Empire at War PBF

Empire at War PBF, jest to forum poświęcone PBF-om, na którym będą rozgrywane sesje strategiczno-ekonimiczno-polityczne w różnych światach, e epokach i klimatach.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wydarzenia

Go down 
AutorWiadomość
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Wydarzenia   Pon Wrz 12, 2016 4:04 pm

.........
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 14, 2016 5:11 pm

Oświadczenie MSZ Meksyku odnośnie fali zachorowań w Ameryce


Cytat :

W związku z ogromną falą zachorowań na nieznaną dotąd odmianę grypy u naszego północnego sąsiada, Rząd i Protektor Meksyku pragną zwrócić się tak do własnych obywateli jak i amerykan na północy.
Masowe choroby, epidemie są zagrożeniem nie tylko dla stabilności państwa czy gospodarki, ale przedewszystkim dla ludzi. Biorąc na swoje barki odpowiedzialność za dobrobyt naszego narodu, zamykamy granice z naszym północnym sąsiadem, celem uniemożliwienia chorobie przedostania się na naszą ziemię. Ruch zostanie ograniczony dla ludzi, którym komisje lekarskie zatwierdzą pozytywny stan zdrowia.
Jednocześnie oferujemy Ameryce kupno masowo produkowanych w meksyku leków, które mogą ulżyć chorym oraz potencjalnie przyspieszyć i uskutecznić ich kurację. Pierwszy transport leków został już wysłany, jednak niestety produkcja tych leków jest kosztowna i żmudna, przez co proponowalibyśmy by w zamian za środki przeciwbólowe i przeciwzakaźne, Ameryka przekazywała podstawowe maszyny i skrawarki do metalu.
//oferta również handlowa w tym rozumieniu
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Nie Wrz 18, 2016 3:31 pm

Reforma Podatkowa


Cytat :

W wyniku długiej współpracy wszystkich wydziałów rządu Meksykańskiego, została podjęta decyzja o zmianie prawa podatkowego oraz administracyjnego na terenie panstwa Meksykańskiego.

- Podstawowy próg podatkowy zostaje ustalony na poziomie 10% dla wszystkich obywateli.
- Zostają wprowadzone karty praw, ubezpieczeń oraz używek.
- Karta praw zawiera pakiety pozwalające na produkcję i obrót narkotykami, pakiet milicyjny pozwalający na utrzymywanie własnego oddziału milicji (tylko dla lokalnych rad) oraz wiele innych możliwości prawnych. Wykupienie dowolnego pakietu praw podwyższa podatek podstawowy o 3%
- Karta używek pozwala na wykupienie prawa do swobodnego korzystania z dowolnych narkotyków i używek dostęnych na terenie państwa Meksyk. Wykupienie dostępu do jednego pakietu zwiększa podatek o 2% oraz oznacza automatyczne zrzeknięcie się z praw do leczenia chorób powodowanych przez stosowanie danej używki. Karta używek obejmuje również alkohol oraz tytoń.
- Karta ubezpieczeń pozwala na ubezpieczenie się od określonego zbioru wydarzeń. Każdy pakiet ubezpieczeniowy podnosi nasz podatek podstawowy o 1.5%

Wszystkie podatki zbierane są na poziomie lokalnym.
- 25% przychodu z podatków pozostaje w budżecie danej miejscowości oraz ma zostać przeznaczony na jej rozwój oraz rozwiązywanie zaistniałych problemów
- 25% przychodu z wszystkich podatków trafia bezpośrednio do budżetu państwa jako kwoty operacyjne.
- 50% przychodu z wszystkich podatków trafia do budżetu Inwestycyjnego, z którego opłacane są większe i ogólnokrajowe inwestycje.

Ważnym ograniczeniem jest górna granica podatkowa. Wynosi ona 30%, sprawiając iż każdy obywatel musi zdecydować się jakie ulgi bądź prawa chce w danym roku wykupić.

Wszyscy obcokrajowcy otrzymują możliwość wykupienia kart pobytu tymczasowego. Są ich 4 rodzaje:
- KPT (karta pobytu tymczasowego) turystyczna - pozwala na wkroczenie do Meksyku oraz korzystanie z jego infrastruktury.
- KPT pracownicza - pozwala na podjęcie pracy zarobkowej na terenie Meksyku
- KPT pospolita - pozwala na osiedlenie się na terenie Meksyku oraz prowadzi do uzyskania stałego obywatelstwa
- KPT elitarna - pozwala na korzystanie z wszystkich doborodziejstw Meksyku oraz umożliwia wykupienie miejsc w Ośrodkach wypoczynkowych, na terenie których zagraniczni turyści odnajdą wszystkie przyjemności o jakich człowiek kiedykolwiek słyszał.

Każdą KPT wykupuje się na okres 1/3/6/12 miesięcy. Po upływie terminu ważności (oraz braku przedłużenia) osoba zostaje zmuszona do opuszczenia państwa.

Kwestię Ośrodków wypoczynkowych rząd ureguluje w momencie zakończenia inwestycji.

Reforma Administracyjna


W związku z licznymi malwersacjami oraz paraliżowaniem działania Meksykańskiego sejmu, zostają utworzone rady lokalne oraz rada bezpośrednia. W skład rad lokalnych wchodzić będą przedstawiciele największych grup społecznych danego rejonu. Będą oni rozporządzać czwartą częścią podatków zbieranych w ich rejonie, celem zapewnienia mieszkańcom warunków do spokojnego i bezpiecznego rozwoju.

Rada bezpośrednia składać się będzie z 9 członków, reprezentujących największe i najważniejsze grupy społeczne meksyku. Będą oni przedstawiali opinie swoich mocodawców bezpośrednio do Protektora, by jego działania przynosiły potencjalnie największy zysk tak państwu jak i całemu Narodowi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Peroox
Admin


Liczba postów : 2327
Join date : 07/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 21, 2016 12:36 am

Nowa reforma w Meksyku napotkała poważny opór w postaci Ligii Trzeźwości, która przeciwstawiła się zamiarom rządu. Od lat trwa kampania przeciwko legalności narkotyków prowadzona przez USA i Ligę Narodów, która zaowocowała coraz większymi restrykcjami, których respektowanie poszerzano na kolejne kraje.

Z drugiej strony stanęli ci, którzy zdenerwowali się(i musieli zapalić/napić się) na wieść o formalnościach związanych z kartami nałogów. Wielokrotnie słyszano hasła przeciwko rządowi Meksykańskiemu.

Dodanie do tego reform systemowych oraz rozwiązanie sejmu oburzyło wielu, choć części spodobało się utworzenie rad lokalnych, które z definicji mają lepiej "służyć" miejscowym. Niestety rady lokalne weszły w drogę lokalnej administracji.

Inne formalności związane z naliczaniem podatku, kartami ubezpieczeń i praw zostały negatywnie odebrane, a ciągnące się załatwianie odpowiednich papierów przerwało nie jedną sjestę.

Przy tym wszystkim ujawniły się problemy natury organizacyjnej i administracyjnej. Okazała się ona niewydolna z racji pojawienia się ogromnej rzeszy petentów i dezorganizacją struktur lokalnych. Do tego braki dofinansowania na sprawne przeprowadzenie reform i drukowanie odpowiednich dokumentów sprawiło, że kolejki w celu załatwienia sobie odpowiednich kart i podatku ciągną się w nieskończoność.

Z tej racji liczba turystów w kraju się zmniejszyła ponieważ odstraszają ich formalności i reforma w kraju.


Skutki:
+ 1 poziom rolnictwa (zalegalizowane uprawy)
+ 1 poziom przemysłu lekkiego tańszy o 50% (przemysł przetwórczy używek)
- 8% poparcia
- Braki w urzędach
- Dezorganizacja struktur lokalnych
- Chaos administracyjny
- Zmniejszone wpływy do budżetu
- Strajkująca Liga Trzeżwości

_________________
Pan i Władca na krańcu świata
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://empireatwar.forumpolish.com
taraben

avatar

Liczba postów : 404
Join date : 09/08/2014

PisanieTemat: Re: Wydarzenia   Sro Wrz 21, 2016 11:18 am

Odpowiedź Rządu Meksykańskiego na protesty związane z reformami.


Jak można się było spodziewać, reformy tak wielu dziedzin państwa na raz spowodowały wiele problemów. Zamiast jednak skupiać się na panicznym odwracaniu skutków, Rząd Meksykański idzie dalej wprowadzając kolejne reformy oraz udoskonalając metody przeprowadzania poprzednich. Ponadto, do końca tego roku został wprowadzony stan przejściowy, w trakcie którego wszystkie towary dostępne są na starych zasadach. Decyzja ta została podjęta by ułatwić obywatelom przejście z dawnego - niewydolnego systemu - na nowoczesny i dający wszystkim wolny wybór.

Cytat :

Karta Uproszczeń Nowego Systemu

1. Rady lokalne przejmują obowiązek prowadzenia spisu ludności oraz wystawiania dokumentów legitimizacyjnych.

2. Wszystkie formularze dotyczące kart ubezpieczeń, praw i nalogów zostają uproszczone i sprowadzone do prostego pliku formularzowego, w którym wystarczy wpisać dane osobowe oraz wypełnić odpowiednie pola ankiety, zaznaczając ofertę prawną, ubezpieczeniową oraz nałogową.

3. Rozpoczyna się procedura wydawania nowych kart osobowych - czyli laminowanych dokumentów, wydawanych automatycznie po wypełnieniu formularza, będących zarówno dokumentem legityimizacyjnym jak i uprawniającym do korzystania z wykupionych przywilejów

4. Celem uproszczenia kwestii urzędowych, pakiety formularzy można bezpłatnie odebrać w urzędzie, wypełnić w wolnej chwili i odnieść do urzędu, celem uzyskania odpowiedniego dowodu osobowego.

5. Celem rozwiązania konfliktu kompetecyjnego pomiędzy radami lokalnymi a dotychczasową administracją lokalną, Rady przejmują funkcję nadzorczą nad dawnym aparatem administracyjnym. Są oni odpowiedzialni za utrzymanie urzędników. W ich zakresie uprawnień należy usprawnianie miejscowej administracji.

6. Wprowadzone zostają nagrody oraz kary na poziomie państwowym dla rejonów najlepiej się rozwijających oraz najsłabiej się rozwijających (pod względem usprawniania metod działania, ograniczania korupcji itd). Wynoszą one 5 punktów procentowych z podatku ogólnego, który zostaje w obszarze lokalnym zamiast być transferowany do skarbu państwa. Obszary z najniższą skutecznością działania, będą otrzymywały wpływy mniejsze o 5 punktów procentowych. Takie postawienie sprawy powinno pozwolić na zdrową rywalizacje prowadzącą do uproszczenia aparatu administracyjnego.

7. W odpowiedzi na działania ligi narodów, stanów zjednoczonych oraz Ligii trzeźwości, obywatele którzy zrezygnują z wykupienia prawa do konkretnych używek, otrzymują podatek mniejszy o 3%(ale w sumie nie niższy niż 10%)
Ponadto, Rząd Meksykański rozpoczyna pierwszą fazę budowy wielkich ośrodków wypoczynkowych na granicy.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wydarzenia   

Powrót do góry Go down
 
Wydarzenia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Empire at War PBF :: Archiwum X :: Empire at War - 2016 - niewypał :: Państwa - 2016 :: Meksyk-
Skocz do: