Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
Tymus

avatar

Liczba postów : 225
Join date : 31/08/2016

PisanieTemat: Wydarzenia   Nie Wrz 11, 2016 7:13 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tymus

avatar

Liczba postów : 225
Join date : 31/08/2016

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Wrz 15, 2016 11:52 am

Plan „Nouvelle économie”:
Wielki Kryzys Gospodarczy zachwiał podstawowymi dziedzinami ekonomii międzynarodowej. Budżety krajów się załamywały, długi rosły, wielu pracowitych robotników traciło prace, a fortuny zbierane przez całe życie w ciągu dni obracały się wniwecz. Ten smutny proceder nie obszedł się łaskawiej i z Francją. Dlatego też świeżo mianowany premier Daladier na czele swojego gabinetu powziął radykalne działania, by wprowadzić Francję obronną ręką z tego kryzysu.


Zamrożenie pensji urzędniczych i redukcja administracji:
Jedną z przyczyn poprzedniego załamania się ekonomii i niemożności sprawnego odpowiedzenia na nią była przerośnięta biurokratyzacja życia. Dlatego też rząd naprawę zaczął od tej pewnie bolesnej kwestii, czyli odchudzenia budżetu administracyjnego. W czasie kiedy wynagrodzenie realne zwykłych Francuzów spada z dnia na dzień nie możnością jest, aby urzędnicy mieli coraz wyższe pensje. Dlatego też rząd zdecydował się na zamrożenie na rok pensji urzędniczych, a aby świecić przykładem ministrowie zrzekli się swego wynagrodzenia i do tego też zachęcają deputowanych, senatorów i inne ważne persony. Co więcej do urzędów zostaną wysłane komisje kontrolne, które mają zweryfikować, czy w urzędach jest potrzebne, aby tyle osób pracowały i czy zatrudniani są fachowcy, a nie stryjowie, kuzyna mera. W koloniach natomiast na najmniej „cywilizowanych obszarach” pustyni i dżungli podstawowymi przedstawicielami państwa(w plemieniu np.) będą wódz lub inny wykształcony w szkołach europejskich przedstawicieli lokalnej społeczności. Pozwoli to na odciążenie urzędów jak i przesunięcie wolnych od teraz urzędników kolonialnych na inne, bardziej odpowiedzialne stanowiska.


Program „Praca +”
Wraz z 1 lutego 1933 rusza nowy program prac publicznych i zatrudnienia. Celem jest z jednej strony redukcja bezrobocia, przy jednoczesnym odciążeniu budżetu. Wcześniej wielkie problemy sprawiało to, że bezrobotni żyli na koszt państwa z zasiłków, a nic nie pracowali. Obecnie się to jednak zmieni. Zasiłki socjalne dalej będą, lecz dla osób, które świeżo straciły pracę(a starają się ją na nowo znaleźć), dla kobiet(szczególnie matek i samotnych) i dla osób starszych. Pozostali, będą musieli pracować publicznie, jeśli będą chcieli dalej „żyć na garnuszku” państwa. Nowe rzesze pracowników zostaną skierowane do pomocy przy budowach nowych sieci komunikacyjnych i dróg we Francji(i w najważniejszych miastach kolonii), do prac w państwowych zakładach, które cierpią na brak rąk do pracy, czy wreszcie do pomocy rolnikom, którzy nie są w stanie zagospodarować całej swej ziemi. Zostanie również prze reorganizowany koncept urzędów pracy. Od teraz rząd francuski będzie przeznaczał pewne środki, na szkolenia bezrobotnych w dziedzinach pracy, które są obecnie poszukiwane. Wreszcie rząd skieruje do prac publicznych więźniów, którzy skończą żyć w czasach kryzysu na koszt biednych i prawych obywateli.


Francuska Izba Handlu i wsparcie dla przedsiębiorstw.
Kolejną ważną dziedziną, która poważnie ucierpiała przez kryzys jest handel międzynarodowy. W magazynach zalega pełno towarów, które muszą być sprzedane, inaczej przedsiębiorcom grozi bankructwo. Jak jednak sprzedać produkty, jeśli inne rządy sprawiają problemy? Dlatego rząd musi zainterweniować. Zostanie powołana Francuska Izba Handlu, która ma za zadanie grupować mniejsze firmy w konsorcja, które będą mogły silniej zabiegać o kontrakty zagraniczne. Ponadto rząd obejmie patronat nad firmami w FIH i obiecuje dopomagać w negocjacjach handlowych z innymi rządami na temat zapewnienia preferencyjnych warunków handlowych dla biznesmenów z Francji. Rząd także postanawia wesprzeć lokalne przedsiębiorstwa, które powinny być priorytetem jeśli chodzi o rozwój gospodarki nowoczesnego kraju. Dlatego też ogłasza ograniczenie podatków dla małych firm francuskich działających i płacących podatki u nas, a także wolność od podatków na pół roku dla każdego, kto odważy się założyć własny biznes. Urzędy zaś dostaną wytyczne, by pomagać w zakładaniu nowych interesów i  tłumaczeniu norm pranych dla przyszłych przedsiębiorców.


Reorganizacja Związków Zawodowych.
Związki Zawodowe stały się ważnym czynnikiem w społeczeństwie francuskim. Bronili pracowników przed złym szefem, troszczyli się o dobro tych, którzy zostali ranieni w czasie pracy, wreszcie edukowali społeczeństwo. Jednak czasy spokoju, gdzie wypełniały swe zadania minęły niestety. Teraz społeczeństwo nie może sobie pozwolić na walkę między sobą i rywalizację między pracodawcą, a pracobiorcą. W obliczu kryzysów naród powinien stanąć ramię w ramię! Dlatego też zachęcamy do powoływaniu korporacji i przekształcania Związków Zawodowych w nie, oraz wstępowania do nich pracodawców. My wszyscy mamy interes w rozwoju Francji dlatego dążmy do dialogu, a nie rywalizacji.


Francuski Instytut Nauki:
Wreszcie pora pochylić się nad ostatnią istotną gałęzią społeczności Fracnji, czyli intelektualistów. Kiedy likwidowano szkoły, urzędy, firmy wielu z nich straciło pracę i muszą teraz zarabiać pracą fizyczną na chleb. Jakież jednak to jest marnotrawstwo środków! Dlatego rząd powołuje Francuski Instytut Nauki(FIN), który zapewni zatrudnienie i rozwój dla bezrobotnych naukowców(też z innych krajów). FIN będzie się od teraz skupił na rozwoju doktryn i wynalazków mogących pomóc w rozwoju gospodarczym i uniknięcia przyszłych kryzysów.


Dalsze reformy(w formie skrótowej)
-zostaną obniżone stopy procentowe , co ulży kredytobiorcą
-banki upadłe lub te na skraju upadku zostaną zebrane w Bank Społeczny, który dzięki kapitalizacji środków i dofinansowaniu przez rząd zapewni płynność finansową
-rząd ogłasza program dofinansowania produkcji domowej, dzięki czemu obniżymy częściowo ceny produktów francuskich, tak by wesprzeć kapitał narodowy
-rząd poprzez dotacje wesprze też proces mechanizacji rolnictwa francuskiego(zlecenie budowy ciągników w firmach francuskich, co zwiększy zatrudnienie w nich jednocześnie)

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Wrz 16, 2016 2:34 pm

Reformy we Francji uznaje się za dość udane, a jedne powody do niezadowolenia mają pracownicy administracji, których dotknęły redukcje.

Większym problemem było ingerowanie w związki zawodowe, gdzie cała opozycja włącznie z komunistami głośno sprzeciwiła się temu projektowi. Wielu związkowców negatywnie oceniło te zmiany, choć nie brakło takich, którzy stwierdzili, że to dobry pomysł. Najwięcej poparcia zyskują komuniści, mówiący o walce klas. Według nich te zmiany doprowadzą co ponownego zniewolenia proletariatu, który będzie zależny od pracodawcy. Opozycja mówi także, że rząd chciał zamknąć im usta, aby nie protestowali.

Aż 62,5% związków zawodowych nie przekształciło się, a kolejne 13% dopiero ustala przekształcenie się.

Sektor prywatnych firm pomyślnie się rozwija, a prace publiczne idą pełną parą. Powstał także Francuski Instytut Nauki , który czeka na programy badań.


Skutki:
+ trwają kontrole w urzędach i reorganizacja administracji
+ 1 poziom sektora handlu
+ 1 poziom usług
+ 1 poziom Centrum Nauk
+ 1 poziom Przemysł lekki
+ 1 poziom sektor magazynowo-logistyczny
+ rozbudowa infrastruktury dróg w toku
- Manifestacje opozycji w Komitecie Obrony Związków Zawodowych
- 5% poparcia (łącznie, ale główny - to obcięcie socjału)


Mechanizacja rolnictwa trwa, ale przydatne do tego celu będzie zaprzężenie FIN w celu zbadania odpowiednich technologii.

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Tymus

avatar

Liczba postów : 225
Join date : 31/08/2016

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 21, 2016 7:59 pm

Nowa Ekonomia – ciąg dalszy
Po niezwykle udanym pierwszym półroczu reform gospodarczych minister Bonnet zapowiedział kontynuację planu, który tym razem poświęci więcej uwagi podstawą społeczeństwa francuskiego.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!
W tym okresie plan gospodarczy będzie otwierany przez działanie nie będące ściśle związane z rozwojem gospodarczym, gdyż chodzi tutaj bardziej o zagadnienie społeczne. Działania rządu w celu podniesienia zdrowotności i sprawności fizycznej Francuzów zostały zgrupowane w jednym pakiecie, lecz o wielu rozgałęzieniach.

Po pierwsze należy poprawić opiekę medyczną nad każdym obywatelem. Dotychczasowe rządy raczej dbały w tym kierunku o najbogatszych, pozostawiając publiczną służbę zdrowia z najmniejszym możliwym budżetem. Pod teraz się to zmieni. W "całym kraju" będą powstawały nowe szpitale publiczne, zaś kadrę medyczną dla nich zapewnią wydziały medyczne uniwersytetów krajowych(które zostaną mocno dofinansowane) jak i lekarze  z zagranicy(dzięki lepszym warunkom pracy). Nad wszystkim będzie zaś czuwał doświadczony personel, który niedawno zwalczył epidemię w Ameryce, jeszcze wzmocniony o nowe leki, które będziemy produkować dzięki przyjaźni społeczeństwa brytyjskiego.

Następnym obszarem działalności akcji będzie podniesienie kultury fizycznej w młodzieży francuskiej. Zostaną zapewnione w szkołach dodatkowe lekcje wychowania fizycznego, a młodzi ludzie będą nabierali sił dzięki pomocy (np.. na roli, w ramach półkolonii), dzięki czemu nie tylko oni się wzmocnią, lecz i gospodarka.


Praca dla ludu:
Wiele osób po Kryzysie pozostało bez pracy, a skraj, nie będzie mógł prowadzić w nieskończoność robót publicznych, aby zapewnić im zajęcie. Dlatego trzeba zorganizować zatrudnienie w innych sektorach. Te właśnie idee przyświecają stworzeniu w Akwitanii(pomiędzy Tuluzą, a Bordeaux) ciągu specjalnych stref ekonomicznych i zagłębi przemysłowych.

Ideą stworzenia Specjalnych Stref Ekonomicznych(SSE) jest zapewnienie inwestorom(krajowym jak i zagranicznym) jak najlepszych możliwości do rozwijania własnego biznesu. Dlatego przygotowano w SSE dla nich szereg udogodnień z różnorakich dziedzin. Lokalni urzędnicy zostaną specjalnie doszkoleni w obsłudze i doradztwie w wypełnianiu dokumentacji biznesowych(co odciąży biznesmenów). Natomiast podatki dla firm mieszczących się w tych strefach zostaną zmniejszone. Oczywiście program SSE będzie obejmował tereny w różnych obszarach kraju, lecz największe zagęszczenie będzie nad Żyrondą.

Zaś w okolicach Tuluzy(które od XIX wieku, było największym kompleksem przemysłowym Południowej Francji) zostanie zlokalizowane nowe zagłębie przemysłowe, tak aby zapewnić ludziom pracę. Okolica jest bardzo dobrze skomunikowana, a  do transportu(jak i w procesie produkcyjnym) można wykorzystać pobliską rzekę.


Rząd ponadto kontynuuje poprzednie projekty gospodarcze, w postaci rozwoju infrastruktury i mechanizacji rolnictwa.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Czw Wrz 22, 2016 12:17 am

Francja kontynuuje swój plan ekonomiczny, w który dodatkowo wpleciono rozszerzenie i dofinansowanie publicznej opieki medycznej co postulowali także socjaliści, za rządów których na to pieniądze się jakoś nie znalazły.

Powstająca sieć szpitali publicznych boryka się jednak z problemami kadrowymi. Z uniwersytetów medycznych nie wypływa wielka rzesza przyszłych lekarzy i doktorów, a wśród imigrantów nie ma wielu lekarzy, którzy mają pewne i szanowane u nas wykształcenie.

Powstaje także przemysł w specjalnych strefach ekonomicznych i po za krajowym budżetem inwestuje tam także zagraniczni inwestorzy m.in Amerykanie. Przeciwko specjalnych strefom ekonomicznym protestuje cała opozycja, która widzi w tym nierówne traktowanie firm, a komuniści mówią o wyzysku proletariatu, ale i państwa przez kapitalistów i ich służalczy rząd.


Skutki:
+ 4% poparcia
+ rozwój publicznej opieki medycznej
+ dalsza powolna rozbudowa infrastruktury
+ 1 poziom przemysłu ciężkiego - 0/1
+ 1 poziom przemysłu lekkiego - 0/1
+ 1 poziom sektora logistyczno-magazynowego - 0/1


_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War - 2016 - niewypał :: Państwa - 2016 :: Francja-
Skocz do: