Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia   Czw Wrz 13, 2018 12:25 am

...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Wrz 22, 2018 4:40 pm

Hitler Tour 1933

W związku z krytyczną sytuacją w państwie kanclerz Adolf Hitler udał się w podróż po kraju. Jego pierwszym przystankiem był hotel Excelsior w którym odbyły się rozmowy z kluczowymi postaciami wielu branż, lecz głównie finansowej i industrialnej. Nie wiele wiadomo o intensywnych rozmowach które miały tam miejsce, aczkolwiek wiadomo że będą one miały przełożenie na politykę prywatyzacji w państwie.
Drugi przystanek był w drodze pociągiem do Monachium, gdzie zatrzymano się na jednej z wsi położonej przy torach kolejowych. Tam Adolf Hitler odwiedził strudzonych życiem mieszkańców których poprzednie rządy zostawiły bez pomocy. Po kolei prowadził rozmowy z mieszkańcami, wysłuchując tego co ich zdaniem należy zmienić i zrobić, a następnie oddał płomienną przemowę, obiecując współpracę rządu z industrialnymi kolosami w celu stworzenia tanich maszyn rolniczych na które każdy rolnik dostanie dofinansowania. Po odebraniu bukietu kwiatów od pięknych Niemek wsiadł z powrotem w pociąg, ruszając w kierunku Monachium.
Tam po wyjściu, prosto z pociągu ukochany kanclerz wszystkich Niemców udał się do dzielnicy biedoty. Tam mógł dostrzec ludzi gotowych do pracy, a co ważniejsze z zapałem do pracy, lecz bez możliwości znalezienia pracy. Kanclerz bardzo przejął się tym faktem i wyraził wielkie ubolewanie, ale też wyrazy szacunku dla Aryjczyków którzy muszą zdzierżyć taką sytuację. Obiecał on natychmiast po powrocie do Berlina podpisanie dyrektywy nakazującej rozbudowę sieci autostrad w kraju w ramach robót społecznych zmniejszających bezrobocie. Hitler Tour 1933 zakończył się płomienną przemową w mieście który darzy tak ogromnym szacunkiem.


Wielka reforma prywatyzacyjna cz.1

Kanclerz Adolf Hitler widząc co się dzieje w kraju udał się na narady z niemieckimi rekinami biznesu. Wniosek był jeden, w myśl darwinizmu społecznego postanowiono o prywatyzacji większości państwowych firm, dzięki czemu cały przemysł trafi w ręce najwybitniejszych Aryjskich mózgów biznesu. Brak efektywności firm państwowych pokazał iż na każdym możliwym kroku należy się ich pozbywać, dlatego w rękach państwa zostaną tylko naprawdę kluczowe branże jak energetyka czy część linii kolejowych. Dodatkowo małe firmy uzyskają dofinansowania w celu rozwinięcia swojej działalności i walki z bezrobociem.

Prace publiczne cz.1

Adolf Hitler jako fan motoryzacji jest zdecydowanie zawiedziony stanem autostrad Rzeszy. W związku z tym podpisał dekret nakazujący rozbudowanie sieci po całym kraju. Jak to podsumował "Każdy Niemiec powinien mieć prawo jeździć ile tylko chce po autobahnie i robić to biezpiecznie". W przeciągu pierwszego roku ma powstać 1000 km autostrady, za dwa lata mają to już być ponad dwa tysiące, a za trzy lata autostrady w Rzeszy mają liczyć ponad 3000 kilometrów! Całe prace nad przedsięwzięciem będą w ramach robót publicznych w celu zwalczenia bezrobocia. Każdy chcący może liczyć na minimum trzy letnią pracę dzięki której wyżywi swoją rodzinę i będzie mógł z nadzieją patrzeć w przyszłość!


Współpraca industrialna cz.1

W ramach rozmów w hotelu Excelsior w Berlinie, Kanclerz doszedł do wniosku iż należy pogłębić współpracę rządu z największymi baronami przemysłowymi. Po rozmowie Ferdinandem Porsche, Adolf Hitler zlecił mu stworzenia dwóch tanich maszyn - Pierwszą ma być tani rodzinny samochód w celu odciążenia coraz bardziej zatłoczonych kolei. Drugą z kolei ma być w miarę tani traktor który szybko wejdzie na linie produkcyjne w ramach dofinansowania rządowego w odpowiedzi na kryzys rolny. Poza sprawami rodzimymi Adolf Hitler zachęcił elitę Niemiec do przygotowania się na wejście na zagraniczne rynki, w związku z czym już szykowane są dofinansowania.

Reforma rolna cz.1

W celu walki z nieefektywnym rolnictwem trzeba podjąć stanowcze kroki. Jednym z nich ma być przejęcie długów rolników przez państwo. Drugim będą dofinansowania w celu dostarczenia bodźca produkcji rolnej, zaś trzecim jest powstający projekt taniego traktora, na który będzie mógł sobie pozwolić każdy Aryjczyk który związał swe życie ze wsią. Ogłoszono również plan inwestycji strategicznych, mianowicie każdy rolnik wyrabiający ponad przeciętne ilości produktów będzie mógł liczyć na dodatkowe fundusze już od przyszłego półrocza. Rząd chce przez to "wyłowić" najlepszych rolników którzy będą mogli za pieniądze rządu kupić najlepszej klasy sprzęt jak i zwiększyć swoje pola.


Razem: 100mln
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Wrz 23, 2018 11:25 pm

Hitlerjugend przyszłością Rzeszy!

Dziś Reichstag uchwalił ustawę dot. organizacji młodzieżowej Hitlerjugend oficjalnie przekształcając ją w jedyną państwową organizację młodzieżową. W przeciągu najbliższych lat rząd planuje aby była to największa organizacja młodzieżowa na świecie i już obiecuje wielomilionowe inwestycje. W całym kraju mają powstać Hitlerjugendlager, czyli obozy Hitlerjugend, od Monachium aż po Morze Północne, Bałtyk i Prusy Wschodnie. Według zapewnień rządu na obozach młodzież będzie odbywać zajęcia według predyspozycji, będzie można uczęszczać na zajęcia naukowe, sportowe a nawet techniczne. Całą ideą Hitlerjugend jest budowanie więzi między Aryjczykami, kształcenie młodzieńców w duchu patriotyzmu oraz dbanie o sprawność fizyczną, albowiem w zdrowym ciele zdrowy duch. Kanclerz z dumą patrzy na obecny, ponad 2 milionowy stan "młodzieży Hitlera" i liczy iż kolejne inwestycje w nowoczesne placówki tylko zachęci kolejnych młodzieńców do przystąpienia do tej szlachetnej organizacji!

5mln.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 6:52 pm

Zaraz po mianowaniu na kanclerza, Adolf Hitler rozpoczął swój wielki objazd Wielkiego Kraju, zarówno do przemysłowców jak i zwykłych prostych chłopów i robotników. Wraz z otaczającym go wianuszkiem ludzi i służb słuchali skarg aryjskiego ludu pracującego..

Zaraz po tym ruszyły projekty rozwoju infrastruktury drogowej, firm motoryzacyjnych i produkcji traktorów dla mas (Volkstraktor). Volkswageny zostały przesunięte na drugi plan, jednak plan zaczęto z takim rozmachem, że i dla nich wybudowano nowe fabryki. W czasie gdy program prac publicznych przy budowie dróg ruszał, to rząd spłacił prywatne długi zadłużonych rolników.

Program pomocy rolnikom po przejęciu ich długów okazał się w miarę skuteczny, traktorów jeszcze nie ma zbyt wiele, ale odciążeni od kosztów spłaty zadłużenia rolnicy mogli doinwestować te pieniądze w swoje pole i narzędzia, a gdy traktory zjechały z linii produkcyjnych, mieli za co je kupić.

Hitlerjugend zostało jedyną państwową organizacją młodzieżową po usunięciu wszystkich innych organizacji, co źle zostało odebrane przez kościół katolicki i kilku innych instytucji, które zrzeszały młodzież. Rozwój organizacji i ich obozów wzrasta dzięki dofinansowaniu rządowego, które dzięki temu może oferować darmowe uczestnictwo w organizacji i i jej wyjazdach dla biednych aryjskich rodzin.


+5% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 7:48 pm

Pożar Reichstagu


W nocy z 27 na 28 lutego w Berlinie wydarzyła się straszna rzecz! Gmach parlamentu, Reichstag zajął się ogniem i mimo błyskawicznej akcji ze strony strażaków jak i ochotników, budynek został strawiony przez ogień i nie nadaje się do użytku. Pożar wzbudził wiele kontrowersji i cały kraj szuka winnych których już prawdopodobnie znamy. Praktycznie na miejscu ujęty został Marinus van der Lubbe który przyznał się do podpalenia gmachu parlamentu. Zeznał on iż wszedł przez okno i wpierw podłożył ogień w biurze NSDAP a następnie w sali plenarnej. Dziś, dzień po pożarze wszyscy mieszkańcy miasta schodzą się aby oglądać zniszczony Reichstag, zaś cały kraj czeka na proces sądowy Lubbego. Prezydent Reichstagu, Hermann Goering już wyznaczył nowe miejsce dla obrad którym będzie Opera Krolla. Cały kraj z zapartym tchem czeka na działanie Kanclerza w sprawie tego haniebnego czynu.

-2% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 8:53 pm

Podpisanie Reichstagsbrandverordnung

28 lutego, w południe, ponad 15 godzin po starcie pożaru kanclerz Adolf Hitler przekonał prezydenta Paula von Hindenburga do podpisania Reichstagsbrandverordnung, czyli dekretu o ochronie narodu i państwa. Zawieszone zostały podstawowe prawa obywatelskie, aczkolwiek Kanclerz zapewnił iż jest to działanie tymczasowe, mające na celu zwalczenie zagrożenia komunistycznego, uchylając tym samym pierwsze zeznania Van Der Lubbe'go który oświadczył iż pożar miał być znakiem do rozpoczęcia zbrojnego powstania komunistycznego przeciwko narodowo socjalistycznej władzy. Policja wraz z Hilfspolizei aktualnie zajmuje się tłamszeniem tej próby obalenia demokratycznie wybranej władzy. Adolf Hitler prosi naród o cierpliwość i wyrozumiałość oraz obiecuje iż w świetle obecnych wydarzeń plany walki z bezrobociem oraz poprawienia bytu każdego Niemca nie zejdą z pierwszego planu!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Wto Wrz 25, 2018 11:29 am

Na gruzach Reichstagu

Pożar Reichstagu był wstrząsający dla wielu Berlińczyków, nie dziwi więc, że po ogłoszeniu dekretu o ochronie narodu i państwa wiele osób było zatrwożonych. Zwłaszcza po masowych aresztowaniach liderów komunistów i socjalistów, w tym również liderów całkowicie legalnych partii politycznych.

Doszło do protestów organizowanych przez Socjaldemokratyczną Partię Niemiec, związanych z represjami politycznymi na jej przywódcach przy braku jakichkolwiek dowodów na to, że socjaliści w jakiś sposób mogli być powiązani z czymś tak haniebnym jak spaleniem parlamentu. Niestety szybko przestały być liczne w związku z spisywaniem uczestników takich protestów, a pozostali uczestniczy szybko zaczęli przykrywać twarz chustami.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 26, 2018 6:34 pm

Raz sierpem, raz młotem


Na ulicach zaczęło robić się niebezpiecznie. Po niepokojach związanych z prześladowaniem podejrzanych o komunistyczne agitacje i atakach na żydów zrobiło się tylko gorzej. Zaczęło się od przerwania wiecu komunistów w jednej z opustoszałych fabryk na przedmieściach tego miasta. Brunatne bojówki wpadły na teren zakładu i zaczęły brutalnie pacyfikować wszystkich zebranych tam ludzi. Komunistyczne bojówki nie zostały bierne i przeprowadził akcję odwetową.

Niedługo później rozlało się to na cały kraj, gdzie nazistowskie bojówki uderzały w miejsca zgromadzeń, bary i knajpy, które uznawane były za socjalistyczne, bądź co gorsza komunistyczne. Komunistom długo nie zajęła reorganizacja swoich bojówek, które próbują dać opór oddziałom SA,

Doszło też do katastrofy lotniczej, w której zginął cały oddział doświadczonych bojówkarzy z SA, lecący spod Berlina do Frankfurtu. Niedługo później pojawiły się oskarżenia, że to wina żydów i komunistów, którzy chcieli się zemścić na nich. Dowodzący SA Ernst Röhm ogłosił, że takie sytuacje są niedopuszczalne i nie będzie tolerował zamachów na jego ludzi.

W czasie trwania zamieszek doszło także do wielu ataków na Żydów i prowadzony przez nich biznes.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Wrz 27, 2018 6:00 pm

Kanclerz kontra komuniści

Ukochany Kanclerz wszystkich Niemców dziś wydał odezwę do narodu, mówiąc jasno iż każdy kto łamie prawo III Rzeszy poniesie konsekwencje. Policja dostała autoryzację od rządu na łapanie wszelkich wrogów systemu demokratycznego jaki panuje w III Rzeszy, w celu walki o jego zachowanie. Akcja jest wymierzona głównie w komunistów którzy szaleją po całym kraju w swoich dzikich bandyckich grupach które śmią zwać "bojówkami". Policji dopomoże Hilfspolizei, czyli jednostki ochotnicze SA mające na celu zwalczenie bandyckich zachowań grup sponsorowanych przez bolszewicką zarazę z Moskwy.Siła przez radość!

Jednak tegoż samego przemówienia Adolf Hitler ogłosił utworzenie organizacji Kraft durch Freude, czyli "Siła przez radość". Jest to państwowa organizacja zajmująca się organizowaniem imprez sportowych i turystycznych dla obywateli III Rzeszy. Według planu NSDAP, każdemu praworządnemu obywatelowi powinien przysługiwać minimum tydzień wakacji wraz z całą rodziną sponsorowany przez państwo. Taki wyjazd będzie umacniał więzy rodzinne, tak jak to powinno być w każdej aryjskiej rodzinie, ale także pozwoli na zawiązanie nowych znajomości. Rząd zobowiązał się do budowy nowych placówek na terenie całej Rzeszy, wraz z klejnotem w koronie, czyli rozciągniętym na 4,5km ośrodkiem Prora na wyspie Rugia. Żeby tego było mało, Adolf Hitler ogłosił budowę dwóch jachtów dla klasy robotniczej dzięki którym obywatele Niemiec będą mogli podróżować po morzu śródziemnym i zawitać do portów naszych włoskich przyjaciół! Kończącym aktem reformy "Siła przez radość" jest stałe podniesienie wydatków socjalnych o 10%, tym samym czyniąc III Rzeszą państwem z największymi wydatkami socjalnymi na Ziemi, pokazując jak dobrym człowiekiem jest nasz Fuhrer!


Zwiększenie podatków

Niestety wraz z rosnącymi wydatkami III Rzeszy rząd przegłosował zwiększenie podatków o 5%. Pieniądze te mają iść na pokrycie kosztów rosnących z każdym rokiem wydatków socjalnych, liczne roboty publiczne oraz rozwój nauki.


Volksempfänger


Kanclerz w porozumieniu z Josephem Goebbelsem zaakceptował projekt Volksempfänger, czyli taniego radia na które będzie mogła pozwolić sobie każda rodzina. Radio będzie współfinansowane ze środków państwa, aby każda Niemiecka rodzina mogła usiąść wieczorem w swoim gronie, włączyć radio i razem posłuchać co się dzieje zarówno w kraju jak i na świecie.


20 mln na "Siła przez radość"
10 mln na Volksempfänger
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Wrz 28, 2018 8:18 pm

Po tym gdy do starć z komunistami dołączyła policja, te szybko się skończyły, a ci komuniści, którzy dalej stawiali opór w zorganizowanych grupkach zostali szybko wyłapani i aresztowani. Jednostki ochotnicze SA dorwały kolejnych znanych komunistów, ukrywających się przed policją, nie szczędząc przy tym nawet księży, jeżeli zdarzyło się przyłapać komunistę w kościele. Podobnie było w żydowskich dzielnicach, w których ukryli się żydowscy komuniści.

Prace nad obozami wypoczynkowymi organizacji Kraft durch Freude powoli posuwają się naprzód, mimo wielu rąk do pracy brakuje funduszy, aby realizować wszystkie prace nad miejscami wypoczynku, których rozplanowano wiele na terenie samej III Rzeszy, nie mówiąc już o organizacji wyjazdów do państw stowarzyszonych takich jak Włochy. Radości byłoby wiele gdyby nie ...
Wieść o zwiększeniu podatków przez rząd, która rozeszła się po wszystkich landach błyskawicznie. Dla wielu rodzin nagłe podniesienie płaconych podatków o tak wielką sumę załamało delikatny budżet rodzinny, zwłaszcza jeżeli pracował tylko mężczyzna.  Wiele osób na dorobku nagle straciło znaczącą część pensji, a zakładów planowanych zysków co zastopowało inwestycje i wzrost zatrudnienia.

Dobrym elementem polityki rządu było podniesienie wydatków socjalnych, ale w tej sytuacji wyszło to na ratowanie sytuacji, ponieważ zwiększyła się ilość wniosków o przyznanie rządowych dodatków socjalnych, które wręczano im razem z tanim radiem z programu Volksempfänger, które były dodawane, aby pokazać obywatelom, że rząd się jednak stara. Mimo to pojawiają się głosy, zwłaszcza wśród robotników, że Hitler dogadał się z przemysłowcami i robotnicy będą harować na ich bogactwo, a lud nawet nie może zamanifestować swojego niezadowolenia, ze względu na Reichstagsbrandverordnung. W kilku zakładach traktorów ogłoszono strajk, w których po za wcześniejszymi hasłami mówi się, że rolnikom to rząd dał, zwolnił ich z długów, a o nich to po wygranych wyborach to zapomniał.

Niepokoje dosięgły także oddziałów SA, którzy szeregi jakby nie było po za byłymi żołnierzami to zasilają także i robotnicy.


+ 3 % poparcia
- 8 % poparcia
- wymagane dofinansowanie programu Volksempfänger
~ rozwój organizacji Kraft durch Freude wymaga czasu i dodatkowych funduszy

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Wrz 28, 2018 11:55 pm

Budowa krążowników Graf Spee i Admiral Scheer

W związku z rosnącym zagrożeniem ze strony ZSRR które rozbudowuje swoją flotę, kanclerz Adolf Hitler wydał rozkaz budowy dwóch nowych ciężkich krążowników, Graf Spee i Admiral Scheer które wzmocnią naszą flotę. Wszystko dzieje się zgodnie z traktatem wersalskim, który swoją drogą nasz ukochany kanclerz renegocjuje, w celu zwiększenia limitu marynarzy. Jego dyplomatyczny blitzkrieg nie zatrzymuje się od blisko roku i możliwe że dzięki jego staraniom już niebawem stoczniowcy otrzymają nowe zamówienia, najprawdopodobniej na niszczyciele!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Wto Paź 02, 2018 11:49 am

Marynarze III Rzeszy z dumą patrzą na siostrzane okręty, które budują stocznie w stocznia Reichsmarinewerft w Wilhelmshaven. Admiralicja także nie ukrywa zadowolenia z tego, że rząd po zobaczeniu możliwości Deutschlandu postawił na kolejne okręty tej klasy. Podwyższenie limitu marynarzy, które jest już praktycznie faktem powoduje, że chętnych do służenia na tych okrętach jest wielu, ale zapewne też zaszczyt będzie dotyczył marynarzy z przestarzałych już dziś pancerników.

+ 2% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Wto Paź 02, 2018 11:26 pm

Hitler plan 1933Po ostatniej krytyce rządu, ukochany kanclerz stanął na wysokości zadania i podpisał dekret przez Goebbelsa nazwany "Hitler Planem 1933", czyli dekret o przeznaczeniu chorych ilości pieniędzy na przemysł lekki w celu podołaniu w produkcji nowych produktów dla rasy panów. Według Hitler Planu 1933, w przeciągu najbliższych lat każdy Niemiec powinien mieć dostęp do taniego auta, mieć radio w domu i lodówkę. Podczas gdy oddany przyjaciel Adolfa Hitlera, Ferdinand Porsche zajmuje się ostatnimi szlifami projektu Volkswagena Garbusa który powoli wchodzi w etap produkcji, inni baroni przemysłowi dostali zadanie stworzenia Volkskühlschrank, czyli taniej w produkcji lodówki, wzorowanej na standardach amerykańskich. Każdy dom powinien posiadać lodówkę w celu zwiększenia standardów życia, aby upokorzyć nędzny zachód, gdzie królom daje się takie prezenty jak np kufer wypełniany łajnem. Do tego kontynuowana jest produkcja i szlify nad Volksempfänger, czyli radiem dla ludu, aby każda rodzina mogła co wieczór zbierać się w salonie i słuchać przemówienia Fuhrera.

W celu dalszego zwalczania bezrobocia i w odpowiedzi na krytykę za podniesienie podatków, nasz wielki wódz, Adolf Hitler przeznaczył 100mln na budowę nowych fabryk, stąd jak można wydedukować, potrzebna będzie masa rąk do pracy. Każdy bezrobotny może już dziś zapisać się do planu robót publicznych i pomóc w budowie monumentalnych kompleksów przemysłowych! Dziś to ci dzielni robotnicy będą układać cegły, zaś za rok to z fabryk zbudowanych ich wysiłkiem wyjadą wszelkie urządzenia domowe które przysługują każdemu Aryjczykowi! Niech żyje nasz wspaniały kanclerz Adolf Hitler!


//100mln i całe dostępne PP na produkcję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Paź 03, 2018 10:55 pm

Adolf nie żartował gdy powiedział, że Volkswagen Garbus będzie autem dla ludu. Dla całej rzeszy ludu. Obiecał, że lud dostanie tanie auta, autostrady i ośrodki wypoczynkowe i zdaje się, że wypełni swoje zobowiązania.

Zmniejszono produkcję traktorów, aby nadążać za normami produkcyjnymi, aby z fabryk wychodziło jak najwięcej nowych samochodów. Nowo budowane fabryki jeszcze przed ich powstaniem posiadał już ściśle zdefiniowany produkt oraz normę do wytworzenia. Lodówki, radia, samochody, trochę zasłonięte tymi traktory. Robotnicy pracują przy budowie kolejnych i kolejnych fabryk, aby wypełnić plan roczny. Gdzieś tam w tle pojawia się wizja, że będą mogli za teraz zarobione pieniądze kupić te wszystkie dobra, które opuszczą te fabryki, ale wciąż wszyscy dobrze pamiętają o podwyższonych podatkach.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Paź 10, 2018 5:12 pm

Wielkie sukcesy kanclerza, Traktat Wersalski zmieniony!


W dniu dzisiejszym Adolf Hitler wygłosił przemówienie do narodu

Adolf Hitler napisał:
Bracia i siostry, Aryjskie dzieci Niemieckiej ziemi, dziś dzięki staraniom naszych heroicznych dyplomatów żydowski ład narzucony na naród Niemiecki został OBALONY! Żaden Niemiec NIE BĘDZIE już pracował na państwa zachodu, ani jedna moneta z naszego skarbca nie zostanie przekazana zachodowi w celu zapłaty za zniszczenia I wojny światowej, od dziś wszystkie pieniądze będą tylko i wyłącznie inwestowane w dobrobyt naszego, przewyższającego wszystkie inne, narodu! Opozycja zarzuca mi że nie dbam o dobro robotników, lecz o kieszeń industrialnych baronów. Miesięcznie w Rzeszy powstaje tyle fabryk co w USA, Francji i Wielkiej Brytanii razem wziętych! Każda fabryka jest dziełem aryjskich rąk które budują TYSIĄCLETNIĄ Rzeszę a rząd już zaakceptował zwiększenie funduszy na rozwój przemysłu o kolejne 50%, inwestując w tym roku około 150mln marek w nowe fabryki! Za jedno pokolenie nie poznacie WIELKIEJ RZESZY NIEMIECKIEJ, wasze dzieci będą uczyć się o bezrobociu z książek historii, bo będzie to pojęciem abstrakcyjnym!

W związku z renegocjacjami traktatu Wersalskiego, przestarzały pancernik Schleswig-Holstein zostaje zezłomowany, jednak materiały z niego zostaną użyte w budowie nowego pancernika najnowszej generacji o tej samej nazwie! Dodatkowo w skład nowej grupy Kriegsmarine której Schleswig-Holstein będzie przewodził, wejdą dwa niszczyciele które już za pół roku wyjdą ze stoczni! Jest to odpowiedź na agresywne manewry brytyjsko-skandynawskie które zrujnowały stosunki dyplomatyczne. Jak widać III Rzesza pomimo swojej pokojowej polityki jest celem żydowskich dominiów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Paź 12, 2018 5:42 pm

Naród Niemiecki świętuje ostateczne zniesienie reparacji wojennych za Wielką Wojnę i za tym idzie rewizję traktatu wersalskiego. Wielu uważa że przyjdą nowe, lepsza czasy dla Niemców i uścisk fiskalny państwa odejdzie w niebyt.

Zwolennicy marynarki cieszą się z powstawania nowej organizacji floty zwanej Kriegsmarine, która pojawi się obok Reichsmarine. Trwają spekulacje o tym jak będzie wyglądać ta pierwsza flota, która z nazwy wygląda na bardziej bojowy człon floty III Rzeszy.


+ 3% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Paź 18, 2018 3:16 pm

Teoria Perfekcyjnej Administracji Maxa Webera z Elementami Narodowego Socjalizmu

Kanclerz Adolf Hitler został poproszony już przez przedstawicieli paru państw o pomoc w reformach administracyjnych. Jest to oznaka prawie perfekcyjnej administracji III Rzeszy. Jednak kluczowe dla Fuhrera okazało się słowo "prawie". Po naradach z kluczowymi uczonymi naszego wielkiego narodu uznał iż trzeba wprowadzić ostateczne poprawki. Obecny model oparty na tradycjach pruskich jak i cesarskich sprawdza się wyśmienicie i to na nim swoją teorię bazował Max Weber. Teoria ta bardzo przypadła do gustu ukochanemu wodzowi który nakazał jej modyfikację i implementację w państwie.
Teoria Perfekcyjnej Administracji Maxa Webera z Elementami Narodowego Socjalizmu, bo tak nazwana została nowa teoria którą wprowadzać w życie będzie obecny rząd zakłada takie rzeczy jak:

-Specjalizację ról, głęboko zakorzenione w narodzie Niemieckim tradycję iż zawód ojca jest przejmowany przez syna co pozwala na specjalizację rodzin zwłaszcza jeśli chodzi o administrację. Dzięki temu przyszli pracownicy nie tylko będą zdobywać wiedzę teoretyczną w szkołach, ale także od swych rodziców i dziadków. Dzięki specjalizacji ich ciężko zdobyta wiedza może posłużyć cywilom jak i państwu, zwiększając efektywność pracy.

-Celem jest praca dla ludu. Oznacza to iż priorytetem we wszelkich urzędach będzie usprawnienie pracy, obywatele III Rzeszy nie będą musieli stać w kolejkach po parę godzin, a urzędnicy mają być ich pomocną dłonią a nie zimnymi częściami w machinie biurokracji. Urzędy pracujące sprawnie w ramach idei narodowego socjalizmu będą dostawać benefity (o tym później).

-Wszelkie awanse jak i sama rekrutacja ma się opierać na walorach merytorycznych, wykluczającym tym samym faworyzowanie znajomych czy członków rodziny. Kary za faworyzowanie mają być srogie.

-W związku z powyższym punktem, jasne mają stać się kryteria awansów, transferów do innych wydziałów, uzyskiwania urlopu, podwyżki i tym podobnych spraw. Każdy pracownik dzięki temu poprzez swoje jasno widoczne starania oraz ponadprzeciętne efekty i efektywność może liczyć na awans, napędzając dzięki temu wyścig w mechanizmie biurokracji, doprowadzając do zwiększenia efektywności całej machiny.

-Ujednolicone traktowanie obydwu płci w strukturze administracji. Kobiety powinny móc tak samo skutecznie awansować w hierarchii biurokratycznej jak mężczyźni, otrzymywać te same płace i benefity. Pozwoli to kobietom na znalezienie nowych źródeł zarobku w niesłusznie zdominowanym przez mężczyzn zawodzie. Dzięki temu ambitne kobiety zastąpią słabe ogniwa męskie w strukturze biurokracji, zostawiając w niej samych ambitnych i chętnych do pracy ludzi, zwiększając efektywność. Osoby które nie wykazywały odpowiedniej efektywności dzięki temu będą musiały znaleźć inną pracę co w III Rzeszy nie jest trudne, dzięki czemu gospodarka III Rzeszy zaliczy wzrost poprzez skok efektywności administracji.

-Dzięki jasnej hierarchii każdy powinien znać swoje odpowiedzialności, dzięki czemu przełożony wie czego ma oczekiwać od swoich podwładnych, co ułatwia mu egzekwowanie tego. Zaś podwładni wiedzą co mają wykonywać aby przełożony był zadowolony a machina biurokracji działała sprawnie.

-W urzędach ma panować dyscyplina a efektywność pracy ma być kontrolowana. Jednak sam program ma miano "Dyscypliny i kontroli z ludzką twarzą", co oznacza iż te dwie kluczowe funkcje, tzn trzymania dyscypliny i kontrolowania efektywności, pełnić będą dwie niezależne od siebie instytucje. W lokalnym urzędzie za to będzie odpowiadać dyrektor w którego interesie jest dbanie o to. Jednak jego również trzeba kontrolować, czym będzie się zajmować Niemiecki Urząd Kontroli Administracyjnej, który z kolei będzie porównywał efektywności urzędów i innych instytucji w każdym rejonie Niemiec, dokładając wszelkich starań aby zwiększyć efektywność mniej wydajnych instytucji. Jednak przed ukaraniem kogokolwiek, zbadane mają zostać przyczyny nieefektywności, wnioski mają zostać zaprezentowane wszystkim pracownikom, zaś konsekwencje zostaną wyciągnięte po okresie próbnym który zostanie dany urzędowi w celu naprawy jego błędów. Dzięki temu zachowa to ludzką twarz trzymając jednocześnie efektywność spójnej maszyny działającej bez zarzutu.

-Benefity za efektywność. Najbardziej efektywne jednostki w każdym rejonie będą mogły liczyć na wszelkiego rodzaju benefity. Pieniężne czy też nie. Najbardziej efektywni pracownicy będą kolejno od najlepszego wybierać po kolei przydzielone benefity dla swojego urzędu. Ma być to motywacja do ciężkiej pracy, dzięki której polepszą byt rodziny i zapewnią jej lepszą przyszłość. Kluczowymi nagrodami będą pieniądze, dodatkowy urlop sponsorowany przez państwo, miejsce dla dziecka na dowolnej uczelni w kraju na wydziale administracji i zarządzania, przedmioty w stylu radia a czasem nawet auta. Jak skomentował to Fuhrer "Urzędy mają być efektywne, ale w 100% ludzkie", co było jasnym sygnałem do stworzenia systemu nagród dla najefektywniejszych Aryjczyków.

-Efektywność. Jak się mierzy efektywność skoro już tak dużo o niej się mówi? Porównywane będą wyniki tych samych stanowisk na obszarze całych Niemiec z uwzględnieniem ilości pracy, przez co urzędnik odpowiadający za małe miasteczko nie będzie uznawany za nieefektywnego dlatego że nie ma tyle pracy co urzędnik w Berlinie. Natomiast dokładający wszelkich starań urzędnik z Berlina będzie mógł liczyć na odpowiednią nagrodę za jego ciężką pracę w stolicy, w porównaniu do mniej efektywnych kolegów.


Reichstag uchwalił już podniesienie wydatków administracyjnych o 10% w celu wdrożenia zmian, jak i 5% w wydatkach socjalnych w celu zapewniania benefitów i motywacji. Niemcy po raz kolejny pokazują światu swoją wyższość nad innymi narodami, tworząc najbardziej efektywną administrację świata!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Paź 20, 2018 5:23 pm

Reforma administracji zawsze jest poważną sprawą, zwłaszcza w wypadku państwa, które zajmuje tak znaczy obszar oraz liczną populację. Zapowiadana reforma okazała się wielką reformą stylu pracy administracji począwszy od samego etosu pracy urzędnika, poprzez ocenę jego efektywności przez zmyślnie skonstruowany system aż po zmiany w pracy i odpowiedzialności wyższych urzędników i jeszcze wyższych od nich dyrektorów.

Efekty:
~ zmiany wymagają czasu

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2319
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Paź 21, 2018 10:33 pm

W III Rzeszy pogłębiają się kryzys związany ze strajkami robotniczymi. Mimo szumnych zapowiedzi o ośrodkach wypoczynkowych Kraft durch Freude to prace nad nimi idą powoli, a rząd nie przeznaczył dodatkowych funduszy na ich rozbudowę, więc organizacja rozwija się powoli. Za to strajki robotnicze wręcz odwrotnie, są zawiedzeni postawą rządu, który przychylał się już do wielu grup społecznych, ale nie do robotników, którzy ciężko harują nie mają z tego żadnych benefitów. Często wspomina się także gwałtowne podniesienie podatków.

Na czele robotników w ostatnich tygodniach stanął Gregor Strasser, który zyskuje posłuch wśród nich.


- 2% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 583
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Lis 07, 2018 12:31 am

Odpowiedź Adolfa Hitlera na żądania Narodu Niemieckiego

Ukochany Kanclerz w płomiennej przemowie odpowiedział na żądania Niemców, głównie dotyczące rozbudowy obiecanych ośrodków. W związku z tym, program dostanie ogromny zastrzyk gotówki w postaci 40mln na budowę miejsc w całym kraju. Dodatkowo przestarzały pancernik z czasów I wojny światowej zostanie "pocięty na żyletki", a z materiałów z niego pozyskanych rząd III Rzeszy chce wybudować statek wycieczkowy który będzie kursował po portach państw nam sprzymierzonych.

40mln i pocięcie na żyletki starego pancernika 0 generacji Razz

Dodatkowo Adolf Hitler zapowiedział dalszą, gruntowną rozbudowę gospodarki kraju. Nie mam wątpienia że podwojenie dochodu państwa w przeciągu ostatnich 24 miesięcy to objaw geniuszu ekonomicznego obecnego rządu, lecz Adolf Hitler zapowiedział iż w przeciągu kolejnych 24 miesięcy III Rzesza przejdzie największą w historii rozbudowę gospodarczą i dochodem będzie gnieść nędzne imperialistyczne kraje zachodu.

W związku z tym przedsięwzięciem rząd pragnie stworzyć wiele nowych kompleksów przemysłowych, a konkretnie skupić się na przemyśle ciężkim który jest strasznie zaniedbany a zapewnia ogromną ilość miejsc pracy, co pomoże w walce z bezrobociem.

Na rozbudowę przemysłu ciężkiego przeznacza się 45mln i 15PP.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ModLiczba postów : 39
Join date : 07/11/2018

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Lis 08, 2018 10:56 am

Spóźniona reakcja rządu Rzeszy nie przyniosła oczekiwanych skutków i choć zapowiedzi znaczących inwestycji w organizację Kraft durch Freude. Wycieczki do Włoch nowo budowanym wycieczkowcem na razie stoją jednak pod znakiem zapytania ze względu na udział Włoch w wojnie domowej w Hiszpanii, gdzie ostrzeliwane są nawet statki neutralnych stron. Mimo to rozbudowa kompleksu jak i mniejszych ośrodków trwa.

Zapowiedzi dalszej rozbudowy gospodarki tylko wzmocniła retorykę Gregora Strassera, który twierdzi, że rząd tylko udaje, że reprezentuje interesy robotników, a tak naprawdę wykorzystuje ich bardziej niż zachodni kapitaliści.

W czasie gdy zwolennicy Strassera protestują to w tle tego trwa budowa kolejnych zakładów przemysłowych, finansowanych przez rząd dla współpracującego z nimi niemieckiego kapitału.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Państwa :: III Rzesza-
Skocz do: