Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
TrollLiczba postów : 461
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia   Czw Wrz 13, 2018 12:25 am

...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 461
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Wrz 22, 2018 4:40 pm

Hitler Tour 1933

W związku z krytyczną sytuacją w państwie kanclerz Adolf Hitler udał się w podróż po kraju. Jego pierwszym przystankiem był hotel Excelsior w którym odbyły się rozmowy z kluczowymi postaciami wielu branż, lecz głównie finansowej i industrialnej. Nie wiele wiadomo o intensywnych rozmowach które miały tam miejsce, aczkolwiek wiadomo że będą one miały przełożenie na politykę prywatyzacji w państwie.
Drugi przystanek był w drodze pociągiem do Monachium, gdzie zatrzymano się na jednej z wsi położonej przy torach kolejowych. Tam Adolf Hitler odwiedził strudzonych życiem mieszkańców których poprzednie rządy zostawiły bez pomocy. Po kolei prowadził rozmowy z mieszkańcami, wysłuchując tego co ich zdaniem należy zmienić i zrobić, a następnie oddał płomienną przemowę, obiecując współpracę rządu z industrialnymi kolosami w celu stworzenia tanich maszyn rolniczych na które każdy rolnik dostanie dofinansowania. Po odebraniu bukietu kwiatów od pięknych Niemek wsiadł z powrotem w pociąg, ruszając w kierunku Monachium.
Tam po wyjściu, prosto z pociągu ukochany kanclerz wszystkich Niemców udał się do dzielnicy biedoty. Tam mógł dostrzec ludzi gotowych do pracy, a co ważniejsze z zapałem do pracy, lecz bez możliwości znalezienia pracy. Kanclerz bardzo przejął się tym faktem i wyraził wielkie ubolewanie, ale też wyrazy szacunku dla Aryjczyków którzy muszą zdzierżyć taką sytuację. Obiecał on natychmiast po powrocie do Berlina podpisanie dyrektywy nakazującej rozbudowę sieci autostrad w kraju w ramach robót społecznych zmniejszających bezrobocie. Hitler Tour 1933 zakończył się płomienną przemową w mieście który darzy tak ogromnym szacunkiem.


Wielka reforma prywatyzacyjna cz.1

Kanclerz Adolf Hitler widząc co się dzieje w kraju udał się na narady z niemieckimi rekinami biznesu. Wniosek był jeden, w myśl darwinizmu społecznego postanowiono o prywatyzacji większości państwowych firm, dzięki czemu cały przemysł trafi w ręce najwybitniejszych Aryjskich mózgów biznesu. Brak efektywności firm państwowych pokazał iż na każdym możliwym kroku należy się ich pozbywać, dlatego w rękach państwa zostaną tylko naprawdę kluczowe branże jak energetyka czy część linii kolejowych. Dodatkowo małe firmy uzyskają dofinansowania w celu rozwinięcia swojej działalności i walki z bezrobociem.

Prace publiczne cz.1

Adolf Hitler jako fan motoryzacji jest zdecydowanie zawiedziony stanem autostrad Rzeszy. W związku z tym podpisał dekret nakazujący rozbudowanie sieci po całym kraju. Jak to podsumował "Każdy Niemiec powinien mieć prawo jeździć ile tylko chce po autobahnie i robić to biezpiecznie". W przeciągu pierwszego roku ma powstać 1000 km autostrady, za dwa lata mają to już być ponad dwa tysiące, a za trzy lata autostrady w Rzeszy mają liczyć ponad 3000 kilometrów! Całe prace nad przedsięwzięciem będą w ramach robót publicznych w celu zwalczenia bezrobocia. Każdy chcący może liczyć na minimum trzy letnią pracę dzięki której wyżywi swoją rodzinę i będzie mógł z nadzieją patrzeć w przyszłość!


Współpraca industrialna cz.1

W ramach rozmów w hotelu Excelsior w Berlinie, Kanclerz doszedł do wniosku iż należy pogłębić współpracę rządu z największymi baronami przemysłowymi. Po rozmowie Ferdinandem Porsche, Adolf Hitler zlecił mu stworzenia dwóch tanich maszyn - Pierwszą ma być tani rodzinny samochód w celu odciążenia coraz bardziej zatłoczonych kolei. Drugą z kolei ma być w miarę tani traktor który szybko wejdzie na linie produkcyjne w ramach dofinansowania rządowego w odpowiedzi na kryzys rolny. Poza sprawami rodzimymi Adolf Hitler zachęcił elitę Niemiec do przygotowania się na wejście na zagraniczne rynki, w związku z czym już szykowane są dofinansowania.

Reforma rolna cz.1

W celu walki z nieefektywnym rolnictwem trzeba podjąć stanowcze kroki. Jednym z nich ma być przejęcie długów rolników przez państwo. Drugim będą dofinansowania w celu dostarczenia bodźca produkcji rolnej, zaś trzecim jest powstający projekt taniego traktora, na który będzie mógł sobie pozwolić każdy Aryjczyk który związał swe życie ze wsią. Ogłoszono również plan inwestycji strategicznych, mianowicie każdy rolnik wyrabiający ponad przeciętne ilości produktów będzie mógł liczyć na dodatkowe fundusze już od przyszłego półrocza. Rząd chce przez to "wyłowić" najlepszych rolników którzy będą mogli za pieniądze rządu kupić najlepszej klasy sprzęt jak i zwiększyć swoje pola.


Razem: 100mln
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
TrollLiczba postów : 461
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Wrz 23, 2018 11:25 pm

Hitlerjugend przyszłością Rzeszy!

Dziś Reichstag uchwalił ustawę dot. organizacji młodzieżowej Hitlerjugend oficjalnie przekształcając ją w jedyną państwową organizację młodzieżową. W przeciągu najbliższych lat rząd planuje aby była to największa organizacja młodzieżowa na świecie i już obiecuje wielomilionowe inwestycje. W całym kraju mają powstać Hitlerjugendlager, czyli obozy Hitlerjugend, od Monachium aż po Morze Północne, Bałtyk i Prusy Wschodnie. Według zapewnień rządu na obozach młodzież będzie odbywać zajęcia według predyspozycji, będzie można uczęszczać na zajęcia naukowe, sportowe a nawet techniczne. Całą ideą Hitlerjugend jest budowanie więzi między Aryjczykami, kształcenie młodzieńców w duchu patriotyzmu oraz dbanie o sprawność fizyczną, albowiem w zdrowym ciele zdrowy duch. Kanclerz z dumą patrzy na obecny, ponad 2 milionowy stan "młodzieży Hitlera" i liczy iż kolejne inwestycje w nowoczesne placówki tylko zachęci kolejnych młodzieńców do przystąpienia do tej szlachetnej organizacji!

5mln.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 1842
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 6:52 pm

Zaraz po mianowaniu na kanclerza, Adolf Hitler rozpoczął swój wielki objazd Wielkiego Kraju, zarówno do przemysłowców jak i zwykłych prostych chłopów i robotników. Wraz z otaczającym go wianuszkiem ludzi i służb słuchali skarg aryjskiego ludu pracującego..

Zaraz po tym ruszyły projekty rozwoju infrastruktury drogowej, firm motoryzacyjnych i produkcji traktorów dla mas (Volkstraktor). Volkswageny zostały przesunięte na drugi plan, jednak plan zaczęto z takim rozmachem, że i dla nich wybudowano nowe fabryki. W czasie gdy program prac publicznych przy budowie dróg ruszał, to rząd spłacił prywatne długi zadłużonych rolników.

Program pomocy rolnikom po przejęciu ich długów okazał się w miarę skuteczny, traktorów jeszcze nie ma zbyt wiele, ale odciążeni od kosztów spłaty zadłużenia rolnicy mogli doinwestować te pieniądze w swoje pole i narzędzia, a gdy traktory zjechały z linii produkcyjnych, mieli za co je kupić.

Hitlerjugend zostało jedyną państwową organizacją młodzieżową po usunięciu wszystkich innych organizacji, co źle zostało odebrane przez kościół katolicki i kilku innych instytucji, które zrzeszały młodzież. Rozwój organizacji i ich obozów wzrasta dzięki dofinansowaniu rządowego, które dzięki temu może oferować darmowe uczestnictwo w organizacji i i jej wyjazdach dla biednych aryjskich rodzin.


+5% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 1842
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 7:48 pm

Pożar Reichstagu


W nocy z 27 na 28 lutego w Berlinie wydarzyła się straszna rzecz! Gmach parlamentu, Reichstag zajął się ogniem i mimo błyskawicznej akcji ze strony strażaków jak i ochotników, budynek został strawiony przez ogień i nie nadaje się do użytku. Pożar wzbudził wiele kontrowersji i cały kraj szuka winnych których już prawdopodobnie znamy. Praktycznie na miejscu ujęty został Marinus van der Lubbe który przyznał się do podpalenia gmachu parlamentu. Zeznał on iż wszedł przez okno i wpierw podłożył ogień w biurze NSDAP a następnie w sali plenarnej. Dziś, dzień po pożarze wszyscy mieszkańcy miasta schodzą się aby oglądać zniszczony Reichstag, zaś cały kraj czeka na proces sądowy Lubbego. Prezydent Reichstagu, Hermann Goering już wyznaczył nowe miejsce dla obrad którym będzie Opera Krolla. Cały kraj z zapartym tchem czeka na działanie Kanclerza w sprawie tego haniebnego czynu.

-2% poparcia

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
TrollLiczba postów : 461
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pon Wrz 24, 2018 8:53 pm

Podpisanie Reichstagsbrandverordnung

28 lutego, w południe, ponad 15 godzin po starcie pożaru kanclerz Adolf Hitler przekonał prezydenta Paula von Hindenburga do podpisania Reichstagsbrandverordnung, czyli dekretu o ochronie narodu i państwa. Zawieszone zostały podstawowe prawa obywatelskie, aczkolwiek Kanclerz zapewnił iż jest to działanie tymczasowe, mające na celu zwalczenie zagrożenia komunistycznego, uchylając tym samym pierwsze zeznania Van Der Lubbe'go który oświadczył iż pożar miał być znakiem do rozpoczęcia zbrojnego powstania komunistycznego przeciwko narodowo socjalistycznej władzy. Policja wraz z Hilfspolizei aktualnie zajmuje się tłamszeniem tej próby obalenia demokratycznie wybranej władzy. Adolf Hitler prosi naród o cierpliwość i wyrozumiałość oraz obiecuje iż w świetle obecnych wydarzeń plany walki z bezrobociem oraz poprawienia bytu każdego Niemca nie zejdą z pierwszego planu!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 1842
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Yesterday at 11:29 am

Na gruzach Reichstagu

Pożar Reichstagu był wstrząsający dla wielu Berlińczyków, nie dziwi więc, że po ogłoszeniu dekretu o ochronie narodu i państwa wiele osób było zatrwożonych. Zwłaszcza po masowych aresztowaniach liderów komunistów i socjalistów, w tym również liderów całkowicie legalnych partii politycznych.

Doszło do protestów organizowanych przez Socjaldemokratyczną Partię Niemiec, związanych z represjami politycznymi na jej przywódcach przy braku jakichkolwiek dowodów na to, że socjaliści w jakiś sposób mogli być powiązani z czymś tak haniebnym jak spaleniem parlamentu. Niestety szybko przestały być liczne w związku z spisywaniem uczestników takich protestów, a pozostali uczestniczy szybko zaczęli przykrywać twarz chustami.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ostatnie wydarzenia fabularne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Państwa :: III Rzesza-
Skocz do: