Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
Quades

avatar

Liczba postów : 170
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia   Nie Wrz 11, 2016 7:30 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 14, 2016 11:59 am

Wiosenna pora przyniosła ogromną falę epidemii w Stanach Zjednoczonych.  Nagły wzrost przypadków ludzi chorych na grypę wywołał niemały wstrząs w  przychodniach lekarskich w Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago i innych  miastach amerykańskich. Kolejki ciągnęły się godzinami, a zaistniały  także sytuacje, w których choroba okazała się śmiertelna. Ludzie snują wizję  jakoby pandemia była  powrotem epidemii Hiszpanki z lat 1918-1919, która zbierze jeszcze większe żniwo niż w przeszłości. Wybuch zarazy ogólnokrajowej spowodował częściowy paraliż gospodarczy. Ludzie nie wychodzą z domów i nie przychodzą do pracy w obawie przed chorobą - gdzie biorąc urlopy w tym samym czasie wpływają negatywnie na odradzanie się Amerykańskiej gospodarki po Wielkim Krachu roku 29.

-2 lvl Usług(zamrożone na II półrocze 1933 roku)
-3% Poparcia

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Quades

avatar

Liczba postów : 170
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 14, 2016 3:09 pm

Zaraz po otrzymaniu raportu Herbert C. Hoover ogłosił, że za chwilę odbędzie się konferencja prasowa na której wygłosi przemówienie.
Herbert C. Hoover napisał:
Witam państwa bardzo serdecznie. Przed chwilą otrzymałem raport. Jeszcze przed podaniem konkretów mam dla wszystkich prośbę. Proszę, aby nikt nie panikował. Według aktualnych informacji w naszym kraju nie mamy do czynienia z epidemią, czy powrotem hiszpanki. Jest to zwykła grypa, która w tym roku okazałą się silniejsza niż zwykle. I w tym momencie bardzo uprzejmie proszę wszelkie media o nienapędzanie paniki. Strach to ostatnie czego potrzeba naszym obywatelom. Informujemy także, że zostaną podjęte działania zapobiegające ewentualnemu rozprzestrzenianiu się choroby, a także umożliwiające szybsze zwalczanie jej.


Ważnym aspektem walki z epidemią jest uniemożliwienie jej rozprzestrzeniania się. Wszystkie osoby opuszczające miasta, w których odnotowano choćby kilka zachorowań mają zostać poddane kontroli. Policja może sobie nie poradzić z takimi działaniami, dlatego też w akcji tej pomoże jej wojsko. Do pomocy mogą się zgłosić także ludzie, którzy służyli w wojsku lub policji i znają zasady tam panujące. Pomoc taka oczywiście będzie odpłatna. Każda osoba wyjeżdżająca z objętych kontrolą miast, która będzie wyglądała na chorą ma zostać zbadana przez znajdującego się tam lekarza, a następnie zawrócić do domu i zastosować się do poleceń przez niego wydanych. Marynarka natomiast ma kontrolować wszystkie statki opuszczające USA. Nie chcemy, aby ewentualna epidemia wydostała się poza nasze granice.

Najlepsi lekarze w USA zostaną poproszeni o ustalenie najważniejszych zasad higieny, które będą znacznie zmniejszały możliwość zarażenia się. Zasady będą znajdowały się w każdej gazecie. Ustalone mają być także zasady higieny w zakładach pracy. Przedsiębiorca jeśli chce, aby jego pracownicy przychodzili do pracy, czy pracowali bez strachu, że się zarażą, musi wdrożyć te zasady w swoim zakładzie. Dzięki temu ludzie nie będą obawiali się pracować.

Wiadome jest także, że problem może stanowić kadra lekarska, która w takiej liczebności jak obecnie może nie sprostać wyzwaniu. O pomoc zostanie poproszony świat na forum Ligii Narodów.


//Jak na dany moment wydaję 10mln.


Ostatnio zmieniony przez Quades dnia Sob Wrz 17, 2016 4:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Pią Wrz 16, 2016 6:30 pm

Sytuacja nie okazała się tak poważna jak z początku wyglądała. Kwarantanny, a przede wszystkim szybka reakcja rządu doprowadziła do tego, że sytuacja jest stopniowo opanowywana. Pojedyncze przypadki śmiertelnych przypadków grypy okazały się być mrzonką, ponieważ nie doszło do większych strat w ludziach. Obywatele powoli wracają do pracy, a gospodarka do normy.

Na II półrocze jest zamrożony tylko 1 lvl Usług.
+4% Poparcia

Państwa uczestniczące w pomocy humanitarnej(WB, Francja, Argentyna i ZSRR[propaganda xD]):
+1% Poparcia

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Wrz 17, 2016 10:59 am

Niektórzy zagraniczni lekarze, a częściej sanitariusze czy pracowniki opieki medycznej, którzy pomagali nam w opanowaniu epidemii, pozostali w USA skuszeni jakością życia, zarobkami, pewną pracą oraz nieporównywalne warunki pracy i sprzęt medyczny. Najbardziej dotknęło do misję medyczną z Meksyku i Argentyny. Spośród opieki medycznej ZSRR paradoksalnie nie zostało wielu, głównie młodzi lub bez rodzin. Również grupa lekarzy z WB wolała wrócić do swojego kraju, lecz kilka osób zostało.

Skutki:
+ lekarze, sanitariusze, pielęgniarki i personel opieki medycznej który zostanie w USA


_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
Quades

avatar

Liczba postów : 170
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sob Wrz 17, 2016 4:00 pm

New American Deal


Herbert C. Hoover do jednego ze swoich ministrów po kolejnej nocy spędzonej nad dokumentami:

Cytat :
Wielki kryzys, jakaś epidemia, jeśli za mojej kadencji wybuchnie kolejna wielka wojna to wcale się nie zdziwię.


Koniec Wielkiej Wojny dla wielu ludzi na świecie był równoznaczny z początkiem nowej ery. Ery pokoju, ery arbitraży, kompromisów i poszanowania ludzkiego życia. Wielu Amerykanów miało nadzieję, że Europa pójdzie ich drogą. Drogą ku demokratyzacji i utworzenia "Stanów Zjednoczonych Europy". Jednak nie wyszło to poza bujne fantazje osób wierzących w takie idee. Traktat Wersalski, w którym wielu pokładało wielkie nadzieje nie spełnił swojego zadania. Europejska ziemia ponownie została splamiona krwią jedynie po to aby dokonać małych rewizji granic.


Aktualnie sytuacja się uspokoiła, lecz problem nadal istnieje, wiele narodów zostało poniżonych. Z dnia na dzień rośnie liczba sympatyków haseł rewizjonistycznych. Ruchy te są coraz silniejsze w Niemczech czy na Węgrzech. Wszystko to napędza Wielki Kryzys, który z naszej ziemi wylał się na cały świat. Wszystkie nacje i narody powinny budować wzajemne relacje gospodarcze, aby nie dochodziło do konfliktów i przynosiło korzyści obu stronom. Lecz niemożliwym to jest, gdy w każdym z państw bezrobocie sięga niewyobrażalnych rozmiarów, produkcja drastycznie spada, a ludzie przestają mieć co włożyć do garnka.


Wielki Kryzys wyszedł z amerykańskiej ziemi i to własnie Ameryka powinna najbardziej przyłożyć się do walki z nim, tymsamym stanowić wzór dla innych państw. Po konsultacji z najwybitniejszymi umysłami w Stanach Zjednoczonych, jak i z całego świata prezydent Herbert C. Hoover ogłasza New American Deal. Plan ten sprawi, że amerykańska gospodarka stanie na nogi i zapobiegnie kolejnym kryzysom.

Najważniejsza częścią planu jest zapobiegnięcie kryzysowi w przyszłości, dlatego też z II półroczem 1933 zacznie obowiązywać  podatek od zysków osiąganych przez spółki. Przychody z tego podatku będą trafiały do budżetu specjalnie powołanej instytucji, która w czasie wzrostu PKB będzie odkładała pieniądze, aby w czasie recesji mieć czym ratować gospodarkę. Państwo nie będzie miało dostępu do pieniędzy tej instytucji(//zawsze może jebnąć ustawę i sobie wziąć, ale to raczej nikomu by się nie podobało). Nałożenie samego podatku sprawi, że zmiany na giełdach staną się powolniejsze, dzięki czemu przyszłe kryzysy będą łatwiejsze do przewidzenia oraz da to więcej czasu na reakcję.

Czarny czwartek spowodował, że wiele firm zbankrutowało. Ludzie stracili pracę. Brak pracy spowodował, że ludzie nie mieli pieniędzy, tymsamym nie wydawali ich. Objawiło się to gwałtownym spadkiem zapotrzebowania na wszelkie dobra, co przypieczętowało upadek gospodarki. Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości zostanie wprowadzonych kilka znaczących zmian. Najważniejszą z nich jest zasiłek dla bezrobotnych. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, że ludzie nie będą mieli pieniędzy i nie będą mogli ich wydawać. Dzięki tej zmianie w gospodarce cały czas będą krążyły pieniądze. Zasiłki otrzymywane od państwa nie mogą sprawić, że ludzie przestaną chcieć pracować. Kwota ta ma zaspokajać jedynie podstawowe potrzeby życiowe. Aby nie doszło do patologicznych sytuacji, gdy bardziej opłaca się siedzieć na zasiłku niż pracować zostaje wprowadzona także płaca minimalna.

Pieniądze na zasiłki będą pobierane z nowo wprowadzonego progresywnego podatku od wynagrodzeń. Lecz, aby nie wywołać społecznego niezadowolenia i niesprawiedliwości pod hasłami "Nie będziemy utrzymywać darmozjadów" zostaje wprowadzone jeszcze kilka innych zmian. Zostaje wprowadzona opieka socjalna w postaci ubezpieczeń oraz emerytur.


Lecz te działania mają na celu jedynie zapobiegnięciu przyszłym kryzysom. Całą podstawą projektu jest ożywienie gospodarki, bez tego cały plan nie wypali. Dlatego tez startujemy z planem robót publicznych. Będą to prace na wielką skalę niespotykane w jakimkolwiek innym państwie na świecie. Państwo sfinansuje wiele prac budowlanych głównie w infrastrukturze. Będą budowane mosty, lotniska, budynki publiczne. Lecz najwięcej pieniędzy oraz pracy ludzkiej zostanie włożone w budowę autostrad oraz linii kolejowych. Zostaną wybudowane 3 połączenia między wschódem, a zachodem kraju. Południowa będzie łączyć Miami z Los Angeles zahaczając o miasta w Teksasie. Centralna będzie zaczynać się w Waszyngtonie, a przechodząc przez Kansas  i Denver skończy się w San Francisco. Budowa północnej zacznie się w Detroit, a za Chicago skręci na północ. Będzie przebiegać wzdłuż  granicy z Kanadą aż do Seattle.


Wielu ludzi zyska pracę oraz źródło dochodów. Zaczną oni wydawać pieniądze, tymsamym napędzając gospodarkę. Producenci odnotowując zyski będą w stanie zatrudnić nowych pracowników. Co z czasem zmniejszy poziom bezrobocia. Rozbudowa infrastruktury umożliwi także sprawniejszą wymianę handlową wewnątrz państwa. Producenci z zachodu będą mogli sprzedawać swoje produkty na wschodzie. Będzie to także działać w drugą stronę. Da to przedsiębiorcom możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów.

//wydaję 140 mln
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
SzefunioLiczba postów : 447
Join date : 10/08/2014
Skąd : Adminoland

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Wrz 18, 2016 5:41 pm

Spółki nie są zadowolone, że rząd wprowadza nowy podatek, który  usprawiedliwia ratowaniem gospodarki w przyszłości. Obawiają się spadku  swoich dochodów i spowolnienia przepływu pieniądza i inwestycji,  ponieważ fundusze będą trafiać do instytucji która będzie je zamrażać.  Niektóre firmy kalkulują, aby przenieść swój kapitał do Kanady, czy też w  inne bardziej atrakcyjne podatkowo miejsca. Zapowiadają wzrost cen  wszystkich towarów, co będzie spowodowane nowym podatkiem, a co za tym  idzie w sklepach będzie drożej. Niektórzy dość alergicznie zareagowali  na te słowa i domagają się od rządu cofnięcia podatku "bo i tak wszystko  odbije się na zwykłym obywatelu". Ogólnie poparcie dla rządu w tej kwestii spada, ale na pewno niektóre zbyt rządne zysków korporacjepatrzą  tylko i wyłącznie na swoje. Specjaliści twierdzą, że w przyszłości taki  kapitał może faktycznie zminimalizować straty w związku z kryzysem,  gdzie będzie powstrzymywany w porę upadek kluczowych organów  gospodarczych. Niestety mówią też, że to zamrozi część kapitału inwestycyjnego.

Wprowadzanie kolejnego podatku także zmniejszyło poparcie i tym  razem obywateli. Rząd zrekompensował się częściowo - podniesieniem  świadczeń socjalnych w zakresie ubezpieczeń i emerytur, więc  niezadowolenie obywateli nie było aż takie wielkie. Ludzie pamiętają  jednak to co złe bardziej niż to co dobre.

Największy plan rządu zakładający zbudowanie ponad 30 tysięcy  kilometrów nowych dróg, autostrad i linii kolejowych przystąpił do  działania z ogromnym funduszem. Faktycznie jest to największe  przedsięwzięcie na świecie, przedsięwzięcie na wielką skalę. Zapewnia  ono także ogromną ilość miejsc pracy i powoduje, że bezrobocie  zmniejsza się w prędkości całkiem imponującej. Zatrudnienie masy  robotników kosztowało rząd miliony, dziesiątki milionów dolarów zostały  przeznaczone na zakup materiałów, a mimo to pieniędzy na tak ogromne  przedsięwzięcie wciąż brakuje. Architekci stworzyli plany potężnej sieci  infrastrukturalnej i ocenili, że jej koszt w przeliczeniu na 20 tysięcy  nowych linii kolejowych, dróg i autostrad wyniesie łącznie 400 mln. Czy rząd  będzie wstanie wyłożyć setki milionów? Utrzymanie masy pracowników publicznych, ogromnych nakładów materiałowych i finansowych nie będzie łatwe.

Na razie
-4% Poparcia - bilans strat w dwóch podatkach + zadowolenia w wielkiej inwestycji +- ludzie są niezadowoleni wysokim podatkiem, który idzie na bezrobotnych zasiłek + ubezpieczenia
 + 1 poziom usług
+ 1 poziom rolnictwa
 + 2 Sektor Handlowy

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War - 2016 - niewypał :: Państwa - 2016 :: USA-
Skocz do: