Empire at War PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 PBF pbf'ami

Go down 
+5
Warka
taraben
Troll
Sadzio
el roberto
9 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePią Paź 31, 2014 10:49 pm

W związku z stanem upadłości tejże edycji, proponuje zrealizować jedną z trzech możliwości:
1) - Ogłaszamy iż wszystko poszło się ebać - i np robimy 2 tygodnie zbierania nowych/starych znajomych i reaktywujemy edycję, przy tej samej mechanice, i tym samym starcie co ta.
2) - w związku z przesytem wojny nowoczesnej tworzymy (skład wybrany przez kolektyw) PBF strategicznego czasów dajmy na to 15-16 wiek, skupiający się dodatkowo na aspekcie linii cesarstwo-papiestwo, rozbudowanej mechaniki rodów wewnętrznych - oraz co ważne - zarówno liniowością - jak i nieliniowością fabuły. I mean - główne czynniki historyczne (ekspancja turecka, wojny religijne, itd) pozostają niezmienione - ale o stopniu ich wpływu na fabułę ogólną decyduje admin, oraz na tzw potencjały - głównie kwestie dążeń dynastii do utworzenia potężnych państw DYNASTYCZNYCH. Zwracało by się tu uwagę najpierw na kwestie wewnętrzne (które urosły by do naprawdę dużej skali) - potem na relacje i politykę światową (przeprowadzaną TYLKO poprzez działania fabularne, oraz mające ograniczenia jakie wówczas występowały) a dopiero potem na kwestie zagraniczne.
3) - Tworzymy coś całkowicie nowego, nieskażonego zmęczeniem materiału.
Ktoś coś?
Powrót do góry Go down
el roberto

el roberto


Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeNie Lis 02, 2014 10:28 am

a będziesz adminem?
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePon Lis 03, 2014 9:09 am

soooooo nope
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePon Lis 03, 2014 10:05 am

Inaczej. PBF'a w realiach XV - XVI wiek mogę postarać się poprowadzić, ale tylko jeżeli ktoś zgodzi się pomóc. Pomysł na fabułę mam, ale mało czasu na pisanie mechanik.


edit:
Pomysł na XVI wieczną europę mam, potrzebuje murzyna do pomocy. Jak się znajdzie to w przeciągu 5-7 dni powinienem postawić pbf.
Ktoś byłby chętny?
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePon Lis 03, 2014 12:50 pm

Ogólny pomysł ma kilka aspektów:
Redukcja znaczenia surowców do warunków bonusu - bonusy przynoszą jedynie największe ośrodki wykorzystujące dany materiał w danym kraju - np Polska wykorzystuje głównie drzewa i zboża, zaś taki np śląsk -węgiel i żelazo. Od każdego surowca umiejscowionego przez admina w państwie - przydzielane będą stałe "efemeryczne"bonusy które wpływać będą na koszty wszystkiego innego (mając kraj zasobny w żelazo i węgiel - ognista piechota jest np tańsza itd)
Koniec z generacjami wojsk. Operujemy w skali czasowej, w której zmiany zachodziły o wiele wolniej, tak więc każde państwo posiadać będzie swój rodzaj wojsk z właściwymi mu zaletami i wadami - będzie można modernizować armię za pomocą reform - pełniących tutaj funkcję technologii.
Gospodarka ogranicza się do tabeli przychodów oraz rozchodów. Przychody dzielą się na takie aspekty jak między innymi - podatki, cła, kontrybucje czy handel, zaś rozchody pochłaniać będą głównie inwestycje, armia oraz reformy,.
Reformy - zbiór kilkunastu zmian w sposobie zarządzania dostępnych z góry, oraz nieograniczone pole do wymyślania własnych. Wprowadzenie każdej reformy będzie kosztować, bądź przynosić złoto, kosztować bądź przysparzać autorytetu czy poparcia danej warstwy społecznej. Np wprowadzenie praw mieszczańskich będzie kosztować pewną sumę ze skarbca, zaufanie klasy wysokiej oraz niskiej, jednak prowadzić będzie do zwiększenia dochodów z handlu, podatków - oraz zwiększenia poparcia w klasie średniej(drobna i średnia szlachta, mieszczaństwo itd).
Będzie kilka czynników politycznych:
Poparcie klasy wysokiej(arystokracja, magnateria, najbogatsi kupcy)
Poparcie klasy średniej
Poparcie czerni i chłopstwa (najniższa klasa społeczna).
W założeniu nie będzie możliwości dogodzenia i zmiany prowadzące do wzrostu popularności u np klasy wysokiej skutkować będą pogorszeniem się stosunków z klasą średnią i chłopstwem.
Ponadto:
Autorytet cesarski - nasze stosunki z cesarzem niemieckim
Autorytet papieski - nasze stosunki z papiestwem
Niezadowolenie wojenne - czyli stosunek społeczeństwa do wojen
Niezadowolenie religijne - czyli stosunek społeczeństwa do innych wiar, herezji itd..
Ciąg dalszy jak znajdę wolną chwilę
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 96
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePon Lis 03, 2014 2:37 pm

Niech ktoś zrobi porządny fantasy PBF...
Powrót do góry Go down
Troll




Liczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePon Lis 03, 2014 2:45 pm

Zawołać TGO?
Powrót do góry Go down
Warka




Liczba postów : 124
Join date : 11/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePon Lis 03, 2014 4:51 pm

ja Ci moge pomudz taraben wyjebali mnie ze studiów więc mam dużo wolnego czasu


BTW. Sadzio kara znów dziala ! Nie mogłem Ci odpisać bo peroox mnie zbanował za to że el roberto wyzywał ałriego.
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePon Lis 03, 2014 9:35 pm

więc zrób mapkę europy w 1500 roku. D:
Powrót do góry Go down
Warka




Liczba postów : 124
Join date : 11/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeWto Lis 04, 2014 8:00 am

spoko daj mi ze dwa dni, bo muszę poszukać jakiejś mapy dobrej no i nie może być że równo w 1500 bo to nie ma sensu. Musi być mapa po jakimś wydarzeniu, np. po śmierci ludwika jagiellona 1526, albo traktat krakowski 1525, albo wojna 1454-66, albo coś innego.
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeWto Lis 04, 2014 10:05 am

1517 imo może być. Rozpoczęcie reformacji wraz z raczkującymi konfliktami może być dobrym tłem historycznym
Powrót do góry Go down
Warka




Liczba postów : 124
Join date : 11/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeWto Lis 04, 2014 9:58 pm

no spoko jutro postaram się wrzucić gotowe
Powrót do góry Go down
Warka




Liczba postów : 124
Join date : 11/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeWto Lis 04, 2014 10:00 pm

chcoiaż w 1517 to nie jest tak, że nagle połowa niemiec to protestanci, trzeba mieć to na uwadzę, saksonia i inne państwa dopiero w latach 30 XVI wieku przyjeły ją jako religię państową a po pokoju augsubrskim zostało to oficjalnie potwierdzone zasadą czyj kraj tego religia
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeSro Lis 05, 2014 8:19 am

Wiem, dlatego też z tego powodu zdecydowałem się na ten rok - zmiany będą następować stopniowo - chciałbym również oprzeć się na problemie eksalacji napięcia na linii Cesarz - Papierz wyrażonego właśnie w wojnie trzydziestoletniej oraz potem - wojnach o sukcesję Szwedzką. Forum postawię, jak napiszę już pierwowzór mechaniki, więc mapkę wrzuć mi na pw.
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 96
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeSro Lis 05, 2014 5:34 pm

Szkoda że żadnych chętnych nie ma. Lecimy teraźniejszość na GW.
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeCzw Lis 13, 2014 7:58 am

miałem robić pbf'a. mechanikę mam, mapki nie dostałem a jakoś nie widzę żeby na gw grano... Mimo permbana od sadzia czy innego gimbtrolla. Tak więc zamiast płakać o nowego pbf'a i odegnywać odeń ludzi, może pewna dwójka zacisnęła by zwieracze i pozwoliła innym zrobić co trzeba?
Powrót do góry Go down
Warka




Liczba postów : 124
Join date : 11/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeCzw Lis 13, 2014 1:49 pm

Nie dałem Ci mapki bo faktycznie nie widać zainteresowania takimi czasami, poza tym dejvo planuje zrobić pbf w starożytności/wczesnym średniowieczu tzn. albo 476 albo 525 roku.
Powrót do góry Go down
Troll




Liczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeCzw Lis 13, 2014 4:37 pm

Taraben, bo twój pomysł jest słaby i będzie niewypałem. Ja bym proponował późne średniowiecze w momencie gdy Mongołowie nadciągają ; f
Powrót do góry Go down
Troll




Liczba postów : 584
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeCzw Lis 13, 2014 7:39 pm

W sumie najlepsza była by re-edycja.
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimeCzw Lis 13, 2014 9:48 pm

"Taraben, bo twój pomysł jest słaby i będzie niewypałem." - W związku z brakiem wytknięcia jego słabych stron - Twój komentarz jest hejtem i niczym innym.

"Ja bym proponował późne średniowiecze w momencie gdy Mongołowie nadciągają" - Taa wielkie marzenia Trolla żeby grać w czasach kiedy Polskie ambicje odrodzeniowe upadły na w piździec lat (do późnego łokietka/Kaźka wielkiego). Mógłby spokojnie prowadzić politykię Brandenburgii i umacniać władzę na podbitym przezeń POLSKIM lubuszu ergo - Berlinie.

"W sumie najlepsza była by re-edycja." - jakiego forum? Skonkretyzuj
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 96
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePią Lis 14, 2014 9:04 am

taraben napisał:
W związku z brakiem wytknięcia jego słabych stron - Twój komentarz jest hejtem i niczym innym.

To ja wymienie :

- admin Taraben
- okres historyczny z dupy
- brak żadnych oznak zainteresowania tematem
- admin Taraben
Powrót do góry Go down
el roberto

el roberto


Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePią Lis 14, 2014 10:51 am

Nie rozumiem dlaczego nie mielibyśmy dać tarabenowi szansy? Może okaże się dobrym adminem

Przestańcie się banować i grozić banami, bo nigdy nie podniesiemy naszej sceny pbf z kolan
Powrót do góry Go down
taraben

taraben


Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePią Lis 14, 2014 10:58 am

Cytat :

- admin Taraben
- okres historyczny z dupy
- brak żadnych oznak zainteresowania tematem
- admin Taraben
Po kolei.
1 i 4. Tak samo jak zdanie trolla, Ta część wiadomości jest hejtem. Secundo, z góry zakładałem iż kwestią fabularną zajmowałbym się na poziomie globalnym - zaś od oceniania tematów, działań itd byłby drugi admin, którego istnieniem warunkowałem powstanie PBF'a.
2. To że nie masz pojęcia o tym okresie historii nie znaczy iż jest on z dupy. Mam pomysł na dany czas i mam również pojęcie Co się wtedy i jak działo. No chyba że wojna trzydziestoletnia, wojny północne itd. nie są niczym ważnym w historii.
3. Jak tylko coś zacząłem z Warką w kierunku PBF robić - pojawił się Sadzio z bohaterską tarczą kłamstwa iż jest inne forum na którym ludzie grają/grać zamierzają. Suabo. IMO autohejt, gdyż to właśnie Ty Sadzio jesteś głównym współwinnym takiego stanu rzeczy.

El, dlatego że Sadzio nie potrafi wyobrazić Sobie świata, w którym ludzie wyznają jakieś TRWAŁE zasady. Granie w realiach ruchu reformatorskiego zbyt mocno bodło by w jego światopogląd.
Powrót do góry Go down
el roberto

el roberto


Liczba postów : 559
Join date : 08/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePią Lis 14, 2014 11:05 am

Miarą waszej niedojrzałości jest toczenie sporów światopoglądowych, kiedy trzeba zrobić coś razem

Pogadaj z Tobo, być może z Ahmedem będziecie mogli wykorzystać to forum:

http://www.fightordie.wxv.pl/index.htm
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 96
Join date : 09/08/2014

PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitimePią Lis 14, 2014 1:50 pm

PBF pbf'ami 04e3fa6601e3

Do gry potrzeba czegoś więcej niż dwóch adminów... może graczy? A widzisz aby byłoby tu grono chętnych? No, może w twojej wyimaginowanej cyfrowej rzeczywistości.

O trwałych zasadach buczy coś człowiek który pisał że odwraca się od kościoła a toczy waleczną krucjatę na forum. Coś jeszcze chcesz powiedzieć hipokryto? Elitarna szkoła muzyczna nie czyni Cię ani trochę lepszym od innych. Radzę znaleźć chętnych albo idź gdzie indziej się żalić że ktoś śmie krytykować "oświeconego" Tarabena! Najlepiej pożal się na zachrysti albo Gariemu, też jest z Radomia.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





PBF pbf'ami Empty
PisanieTemat: Re: PBF pbf'ami   PBF pbf'ami Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
PBF pbf'ami
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Offtopic :: Hydepark-
Skocz do: