Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Wydarzenia   Pon Wrz 10, 2018 10:46 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 10:40 pm

Ustawa styczniowa

14 stycznia 1933 roku rząd Republiki Hiszpańskiej przegłosował 24 głosami ustawę mającą na celu pobudzenie hiszpańskiej gospodarki. Bezrobocie nie jest w Hiszpanii problemem dzięki rządom Miguela Primo de Rivery jednak teraz problemem jest nierównomierne bogactwo poszczególnych prowincji kraju, mała ilosć prywatnych przedsiębiorstw oraz problemy administracji rządowej. Dlatego też rząd postanowił zacząć od poprawy administracji, niekompetentni urzędnicy zostaną niezwłocznie usunięci a na ich miejsce wejdą osoby wykształcone, zachęci je zawarta w odn. 1 do ustawy rozpiska podwyżek pensji urzędniczych na poszczególnych szczeblach. Ponadto powstaną sądy administracyjne do których będzie można zaskarżać nieprawidłowosci. To wszystko ma podwyższyć skutecznosć i jakosć administracji państwowej.

Ponadto obywatele będą mogli brać kredyty na otworzenie bądź rozwój własnej działalnosci. Muszą jedynie spełnić wymagania zawarte w odn. 2 do ustawy oraz złożyć wniosek będący w odn. 3 do ustawy który można wypełnić w każdym urzędzie. Kredyty będą nieoprocentowane a w zamian za udzielenie kredytu państwo będzie posiadało jedynie 5% udziału w zyskach firmy. Decyzja o przyznaniu kredytu do kwoty 50 000 peset będzie wydawana w lokalnym urzędzie natomiast powyżej tej kwoty decyzje będzie podejmowało ministerstwo finansów na podstawie prognozy zysków. Ministerstwo zastrzega sobie możliwą zmianę warunków kredytu w zależnosci od ryzyka kredytowego. Ma to na celu wzbogacenie się społeczeństwa poprzez rozwój przedsiębiorczosci i stworzenie lepszych miejsc pracy a także rozwój sektora prywatnego.


Wydatki na TF
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 11:53 pm


Widmo zapowiedzi walki z słabą jakością administracji państwowej zastraszyła wielu urzędników, którzy przyzwyczaili się do tego, że o ile rządy potrafią się dość szybko i nagle zmieniać, to urzędników, zwłaszcza tych średniego i niższego szczebla nikt nie ruszał. Aktualny rząd zdecydował się na walkę z lenistwem, niekompetencją i defraudacją i choć nie jest to zbyt efektywny sposób, to skuteczny. Nie można jednak ukryć, że te działania posunęły część urzędników państwowych w stronę socjalistów.

Wiele osób straciło zaufanie do kredytów po wielkim kryzysie, a przy dość zmiennych rządach w Republice Hiszpanii branie państwowych kredytów jest obarczone wysokim ryzykiem, że nowy rząd będzie miał inne podejście do polityki fiskalnej państwa. Mimo to wielu skusiło się na wzięcie kredytu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, której sprzyja obecny klimat w kraju.


+ 3% poparcia
- 1% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Paź 04, 2018 12:47 am

Wielka modernizacja floty


Z powodu ambicji nowego hiszpańskiego rządu do posiadania większej ilości kolonii zadecydowano o unowocześnieniu hiszpańskiej floty. Wszystkie jednostki które nie wykonują aktualnie misji eskortowych mają niezwłocznie zawinąć do portów w Kadyksie, Maladze czy Tangerze zależnie gdzie aktualnie mają najbliżej. Tam w dokach okręty zostaną poddane modernizacjom i renowacjom.

Ustawa o modernizacji sił lądowych


Zgodnie z nową doktryną wojenną Hiszpanii liczba żołnierzy ma zostać ograniczona na rzecz ich jakości i wyszkolenia. Jednostki z najstarszym uzbrojeniem zostaną wycofane natomiast ze świeżego rekruta zostaną sformowane dywizje z najnowszym sprzętem. Zostaną również zwolnieni rekruci z kluczowych dla państwa regionów przemysłowych tj. Katalonii, Cantabrii i Asturii.

Ustawa o powołaniu Naczelnego Urzędu Kontrolnego

Zostanie sformowana nowa instytucja mająca na celu kontrolę urzędników niższego szczebla. Ich zadaniem jest tropienie korupcji, niekompetencji a także mają obowiązek postawić w stan oskarżenia przed Sądem Administracyjnym każdego urzędnika niespełniającego standardów. Ponadto będą mieli pozwolenie na robienie prowokacji wobec podejrzanych urzędników a także będą kontrolować nowych kandydatów na urzędników i upewniać się o ich niekaralności i odpowiednim przygotowaniu moralnym do służby społeczeństwu.

Poprawka do ustawy styczniowej

Rząd w tym półroczu przeznacza dużo większe środki na rozwój przedsiębiorstw co rok temu jednak teraz będzie kładł nacisk na sektor usług w biedniejszych częściach kraju aby wykształcić tam klasę średnich przedsiębiorców. Zasady dotacji pozostają te same.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Paź 06, 2018 1:09 pm

Rząd kontynuuje program zaproponowany w ustawie styczniowej, kierując na ten cel kolejne środki, tym razem tak, aby trafił do biedniejszych regionów kraju. Przyczynia się to do powolnego wychodzenia tych regionów z nędzy w porównaniu do bardziej rozwiniętych prowincji.

Zaostrzono również kontrolę urzędników oraz walkę z korupcją i niekompetencją, posuwając się nawet do prowokacji. Naczelny Urząd Kontrolny zaczął ścigać wszelkie uchybienia aby postawić ich przed Sądem Administracyjnym. Nie trzeba było długo czekać, aż większość urzędników zaczęła się bać NUKu niczym diabeł wody święconej, ale też skutecznie odwodzi urzędników od polityki obecnego rządu.

Nic więc dziwnego, że gdy przyszło do rozwiązania kilkunastu dywizji to nie skończyło się to dobrze. W wielu jednostkach odmówiono złożenia broni, zarówno oficerowie jak i żołnierze odmówiono wykonania polecenia rządu, oskarżając go o polityczno-ideologiczne podłoże zwolnień mające zapewnić rządowi wyrzucenie z armii wszystkich przeciwników politycznych, a potem wykorzystanie wojska przeciwko obywatelom.

Dowódcy tych jednostek wystosowali do rządu żądanie przeprowadzenia nowych wyborów w trybie natychmiastowym i zakończenia czystek idiologicznych w wojsku i administracji._________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Paź 07, 2018 9:08 pm

Działania rządu nie mają żadnego podtekstu politycznego bądź ideologicznego. Jest to pomysł ministerstwa finansów i służb publicznych mający na celu odciążenie budżetu państwa i przekierowanie środków finansowych oraz ludzkich do rozwoju przemysłu który ucierpiał w wyniku kryzysu. Wycofujemy stary sprzęt oraz zamawiamy nowy w mniejszych ilościach aby jednocześnie dać zamówienia naszym fabrykom oraz mieć nowoczesną ale mniej kosztowną siłę do obrony naszego kraju tak więc nie ma żadnych przesłanek do ideologizowania procesu przebudowy naszych sił zbrojnych.

Rząd od razu odrzuca projekt wcześniejszych wyborów jako stojący w sprzeczności z zasadami demokracji i kadencyjności. Wojsko jest apolityczne i nie ma prawa wpływać na władzę cywilną nadaną nam przez ogół narodu.

Restrukturyzację istniejących jednostek wstrzymamy jako zbyt daleko posuniętą. Jednak likwidacja jednostek z przestarzałym sprzętem jest konieczna dla spójności budżetu państwa. Żołnierze przysięgali wierność Republice i jeżeli nie podporządkują się rozkazom Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych zostanie to potraktowane jako przejaw buntu. Oznaczać to będzie zaprzestanie wypłacania żołdu oraz rozpoczęcie przez sądy wojskowe procesów oficerów jak i podoficerów tych jednostek. Czas na demobilizacje wyznaczonych jednostek mija pierwszego dnia lutego 1934 roku.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Paź 07, 2018 9:18 pm


Dzień 13 stycznia 1934 roku jest wielkim dniem dla Katalonii. W dniu tym w życie wchodzi przegłosowana tego samego dnia "Ustawa o Katalonii" która nadaje temu regionowi specjalne przywileje oraz szanuje częściową odrębność tego regionu jak i jego pozycję na ekonomicznej mapie kraju. Kortezy zezwoliły na używanie języka katalońskiego w urzędach, szkołach oraz prasie. Mamy czyste intencje i chcemy aby ruch autonomii Katalonii walczył o swoje prawa w Kortezach a nie z bronią w ręku na ulicach Madrytu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Paź 07, 2018 9:44 pm

Reforma administracyjna z dnia 18 stycznia 1934

Wraz z dniem 01.02.1934 wprowadza się podwyżki pensji dla urzędników każdego szczebla. Mamy nadzieję iż zadowoli to klasę urzędniczą oraz zachęci do wytężonej pracy na rzecz narodu. Zdrowa i profesjonalna administracja to fundament imperiów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Paź 10, 2018 9:47 pm

Podwyżki dla wszystkich urzędników zostały ciepło przyjęte, zwłaszcza w dobie gdy co chwilę nachodzą ich kontrole i tzw. 'sądy kapturowe". Mimo podwyżek nie zaobserwowano zbytnich zmian poglądów wśród urzędników po za zadowoleniem ze względu na podwyżkę, które znika wraz z kolejną kontrolą NUKów.

Ustawa o Katalonii umocniła statut sprzed dwóch lat, a konkretniej Statut o Autonomii Katalonii z 1932 roku, który z nadawał regionowi specjalne znaczenie, z własnym regionalnym rządem i uprawnieniami mu nadanymi, w tym dotyczącymi opieki medycznej, edukacji i sądownictwa. Teraz dochodzi do tego swoboda używania języka katalońskiego. Wielu zwolenników rządu nie oczekiwało takiego poparcia ze strony CEDA dla Katalonii i wprowadziło to wielu w dezorientację, w tym samą Katalonię i rządzącą tam Republikańską Lewicą Katalonii.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Paź 15, 2018 8:22 pm


Jesienne wybory parlamentarne

Prezydent Hiszpanii podpisał w dniu dzisiejszym dekret o terminie najbliższych wyborów. Termin przypada na 17 wrzesnia ale partie już rozpoczęły kampanie wyborcze. Aktualnie w sondażach prowadzi będąca przy władzy Konfederacja Prawicy Autonomicznej jednak już parę punktów procentowych za nią są socjalisci. Na trzecim miejscu natomiast jest nowa siła w hiszpańskiej polityce czyli Front Popular, partia reprezentująca interesy drobnych rolników. Walka na pewno będzie zacięta a wyniki mogą się jeszcze zmienić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Paź 15, 2018 10:19 pm

W przedsionku wojny domowej


W Hiszpanii sytuacja wyglądała na uspokoją i pomimo wciąż trwających negocjacji rządu z oddziałami, które odmówiły rozwiązania ich lub całkowitej wymiany kadry to nie doszło do żadnych więcej incydentów, a rząd starał się rozładować napięcia podwyżkami i potwierdzeniem uznania Katalonii.

Mimo to spokój ten był pozorny i z każdej ze stron szły szyfrowane depesze, posłańcy, a informacje poruszały się szybciej od plotek. Nie było to tajemnicą dla żadnej ze stron, że kontakty pomiędzy wojskami, które odmówiły posłuszeństwa, a pozostałymi zostały przecięte, a tamci rozmawiali między sobą. Tak samo jak z rządem.

Nic się jednak nie działo.

Aż do pamiętnego dnia.

W słoneczny dzień w kwietniu 1934 roku na terenie Nowej Kastylii doszło do incydentu pomiędzy wojskami rządowymi, a tymi które odmówiły mu posłuszeństwa w sprawie ich rozbrojenia. Dwie dywizje rządowe próbowały dotrzeć pod Madryt powołując się na rozkazy od rządu. Obeszło się bez strzelaniny, ale napięcie zaczęło rosnąć. Do pewnego czasu.

Kilka dni później okazało się, że z Madrytu zniknął cały rząd, który skorzystał z incydentu i przeniósł się do Sewilli. Nie to jednak było dziwne. Jak się okazało wraz z ministrami znikły również dokumenty, wielu ważnych ludzi, ale co najważniejsze rezerwa złota. Oburzyło to wielu, a przede wszystkim tamtejsze wojsko, które otworzyło wojskowe magazyny zwiększając swoją siłę bojową o ochotników. Co ważniejsze, oddziały te zajęły lotnisko, na którym stacjonowało skrzydło myśliwców.
Z przedstawicieli rządu w Madrycie został prezydent, kilka instytucji i część wyższych urzędników wraz z instytucją ich nadzorującą... i to oni stali się ofiarą. Zamach, zwany też przez anarchistów dniem sądu ostatecznego dotknął prezydenta razem ze świtą oraz Naczelny Urząd Kontroli. Kilka eksplozji i seria strzelanin dotknęły miasto, policja nie dała rady, do akcji wkroczyło wojsko zabijając większość, choć udało im się schwytać kilku zamachowców.

Przy kilku ciałach zamachowców znaleziono takie przypinki:
Wydarzenie tylko zagęściło nastroje w Hiszpanii, a napięcie pomiędzy rządem, a opozycyjnymi frakcjami tylko wzrosło. Nie zmieniło tego pojawienie się informacji o nowym rozpoczęciu formowania nowych dywizji wojska, a plotki mówią, że rekruci jak i oficerowie dobierani są do nowych oddziałów ze względu na poglądy i przynależność partyjną. W odpowiedzi na te informacje, w Katalonii, Madrycie i Walencji wojska odmawiające posłuszeństwa wyszły z koszar, tak samo jak część okrętów bezskutecznie oczekujących na modernizację lub też przegląd wypłynęła z portów. Na kilku okrętach doszło do starć pomiędzy załogą, a na pokłady kilku weszły rządowe oddziały.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Paź 15, 2018 11:22 pm


Odezwa rządu do narodu

Obywatele! Stajemy dziś na krawędzi wojny domowej jednak dla dobra narodu nie wolno do niej dopuścić! Rząd zrobi wszystko aby utrzymać spokój do następnych wyborów, ocenić nas może tylko Bóg i historia. Rząd dementuje plotki jakoby nowe dywizje były upartyjnione, są one wierne jedynie Republice Hiszpańskiej i jej obywatelom. Wybory rozstrzygną partyjne i polityczne spory jednak teraz wszyscy jesteśmy Hiszpanami! W celu zapobiegnięcia fałszowaniu wyborów rząd rozkazuje wycofanie się wszelkich jednostek wojskowych z Barcelony, Madrytu, Walencji, Malagi i Sewilli na co najmniej 30km od ich granic aby niemożliwe były naciski na komisje wyborcze, spokój utrzyma lokalna policja, żołnierskie komisje wyborcze będą stacjonowały wraz z żołnierzami poza miastami. Za niezastosowanie się do tego rozkazu będą groziły poważne konsekwencje. Dywizje rządowe zrobią to jako pierwsze aby dać dowód dobrych intencji rządu.

Wybory odbędą się bez zmian, rząd dopilnuje aby były one przeprowadzone zgodnie z poszanowaniem prawa.

Czyny marynarzy buntujących się przeciwko republice są niedopuszczalne, jeżeli statki nie zawrócą natychmiast do portów będziemy zmuszeni użyć siły.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Paź 15, 2018 11:59 pm
Delegalizacja Ruchu Komunistycznego

W odpowiedzi na atak na prezydenta kraju oraz przedstawicieli władzy Republiki a także dokonania tego niecnego zamachu na demokracje przez zbrojne ramie hiszpańskich komunistów ogłasza się delegalizację partii odnoszących się do tej ideologii. Delegalizacja ma charakter bezterminowy. Szeregowi członkowie partii nie mają się czego bać jednak rząd schwyta odpowiedzialnych za zamach i postawi przed sądem.

Prezydent kraju leży w szpitalu ale jego stan jest niepewny, zginęło kilku wyższych urzędników którzy zostaną pochowani z honorami. Nie ma miejsca na bandyctwo w Hiszpanii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Paź 20, 2018 3:44 pm

Hiszpańska Reforma Rolna

W dniu dzisiejszym rząd postanowił rozwiązać palący problem jakim jest położenie chłopów w naszym państwie. Uważamy, iż zaniedbano bardzo ten problem, ludność wiejska masowo ucieka do miast gdzie szukają lepszego życia, w Hiszpanii brakuje w teorii ziemi rolnej a mimo to duża ich część leży odłogiem. Według danych rządowej administracji z ponad 21,5mln hektarów ziemi nadającej się pod uprawę wykorzystuje się zaledwie nieco ponad 13mln hektarów. Jednocześnie wielu chłopów nie ma ziemi co jest wielką niesprawiedliwością. Dlatego rząd wprowadził w życie ustawę będącą kompromisem pomiędzy właścicielami dużych gospodarstw rolnych a chłopami.

Przede wszystkim ziemie hiszpańskie podzielono na obszary rolnicze ze względu na rodzaj upraw:

1)obszar północny – Galicia, Asturia, Kantabria, Kraj Basków: dominują tu wielkie przestrzenie łąk, produkcja paszy, kultura drzew; uprawia się żyto i warzywa, a także jabłonie, z których owoców wytwarza się jabłecznik;
2)obszar centralny – obie Kastylie i Estremadura: region intensywnej uprawy zbóż i winogron, a także oliwek;
3)obszar południowy – północno-zachodnia część Andaluzji: uprawa pomarańczy, oliwek, winorośli i zbóż, jak również roślin charakterystycznych dla Afryki i Azji; autor wymienia wiele drzew i owoców, w tym granaty, figi, morwy. Region ten obejmuje żyzną dolinę rzeki Gwadalkiwir;
4)obszar południowo-wschodni – południowa część Andaluzji, Murcja, część Walencji: uprawa m.in. palmy daktylowej, trzciny cukrowej, bawełny, batatów, cytrusów, fig, migdałów, pieprzu;
5)obszar wschodni – reszta Walencji i część Katalonii, do ujścia Ebro: sady cytrusowe, uprawa ryżu; znakomite regiony nawadnianych ogrodów, tzw. huertas, gdzie w ciągu dwóch lat plony zbiera się czterokrotnie, a potem ziemia odpoczywa tylko przez cztery miesiące. Rośnie tu m.in. kukurydza, chleb świętojański, morwa i prowadzi się intensywną hodowlę jedwabników;
6)obszar kataloński: głównie winogrona, oliwki i chleb świętojański;
7)obszar kotliny Ebro – część Aragonii i Nawarry: teren sztucznie nawadniany, w dużej części stepowy i pustynny; uprawa oliwek, winogron i zbóż, także warzyw, owoców pestkowych i migdałów.

Taki podział pozwoli usystematyzować wprowadzanie zakrojonej na szeroką skalę reformy. Reforma obejmie wszystkie gospodarstwa przekraczające obszar 600 hektarów. Właściciel takowego musi odsprzedać po cenie rynkowej ustalonej przez lokalny urząd nadmiar ziemi w terminie do pół roku od ogłoszenia wprowadzenia tej reformy na obszarze na którym leży jego gospodarstwo. Chłopi mogą kupić ziemię z własnej kieszeni bądź za przyznany od państwa kredyt. Kredyty na wykup ziemi nie będą oprocentowane, państwo zastrzega sobie jedynie czerpanie 5% zysków z ziemi kupionej za pożyczkę. Ponadto chłopi bez ziemi mogą od teraz na terenie całej Hiszpanii uprawiać ziemię leżącą odłogiem i czerpać z niej zyski przez lat dwa. Muszą jedynie oddać dziesiątą część plonów jej właścicielowi. Reforma ta obejmuje także ziemie kościelne.

Reforma jest wprowadzana w następującej kolejności:
I Połowa 1934 - obszar centralny
II Połowa 1934 - obszar wschodni i kataloński
I Połowa 1935 - obszar północny i kotlina Ebro
II Połowa 1935 - obszar południowy i południowo-wschodni
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Paź 21, 2018 6:52 pm

Delegalizacja ruchu komunistycznego wzbudziła śmiech wśród części społeczeństwa i większe zjednoczenie w obozie komunistów. To pierwsze wywołał fakt, że na zamach anarchosyndykalistów zdelegalizowano komunistów. Jednak zauważył jeden doktor prawa, oba te ruchy są ze sobą powiązane, więc można zakładać, że byli ze sobą powiązani w kwestii zamachu.

O wiele więcej zamieszania przyniosła reforma rolna, której głównym założeniem był odgórne określenie obszarów kraju na rodzaje upraw, a drugim i o wiele gorszym była próba rozparcelowania dużych posiadłości rolnych. Wzbudziło to wręcz ogromne niezadowolenie, tych którzy posiadali tak duże ziemie, a więc m.in Kościoła Katolickiego, resztki arystokracji oraz posiadaczy ziemskich. W stronę rządu padło wiele gorzkich słów, a Kościół wręcz wspominał coś o herezji i ekskomunice, ale koniec końców poradził sobie z problemem dzieląc ziemie na hierarchów kościoła.

Nie można nie wspomnieć, że cała lewa strona parlamentu, choć z różnych powodów, jest zadowolona z wprowadzonych zmian. Cały proces trwa jednak powoli, właściciele ziemscy nie chcą wyzbywać się ziem przed zapowiedzianymi wyborami, licząc na zmiany, a chłopi i rolnicy nie chcą ryzykować brania kredytu w tak niepewnych czasach, gdy kraj stoi na krawędzi wojny domowej.


Efekty:
+ 2% poparcia
- 5% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Paź 21, 2018 10:33 pm

Pod koniec czerwca w Aragonii, a dokładniej w Saragossie doszło do incydentu pomiędzy wojskami rządowymi, a komunistycznymi milicjami, które otwarcie protestowały przeciwko obecności wojsk rządowych w mieście na kilka miesięcy przed wyborami. W pewnym momencie doszło do próby aresztowania liderów komunistycznych w Saragossie, jednak napotkali na bojówki wyposażone w bron palną.

W ciągu dnia doszło do nagłej eskalacji konfliktu gdy wojska rządowe wysłały posiłki do tej dzielnicy, a komuniści odpowiedzieli atakiem na koszary. Do wieczora komunistyczne bojówki wycofały się z miasta.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Paź 25, 2018 9:21 pm

W południowej części prowincji La Manche doszło do bezczelnych ataków na wiejskie kościoły wraz z samymi wioskami gdzie bojówki z "popular front". Zaatakowano wioski, w których niedawno doszło do przekształceń ziemskich, związanych z ostatnią reformą. Rolników zmuszono do kolektywizacji ich ziem w imię "rewolucji chłopskiej". W czasie związanych z tym starć doszło do śmierci kilkunastu rolników i pozostawienia w ciężkim stanie wielu innych.

Nie obyło się również bez śmierci wiejskich księży, którzy ginęli wraz z wybuchem ich kościoła lub byli okrutnie mordowani przez napastników.Partie lewicowe związane w Popular Front nazwały te wydarzenia rządową prowokacją i odcinają się od związku ich bojówek z tymi wydarzeniami. Dowódca Madrytu z wojsk, które wciąż odmawiają posłuszeństwa rządowi poinformował, że wyśle ludzi, aby rozprawili się z tymi bandytami. Zaczął również mobilizację podległych mu dywizji, jak mówią madryckie media, aby łatwiej radzić sobie z różnymi bandami, zarówno tą która dokonała zamachu w Madrycie jak i tych, które sieją terror na wsi.

Doszło również do jeszcze jednego wydarzenia. W nocy z 14 na 15 lipca doszło do ataku zamaskowanych bojowników na polowe lotnisko wojskowe, na którym stacjonowało lotnictwo sił rządowych. Atakujący wzniecili zamieszanie na posterunkach i alarm w całej bazie, co wykorzystała grupa rebelianckich pilotów w celu przejęcia bombowców.

W chaosie nikt nie zauważył, że bombowce odleciały bez przypisanych im pilotów, i tylko i wyłącznie na podstawie sfałszowanego rozkazu o zabezpieczeniu ich przed uszkodzeniami w trwającym starciu.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Paź 25, 2018 11:41 pm

Rząd nie będzie tolerował przemocy wobec podstawy narodu hiszpańskiego jaką niewątpliwie jest Kościół Katolicki. Te bestialskie masakry pokazują prawdziwe oblicze Frontu Popular, czyli oblicze sympatii z komunizmem. Rząd zapewni bezpieczeństwo w prowincji a skierowana do tego zadania zostanie miejscowa dywizja milicji złożona z mieszkańców tych terenów.

Jeżeli wojska w Madrycie wkroczą do La Manchy lub nie odwołają mobilizacji w ciągu 24 godzin zostanie to uznane za rozpoczęcie wojny domowej.

Piloci bombowców zostaną złapani i przekazani pod sąd wojskowy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Paź 26, 2018 6:21 pm


Popular Front jest oskarżany nie tylko o to, że stało za atakami na kler i chłopów, ale też o koneksje z anarchistami i komunistami, że stoją za jawnym buntem w wojsku, które zagraża integralności państwa oraz o to, że chce zagarnąć całą władzę tylko dla siebie. Nagonka medialna na nich trwa w całym kraju z wyłączeniem Katalonii oraz Walencji.

Milicjanci rządowi, którzy stacjonowali w prowincji La Manche podjęli się realizacji rozkazów, aresztując osoby podejrzane o uczestnictwo w bojówkach należących do Popular Front. Niestety dla nich, oni też stali się ofiarą takiej samej akcji ze strony regularnego wojska, wspierającego tą partie, które oskarżyło ich o prowokację w postaci ataku na rolników i księży.

Rządowa milicja została otoczona przez piechotę i część mniejszych grup już złożyła broń i poddała się wojskowym. Trzon oddziału został otoczony w Ciudad Real i oczekuje on na na rozkazy rządu. Dowódca wojsk, które odmówiły posłuszeństwa aktualnemu rządowi nie wkraczał do miasta oczekując, że rząd pójdzie po rozum do głowy i rozkaże milicji złożenie broni.

W tym czasie milicje identyfikujące się z Popular Front przejmują strategiczne pozycje i tworzą punkty kontrolne na obszarach gdzie wojska "wypowiedziały posłuszeństwo" władzy rządu. Chodzą również plotki o potajemnej mobilizacji komunistów, a oddziały ideologicznie identyfikujące się z partiami republikańskimi umacniają swoje koszary oczekując najgorszego.

Okręty, które 'uciekły" z rządowych portów widziano w okolicy Majorki, tam również zlokalizowano skradzione bombowce.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Paź 26, 2018 7:31 pm

Wyraźnie widać kto dąży do konfrontacji, jeżeli Front Popular nie złoży broni przed wysłanymi oddziałami rządowymi użyjemy siły. Republikanie nie mają się czego obawiać, bronimy republiki którą Front Popular chce zniesć a to, że razem z nimi mobilizują się komunisci dowodzi współpracy między oboma ugrupowaniami oraz słusznosci oskarżeń wobec nich.

Rząd rozpoczyna działania przeciw siłom antydemokratycznym tj. Frontowi Popular i komunistom. Nie pozwolimy na pucz zaraz przed wyborami parlamentarnymi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Paź 27, 2018 1:51 pm


Rząd Hiszpanii z powodu napięć, niebezpieczeństw na prowincji oraz panoszenia się antyrządowych bojówek sił komunistycznych a także z nimi sprzymierzonych postanowił powołać pod broń ochotnicze formacje Guardia Civil. Natychmiast zostanie im wydana broń z magazynów. Będą tak jak w roku 1845 tępić bandytów na terenie kraju.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Paź 27, 2018 2:23 pm

Wezwanie pod broń obiegło cały kraj, jasno mówiąc jej przeciwnikom, że rząd skończył negocjacje. Na wezwanie rządu odpowiedziało wielu jego zwolenników, ale też licznie odpowiedzieli bezrolni chłopi, którzy oczekując na wejście reformy rolnej na terenie całego kraju chcą pomóc rządowi przyspieszyć ten proces. Niestety jednak wielu zagranicznych komentatorów mówi o tym, że w wezwaniu brakuje werwy, czegoś co pociągnęłoby społeczeństwa, a na to jest już późno.

+ 1% poparcia
+ 4D ochotników

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Paź 27, 2018 2:35 pm

Rząd Hiszpanii ogłasza mobilizację wszystkich podległych rządowi jednostek. Dla narodu nadeszła godzina próby, krucjata przeciw wrogom Boga i Hiszpanii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Paź 29, 2018 7:11 pm


Rząd wzywa każdego katolika do udziału w krucjacie przeciw komunizmowi, z boską pomocą zwyciężymy! Wszystkich, którym los Hiszpanii nie jest obojętny oraz chcą walczyć w imię Boga zapraszamy do punktów werbunkowych organizowanych w każdym dużym mieście na terenach rządowych. Ochotnicy zostaną wcieleni do oddziałów Guardia Civil oraz do wojska gdzie mogą wypełnić swój patriotyczny obowiązek.


Ostatnio zmieniony przez MrMatinh dnia Wto Paź 30, 2018 11:49 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MrMatinh

avatar

Liczba postów : 205
Join date : 01/09/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Wto Paź 30, 2018 11:38 am


Z powodu wybuchu wojny domowej i braku możliwości przeprowadzenia wyborów na terenie całego kraju zostają one przesunięte na czas bliżej nieokreślony zależny od tego kiedy Hiszpania odzyska kontrolę nad całością swojego terytorium. Jednocześnie funkcję naczelnika państwa na czas wojny przejmuje głównodowodzący Hiszpańskich Sił Zbrojnych generał Francisco Franco. Ma on za zadanie przywrócić ład w Hiszpanii oraz stać na straży tradycji, wiary i kultury hiszpańskiej w tym trudnym dla nas momencie a odpowiada jedynie przed Bogiem i historią. Jest też przedstawicielem kraju na arenie międzynarodowej.

Jako iż ogłoszono stan wojenny na terenie całego kraju każdy obywatel któremu udowodni się agitację polityczną na rzecz wroga narodu zostanie ukarany jak dywersant, czyli śmiercią. Policję w utrzymaniu porządku wesprą oddziały Guardia Civil.

Liczymy, iż los legalnego rządu nie jest obojętny innym państwom i liczymy, iż inne narody udzielą naszemu pomocy w uporaniu się z czołgającym się komunizmem pragnącym nie tylko w Hiszpanii pożreć tradycję, wiarę i ład a w jego miejsce wprowadzić chaos i ucisk.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Państwa :: Republika Hiszpańska-
Skocz do: