Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
Tymus

avatar

Liczba postów : 225
Join date : 31/08/2016

PisanieTemat: Wydarzenia   Pon Wrz 10, 2018 12:47 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tymus

avatar

Liczba postów : 225
Join date : 31/08/2016

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Wrz 20, 2018 4:17 pm

Fair Deal.
Dziś prezydent Hoover przedstawił w Kongresie nowy program rządowy, który ma ostatecznie wyprzeć skutki Wielkiego Kryzysu. Czasy na gwałtowne działania już minął i musimy podejść do uzdrowienia gospodarki w sposób ostrożny i umiarkowany, by nigdy już ta katastrofa nie powtórzyła się. Przynajmniej nie w Stanach Zjednoczonych.


Rozbudowanie Rezerwy Federalnej:
Problemem w 1929, który uniemożliwił nam szybką reakcję na wielki krach, była niedostateczna ilość środków jaką od razu można było skierować na walkę z nim, bez uszczuplania pozostałych rządowych programów. Dlatego prezydent Hoover postanowił rozporządzeniem prezydenckim utworzyć Agencję ds. Walki z Sytuacjami Kryzysowymi. Agencja ta dostanie wielkie środki, które mogą być przeznaczone na zwalczanie różnych kryzysów, które dotykają prostych amerykanów. Nie tylko te kryzysy finansowe, lecz agencja będzie dbała też o pomoc w przepadku klęsk żywiołowych (np. tornado, powódź) czy katastrof dotykających obszary Stanów (np. nieurodzaje). Budżet Agencja będzie miała o stałej wartości, czyli równowartość tych środków, które przeznaczy na ratowanie dóbr amerykańskich, będzie przelewana z budżetu federalnego w przyszłym roku.


Program prac publicznych:
Niestety efektem Wielkiego Kryzysu, z którym cały czas się borykamy jest wysokie bezrobocie. Ludzie, którzy przez lata byli podwalinami amerykańskiego dobrobytu, teraz zostali pozostawieni bez zajęcia i środków do życia.  W tym momencie do akcji wchodzi nowo-powołana Federalna Agencja Pracy. Agencja ta zatrudni i sfinansuje ambitny program prac publicznych, który nie tylko będzie miał na celu danie pracy tysiącom bezrobotnych lecz i doprowadzi do pobudzenia amerykańskiej gospodarki i wyprowadzi ją z pokryzysowego marazmu. FAP w pierwszym okresie swojej działalności skupi się na budowie oraz modernizacji zagłębi przemysłu strategicznych dla amerykańskiej gospodarki (zielone kropki na mapie), a także na połączeniu ich infrastrukturą zapewniającą szybkie i tanie możliwości przesyłowe. Pomiędzy okręgami przemysłowymi powstaną autostrady mogące obsłużyć szybko rozrastającą się motoryzację amerykańskiego społeczeństwa jak i linie kolejowe służące do przesyłu surowców i produktów. Nowe obiekty przemysłowe jakie powstaną to przede wszystkim fabryki ciężkiego przemysłu (np. huty stali) mogące zapewnić pracę każdemu niezależnie od kwalifikacji jak i magazyny zapewniające obsługę tym inwestycjom.


Legenda do mapy:
Zielone kropki – zagłębia przemysłowe, które są rozbudowywane
Białe połączenia – priorytetowe arterie komunikacyjne
Żółte połączenia – arterie komunikacyjne o niższym priorytecie


Subsydia korporacyjne:
Kolejnym elementem prezydenckiego planu jest wsparcie zatrudnienia prostych amerykanów przez czołowe lokomotywy amerykańskiego cudu – rodzime korporacje. Jest to kolejny sposób zwalczania bezrobocia. Duże korporacje o amerykańskim kapitale mogą się u FAP starać o nadanie statusu „federalnej korporacji” co wiązałoby się z uzyskaniem albo rządowego dodatku do pensji dla nowozatudnionych pracowników lub wsparcie udzielone przez FAP w postaci skierowania pracowników FAPu do pomocy w budowach inwestycyjnych dla korporacji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Wrz 20, 2018 7:38 pmSusza na Wielkich Równinach

Sprzyjające warunki w ostatniej dekadzie sprawiły że rejon Wielkich Równin był pożądanym terenem pod uprawę roli - pech chciał że wraz z końcem dekady skończyły się także sprzyjające warunki.

Potężna susza ogarnęła większość terenów uprawnych powodując ogromne straty stawiając wszystkich tutejszych rolników w kryzysowej sytuacji - część jeszcze walczy, zdecydowana większość jednak już uciekła do okolicznych miast zostawiając za sobą swój życiowy dorobek. W środkowych Stanach na drogach nikogo już nie dziwią rodziny z dobytkiem, a ulice miast pełne są ludzi szukających dorywczej pracy by móc się w jakikolwiek sposób utrzymać.

Niestety niewielu z nich znajdzie prace - podobnie zresztą i rdzenni mieszkańcy obleganych przez rolników miast. Wielki Kryzys we znaki dał się tutejszym robotnikom, susza dobiła z kolei rolnictwo. Sytuacja w miastach już była napięta, napływ nowych zdesperowanych ludzi jej nie polepsza. Połączone siły proletariatu oraz obszarników są głosem głośnym i wymagającym wysłuchaniu, a na razie wszelkie żądania zlewają się w jedno wielkie - jakiekolwiek wsparcie rządu.

Susza uderzając pozostawiła puste domostwa ale i przede wszystkim opuszczone tereny rolne - te zamieniają się w suchy piach. Ten wraz z wiatrem zaczyna się unosić i przenosić na inne obszary. Miejsce miały już lekkie burze piaskowe które uderzyły głównie na terenach wiejskich niszcząc opuszczone domostwa lub istniejące jeszcze uprawy. Samozwańczy eksperci próbują nastraszyć ludność że wraz z potężniejszymi burzami rozsiewany z pól piach może stanowić katastrofalne zagrożenie dla miast lokalnych stanów a nawet i dalszych. Nikt w chaosie słuchać ich jednak nie ma zamiaru.-15 sektorów rolnictwa permanentnie
-45 sektorów rolnictwa tymczasowo
-3% poparcia
By Mistrz wydarzeń Sadzio, ocena by Peroox.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Tymus

avatar

Liczba postów : 225
Join date : 31/08/2016

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Wrz 20, 2018 11:32 pm

Administracja Prezydenta Hoovera z istnym niepokojem przyjęła fakt, że Agencja ds. Walki z Sytuacjami Kryzysowymi od razu po swoim powołaniu musi podjąć działania, lecz tego wymaga racja stanu. Agencja ta przeznaczy znaczne środki na wsparcie rolników, modernizację i utrzymanie lokalnego rolnictwa. Ponadto dla tych, którzy zdecydują się zakończyć przygodę z uprawą FAP już szykuje pracę przy industrializacji kraju.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Wrz 22, 2018 11:25 am

Rezerwa Federalna i Federalna Agencja Pracy stały się głównymi narzędziami Stanów Zjednoczonych w zacieraniu śladów Wielkiego Kryzysu. Wysokie bezrobocie miało bardzo negatywny impakt na gospodarkę, ale też kapitał prywatny, który najmocniej odczuł odpływ dochodów wynikły z tego, że wielu ludzi kupowało tylko tyle ile musiało. Sam jednak rozwój gospodarki o nowe zakłady, a więc miejsca pracy nic by nie dał, gdyby nie ambitny plan rozwoju infrastruktury drogowej, w tym autostrad łączących ze sobą wschodnie i zachodnie wybrzeże, a także północ i południe.

Dlatego też najszybciej rozwijał się przemysł związany z budownictwem i powiązane z nim sektory takiej jak hutnictwo czy cementownie. Drugą szybciej rozwijającą się dziedziną gospodarki były usługi, które korzystają na nowo budowanych drogach i oferują swoje usługi dla rzeszy pracowników tam pracujących.

Subsydia dla korporacji z dopłatami dla nowo-zatrudnionych pracowników okazały się dobrym pomysłem, który zredukował je o kilka %. Z okazji skorzystało też wielu innych, którzy zatrudniali się na kilka miesięcy, po czym przechodzili do innej pracy, aby znów korzystać z dodatku dla nowo-zatrudnionych. Zanim FAP wprowadził należyte regulacje szacuje się, że około 1/3 wydanych do tego czasu subsydiów trafiło do rąk takich "oszustów".

Ustanowienie Agencję ds. Walki z Sytuacjami Kryzysowymi było zdecydowanie dobrym krokiem, zwłaszcza w świetle kryzysu rolniczego na Równinach Centralnych jak i częstego nawiedzania kraju przez huragany, tornada i inne klęski żywiołowe. Dzięki niemu udało się częściowo załagodzić wpływ suszy i jego wpływu na rolników, a także zadbać o ich zdrowie. Nie zatrzymała jednak dalszej degradacji gleby, a wysiłku rolników nie przynoszą żadnego efektu i wydaje się, że do czasu deszczów nic nie jest w stanie tego zatrzymać.


+ 5% poparcia
+ 15 odzyskanych sektorów rolnictwa
- 15 sektorów rolnictwa z tymczasowo utraconego do permanentnie

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Paź 03, 2018 9:17 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Paź 03, 2018 11:12 pm

WALKA Z PYŁEM


Jak podaje Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, rząd przeznaczył dwieście milionów dolarów amerykańskich na walkę z niszczycielskim pyłem.

Po częściowym załagodzeniu wpływu Wielkiej Suszy na rolników, rząd postanowił podjąć zdecydowane działania mające na celu zminimalizowanie strat powodowanych przez żywioł oraz zatrzymanie dalszej degradacji gleby.


PASY ZIELENINa początku II półrocza 1933 roku, powołano do życia Soil Conservation Service. Jak podaje Departament Rolnictwa, do zadań nowo powstałej agencji należy, między innymi, zapewnianie pomocy technicznej dla rolników i innych prywatnych właścicieli ziemskich. To właśnie nowemu wydziałowi Departamentu powierzono zadanie stworzenia szczegółowych map oraz zdjęć z powietrza Wielkich Równin, by precyzyjnie zidentyfikować skalę zagrożenia.

Ich praca umożliwiła Służbie Leśnej Stanów Zjednoczonych stworzenie tzw. pasów schronienia: linii drzew i krzewów zasadzonych w celu ochrony terenów wschodnich przed silnymi wiatrami oraz burzami piaskowymi. Dzięki pomocy Cywilnego Korpusu Ochrony Przyrody, zasadzono ponad 200 milionów drzew, tworząc w ten sposób ogromny pas zieleni od Kanady do Teksasu. Eksperci szacują, że przeprowadzona na tak wielką skalę akcja pozwoli na zatrzymanie druzgocących wiatrów, a co za tym idzie, zatrzymanie dalszej degradacji gleby.


DROUGHT RELIEF SERVICEW celu ratowania rolników przed skrajną nędzą, utworzono Drought Relief Service: organizację mającą na celu koordynowanie działań do spraw pomocy poszkodowanym przez suszę. Z inicjatywy DRF, zaczęto, między innymi, skupować bydło na zagrożonych terenach po atrakcyjnych dla ofiar żywiołu cenach. Choć wielu hodowcom było trudno rozstać się z ich stadami, program uboju bydła pomógł im uniknąć bankructwa. Jak tłumaczą eksperci, "rządowy program skupu bydła był błogosławieństwem dla wielu rolników, ponieważ nie mogli pozwolić sobie na utrzymanie bydła, a rząd zapłacił lepszą cenę, niż mogliby uzyskać na lokalnych rynkach".


EDUKACJA ROLNIKÓWW związku z tym, że przyczyn Wielkiej Suszy upatruje się w zbyt intensywnej eksploatacji gruntów rolnych, rząd postanowił sfinansować edukację rolników w zakresie ochrony gleby i technik przeciwerozyjnych. Rozpoczęto program zachęcania rolników do stosowania płodozmianu oraz hodowli własnych pasów zieleni. W celu zachęcenia opornych na przyjęcie zmian, zadecydowano o wypłaceniu dolara od akra każdemu rolnikowi gotowemu przyjąć nowe metody sadzenia i orki. Sfinansowano także powstające małe pasy zieleni. Przedstawiciele rządu zapewniają jednak, że nowe prawo ustanowiono tak, by zapobiec pojawieniu się kolejnej fali "oszustów": ubiegający się o finansowe wsparcie rolnicy są skrupulatnie kontrolowani.

--------------------------------------------------------------------------------------


Broszura przedstawiająca działanie zielonych pasów schronienia
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Paź 05, 2018 8:33 pm

Na jesień, gdy na centralnych równinach spadł w końcu wielce oczekiwana ulewa to rozpoczęto pracę nad minimalizacją strat i wpływem suszy i dust blow na następny rok. Skoncentrowano się na zasadzeniu pasów zieleni wzdłuż. Poświęcono wiele pracy posadzeniu, naturalnym nawiezieniu gleby i pielęgnację sadzonek. Potrzeba czasu, żeby drzewa i krzewy w pasie zieleni urosły, ale zadbać o to ma cała rzesza rolników.  

Skup zwierząt hodowlanych był w tym wszystkim najbardziej wrażliwym elementem strategii rządu, który był nadmiernie krytykowany za to, że rząd skupował je po zawyżonej cenie i nie uwzględnił co zrobić z pozyskanym w ten sposób mięsem, które zalega w rzeźniach i magazynach. Mimo to dzięki tym staraniom udało się uratować budżet wielu hodowców, których nie stać było na paszę dla zwierząt.

Edukacja rolników postępuje, na pewno ma na to wpływ fakt jakie straty liczą sobie rolnicy dotknięci dust bowl i większość nie chce aby powtórzyło się to i u nich, tym bardziej gdy pojawiły się plotki, że następnych przypadkach rząd nie pomoże, a teraz jeszcze daje dofinansowania do tworzenia pasów zieleni.


+ 6% poparcia
- 2% poparcia
~ walka z dust blow nabiera rozpędu i tymczasowo zima spowalnia zjawisko

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Paź 10, 2018 1:49 pm

GWAŁTOWNE OCIEPLENIEWielkie śnieżyce doczekały się szybkiej i zdecydowanej reakcji rządu: w operacji Gwałtowne Ocieplenie wzięło udział ponad 20 tysięcy żołnierzy United States Army.

Początkowi 1934 roku towarzyszyło nadejście niespodziewanych i gwałtownych śnieżyc, które nękały mieszkańców centrum i wschodnich wybrzeży USA przez kilka nieprzerwanych dni. Nagła zmiana pogody nie oszczędziła także nieprzygotowanych na nadejście tak srogiej zimy obywateli stanów południowych.

Na szczęście, niszczycielski żywioł spotkał się z szybką i zdecydowaną reakcją rządu. Mowa o starannie zaplanowanej przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych akcji zwalczania śnieżnej apokalipsy, w której udział wzięło ponad 20 tysięcy żołnierzy. Do głównych zadań amerykańskich sił lądowych należało odśnieżanie dróg, autostrad i linii kolejowych strategicznych dla amerykańskiej gospodarki. Szczególną skutecznością w wykonywaniu powierzonych obowiązków cieszyły się dwa pułki saperów, których miotacze ognia okazały się bezlitosne dla ogromnych fałdów śniegu. To właśnie ich działaniom operacja zawdzięcza swoją nazwę: Gwałtowne Ocieplenie.

Pozytywne efekty przyniosła także do niedawna krytykowana strategia rządu w sprawie skupu bydła przez Drought Relief Service. Na terenach najbardziej dotkniętych przez śnieżyce, żołnierze sprzedawali lub rozdawali najbardziej potrzebującym ciepłe, pożywne posiłki przygotowane z mięsa, które zostało pozyskane w zeszłym półroczu. Wielu uboższym przydały się też sprzedawane po atrakcyjnej cenie bydlęce skóry, które można było użyć do ocieplenia wnętrz domów.

Na pytania sceptyków o zaangażowanie armii do walki z żywiołem odpowiedział generał sztabowy, Douglas MacArthur:
Cytat :

Proszę potraktować operację Gwałtowne Ocieplenie jako pełnoprawne ćwiczenia wojskowe. Zaplanowanie działań na tak wielką skalę wymagało ogromnego zaangażowania dowódców, a ich przeprowadzenie wiązało się z jeszcze większym nakładem sił pojedynczych dowódców drużyn. Proszę mi wierzyć, że siły, które wzięły udział w Gwałtownym Ociepleniu, wyniosły z niego cenne doświadczenie, przydatne w obliczu prawdziwego zagrożenia. Planowanie, łączność i komunikacja to kwestie, które często okazują się być decydujące na polu bitwy.

Co więcej, niezmiernie cieszy mnie fakt, że owe "ćwiczenia wojskowe" przyniosły wymierne korzyści potrzebującym obywatelom.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Paź 11, 2018 7:24 pm

Operacja gwałtowne ocieplenie była największą operacją wojskową w Stanach Zjednoczonym od końca wojny domowej. Wojsko wyszło w teren aby pomóc w zwalczaniu skutków śnieżnej apokalipsy, a przede wszystkim udrażnianiu dróg i linii kolejowych. Zużycie mieszanki zapalającej przekroczyło historyczne zużycie miotaczy ognia w całej historii Stanów Zjednoczonych

Darmowe posiłki mięsne cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród całego społeczeństwa. Hitem mody tej zimy zostały także grube skórzane kurki z bydlęcej skóry, które były kupowane po niskich cenach od rządu, a sprzedawane za większe kwoty.

W czasie gdy większość wysiłku skupiła się na zwalczaniu skutków największych opadów, a więc głównie na północy kraju, to południa, a zwłaszcza Floryda stały w paraliżu przy znacznie mniejszym opadzie śniegu niż na północy kraju z racji o wiele mniejszego przygotowania na jakąkolwiek zimę.

Front burzowy już przeszedł, jednak po krótkim ociepleniu i topnieniu śniegu znów chwyciło zimno, tym razem już mniejsze. Zapowiada się późna zima, a rolnicy już liczą straty, zwłaszcza ci z południa, którzy liczyli na wczesne zbiory.


Efekty:
Urodzaj plonów: 75 %
- 20j żywności z magazynu
- 2j zaopatrzenia
+ 2% poparcia_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sereveeth

avatar

Liczba postów : 152
Join date : 02/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Paź 17, 2018 3:59 pm


NOWY ŁAD

- FAZA DRUGA -
REGENRACJAUSTAWA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

Po raz pierwszy w historii naszego kraju, rząd federalny podjął decyzję o przejęciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo ekonomiczne osób starszych, tymczasowo bezrobotnych, zależnych i niepełnosprawnych. Wszystko za sprawą podpisanej w pierwszym półroczu 1934 roku ustawy o ubezpieczeniach społecznych, która stanowi stały system powszechnych emerytur (zabezpieczenia społecznego), ubezpieczeń na wypadek bezrobocia i świadczeń socjalnych dla niepełnosprawnych i potrzebujących dzieci w rodzinach bez ojca. Jak tłumaczą przedstawiciele rządu, "czas, by amerykańskie rodziny zaznały poczucia stałego bezpieczeństwa, gwarantowanego przez silne i troszczące się o potrzeby swych obywateli państwo".


USTAWA O KRAJOWYCH STOSUNKACH PRACOWNICZYCH

Nowy rok przyniósł także duże zmiany w przepisach prawa pracy. Największe z nich weszły w życie wraz z ustawą o krajowych stosunkach pracowniczych, która zagwarantowała prawo pracowników sektora prywatnego do dobrowolnego zrzeszania się w reprezentatywnych związkach zawodowych, mających wyłączność na prowadzenie negocjacji zbiorowych. Powołana została także Krajowa Rada Stosunków Pracowniczych, mająca na celu ułatwienie zawierania umów płacowych i tłumienie powtarzających się zaburzeń pracy. Według ekspertów, nowe przepisy mają znacząco przyspieszyć rozwój sektora usług.


USTAWA O SPRAWIEDLIWYCH NORMACH PRACY

Drugim dokumentem wprowadzającym zmiany do amerykańskiego prawa pracy jest ustawa o sprawiedliwych normach pracy, która wprowadza prawo do minimalnego wynagrodzenia i "półtorej pensa" za nadgodziny, gdy ludzie pracują ponad czterdzieści godzin tygodniowo. Ponadto, ustawa bezwzględnie zakazuje zatrudniania nieletnich.


WORK PROGRESS ADMINISTRATION

Ruszyła druga faza organizowanych przez Work Progress Administration prac społecznych. Agencja, która powstała w celu przywrócenia rzeszy bezrobotnych do siły roboczej, skupiała się dotychczas na budowie dróg oraz infrastruktury przemysłowej. Od pierwszego półrocza 1934 roku, finansowane będą nowe projekty: mosty, szpitale, zbiorniki wodne, systemy nawadniające, parki, place zabaw, szkoły, itd.

Jednakże, agencja zaznacza, że jej absolutnym priorytetem na nowy rok jest współpraca z dużymi koncernami naftowymi, które rozpoczęły budowę nowoczesnej infrastruktury wydobywczej w Teksasie.


Cytat :

Na początku tego roku, w Teksasie odkryto sześć ogromnych złóż ropy. To odkrycie to potężny zastrzyk dla amerykańskiej gospodarki. Rząd słusznie udzielił bezzwrotnych kredytów na założenie prywatnych firm w tym regionie, gdyż doprowadziło to do proliferacji szybów wydobywczych na tym obszarze. Już teraz wydobycie w tym regionie wzrosło o 1/3, a spodziewamy się, że jest to dopiero początek. W związku z tym, jest dla nas absolutnym priorytetem udzielenie wszelkiego możliwego wsparcia temu, co dzieje się teraz w Teksasie i Luizjanie. Miejsca pracy rosną tu jak grzyby po deszczu. Szacujemy, że inwestycja w powstający tu przemysł może zażegnać gnębiący nasz naród problem bezrobocia.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Paź 19, 2018 1:16 pm

Rząd Federalny zdecydował się o dodaniu dodatkowych ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń socjalnych różnego rodzaju. Krok ten zirytował zarówno demokratów, którzy chcieli na tym bazować wizerunek swojej kampanii, jak i konserwatywno-liberalne skrzydło republikanów, którzy twierdzą, że takie wydatki nie powinny leżeć w gestii państwa.

Ustawy o stosunkach pracowniczych i normach pracy zostały ciepło przyjęte przez pracowników i nieco mniej przez pracodawców, jednak jak zauważył jeden z ekspertów,sformułowanie "ułatwień w tłumieniu powtarzających się zaburzeń pracy" może działać w dwie strony.

W Teksasie i Luzijanie trwa także wzmożony program prac nad infrastrukturą przemysłową i budową dróg oraz rozbudową miasteczek.


+ 5% poparcia
- 1% poparcia


_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Państwa :: USA-
Skocz do: