój miecz.
Powrót do góry Go down
el roberto

el roberto


Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeCzw Paź 13, 2016 9:25 am

No to działamy coś?
Powrót do góry Go down
Piastun

Piastun


Liczba postów : 211
Join date : 10/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeCzw Paź 13, 2016 6:38 pm

W ten weekend postaram się napisać mechanikę i może w niedzielę otworzyć rekrutację. Naturalnie pod szyldem Sztuki Wojny.
Powrót do góry Go down
Muminkas




Liczba postów : 184
Join date : 09/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeCzw Paź 13, 2016 8:02 pm

A może warto by było utrzymać grę w tym okresie i z równym startem, ale ograniczyć ją tyko do Ameryki Południowej i Środkowej? Europa jest jednak mocno oklepana.
Powrót do góry Go down
Piastun

Piastun


Liczba postów : 211
Join date : 10/08/2014

Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitimeNie Paź 16, 2016 2:51 pm

Jakby co otworzyłem rekrutacje:

http://www.sztukawojny.wxv.pl/index.htm

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zbudź się! Empty
PisanieTemat: Re: Zbudź się!   Zbudź się! Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Zbudź się!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Offtopic :: Hydepark-
Skocz do: