Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia.

Go down 
AutorWiadomość
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Wydarzenia.   Pon Sie 11, 2014 10:06 pm

...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pią Sie 15, 2014 10:38 pmWezuwiusz znowu aktywny.

Ostatnio szeroko pamiętana eksplozja Wezuwiusza datowana jest na rok 1868. Mieszkańcy od tamtego czasu żyli pod presją wulkanu z czasem zapominając o niebezpieczeństwa. Aż do teraz.

1 Lipca wieczorem z Wezuwiusza wydobył się dym, a ludzie wpadli panikę. Liczono że nie zanosi się na najgorsze. Gapie zaczęli uciekać jako pierwsi kiedy z wulkanu wystrzeliły ogniste kule w powietrze. Pierwsze z nich wpadły do wody powodując spore falę. Ze szczytu zaczęła sączyć się lawa powoli ściekająca ku zboczu. Było już ciemno, około godziny 22. Postawiono na nogi wszystkie okoliczne służby. W końcu ogniste pociski zaczęły spadać na miasto kiedy Wezuwiusz zaczął ciskać nimi jak szalony.

W nocy w mieście było jasno od płomieni. Wiele ulic zostało zablokowanych, a budynków zawalonych. Uszkodzone zostały sieci elektryczne przez co miasto zostało bez prądu. Ludzie zaczęli uciekać jak najdalej od góry i ognisk pożarów, te jednak rozprzestrzeniały się pomimo starań straży pożarnej. Ogniste kule latały coraz dalej co tylko potęgowało strach i wzniecało kolejne pożary. Wezwano na pomoc okoliczne oddziały z innych miast i wsi. Ogień próbowano ugasić aż do rana. Wiele fabryk runęło, a zakłady które się ostały nie mogą wznowić pracy bez elektryczności. Ludzie potracili domy i pracę. Czekają na pomoc od rządu sami powoli zabierając się za oczyszczanie gruzów.

Skutki:
- 10 mln na odbudowę zniszczeń
- 10 mln na odbudowę zniszczonego przemysłu
- potrzebna pomoc dla poszkodowanych

Napisany, przez mistrza Sadzia, akceptowany i oceniony przez Peroox-a
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pią Sie 15, 2014 10:40 pmStrajk rolników.

Idea faszystowska najszybciej swoje uznanie zdobyła wśród niezadowolonych powojennych weteranów. Nie tak szybko zdobyła je w innych warstwach społecznych... jak chociażby u rolników w których rozpowszechniły się i zakorzeniły idee rewolucyjne.

Włoscy rolnicy, głównie zajmujący się hodowlą winogron, odmawiają pracy. Uważają że za swoją ciężką pracę na rzecz włoskich winiarni są niedoceniani i żądają większych praw i pieniędzy. Ruch nie jest zorganizowany, a zryw wygląda na spontaniczny. Szybko zyskuje jednak zwolenników wśród reszty rolników którzy także zaprzestają pracy. Ruch ten może szybko się zorganizować jeśli rząd nie podejmie odpowiednich kroków, a kiedy urośnie w siłę może zdziałać o wiele więcej.
Główne skupiska strajku znajdują się w północnych regionach kraju.

Skutki:
- wymagane szybkie znalezienie rozwiązania dla tej sprawy
- zalecane znalezienie zbytu na włoskie wina

Napisany, przez mistrza Sadzia, akceptowany i oceniony przez Peroox-a
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pon Sie 18, 2014 1:19 am

Wielkie Wejście Mussoliniego!
Po wielkiej klęsce żywiołowej jaka miała miejsce w pobliżu Wezuwiusza, na spotkanie z mieszkańcami i dodania im otuchy przybył sam Benito Mussolini ze świtą brygady wojskowej do pomocy. Oto słowa naszego Wielkiego przywódcy:

B.Mussolini napisał:
Drodzy obywatele, Bracia i Siostry.
W tych trudnych dlaq was chwilach całe Włochy łączą się w bólu. Nieszczęście jakie was spotkało jest nieopisane, dlatego rząd włoski, jaki reprezentuje wolę ludu, chce was wesprzeć w tych trudnych chwilach. Już od jutra zaczną działania naprawcze linii elektronicznych, wodociągowych oraz odbudowę domostwa i zakładów pracy. Dziś musimy posprzątać wszystko pod naprawy. Dlatego mam ze sobą żołnierzy chcący pomóc podczas tego społecznej czynności. Niech Bóg błogosławi was w tych trudnych chwilach i pokażmy Światu, świadectwo wspólnej pomocy między rodakami. Niech granice między sąsiadem zostaną zmazane na rzrcz wspólnej odbudowy większych domów na starych gruzach złej przeszłości...

Po tych słowach, nasz wielki wódz obiecał także wypłacanie odszkodowań w ramach budżetu państwa na okres II i III kwartału 1933 roku w wysokości dodatkowych 10 mln.

//Oodejmuję zapłaty za zniszczenia
1B piechoty zajęte na czas pomocy
-4 mln na odszkodowania w II kwartae a -6mln w III kwartale
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pon Sie 18, 2014 11:58 pm

Rolnicze błogosławieństwo!


Kwestia rolników we Włoszech jest była bardzo napięta przez ostatni czas. Zwłaszcza w produktach, gdzie owocem było Winogrono, ale także w oliwie, gdzie większa część rolnictwa włoskiego to wyroby z oliwy. Ze względu na to że trwa odbudowa miast wokół Wezuwiusza, nasz wielki Il Duce Benito Mussolini , nie mógł uczestniczyć w spotkaniu delegacji rolników. Za to był minister ds. rolnictwa z Wielkiej Rady Faszystowskiej z listem od Wielkiego wodza!

Benito Mussolini napisał:
Drodzy rodacy i przedsiębiorcy na Włoskiej ziemi!

Niewątpliwie! Wasz udział w odbudowie Włoskiej potęgi jest ogromnie ważny i nie możemy was pominąć. Jesteście podstawą naszej gospodarki! Naszej dobrze wyszkolonej armii, ale także jesteście naszą wizytówką na arenie międzynarodowej, poprzez eksport produktów z owoców waszej ciężkiej pracy! Skarżyliście się że nie macie rynków zbytu na produkty w innych krajach Europejskich. Nasza wspaniała dyplomacja wynegocjowała swobodny dostęp do rynków mi.n w Polce, Wielkiej Brytanii jak i Francji! Macie teraz szanse pokazania, że włoskie wina są lepsze niż francuskie! Że jak Oliwa z oliwek to tylko włoskiej produkcji! Rząd także podjął reformy aby wzrósł popyt w kraju a produkty włoskiego pochodzenia. Po pierwsze, darmowa reklama prasowa i radiowa na państwowej gazecie i fali radiowej. Po drugie, Zmniejszenie akcyzy na alkohol winny z Włoskich winiarni o 5%. Po trzecie, Dofinansowania dla najlepszych 10 gospodarstw i firm związanych z produkcją rolną. Mamy nadzieję, że rząd włoski na tę chwilę zrobił wszystko co można było zrobić i zapewniamy, że to nie koniec reformacji w tak ważnej gałęzi gospodarczej, jakim jest rolnictwo! Chwała wam drodzy rolnicy i niech Bóg Wszechmogący chroni wasze pola od klęsk.

//
-4 mln na reformy, dofinasowania itd. w next kwartale dodam jeszcze 6 mln
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Wto Sie 19, 2014 12:04 am

Włoski rząd szybko wypłacił pieniądze na odbudowę zniszczeń zabudowy cywilnej jak i przemysłowej. Gdy trwała odbudowa miasta, wizyta Wielkiego Duce spowodowała, że obywatele ciepło teraz o nim wspominają. Był tam gdzie powinien być mimo to, że w Europie trwa kryzys pomiędzy Francją a III Rzeszą. Pomagał w odbudowie symbolicznie, ale zostanie to zapamiętane.

W tym czasie minister do spraw rolnictwa odwiedzał gaje oliwne i winnice sprawdzając ich stan, a także to czy ich praca jest odpowiednio wynagradzana przez firmy zajmujące się dystrybucją wina i oliwy z oliwek. Wszyscy wiedzieli o katastrofie pod Wezuwiuszem i po za paroma przypadkami nikt nie był rozczarowany tym, że Mussolini był gdzie indziej.


+ 7% poparcia
+ 1 poziom rolnictwa
+ trwa odbudowa zniszczeń i rozdawanie odszkodowań i świadczeń socjalnych dla poszkodowanych
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Wto Sie 19, 2014 11:50 pmKonflikt interesów.

Od czasu kiedy w USA zniknęła prohibicja nastały tam wielkie zmiany i wielkie problemy. Echa tego wydarzenia dotarły także do Włoch. Mafia Sycylijska od czasu do czasu działała w sferze nielegalnego przemytu alkoholu do Stanów Zjednoczonych. Przemycano wino. Jednak od kiedy zniesiono prohibicje przemyt ten zamarł, a zwiększona aktywność i walka o wpływy w Stanach tylko dobiły i zniszczyły jakiekolwiek szanse na choć częściowy zwrot ostatnich "inwestycji" Mafii Sycylijskiej. Ta aby odbić lekkie straty zaczęła zwiększać swoją działalność w samych Włoszech co wywołuje zaniepokojenie niektórych obywateli.

Drugim problemem związanym z mafią jest problem również spowodowany przez prohibicje - część rodzin straciła jakiekolwiek wpływy lub wiedziała że nie utrzyma się na arenie. Ci zebrali swoje ostatnie finanse, zebrali ludzi i wyruszyli w podróż. Do domu. Część Mafii Amerykańskiej wróciła do Włoch licząc że uda im się ugrać coś i nie skończyć na całkowicie przegranej pozycji. Mają doświadczenie, mają broń, mają fundusze i co najważniejsze - mają szacunek i budzą strach. Północne Włochy z powodu ostatnich kłopotów z rolnikami które powodują małe rozruchy stały się idealnym portem dla takich rodzin które zaczęły wykorzystywać problemy. Już słychać o ich pierwszych działaniach, a może ich przybyć jeszcze więcej. Co gorsza reakcja powoduje reakcje - Mafia Sycylijska nie ma zamiaru tolerować takiego ciosu w policzek. Nowo przybyli mafiozi nie mają jednak zamiaru się poddać.

Sytuacja z każdym dniem zaognia się. Na północy pojawia się coraz więcej mafiozów, a rodzina z Sycylii się niepokoi. Czy Włochy staną się areny wojny mafii?

Skutki:
- trupy mafiozów z jednej bądź drugiej strony konfliktu
- 4% poparcia
- 1 poziom rolnictwa
= na razie brak większych strat w gospodarce, ale to tylko do czasu

Napisany, przez mistrza Sadzia, akceptowany i oceniony przez Peroox-a
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Sro Sie 20, 2014 9:51 pm

Sukcesy Korporacjonizmu


Od wprowadzenia we Włoszech korporacjonizmu minęło trochę czasu. Ludzie się do niego przyzwyczajali, a gospodarka zaliczała coraz lepsze notowania. W budżecie wielu miast znalazło się więcej pieniędzy niż zwykle, a Sindaco jednego z większych miast postanowił przypodobać się Duce. Efekty tego widzimy już dziś, a jest nią mianowicie nowa fabryka. Choć nie jest jeszcze skończona, rząd już użył burmistrza w propagandzie, jako przykładu dobrego urzędnika państwowego (na wyższym szczeblu).


Wybierz 1:
Dostajesz 1 fabrykę zaopatrzenia albo
dopłacasz 5 mln i otrzymujesz 1 przemysł.

Napisane i ocenione przez Trolla.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Wto Sie 26, 2014 5:07 pm

Przemówienie Benito Mussoliniego w sprawie Mafijnego terroru!

Benito Mussolini napisał:
Witam was szanowni obywatele!

Dziś po problemach z Wulkanem Wezuwiuszem oraz eksporcie produktów rolnych z Włoch, teraz mamy do czynienia z czymś bardzo poważniejszym. Mogącym zdestabilizować i utrudnić rozwój naszego państwa, które kroczy ku mocarstwowości! Tym problemem są Mafie, grupy dobrze zorganizowanych szajek przestępczych importujących do naszego kraju dużo nielegalnych a także szkodzącym nam rzeczami. Jest to problem, który musi zostać wykorzeniony jak chwast od korzenia, by móc dalej naszą pracą, zbierać owoce dla potęgi naszego państwa. Dlatego też musimy wszyscy razem stanąć z niebezpieczeństwem. Ja razem z rządem opracowaliśmy plan walki z Mafiami. Wy zaś wielcy ludzie pracy i dobrobytu włoskiego nie bójcie się szajek gangsterskich bo o to im chodzi! W razie zauważenia dużej aktywności gangsterów o niezwłoczne doniesienie na posterunek Milicji. Nie udawajmy że ta sprawa nas nie dotyczy, tak powiedziało dużo osób w północnych Włoszech. Teraz musimy chować ich ciała przez walki gangów na naszych ulicach! Musimy ich zlikwidować jak niegdyś problem komunistycznych bandytów! Tak samo jak kiedyś RAZEM BO W NARODZIE TKWI SIŁA, KTÓREJ NIKT NAM NIE ODBIERZE! CHWAŁA ZJEDNOCZONEMU KRÓLESTWU WŁOCH! CHWAŁA WAM BRACIA I SIOSTRY! PRZEPĘDŹMY RABUSIÓW Z NASZEJ ZIEMI!

//Działania TF, i daję 5 mln na przemysł

I kwartał 1934 rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Sro Sie 27, 2014 1:16 pm

Zarówno sycylijska mafia na południu jak i rodząca się włosko-amerykańska mafia na północy otrzymały potężny cios od władz i teraz chwieją się pod ciosami policji, wojska i wywiadu, a także urzędników.

Wojska pancerne praktycznie wjechały w posiadłości mafiozów, a policja z wywiadem wyłapują kolejnych mafiozów. Znamienna jest sytuacja gdy batalion czołgów dosłownie wpadł na obiad do mafii. Kto jest w stanie to ucieka, albo chowa się lub "schodzi" do cywila.

Mafia z Ameryki jak przybyła tak teraz pośpiesznie wraca na statki i uciekają gdzie pieprz rośnie.

Przejęto wiele mafijnych magazynów, składów broni i ich dóbr, które teraz zasilą skarb państwa


+ 6% poparcia
+ 25 mln przejętych od mafiozów
- 1 mln za straty w ludziach, którzy zginęli podczas akcji.
+ wyposażenia dla całej dywizji piechoty
+ pozbyłeś się problemy z mafią i umocniłeś swoją władzę
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Nie Sie 31, 2014 1:11 am

Kolejne reformy czas zacząć!


Zjednoczone Królestwo Włoskie, aby stać się Imperium, musi alej rozwijać swoją gospodarkę. Mamy na to wiele dróg rozwojowych Od handel po czysty przemysł. Lecz jednak aby umiejętnie to zrobić trzeba wyczekać na dobrą okazję, która się właśnie nadarzyła!


Nasi GEOLODZY, (TAK DOBRZE CZYTASZ GEOLODZY!) na pustyniach w Libii znaleźli duże pokłady ropy naftowej co może bardzo nam się przydać w dalszym rozwoju naszego królestwa. Dzięki wielu godzinom rozmów z arabskimi kupcami, którzy je  odnaleźli, mamy teraz koncesje na jej wydobycie. Oczywiście nie zaczniemy od Budowy rafinerii i pomp do wydobycia "czarnego złota", na które przeznaczymy dość dużą sumę pieniędzy. Jest to szansa dla naszego kraju, dzięki niemu rozwinie sie gospodarka, arabscy mieszkańcy zdobędą pracę, inżynierowie z Włoch, będą rozwijać doświadczenie zawodowe a kraj będzie się bogacić stopniowo. Złoża te pozwolą nam na całkowitą niezależność energetyczną oraz wprowadzenie właściwie starej metody gospodarczej, ale nowymi metodami tak oto gospodarka nasza podąża ku...


Narodowa Polityka Gospodarcza oparta o Merkantylizm!

Tak jest! Po wielu reformach gospodarczych na tle rolnictwa, gdzie przekonaliśmy obywateli do kupna produktów krajowego pochodzenia, Gdzie cud Korporacjonizmu daje nowe miejsca pracy i zyski dla włoskiej gospodarki oraz niestabilna przyszłość wspólnotowego handlu z innymi krajami przez zatargi polityczna, skłoniły nas do wprowadzenia starych niezawodnych metod gospodarczych, ale ustosunkować je do dzisiejszych problemów. Wiemy że Traktaty handlowe dają duże możliwości wymiany towarów zbędnych na towar potrzebne, ale co jeśliby stworzyć w państwie środowisko gospodarcze, mogące być samowystarczalne i zamknięte w wewnętrznym rynku krajowym? Tak o to nasi eksperci ds. gospodarko opracowali pomysł na gospodarkę metodą zwykłego merkantylizmu, gdzie Włochy w dziedzinach, gdzie muszą importować stworzą własne warunki do tworzenia tych produktów lub sami będziemy eksplorować nieodkryte złoża a zwiększyć eksport, w którym Włochy mogą dalej zarabiać, w tym także na rynkach zbytu jak Libia, Erytrea Somalia. Dzięki złożom, które odkryliśmy w Libii, teraz możemy dążyć do stworzenia takiego Środowiska, ponieważ nasz kraj jedynie nie posiadał wielkich złóż tak ważnego surowca jakim jest ropa. Na tej reformie możemy stracić przy traktatach handlowych, ponieważ produkty z naszego kraju stanieją przez konkurencję oraz nie będziemy importować od innych krajów coraz to mniej surowców aż do całkowitego zera, ale dzięki temu może zyskać wewnętrzna gospodarka przy większych wpływach z produkcji i wydobycia oraz przy większym eksporcie nadwyżki naszych dóbr. Oto etapy działania do przekształcenia środowiska gospodarczego:

1)Dalsza reklama produktów Włoskich przez rząd
2)Zwiększanie krajowych zasobów, które importujemy (głównie ropa), oraz produkcja produktów włoskiego pochodzenia (Ubrania, narzędzia, tworzywa sztuczne)
3)Stopniowe zmniejszanie importu produktów na rzecz własnych wydobywanych/stworzonych
4)Eksport nadwyżek produktów z Włoch na rynki europejskie i rynki zbytu w koloniach Włoskich.


//Na dodatkowe badanie pokładów ropy, budowę pomp wydobywczych oraz rafinerii wkładam 45 mln
//Na reformę gospodarczą daję 23 mln w tym półroczu oraz następne 30 mln w II półroczu, są to pieniądze przeznaczone na wsparcie firm, które wydobywają lub tworzą produkty, które importuje teraz Królestwo Włoskie oraz marketing produktów włoskich.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Nie Sie 31, 2014 2:12 am

Włoska ropa wypływa już z libijskiego szybu naftowego. Włosi wciąż poszukują kolejnych źródeł ropy w Libii, ale jedyne znalezione to aktualnie te w Ras Al Unuf. Wbrew oczekiwaniom rządu, ta ropa nie zapewni całkowitej niezależności od importu ropy, ale jest do dobry krok ku temu. O ile w czasie pokoju ropy starczy, to na wojnie nie będzie już tak różowo.

Włoski merkantylizm także się rozwija i jak na razie przynosi pozytywne efekty. Przede wszystkim rozwijają się porty, przez które przechodzi wiele rodzajów towarów. Także usługi bankowe i finansowe nabierają znaczenia. Niestety wszystko dobre co kończy się na rolnictwie i usługach bankowych. Wydobycie surowców naturalnych we Włoszech nie wystarcza na potrzeby zbrojenia i nie będzie się dało planować zbrojeń wraz z zaprzestawaniem importu surowców. Jeżeli aktualna polityka rządu nadal będzie się utrzymywać, przemysł będzie pracował mniej wydajnie.


+ 7% poparcia
+ 2 poziomy przemysłu
+ 1 poziom fabryk zaopatrzenia
+ 1 poziom usług
+ 1 poziom bazy morskiej
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pon Wrz 01, 2014 8:39 pm

Włosi od dawna mieli problem z zaopatrzeniem swojego kraju, w ropę naftową. Teraz gry odkryto jej źródła w Libii, a dokładniej jedno źródło ten problem udało się częściowo rozwiązać. Włoska ropa napędza gospodarkę, a przede wszystkim sektor petrochemiczny i produkcję paliw m.in dla okrętów.

+ 2% poparcia
+ 1 poziom fabryk zaopatrzenia
+ 1 poziom bazy morskiej
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Nie Wrz 07, 2014 2:02 am


Libijska rewolucja przemysłowa?

Problem Arabski dotknął Libijską kolonię, Musimy wybrać czy dalej gnębić i terroryzować lud aby nie doszło do zamieszek. Czy dać im kredyt zaufania i spróbować rozwoju tego regionu przez korporacjonizm. Otóż zdecydowaliśmy, aby te dwie aspekty zrównoważyć tzn. Dać szansę Libii na rozwój gospodarczy, ale dalej utrzymać tam silną rękę i co najważniejsze, darmowa, bądź tania siłą robocza. W kwestii społecznej zmienia się dość dużo. W Libii do tej pory nie dało rady wyznawać Islamu przez masową italianizację (Już 10% mieszkańców to Włosi), od tej pory zezwalamy NA PRAKTYKOWANIE RELIGII ISLAMSKIEJ, ale przy ograniczeniu budynków świątynnych (1 Meczet na 250 000 mieszkańców). Drugą kwestią jest nie wypuszczanie ludzi z obozów a wykorzystanie ich podczas pracach w... Fabrykach! Tak jest! Z Libii chcemy stworzenie Kolonii pprodukcyjnej opierającej się na dwóch częściach przemysłu (patrz mapka):

1)Część do użytku firm włoskich, dla rozwoju ich firm na tym obszarze (głównie motorniczy, maszynowy, spożywczy, chemiczny) główne skupisko ich to Trypolis

2)Część do użytku państwowego, gdzie chętne firmy mogę wejść we współpracę z państwem włoskim. NA tym terenie krótko mówiąc włoskie firmy na zlecenie Duce będą produkować broń i zaopatrzenie, które jest dość potrzebne armii włoskiej i inwestorzy włoscy na pewno się skuszą na zarobek a zarazem pomoc patriotyczna dla naszego kraju. Główne skupisko to Ben-ghazi.


Tutaj Arabowie z obozów, będą tworzyć I stan czyli, DARMOWĄ siłę roboczą do czasu, zwolnienia indywidualnego przez władze kolonijne. Dlaczego mieliby pracować? Ponieważ, jest to jedyna droga, z której mogą wyjść w ogóle albo skrócić od siatkę. W obozach będzie powszechna taka tabliczka "Il lavoro rende liberi", znaczy "Praca, czyni wolnym". Skazani, na dożywocie, dzięki wzorowej pracy, będą mieli lepszy prowiant i ufundowane wyposażenie meblowe (Co jakiś nowy stół lub łóżko). Jest jedno ALE! Jak pozyskamy darmową siłę roboczą skoro będę Arabowie wychodzić z obozów? Jest sposób! Co jedno wyjście skazanego z obozu, drugi go będzie zastępować. Dosyć często jest praktykowane bez prawie, dlatego też zostaną złapani na gorącym uczynku, odprowadzani do Obozów. W razie takich braków winnych, państwo będzie musiało samo tworzyć protokoły oskarżające (np. za działalność partyzancką) i siłą będę wrzucać "Kandydatów do Obozów". II stanem będą Wolni arabowie chcący zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny. W głównej mierze będą przyjmowani Arabowie z wykształceniem technicznym. Dzięki temu także zostaną otwarte szkoły ze socjalizacją techniczną i to będzie krok przód aby Arabowie mogli kształcić się nie tylko w podstawie edukacji, ale także i technice. Wracając, Arabowie z technicznym wykształceniem, mają pełne prawo do awansów a nawet obywatelstwa włoskiego w razie wielkich zasług (podwyższenie produkcji, uratowanie sytuacji na hali produkcyjnej itd.). Zwykli pracownicy, nie będą mieli takich przywilejów po prostu będą robolami, którzy zarabiają na własne utrzymanie w niskich pensjach, ale lepsze to niż nic. Co więcej, w kraju nie można być bezrobotnym i trzeba sobie znaleźć pracę inaczej... Do obozu pracy.... III stanem to prezesi, inżynierowie wysoko rangą, oraz przemysłowi magnaci. Jest to niewątpliwa okazja, ponieważ Ropa będąca napędem motorniczym dla przemysłu znajduję się nie daleko, a Firmy przemysłowe skorzystają z DARMOWEJ siły oraz z II stanu, który zarobi grosze lub wykorzysta potencjał nie których Arabów w myśli technicznej.
//Dajemy na tę misję 40 mln

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Nie Wrz 07, 2014 2:34 am

-10% poparcia za usunięcie działaniaW Libii doszło do wstrząsu kiedy dowiedziano się o nowej polityce rządu, wobec narodu libijskiego. Pierwsze informacje dotyczące oficjalnego zezwolenia na praktykowanie religii Islamskiej były świętowane, a meczety mogły znów oficjalnie przyjmować wiernych. Także szansa na rozwój gospodarczy kraju, a także bogactwa dla Libijczyków zostały pozytywnie przyjęte.

Później było jednak o wiele gorzej, a równia stawała się coraz bardziej pochyła. Z największym obrzydzeniem zostały przyjęte wieści o tym, że tak na prawdę w Arabach rząd Włoch widzi tanią siłę roboczą, która będzie pracowała dla dobra Włoch, a raczej tylko Włochów i Duce.

W całej Libii wybuchają coraz większe zamieszki, a miejscowa policja i oddziały wojskowe nie radzą sobie z opanowaniem sytuacji na prowincjach. W miarę bezpieczne pozostają na razie tylko większe miasta, ale niezadowolenie rozszerza się tempem błyskawicy i lada moment opanuje całą Libię.

W niedługim czasie grozi to również pozostałym koloniom włoskim, w Afryce wschodniej.

Doszło już nawet do otwartych buntów przeciwko włoskiemu kolonializmowi, a w kraju rośnie niezadowolenie z powodu tak wielkiego błędu rządu i porażki w polityce wewnętrznej. Dzięki przypadkowemu wyjawieniu informacji o wywiadzie, buntownicy doskonale wiedzieli, jak oszukać wywiad i prawie się im to udało.

To półrocze będzie ciężkie dla Włoch, a kto wie czy nie przerodzi się to w coś więcej.


- 5% poparcia
- poziom przemysłu (ropa) i fabryk zaopatrzenia został opanowany przez buntowników
- rozpoczynają się nowe otwarte bunty przeciwko rządowi Włoch i włoskiej okupacji.

- 24 godziny na działanie, jeżeli do tego czasu nie zostaną podjęte żadne działania skala problemu się powiększy. Po 24h nastąpi odpis. Czas ten może ulec zmianie, jeżeli gracz będzie się o to dopraszał.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pon Wrz 08, 2014 12:44 am

//aktualizuję straty i śmieję się ze słów admina: "Czas ten może ulec zmianie, jeżeli gracz będzie się o to dopraszał."
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pon Wrz 08, 2014 10:48 pm

Włoska interwencja w LibiiPo wpadce ministerstwa do spraw wewnętrznych, Duce postanowił dokonać zmian kadrowych w tym ministerstwie, a następnie zarządził jak najszybsze zakończenie zamieszek w Libii.

Włoskie wojska w Libii przeszło do defensywy największych miast i granic, a okręty zabezpieczały linię brzegową. W tym czasie podjęto próby negocjacji z Libijskimi buntownikami, a także sprowadzano lotnictwo i nowe wojska lądowe do kontrofensywy.

Jako, że Włosi skupili siły tylko w największych miastach, to większość kraju wpadła w ręce tzw. "Bojowników o wolność Libii i Arabów". Była to największa zjednoczona grupa buntowników, ponieważ reszta z nich była rozbita na rody. Większość z nich zdecydowała się na przyjęcie Włoskiej propozycji, jednak zdecydowało BWL się walczyć nadal.

Włoska ofensywa ruszyła więc w stronę okupowanych złóż roponośnych. Lotnictwo przeszukiwało otwarte tereny w poszukiwaniu buntowników, podczas gdy wielka pancerno-piesza ofensywa szła ku Ras Al unuf. W tym czasie pozostała przybyła piechota zaczęła odbijać miasta.

Buntownicy na otwartym terenie nie mieli szans walczyć z włoską armią, dlatego najcięższe potyczki w stylu partyzanckim toczyły się na północy, a także o złoża roponośne. Strzelaniny o rafinerię trwały kilka dni, a wojska włoskie starały się zminimalizować straty i ryzyko wybuchu całej infrastruktury, dlatego mocno się napracowano, zanim w 100% odbito pozycje i je umocniono.
Podczas walk na północy doszło do dziwnego incydentu. Nieznany statek, bez żadnego oznakowania ani symboli próbował przedrzeć się przez blokadę morską Libii. Nie zatrzymał się jednak na wezwanie. Zanim oddano strzał ostrzegawczy, z pokładu okrętu zaczęto zrzucać skrzynie, a następnie frachtowiec skręcił w stronę niszczyciela. Ten zaczął go ostrzeliwać, ale zanim zorientował się co się dzieje, został staranowany, a następnie wybuchł fraz z frachtem. Nikt nie ocalał, a część skrzyni morze wyrzuciło na brzeg. Część ze skrzyń była już otwarta przed przybyciem wojska, a po niektórych zostały tylko ślady na plaży.

Zawierały one broń III generacji i wyposażenie wojskowe...


+ 3% poparcia
- 1 niszczyciel II
+ naprawa przemysłu(ropa) wymaga 5 mln
+ Włochy kontrolują większe obiekty w Libii, ale nadal trwają walki partyzanckie sterowane przez BWL
- 1 mln na uzupełnienia w oddziałach
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Wto Wrz 09, 2014 1:37 pm

//aktualizacja strat, zysków i napraw
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Wto Wrz 09, 2014 10:03 pm

W Libii przyszła kolejna faza walki z partyzantką BWL.

Wojska i wywiad Włoski rozpoczęły masową obławę, na uzbrojonych ludzi, podejrzane osoby i na domy. Największe skoncentrowanie sił było w środkowo-północnej części Libii, gdzie doszło do staranowania włoskiego niszczyciela. Wieści o działaniach Włoch długo nie pozostały tajne dla świata.

Włoscy żołnierze, wraz ze świniami raz perswazją albo świnią, albo i siłą wdzierali się do domów w poszukiwaniu broni z rozbitych okrętów. W tym czasie złapani bojownicy BWL zostawali poddawani strasznym torturom z użyciem świń, które dla muzułmanów są nieczystymi zwierzętami. W prywatnych domach nie znajdowano jednak żadnego wyposażenia i podejrzanych rzeczy, za to rozwścieczono kilkanaście rodzin. Za to ciekawego znaleziska dokonano przypadkiem... w nadbrzeżnym portowym magazynie. Znaleziono tam kilka skrzyń z wyposażeniem, w tym z radiostacją.

Doszło także do kilku nowych potyczek i walk. Uzbrojeni w bardziej nowoczesną broń libijskie bojówki ostrzelały kilka wojskowych patroli z broni, która z bliska przebijała pancerz i niszczyła pojazd. Za to siłom Włoch udało się zniszczyć kilka gniazd bojówkarzy, jednak nikogo z wyżej położonych w hierarchii buntowników nikt nie znalazł.


- Straty na 2 mln
+ Bojówkarze ponieśli mocne straty
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Czw Wrz 11, 2014 3:44 pm

Odezwa Benito Mussoliniego do narodu!


Witam Was obywatele!

Przybywam do was z przemową ze względu na fakt iż nad naszym krajem, spoczywają ciemne chmury nad marzeniami Wielkiej Potęgi Włoskiego narodu, to zagrożenie spowodowane z pychy, żądzy terroru, lekkomyślności i obojętności, które spowodowane jest przez niekompetentne działania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jest to dowód na to że nie można, powtarzam nie można mieć pełnego zaufania do swoich współpracowników! Jako najwyższy Premier a zarazem Duce, wyznaczyłem im zadanie reformy Libijskiej kolonii w celu obu miernych korzyści dla rozwoju tamtejszej ludności i korzyści dla narodu włoskiego! Okazało się że uprzedzenia poszły w górę od zdrowego rozsądku. Ci delikwenci zostali wyrzuceni z rządu, zostaną powołani pod sąd najwyższy i skazani za działalność przeciw Zjednoczonemu Królestwu Włoskiemu! Teraz musimy naprawić to co zostało zepsute. Musimy chociaż w znacznym stopniu przywrócić tym obywatelom szansę na normalne życie a bandytów z lokalnej grupy partyzancko-terrorystycznej schwytać i ukarać! Tak o to nie ulękniemy się przed grupami radykalnymi, szerzący chaos i spustoszenie! Teraz Ja sam obejmę nad tą sprawą priorytet ze względu na najwyższe zagrożenie jakie ciąży nad nami. Los ciągle rzuca nam kłody pod nogi i wiatr w oczy, ale czy to nie jest okazja aby pokazać innym narodom, sąsiadom i wrogom jak my potrafimy walczyć z wieloma przeciwnościami? Zamiast używania słowa "pech" użyjmy słowa szansa na odbudowę imperium, ponieważ wielkość sukcesu zależy od ilości porażek spotykanych na swojej drodze! Na drodze ku mocarstwowości! Pozdrowienia dla was obywatele i niech Bóg błogosławi waszą pracę!

//-2 mln na straty i kontynuuję działania z terrorystami z małymi poprawkami TF.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Czw Wrz 11, 2014 5:46 pm

Przemówienie Duce podniosło na duchu Włochów, którzy uważali, że powstanie w Libii jest początkiem końca nadziei na odbudowanie Imperium Rzymskiego. Teraz wszyscy z niepokojem czekają, co czeka Libię i jak rząd upora się z bojownikami o wolność Libii.

+ 2% poparcia
+1D Ochotników
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Czw Wrz 11, 2014 11:04 pm

Włochy zaprzestały świńskiej ofensywy i rozpoczęły przeczesywanie portów magazynów, a także okrętów. Przeszukiwanie tych ostatnich niewiele dało, ale to zawsze były jakieś działania. Za to w kilku opuszczonych magazynach odnaleziono resztki skrzyń. Niestety, nic nowego one nie wniosły.

Lotnictwo patrolujące pustynie raportowało o przemieszczających się nocą większych grupach ludności, ale nawet gdy otwierano do nich ogień, za dnia patrole kawaleryjskie nic tam nie spotykały.

Na północy Libii wciąż jeszcze trwały potyczki z bojownikami BWL, jednak z dnia na dzień były one coraz słabsze, a arabom kończyła się amunicja. Wielu z nich aby uniknąć złapania ostatnimi pociskami zabijali siebie nawzajem. Nie chcieli być torturowani świniami, ani spocząć razem z nimi w grobie. Na początku marca rozbito największą znalezioną kryjówkę, ale poszła ona z dymem, gdy ktoś zaprószył ogień. Schwytano tam ważną dla bojowników osobę, prawdopodobnie jakiegoś przywódcę.

Po tej akcji bojownicy BWL się rozpadli, a potyczki wygasały i do końca marca wszystkie walki zostały zaprzestane.


+ Powstanie Libijskie wygasło
+ Masz w swoich rękach ważną osobę BWL
- 1 mln na straty osobowe
- 1j zaopatrzenia
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Wto Wrz 16, 2014 9:10 pm

//aktualizacja strat i zysków
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ZamaskowanySzachista

avatar

Liczba postów : 186
Join date : 09/08/2014
Skąd : Wisconsin

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pią Wrz 19, 2014 3:52 pm

Restrukturyzacja Albanii!


Czas zacząć zmiany obywatele Albanii! Czas, aby w końcu skończyć z nędzą i biedą na każdym kroku. To jest czas, w którym budowa rozwiniętego gospodarczo terenu albańskiego musi się dokonać! Rozwój nie może długo czekać przed wami a pomoc nie możemy wciąż odwlekać. Został opracowany plan budowy nowych kompleksów przemysłowych i rolniczych na waszych terenach, aby zapewnić wam, drodzy przyjaciele że nie zostaliście pozostawieni samym sobie.

Oto plany na nadchodzące czasy, stworzenia czegoś aby i wam żyło się lepiej:

1)Stworzenie odpowiedniego portu ze stocznią godnego Europejskich standardów w Durres, będzie to kamień milowy do rozpoczęcia EKSPORTU produktów i dzięki temu portowi, możliwy jest jakakolwiek przyszłość dla Przemysłu, Rolnictwa i rybołówstwa.

2)Dzięki waszym i naszym wysiłku, ulepszymy kompleks przemysłowy w Tiranie, w którym firmy włoskie, dzięki korporacjonizmowi, zaczną produkcję dla firm naszego królestwa, takich jak np. samochody fiata. Rozwiniemy także produkcję broni dla naszej armii, w tych trudnych czasach nie możemy zapomnieć o rozwoju i zwiększaniu znaczenia Włoskiej Armii.

3)Praca przy produkcji czeka na każdego Albańczyka, ten sposób zapewni wam godziwe pieniądze w tych trudnych chwilach dla swoich rodzin. Dostaniecie prawo tworzenia związków zawodowych, gdzie będą podlegać równemu prawu co we Włoszech. Nie musicie się obawiać wykorzystywania, dzięki systemowi korporacjonizmu, zakazie masowych zwolnień oraz reformy socjalne. Są one także dla waszej dyspozycji jako mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa Włoskiego.

4)Budowa nowej Autostrady z Tirany do Durres, która będzie łączyć przemysłowe serce Albanii, z portem, który zapewni import potrzebnych komponentów jak i eksport gotowych produktów. Niemniej jednak taka droga może pomóc mieszkańcom w podróży a także szybszą wymianę informacji, ze Świata do stolicy, Codzienna dostawa Notizie Italiana? To już będzie możliwe.

//na reformy daję 50 mln ww tym półroczu i w następnym 20 mln.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   Pią Wrz 19, 2014 11:15 pm

Włochy inwestują kolejne gruby miliony w rozwój Albanii, co nie cieszy wszystkich obywateli. Tym razem nie ma jednak króla Zog'a, który mógłby je zmarnować.

Najwięcej zysków z rozwoju Albanii otrzymano z rozbudowy portu wraz ze stocznią. Dzięki temu w kraju rozwinęło się rybołówstwo i fabryki zajmujące się przetwarzaniem owoców morza. Dzięki stoczniom Albańczycy mogą budować własne kutry rybackie i nie muszą kupować ich z innych miejsc świata.

Rozwój innych gałęzi, szczególnie przemysłu jest wolny, ale postępuje. Dzięki wybudowaniu autostrady z Durres do Tirany pod stolicą może rozwijać się przemysł, a jego wyroby szybko dotrą do portów.

Na zjednoczeniu Włoch i Albanii traci jedynie włoska kultura, która miesza się z tą albańską.


+ 3% poparcia
+ 1 poz. baza morska
+ 1 poz. usług
+ 1 poz. rolnictwa
+ 1 poz. fabryka zaopatrzenia
- 1 poz. centrum kultury
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia.   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War I - edycja 2014 :: Państwa - Edycja 2014 :: Zjednoczone Królestwo Włoch-
Skocz do: